Jump to content

OnePlus 5T


asot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν μπορω να μεταφερω τα βιντεο απ το κινητο στον υπολογιστη. Μπορει να μου πει καποιος τα βηματα που πρεπει να κανω?
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορω να μεταφερω τα βιντεο απ το κινητο στον υπολογιστη. Μπορει να μου πει καποιος τα βηματα που πρεπει να κανω?
Συνδέεις το κινητό στον υπολογιστή, και κατεβάζεις την μπάρα ειδοποιησεων. Στις ειδοποιήσεις φαίνεται ένα παράθυρο. Το ανοίγεις και απ τις επιλογές διαλέγεις τη μεταφορά αρχείων mtp. Μετά πάμε στον υπολογιστή όπου ανοίγεις τον file manager και βρίσκεις το oneplus a5010. Μπαίνεις στον εσωτερικό χώρο, διαλέγεις τον φάκελο της κάμερας και βρίσκεις ότι θες και το παίρνεις...

 

ΥΓ:αν έχω κάνει κάποιο λάθος ας με διορθώσει κάποιος γιατί είμαι έξω και δεν το έκανα επιτόπου να είμαι σίγουρος για ολα

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στα υπόψιν όσον αφορά μεταφορά αρχείων, όταν κάνουμε αντιγραφή και κλείσουμε το παράθυρο του φακέλου απ' όπου κάναμε αντιγραφή δεν κάνει επικόλληση. Πρέπει να είναι ανοικτό το ίδιο παράθυρο απ' όπου αντιγράψαμε για να κάνουμε επικόλληση.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

OnePlus Referral Program: https://oneplus.net/gr/invite#EKRHPVBXTCA68Q9 για 20€ έκπτωση σε accessories Oneplus.
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποια εφαρμογή η σιτε που να κατεβάζω από you tube και να αποθηκευονται στο pc;;;

Ευχαριστώ

Convert2mp3 googlαρε το

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

OnePlus Referral Program: https://oneplus.net/gr/invite#EKRHPVBXTCA68Q9 για 20€ έκπτωση σε accessories Oneplus.
Link to comment
Share on other sites

Convert2mp3 googlαρε το

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Και το παρακατω διοτι το πρωτο δεν δουλεύει σποραδικά και που.

https://www.onlinevideoconverter.com/el/video-converter

 

Η εδω σε exe προγραμματα σε Windows

https://www.techradar.com/news/the-best-free-youtube-downloader

 

Εχει και σε store app αν εχεις Windows συσκευη με αφη.

https://www.microsoft.com/en-us/p/my-downloader-for-youtube/9wzdncrdt46g#

https://www.microsoft.com/en-us/p/mytube/9wzdncrcwf3l

https://www.microsoft.com/en-us/p/tubecast-for-youtube/9wzdncrdx3fs

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποια εφαρμογή η σιτε που να κατεβάζω από you tube και να αποθηκευονται στο pc;;;

Ευχαριστώ

 

https://tubemate-youtube-downloader.en.uptodown.com/android

Και από την Android συσκευή

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μου έχει έρθει αναβάθμιση σε 5.1.3 στο κινητό. Θέλω να ρωτήσω την έχει περάσει κάποιος είναι όλα οκ; Με την 5.1 2 δεν ειχα κάποιο πρόβλημα. Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Όλα καλά θα είναι αναβαθμιστε άφοβα. Απλά καλύπτει ένα κενό ασφαλείας του bootloader που υπήρξε στο 6 μόνο υποτιθεται.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Άψογη η 5.1.3, μου φαίνεται καλύτερη μπαταρία απο 5.1.2, κατα την εκκίνηση αν εχεις ξεκλειδωτο bootloader απλα αλλάζει λίγο η πρωτη οθόνη στην ενεργοποίηση του κινητού

 

Sent from my ONEPLUS 5T

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

ήθελα να ρωτήσω τους κατόχους μερικά πράγματα κυρίως όσον αφορά το καθαρά τηλεφωνικό κομμάτι καθώς τα υπόλοιπα τα έχω διαβάσει σε review

 

1)Λήψη σήματος και πως συμπεριφέρεται σε δύσκολα σημεία . Πως είναι η εναλλαγή από 4g-3g-2g

2)Ποιότητα κλήσεων

3)ΒΤ. τόσο σε σταθερότητα όσο και εμβέλεια. Έχω όλη μέρα συνδεδεμένο ΒΤ και μιλάω πάνω 2 ώρες

4)wifi

5)έχει led ειδοποιήσεων , και αν ναι αλλάζει χρώματα με τις εφαρμογές

6) το dual σιμ είναι εύχρηστο ? μπορείς να βάλεις διαφορετικούς ήχους ? μπορείς να έχεις το ένα μόνο ομιλία και το άλλο ομιλία +δεδομένα?

 

Ευχαριστώ πολύ.

Edited by lemo13
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

ήθελα να ρωτήσω τους κατόχους μερικά πράγματα κυρίως όσον αφορά το καθαρά τηλεφωνικό κομμάτι καθώς τα υπόλοιπα τα έχω διαβάσει σε review

 

1)Λήψη σήματος και πως συμπεριφέρεται σε δύσκολα σημεία . Πως είναι η εναλλαγή από 4g-3g-2g

2)Ποιότητα κλήσεων

3)ΒΤ. τόσο σε σταθερότητα όσο και εμβέλεια. Έχω όλη μέρα συνδεδεμένο ΒΤ και μιλάω πάνω 2 ώρες

4)wifi

5)έχει led ειδοποιήσεων , και αν ναι αλλάζει χρώματα με τις εφαρμογές

6) το dual σιμ είναι εύχρηστο ? μπορείς να βάλεις διαφορετικούς ήχους ? μπορείς να έχεις το ένα μόνο ομιλία και το άλλο ομιλία +δεδομένα?

 

Ευχαριστώ πολύ.

 

1) Σημα μια χαρα αρκετα καλο

2) VoLte δεν ειναι , αλλα μια χαρα

3) μονιμα συνδεδεμενο με amazfit bip και με το που μπαινω στο αμαξι συνδεεται με το Βt του αυτοκινητου ολα καλα

4) πολυ καλο

5) Εχει και με καλη παραμετροποιηση

6) Ναι και ναι και ναι

Edited by baspats
Link to comment
Share on other sites

Το face unlock αργεί πολύ κάποιες φορές να ξεκλειδώσει την οθόνη στη beta 10. Όχι πάντα αλλά υπάρχει διαφορά με πριν.
ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς το ίδιο θέμα με την τελευταία beta?7d48813fdf01c6af5f502b039f137fdf.jpg

 

Στάλθηκε από το CMR-W09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλησπέρα, θελώ να ρωτήσω κάτι που έχει συζητηθεί ξανά και έχει απαντηθεί όμως από προσωπική εμπειρία κάτι δεν μου κολλάει. Αναφέρομαι στο θέμα της dual sim, dual stand by κλπ, αν είναι active ή όχι..Είμαστε σίγουροι οτι αυτό είναι θέμα hardware? Εγώ όταν πρωτοπήρα το τηλέφωνο πριν απο κανά τετράμηνο, το δοκίμασα και λειτουργούσε..Δηλαδή, μιλούσα στην sim2 και με καλούσαν κανονικά στην sim1, δεν έδειχνε οτι το τηλέφωνο είναι κλειστό! Αυτη η δυνατότητα χάθηκε στην πορεία μετά από κάποιο software update! :confused:
:mobile:
Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς το ίδιο θέμα με την τελευταία beta?https://uploads.tapatalk-

 

Στάλθηκε από το CMR-W09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Τι εννοείς ακριβώς????

Το κόκκινο accent color η κάτι διαφορετικό στις διαθέσιμες ρυθμίσεις που δεν έχεις ξαναδει?

 

Αν το πρώτο οχι δεν ειχε τέτοια επιλογή default αν εννοείς το δεύτερο δεν μπήκα καν σε αυτο το υπο μενού όσο είχα την 10 για λιγο.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς ακριβώς????

Το κόκκινο accent color η κάτι διαφορετικό στις διαθέσιμες ρυθμίσεις που δεν έχεις ξαναδει?

 

Αν το πρώτο οχι δεν ειχε τέτοια επιλογή default αν εννοείς το δεύτερο δεν μπήκα καν σε αυτο το υπο μενού όσο είχα την 10 για λιγο.

 

Εννοώ το "κανένας λογαριασμός δεν αποθηκεύει αντίγραφα ασφαλείας", εκεί έπρεπε να υπάρχει ο λογαριασμός μου

Δεν παίρνει backup στο Google drive

Link to comment
Share on other sites

Εννοώ το "κανένας λογαριασμός δεν αποθηκεύει αντίγραφα ασφαλείας", εκεί έπρεπε να υπάρχει ο λογαριασμός μου

Δεν παίρνει backup στο Google drive

Ας απαντήσει άλλος που κρατάει αντίγραφα και το εχει ενεργό,εγω το έχω πάντα ανενεργό συγκεκριμένη λειτουργία.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Ας απαντήσει άλλος που κρατάει αντίγραφα και το εχει ενεργό,εγω το έχω πάντα ανενεργό συγκεκριμένη λειτουργία.

 

Ο λογαριασμός Google φαίνεται εκεί? Ανεβάζεις ένα screenshot από το ίδιο μενού που ανέβασα

Link to comment
Share on other sites

Ο λογαριασμός Google φαίνεται εκεί? Ανεβάζεις ένα screenshot από το ίδιο μενού που ανέβασα

Εαν βάλω στο on φαίνεται κανονικά ο λογαριασμός μου αν το βαλω στο off οχι.

Άλλα ειμαι με open beta 8 και no limits 10.7

Για λιγο πήγα στην 10 και ξαναγύρισα πίσω.

 

Ελπίζω τωρα που το έβαλα off να μην κρατάει δεδομένα διοτι πριν δεν φαινόταν ο λογαριασμος μου που το ειχα στο off ενω τωρα φαίνεται ακομα και ανενεργο το εχω:p

Δεν γουστάρω καθόλου τα backup της Google.

 

Γυρισα και πισω με το backup που ειχα οπως το ειχα πριν διοτι δεν θελω να εμφανίζεται λογαριασμός ειτε ενεργό ειτε ανενεργό.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Έπαιζα PUBG. Είμαι σίγουρος πριν ξεκινήσω, ήταν στο 78% το κινητό. Ξαφνικά έκλεισε και σε μια fullscreen μου έβγαζε «Battery too low». Η οθόνη αισθητικά έμοιαζε πολύ με οθόνη του bootloader και όχι πχ εκεινή όταν φορτίζω το κινητό κλειστό. Χρειάστηκε πολύ ώρα να ανοίξει, και ξεκίνησε με 3%.

 

Ειχα περάσει χθες και την 5.1.3.

Link to comment
Share on other sites

Έπαιζα PUBG. Είμαι σίγουρος πριν ξεκινήσω, ήταν στο 78% το κινητό. Ξαφνικά έκλεισε και σε μια fullscreen μου έβγαζε «Battery too low». Η οθόνη αισθητικά έμοιαζε πολύ με οθόνη του bootloader και όχι πχ εκεινή όταν φορτίζω το κινητό κλειστό. Χρειάστηκε πολύ ώρα να ανοίξει, και ξεκίνησε με 3%.

 

Ειχα περάσει χθες και την 5.1.3.

 

Μου έτυχε μια φορα αφησα το κινητο σε recovery mode ολη νυχτα και το βρηκα στο 10% το πρωι απο 50 που το αφησα.:lol::lol:

Και ηταν σε αναμονή με κλειστή οθόνη εννοείται.

Αν ηξερα οτι σε recovery και σε αναμονή έτρωγε τοσο πολύ θα το ειχα κλεισει εντελώς το κινητο:p

 

Και ηταν εντελώς άδειο απο λειτουργικό και δεδομένα μονο custom recovery είχα.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Πιο πολυ φοβαμαι γιατί ο μετρητής αστοχίσε τοσο πολυ αλλα και γενικα μην εχω hardware προβλημα στην μπαταρία.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...