Jump to content

Huawei Mate 10 Pro


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στην 9 μην περιμένεις gcam. Και να βρεις κάποια παλιά έκδοση που θα δουλεύει δεν θα έχεις καλό αποτέλεσμα πάρα μόνο σε selfie.

Κάνε την αναβάθμιση γιατί έχει βελτιωθεί η κάμερα και θα βελτιωθεί ακόμα πιο πολύ με την 10 όταν έρθει.

Με gcam ασχολούνται στα xiaomi που πάσχουν από software.

 

Ναι... Ενώ στο δικό μας το software σκίζει..

Στη selfie ειδικά είναι χαώδης η διαφορά με στοκ.

Στα περισσότερα επίσης σενάρια είναι καλύτερη η gcam και στην κυρία κάμερα.

Άμα γίνει κάνα θαύμα με την 10 μόνο θα αναβαθμίσω.

Το μόνο που δεν βρίσκω λύση είναι το βίντεο. Ας ελπίσουμε να το διορθώσουν κάποια στιγμή. Ειδικά το 1080 είναι μεγάλο χάλι.

Edited by wpandroidios
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

 

'Εχει πάρει κάποιος ασύρματα ακουστικα να μας πει τη γνώμη του; Πχ τύπου ear buds?

 

'Ετσι από περιέργεια υπάρχει κάποιος που να έχει κρατήσει τη μαμίσια ζελατίνα οθόνης 1.5 χρόνο όπως εγώ; :lol: Πλάκα πλάκα έχει κάνει καλή δουλεία. Εχει μαζέψει αρκετές ψιλογρατσουνίες αλλά νομίζω ότι ήρθε η ώρα αλλαγής (την έχω με σε σνυδιασμό την flip θήκη της huawei).

 

Έχω εγώ δοκιμάσει κ τα airpods 1k2 κ το αποτέλεσμα είναι φανταστικό.. Δοκίμασα κ της χαβαι το ασύρματο με το καλώδιο πίσω στο λαιμό κ δεν ενθουσιάστηκα καθόλου...

Link to comment
Share on other sites

Μετά την τελευταία αναβάθμιση(9.1.0.306), μου βγάζει πιο συχνά :"περάσατε στα δεδομένα κινητής τηλεφωνίας", ενώ έχω σήμα WiFi και δεν έχω ενεργοποιήσει το WI-FI+.Διέγραψα τα συγκεκριμένα WiFi και τα ξαναπέρασα, αλλά κάποιες στιγμές το ξανακάνει.. Δεν την πέρασα clean install.. Μήπως, ήρθε η ώρα;
Link to comment
Share on other sites

Έχω εγώ δοκιμάσει κ τα airpods 1k2 κ το αποτέλεσμα είναι φανταστικό.. Δοκίμασα κ της χαβαι το ασύρματο με το καλώδιο πίσω στο λαιμό κ δεν ενθουσιάστηκα καθόλου...

 

Ποια είναι τα airpods 1k2 φίλε μου?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα! Λοιπόν εχω εδω και 5-6 μέρες ενα περίεργο θεμα με το viber..

Κάποιες φορές δεν μου εμφανίζει τις αριθμητικές ειδοποιήσεις πάνω στο εικονίδιο ενω ολες οι αλλες ειδοποιήσεις έρχονται κανονικά δλδ ηχο οταν ερχεται το μήνυμα, το led αναβει κανονικά, εικονίδιο εχω πανω αριστερά στην αρχικη οθονη, και ειδοποίηση στο κλειδωμα. Να πω οτι δεν εχω πειράξει καμια ρύθμιση και το εχω επισης να παρακάμπτει την βελτιστοποιηση της μπαταριας .. Το εχει παρατηρήσει καποιος απο εσας?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Λοιπόν εχω εδω και 5-6 μέρες ενα περίεργο θεμα με το viber..

Κάποιες φορές δεν μου εμφανίζει τις αριθμητικές ειδοποιήσεις πάνω στο εικονίδιο ενω ολες οι αλλες ειδοποιήσεις έρχονται κανονικά δλδ ηχο οταν ερχεται το μήνυμα, το led αναβει κανονικά, εικονίδιο εχω πανω αριστερά στην αρχικη οθονη, και ειδοποίηση στο κλειδωμα. Να πω οτι δεν εχω πειράξει καμια ρύθμιση και το εχω επισης να παρακάμπτει την βελτιστοποιηση της μπαταριας .. Το εχει παρατηρήσει καποιος απο εσας?

 

Οχι αλλα θα το τσεκάρω. Πήρε πολλά app updates τις τελευταίες μέρες είναι η αλήθεια

Link to comment
Share on other sites

Εξουσιοδοτημένο σέρβις για αλλαγή μπαταρίας Huawei υπάρχει μόνο Αθήνα;

Γίνεται αυθημερον η αντικατασταση μπαταρίας;

 

 

Sent from my iPhone Xs using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Πάρε τηλέφωνο να ρωτήσεις κ για τα δυο.

Για το 2ο θεωρώ πως σίγουρα ναι, γίνεται.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εξουσιοδοτημένο σέρβις για αλλαγή μπαταρίας Huawei υπάρχει μόνο Αθήνα;

Γίνεται αυθημερον η αντικατασταση μπαταρίας;

 

 

Sent from my iPhone Xs using Tapatalk Pro

ναι, γίνεται αν υπάρχει η μπαταρία σε απόθεμα.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι μετά την τελευταία αναβάθμιση, έχει ασθενήσει το σήμα WiFi.. Σε σημεία που έπιανα καλά(2 γραμμές +), ενώ μου δείχνει ότι υπάρχει σήμα, με περνάει στα δεδομένα κινητής τηλεφωνίας.. Και δεν έχω ενεργοποιήσει το WI-FI+.. Τί να παίζει;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Δουλεύει κάποιος το OTG? Πρέπει να το ενεργοποιήσεις από κάπου;

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Δουλεύει κάποιος το OTG? Πρέπει να το ενεργοποιήσεις από κάπου;

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Όχι... Οταν το συνδέσεις είναι κομπλέ

Link to comment
Share on other sites

Όχι... Οταν το συνδέσεις είναι κομπλέ
Οπότε λογικά τα έχουν παίξει οι επαφές από οξείδωση...

 

Το καλύπτει άραγε η εγγύηση;

 

Και η φόρτιση μου κάνει κάποια νερά.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Οπότε λογικά τα έχουν παίξει οι επαφές από οξείδωση...

 

Το καλύπτει άραγε η εγγύηση;

 

Και η φόρτιση μου κάνει κάποια νερά.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ή φταίει το OTG.. Το συνδεσες με άλλη συσκευή, να τσεκάρεις;

Link to comment
Share on other sites

Ή φταίει το OTG.. Το συνδεσες με άλλη συσκευή, να τσεκάρεις;
Ναι το έχω τσεκαρει σε δύο και παίζει χωρίς προβλημα...

 

Θα προσπαθήσω να καθαρίσω τις επαφές και βλέπουμε.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πάρε τηλέφωνο να ρωτήσεις κ για τα δυο.

Για το 2ο θεωρώ πως σίγουρα ναι, γίνεται.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

 

Στην επόμενη προγραμματισμένη άνοδο στην Αθήνα θα πάρω ενα τηλεφωνάκι να μάθω τι γίνεται.

Ευχαριστώ

 

 

Sent from my iPhone Xs using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Λοιπόν εχω εδω και 5-6 μέρες ενα περίεργο θεμα με το viber..

 

Κάποιες φορές δεν μου εμφανίζει τις αριθμητικές ειδοποιήσεις πάνω στο εικονίδιο ενω ολες οι αλλες ειδοποιήσεις έρχονται κανονικά δλδ ηχο οταν ερχεται το μήνυμα, το led αναβει κανονικά, εικονίδιο εχω πανω αριστερά στην αρχικη οθονη, και ειδοποίηση στο κλειδωμα. Να πω οτι δεν εχω πειράξει καμια ρύθμιση και το εχω επισης να παρακάμπτει την βελτιστοποιηση της μπαταριας .. Το εχει παρατηρήσει καποιος απο εσας?

Το τελευταίο διάστημα έχω και εγώ θέμα με το viber. Μου στέλνουν μηνύματα και αρκετές φορές δεν μου εμφανίζει τίποτα. Εγώ επειδή δε βλέπω ειδοποίηση δεν ανοίγω την εφαρμογή και μπορεί να δω κάποιο μήνυμα την άλλη μέρα.

 

Βέβαια πλέον μπαίνω και χωρίς να εμφανίζει ειδοποίηση για να μην χάσω κάποιο μήνυμα. Απλά μερικά έχουν έρθει πριν μισή ή μία ώρα. Δεν μπορώ να μπαίνω και κάθε λεπτό...

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

past --> nokia 6110, 6310 & 8850 silver, sony ericsson K750i & W810i, samsung DUAL B7722 & samsung DUAL GRAND NEO, samsung S6, Huawei mate 10 pro, Redmi note 8 pro, Redmi note 10 pro,
current --> Samsung TabA T585 4G , Redmi Note 11 pro 5G-->

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάλι δουλεύει ρολόι το viber και ειδικά με την νέα aod έχω "καταργήσει" την lockscreen.

Μήπως σας το κλείνει το σύστημα ή έχετε βάλει να κλείνει τα δεδομενα/WiFi όταν κλείνει η οθόνη;

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Εμένα στο θέμα viber, τις τελευταίες 2 μερες το βλέπω οτι δουλεύει πάλι όπως παλιά με ολες τις ειδοποιήσεις παντού και κανονικά.. Ισως περνούσε την φάση του! Θα δείξει στο μέλλον..
Link to comment
Share on other sites

Επανέρχομαι στο θέμα με viber.. Σήμερα από το πρωί πάλι έχει αρχίσει να μου χάνει τις αριθμητικές ειδοποιήσεις πάνω στο εικονίδιο της εφαρμογής.. Μου δείχνει μόνο όποτε το θυμάται. Ευτυχώς έχω όλες τις υπόλοιπες ειδοποιήσεις και ξέρω πότε εχω μήνυμα!
Link to comment
Share on other sites

Επανέρχομαι στο θέμα με viber.. Σήμερα από το πρωί πάλι έχει αρχίσει να μου χάνει τις αριθμητικές ειδοποιήσεις πάνω στο εικονίδιο της εφαρμογής.. Μου δείχνει μόνο όποτε το θυμάται. Ευτυχώς έχω όλες τις υπόλοιπες ειδοποιήσεις και ξέρω πότε εχω μήνυμα!

 

Αριθμητικές ειδοποιήσεις δεν έχω βάλει, το έχω με την Βούλα, αλλά παρατήρησα ότι με την χθεσινή ενημέρωση του viber εξαφανιστηκαν οι επιλογές για άμεση απάντηση ή αναφορά ως διαβασμένο από την κουρτίνα ειδοποιήσεων.

Πάντως για τις αριθμητικές μήπως κολλάει ο launcher;

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Να σου πω την αλήθεια αυτό δεν το παρατήρησα.. Δεν το έχω κάνει χρήση και ποτέ γιαυτό ίσως. Εντάξει λογικά κάπου κολλάει το emui, γιατί δεν έχω βάλει άλλο launcher. Η επιλογή να δείχνει βούλες αντί για αριθμούς οπτικά μ αρέσει πιο πολύ, αλλά το κακό είναι πως όταν διώχνω την ειδοποίηση από την κουρτίνα ειδοποιήσεων ή την οθόνη κλειδώματος φεύγει και η βούλα ενώ με τον αριθμό δεν το κάνει αυτό, μένει εκεί.. Τεσπα μικρές λεπτομέρειες που λίγο συνήθεια θέλουν!
Link to comment
Share on other sites

Ακόμη δεν έχω συνέλθει από τη φρίκη με το viber στο νέο τηλέφωνο, αφού έκανα την επαναφορά του αντιγράφου και ενώ έχω μεταφέρει όλο το φάκελο με τις εικόνες και βίντεο όπως ήταν, παρ’ όλα αυτά δεν εμφανίζει καμία εικόνα και δεν έχω κανένα τρόπο να ξέρω πια ήταν. Όποτε δεν ασχολήθηκα άλλο, το άφησα με τη βούλα…
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Ειμαι στην 9.1.0.306, αναβάθμιση που πήρα από το hicare(πρώτα την 300 και μετά την 306 και δεν έκανα επαναφορά). Είναι η καλύτερη version που είχα ποτέ (αγορασμένο με την 8 από τον ΔΕΚΈΜΒΡΙΟ 2018). Διάβασα για κάποια fail στο safetynet test του mate 30 και είπα να κάνω κι εγώ. Μου έβγαλε fail κι εμένα, ενώ στην 9.0.1.246 είχα pass. Γιατί αυτό? Οι υπόλοιποι με την 9.1 τι σας βγάζει? Με ποιο τρόπο πήρατε την αναβάθμιση και κάνατε επαναφορά?

 

Edit: Μετά από απεγκατάσταση και επανεγκατάσταση του safetynet, τώρα μου βγάζει pass. Τι να πω.

Thanx anyway.

Edited by nikolasGG
Link to comment
Share on other sites

Μετά από πολύ καιρό είπα να δοκιμάσω μία θήκη wallet (είχα της "μαμά" τη smart cover). 'Εφαγα σκάλωμα τώρα. Οταν κλείνεις το καπάκι στη θήκη δε πρέπει να απενεργοποιείται και η οθόνη; Υπήρχε τέτοια ρύθμιση κάπου; Τώρα απλά περιμένει τον timer για να την σβήσει σαν να μην υπάρχει θήκη.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Mate 10 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...