Jump to content

Huawei Mate 10 Pro


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

http://update.hicloud.com:8180/TDS/data/files/p3/s15/G3501/g1699/v199313/f1/full/changelog.xml

Δεν ειναι approved αλλα λογικα σε 1-2 εβδομαδες θα ειναι.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Άντε μπράβο ..., εντωμεταξύ κάπου πήρε το μάτι μου στο XDA ότι με την 9 θα έχουμε και HD νετφλιξ, είχε βάλει και φώτο το παλικάρι που είχε περάσει την έκδοση με κάποιο τρόπο! (Ευρωπαϊκό μοντέλο)! Αν αναβαθμίσουν σωστά την κάμερα (όχι ότι έχω παράπονο) και δεν πειράξουν την τέλεια αυτονομία, τότε το κινητό θα είναι άνετα ναυαρχίδα ακόμα και μέσα σε όλο το 2019.

Τι προάλλες ήμουν με 12% μπαταρία και έπρεπε να πάω κάπου για δουλειά, το είχε συνεχώς με δεδομένα και με αρκετή χρήση μου έβγαλε άνετε μια ώρα γεμάτη. Συνήθως έχω SOT κάπου στις 6 με 7 ώρες που για την χρήση που κάνω το θεωρώ διαμάντι το κινητό.

Φέρε μας και ένα Night SIght ρε Huawei και θα σου κάνουμε εικόνισμα..... :D

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση παιδιά σας κάνει επανεκκίνηση στο ξεκαρφωτο;

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

OnePlus Referral Program: https://oneplus.net/gr/invite#EKRHPVBXTCA68Q9 για 20€ έκπτωση σε accessories Oneplus.
Link to comment
Share on other sites

Εμένα προσωπικά όχι, αλλά από γενική εμπειρία κοίτα μήπως φταίει η sim σου! Προτεινόμενο (αν και απελπισία) είναι επίσης να κάνεις μια επαναφορά και στήσιμο από την αρχή βήμα βήμα, μέχρι να πετύχεις την εφαρμογή που ίσως φταίει για τις επανεκκινήσεις. Αν το επαναφέρεις και χωρίς πολλά πολλά εγκατεστημένα στο κάνει ξανά, τότε δυστυχώς πας για service.
Link to comment
Share on other sites

Ίσως σε βοηθήσει αυτό https://www.google.gr/amp/s/forum.xda-developers.com/mate-10/help/hiding-apps-via-emui-t3739778/amp/ .

Υπήρχε σαν επιλογή στο emui 5 , αλλά το απενεργοποίησαν. Το εμφανίζεις ξανά με την παραπάνω εφαρμογή.

Με προσοχή πάντα μη σε πάρω στο λαιμό μου. Κράτα backup όπως προτείνεται και στις πληροφορίες της εφαρμογής.

 

Ευχαριστώ πολύ. Απ' ότι βλέπω στα σχόλια της εφαρμογής (Tweaker for Huawei) σχολιάζουν θετικά με τωρινές ημερομηνίες. Άρα δουλεύει και τώρα. Θα το δοκιμάσω και θα σου πω. Ευχαριστώ πολύ και πάλι :)

Link to comment
Share on other sites

Εμένα προσωπικά όχι, αλλά από γενική εμπειρία κοίτα μήπως φταίει η sim σου! Προτεινόμενο (αν και απελπισία) είναι επίσης να κάνεις μια επαναφορά και στήσιμο από την αρχή βήμα βήμα, μέχρι να πετύχεις την εφαρμογή που ίσως φταίει για τις επανεκκινήσεις. Αν το επαναφέρεις και χωρίς πολλά πολλά εγκατεστημένα στο κάνει ξανά, τότε δυστυχώς πας για service.
Η μία Sim κόπηκε για να μπει στο slot της κάρτας είναι η αλήθεια και γω κάτι τέτοιο σκέφτηκα πιθανόν να αλλάξω sim και άμα το ξανακάνει να κάνω reset και στήσιμο από την αρχή ευχαριστώ πολύ. Αλλιώς θα πέσει από τη γυναικα παντόφλα.....
OnePlus Referral Program: https://oneplus.net/gr/invite#EKRHPVBXTCA68Q9 για 20€ έκπτωση σε accessories Oneplus.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω το κινητό σχεδόν 3 μήνες τώρα και είναι φορες (σπάνια βέβαια) που παρατηρώ λίγο lag στην μπάρα ειδοποιήσεων. Δεν ξέρω αν φταιει κάποια εφαρμογή για αυτό απλά ηθελα να ρωτήσω μήπως αντιμετωπίζει κανείς κάτι παρόμοιο
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μήπως μπορεί κάποιος να μου προτείνει μια εφαρμογή call recorder η οποία να δουλεύει όμως για όλες τις κλησεις γιατί έχω δοκίμασε μερικες αλλά δεν ηχογραφούσαν όλες τις κλήσεις

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν θυμάμαι πως κάνουμε μαύρο το φόντο της συσκευής στις ρυθμίσεις;

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλώς τα μας.... 19483e1a67a675419d1d8717fb555ae0.jpg

 

Sent from my Mate 10 pro

Δεν μπορείς όμως να την εγκαταστήσεις

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια! Εχω το κινητο μια βδομαδα περιπου με την προσφορα του Γερμανου στα 399. Ηθελα να ρωτησω ποσο περιπου on screen time εχει η συσκευη. Εγω εχω γυρω στις 5+ ωρες με δεδομενα-wifi και φωτεινοτητα στο auto. Καλα ειναι;
Link to comment
Share on other sites

Καλώς τα μας....

 

Sent from my Mate 10 pro

 

Συμφωνα με την ιστορια αυτην θα την παρεις πρωτος

 

Καλησπερα παιδια! Εχω το κινητο μια βδομαδα περιπου με την προσφορα του Γερμανου στα 399. Ηθελα να ρωτησω ποσο περιπου on screen time εχει η συσκευη. Εγω εχω γυρω στις 5+ ωρες με δεδομενα-wifi και φωτεινοτητα στο auto. Καλα ειναι;

 

Πολλα παιζουν ρολο και ενα ξερο SOT δεν λεει κατι. Συνηθως οι περισσοτεροι εχουν εκει 5 με 6 ωρες.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μήπως μπορεί κάποιος να μου προτείνει μια εφαρμογή call recorder η οποία να δουλεύει όμως για όλες τις κλησεις γιατί έχω δοκίμασε μερικες αλλά δεν ηχογραφούσαν όλες τις κλήσεις

 

Δοκίμασε την ACR (κόκκινο εικονίδιο).

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδιά δεν θυμάμαι πως κάνουμε μαύρο το φόντο της συσκευής στις ρυθμίσεις;

 

Ρυθμίσεις/μπαταρία/Σκουρότερα χρώματα διεπαφής.

Link to comment
Share on other sites

Φαίνονται πολυ καλα τα νεα απο την νεα έκδοση παιδιά!!

 

Πολλα καλα καλούδια!! Ειδικά τα gestures με ενθουσίασαν παρα πολυ!! Ελπίζω να γίνει κ δουλίτσα για τις νυχτερινές λήψεις τύπου P20 Pro! Θα χουμε Ναυαρχίδα για ολο το 19'

Sagem MW3020 -> Nokia 3330 -> Sony Ericsson K500 -> Sony Ericsson K750 -> LG Renoir -> Motorola RAZR-> Samsung Galaxy S4-> HTC One M8-> LG G5 -> Huawei Mate 10 Pro
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε την ACR (κόκκινο εικονίδιο).

 

Αυτό έχω τώρα και έχω χάσει τουλάχιστον 5 κλήσεις εισερχόμενες

 

 

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 90 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δοκίμασε την ACR (κόκκινο εικονίδιο).

 

Αυτό έχω τώρα και έχω χάσει τουλάχιστον 5 κλήσεις εισερχόμενες

 

 

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Οπότε θέλει γράφει ότι να ναι κάνει γενικά

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δοκίμασε την ACR (κόκκινο εικονίδιο).

 

Αυτό έχω τώρα και έχω χάσει τουλάχιστον 5 κλήσεις εισερχόμενες

 

 

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 90 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Οπότε θέλει γράφει ότι να ναι κάνει γενικά

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Πριν από αυτό είχα την Ελληνική εφαρμογή Ηχογράφηση Κλήσεων λέγεται αλλά και αυτή έγραφε οπότε ήθελε, ενώ όταν την είχα στο LG g2 μια χαρά λειτουργούσε

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Προσέχετε. Η ηχογράφηση της κλήσης χωρίς την αποδεδειγμένη ρητή συγκατάθεση του συνομιλητή συνιστά σοβαρό αδίκημα. Προσέχετε λοιπόν με τις ηχογραφήσεις.
Link to comment
Share on other sites

Όταν είμαι σε κλήση, δεν μπορώ να τραβήξω βίντεο, είναι νορμάλ αυτό;

Μου φαίνεται απίστευτο

 

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Φαίνονται πολυ καλα τα νεα απο την νεα έκδοση παιδιά!!

 

Πολλα καλα καλούδια!! Ειδικά τα gestures με ενθουσίασαν παρα πολυ!! Ελπίζω να γίνει κ δουλίτσα για τις νυχτερινές λήψεις τύπου P20 Pro! Θα χουμε Ναυαρχίδα για ολο το 19'

 

Στο βιντεο δειχνει οτι το p20 εχει παρει το wireless projection που εχει το mate 20(δε θα χρειάζεται hdmi πλεον για projection) , ελπιζω να το πάρουμε και εμείς, το έχει ψαξει κανείς αν θα το έχουμε?

Link to comment
Share on other sites

Στο βιντεο δειχνει οτι το p20 εχει παρει το wireless projection που εχει το mate 20(δε θα χρειάζεται hdmi πλεον για projection) , ελπιζω να το πάρουμε και εμείς, το έχει ψαξει κανείς αν θα το έχουμε?

 

Ειναι feature του EMUI9 και θα το εχουν ολα. Σαν επιβεβαιωση βεβαια δες εδω:

https://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=78324395&postcount=2283

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Mate 10 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...