Jump to content

OnePlus 5T


asot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η θήκη είναι πανέμορφη, καλύπτει αυτά που πρέπει και το κυριότερο δεν προσθέτει όγκο στο τηλέφωνο!

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Άρχισα σιγα σιγα να το περιεργάζομαι το εργαλείο....

 

Μια πρώτη ερώτηση ερχόμενος από Samsung: Χρειάζομαι το exDialer; (μαντεύω όχι ...αλλά είπα να ρωτήσω γιατί μου το βγάζει στο notification bar και μου τη δίνει)

 

Nova Launcher;

φιλε μου αν και ο stock luncher ειναι ο καλυτερος stock που εχω δει, εγω εχω συνηθίσει τοσο πολυ με nova που τον βαζω κατευθειαν σε οποιο τηλεφωνο εχω. Επισης το ιδιο συμβαινει και με τον exdialer. μονο αυτον δουλευω... Τωρα δεν ξερω τι εννοεις οτι τον βγαζει στο notification bar?!Δεν ειναι προεγκατεστημενος.

Κώστας

My current device: OnePlus 5T 8/128 - Oxygen OS 5.1 - Rooted with Magisk, Previous devices: Leeco Lemax 2 x820 6/64, LG G5 lite, LG G FLEX 2, LG G FLEX, Sony xperia Z1, Motorolla Razr, Htc Hd, .......

Link to comment
Share on other sites

Δεν γίνεται αυτό που ζητάς. Στην lock screen κάνοντας swipe στην ειδοποίηση του μηνύματος σου βγάζει την επιλογή reply. Αλλά φυσικά μόλις της πατήσεις σου ζητά pin/fingerprint/face unlock κλπ. Και είναι λογικό αυτό. Αλλιώς θα μπορούσε ο οποιοσδήποτε να απαντήσει στα μηνύματά σου.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Είναι αρκετά χοντρό το γυαλί. Δεν ξέρω αν είναι καν γυαλί γιατί έχει την δυνατότητα να λυγίσει σαν μεμβράνη χωρίς να σπάσει. Έχει πολύ καλή απόκριση και διαφάνεια αλλά σου δίνει την αίσθηση ότι η οθόνη είναι στο βάθος. Και νομίζω κόβει ελάχιστα απο το περίγραμμα της οθόνης.

Σε ευχαριστώ πολύ kax ...επειδή είχα iPhone πριν γι'αυτό ρωτάω και έλεγα μήπως υπάρχουν κάποιες ρυθμίσεις...

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ kax ...επειδή είχα iPhone πριν γι'αυτό ρωτάω και έλεγα μήπως υπάρχουν κάποιες ρυθμίσεις...

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

 

Να είσαι καλά. Η αλληλεπίδραση με τις ειδοποιήσεις στην οθόνη κλειδώματος απαιτούν υποχρεωτικά την χρήση της μεθόδου κλειδώματος που έχεις επιλέξει.

Link to comment
Share on other sites

Εκανα παραγγελια χτες με priority απο το ελληνικο site κανονικα ....αλλα μου εγραφε estimated 27 του μηνα !!! Γιατι ???
Link to comment
Share on other sites

φιλε μου αν και ο stock luncher ειναι ο καλυτερος stock που εχω δει, εγω εχω συνηθίσει τοσο πολυ με nova που τον βαζω κατευθειαν σε οποιο τηλεφωνο εχω. Επισης το ιδιο συμβαινει και με τον exdialer. μονο αυτον δουλευω... Τωρα δεν ξερω τι εννοεις οτι τον βγαζει στο notification bar?!Δεν ειναι προεγκατεστημενος.

 

Μήπως εννοεί στην κουρτίνα;

Και εγώ δεν βρήκα πως να τον διώξω από εκεί.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παίδες κάντε ένα νήμα με τις παραγγελίες και εδώ απλά να συζητάμε τα προβλήματα που τυχόν υπάρχουν στο κινητό.

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχω δοκιμάσει αρκετές εφαρμογές για always on display και όλες έχουν το ίδιο πρόβλημα. Όταν κλειδώνω εγώ το κινητό εμφανίζονται κανονικά. Όταν το αφήνω να κλειδώσει μόνο του δεν 3μφανιζονται. Καμία ιδέα? Έχει κανείς καμιά εφαρμογή που να δουλεύει κανονικά?

HTC Diamond --> NOKIA N97 mini --> SAMSUNG Galaxy W --> HTC One S --> LG G2 --> SAMSUNG Galaxy A5 --> Galaxy A7 --> Note 4 --> Lg g4 --> SAMSUNG Galaxy S7 Edge --> LG G6--> OnePlus 5T --> Huawei P20 pro --> Note 9 --> Huawei P30 pro --> Note 10+

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ, κάντε ένα νήμα για τις παραγγελίες...

Παρέλαβα και εγώ σήμερα.

Είχα τόσα χρόνια nova launcher, αλλά πραγματικά δεν βρίσκω ιδιαίτερο λόγο να το βάλω...

Αλλά, θέλω να βάλω ένα widget εκεί που είναι το never settle με την ημερομηνία. Μόνο που αυτό που θέλω εγώ είναι ώρα, ημερομηνία και όταν το πατάς να βγαίνει τo Google Calendar. Ερώτηση πρώτη, η ημερομηνία με την ημέρα και τo never settle βγαίνει από εκεί;

Δεύτερη ερώτηση, ΠΟΣΟ ΓΑΜΑΤΟ είναι αυτό το κινητό...!!;;

Link to comment
Share on other sites

Πάντως παιδιά, το δικό μου έφυγε χθες και σε λίγο θα το έχω στα χέρια μου. Μια μέρα πριν, μιας και το estimated delivery έγραφε για 20 του μήνα. Στην προκειμένη το priority δούλεψε Όχι απλά σωστά. Παραπάνω από σωστά.8e3dce820133604f82c3f54bab682f01.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Το tracking για dhl μετα απο ποσες μερες το στελνουν βρε παιδια ? Εμενα με παραγγελια χτες δεν μου εχουν στειλει τπ ! Μονο το order number

Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος κι εγώ από σήμερα και προβλέπω να αραζω για καιρό.

Πέρα από την ταχύτητα, σμουδιλα κλπ κλπ, αυτό που θα με κρατήσει με αυτή τη συσκευή είναι η φοβερή αυτονομία και ταχύτητα φορτισης...

Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος κι εγώ από σήμερα και προβλέπω να αραζω για καιρό.

Πέρα από την ταχύτητα, σμουδιλα κλπ κλπ, αυτό που θα με κρατήσει με αυτή τη συσκευή είναι η φοβερή αυτονομία και ταχύτητα φορτισης...

 

ποια μερα παρειγγειλες κ σε ποσες μερες ειχες tracking ?

Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος κι εγώ από σήμερα και προβλέπω να αραζω για καιρό.

Πέρα από την ταχύτητα, σμουδιλα κλπ κλπ, αυτό που θα με κρατήσει με αυτή τη συσκευή είναι η φοβερή αυτονομία και ταχύτητα φορτισης...

+10000000000

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνό είναι ντινεζατο, με πολύ καλή οθόνη, μπαταρία, είναι γελοία γρήγορο και το face unlock είναι άψογο. Δεν προλαβαίνεις καν να ανάψεις την οθόνη για να δεις την ωρα.

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ, κάντε ένα νήμα για τις παραγγελίες...

Παρέλαβα και εγώ σήμερα.

Είχα τόσα χρόνια nova launcher, αλλά πραγματικά δεν βρίσκω ιδιαίτερο λόγο να το βάλω...

Αλλά, θέλω να βάλω ένα widget εκεί που είναι το never settle με την ημερομηνία. Μόνο που αυτό που θέλω εγώ είναι ώρα, ημερομηνία και όταν το πατάς να βγαίνει τo Google Calendar. Ερώτηση πρώτη, η ημερομηνία με την ημέρα και τo never settle βγαίνει από εκεί;

Δεύτερη ερώτηση, ΠΟΣΟ ΓΑΜΑΤΟ είναι αυτό το κινητό...!!;;

 

Το never settle δεν μπορείς να το σβήσεις αλλά μπορείς να γράψεις δικό σου χαιρετισμό και να απενεργοποιήσεις τον καιρό, εγω έβαλα δικό μου widget καιρού. Και εγώ τόσα χρόνια είχα nova αλλά σε αυτό το κινητό δεν βλέπω λόγο να βάλει κανείς. Δυο ερωτήσεις και από εμένα, αναφορά παράδοσης στα μηνύματα μπορούμε να έχουμε? Και δεν ακούω τον ήχο των μηνυμάτων όταν έρχονται από που ανεβάζω την στάθμη?

:respect:
Link to comment
Share on other sites

Το never settle δεν μπορείς να το σβήσεις αλλά μπορείς να γράψεις δικό σου χαιρετισμό και να απενεργοποιήσεις τον καιρό, εγω έβαλα δικό μου widget καιρού. Και εγώ τόσα χρόνια είχα nova αλλά σε αυτό το κινητό δεν βλέπω λόγο να βάλει κανείς. Δυο ερωτήσεις και από εμένα, αναφορά παράδοσης στα μηνύματα μπορούμε να έχουμε? Και δεν ακούω τον ήχο των μηνυμάτων όταν έρχονται από που ανεβάζω την στάθμη?

Νταξ, το διέγραψα :p

Για τα μνμ δεν ξέρω να σου πω, χρησιμοποιώ το Google messages.

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το never settle δεν μπορείς να το σβήσεις αλλά μπορείς να γράψεις δικό σου χαιρετισμό και να απενεργοποιήσεις τον καιρό, εγω έβαλα δικό μου widget καιρού. Και εγώ τόσα χρόνια είχα nova αλλά σε αυτό το κινητό δεν βλέπω λόγο να βάλει κανείς. Δυο ερωτήσεις και από εμένα, αναφορά παράδοσης στα μηνύματα μπορούμε να έχουμε? Και δεν ακούω τον ήχο των μηνυμάτων όταν έρχονται από που ανεβάζω την στάθμη?

 

Η ένταση των μηνυμάτων πάει πακέτο με την ένταση κλήσης

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Πως μπορώ να βάλω να φαίνονται ο αριθμός των ειδοποιήσεων πάνω στις εφαρμογές;

Πχ στις 3 αναπάντητες κλήσεις να υπάρχει το "3" σε κόκκινο φόντο στο πάνω δεξιά μέρος της συντόμευσης τη εφαρμογής.

 

Sent from my One Plus 5T

Link to comment
Share on other sites

Πολλοί υποστηρίζουν ότι αν το φορτίσεις με άλλο φορτιστή που δεν είναι dash και γεμίσει η μπαταρία πιο αργά θα κρατάει περισσότερο. Δεν το έχω δοκιμάσει αλλά κάποια στιγμή αξίζει μια δοκιμή..

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω ενθουσιαστεί με την αυτονομία ....μια μέρα το έχω μόνο βέβαια ...

Μιλάω για την μπαταρία που τρώει όταν κάθεται και όχι γενικά γιατί φυσικό είναι να δουλεύει αρκετά κάποιος ένα καινούργιο κινητό

Link to comment
Share on other sites

Εγώ από το μεσημέρι που το πήρα και το στήνω είμαι αρκετά ικανοποιημένος....

Σε σύγκριση με το προηγούμενο τηλέφωνο μου s7egde φαίνεται πολύ καλύτερη η μπαταρία....db696573ab1dbb501b9c0bc4a02c158f.jpg70055e8da6bf02b3c0f15fdf51c191dd.jpg

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορώ να βάλω να φαίνονται ο αριθμός των ειδοποιήσεων πάνω στις εφαρμογές;

Πχ στις 3 αναπάντητες κλήσεις να υπάρχει το "3" σε κόκκινο φόντο στο πάνω δεξιά μέρος της συντόμευσης τη εφαρμογής.

 

Sent from my One Plus 5T

 

 

 

Πρέπει να αλλάξεις launcher για να εχεις notification count βλ. Nova launcher κ. α. Ο launcher που χρησιμοποιείς τώρα της one plus δεν το υποστηρίζει

Link to comment
Share on other sites

Στον μαμα launcher μπορώ να κρύψω εφαρμογές στο συρτάρι; νομίζω είχα δει την επιλογή αλλά ενδέχεται να κάνω λάθος.... Δοκιμάζω συνέχεια launchers....
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...