Jump to content

Huawei Mate 10 Pro


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

θα ήθελα να σε ρωτήσω εάν η διαφορά στις κάμερες είναι πραγματικά μεγάλη διότι εγώ από το δεκάρι είμαι λίγο απογοητευμένος στο θέμα κάμερας.Σε όλα τα υπόλοιπα καταλαβαίνω αυτό που λες για την αναβάθμιση αλλά εμένα τουλάχιστον δεν μου δημιουργούν πρόβλημα .Ενώ η κάμερα βλέπω ότι είναι προβληματική. Εννοώ το θόρυβο που έχει η φωτογραφία όταν κάνεις zoom .Απαράδεκτο. εντελώς τυχαία βρέθηκα με φίλο μου που έχει το S9 Plus και έφαγα ήττα χονδρή στην σύγκριση που κάναμε.

 

Κι εγώ θα ήθελα την γνώμη του φίλου. Αν και νομίζω ότι στις φωτογραφίες είμαστε μια χαρά. Τουλάχιστον απο την κύρια κάμερα. Στις selfie έχουμε πρόβλημα αλλά λύνεται με λίγο πείραγμα της φωτογραφίας μετά. Επίσης το κύριο πρόβλημα για μένα είναι το βίντεο. Εκεί τι γίνεται;

Link to comment
Share on other sites

Δεν ήταν η 157 αλλά η αναβάθμιση του Huawei Cloud από AppGallery. Το τσέκαρα μόλις.
Ναι, όντως. Αυτό έκανε την διαφορά. Πλέον πάει αέρα ο μάνατζερ.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Έδωσα το 20αρι μέσω DOA , πήρα πιστωτικό ώστε να το αγοράσω ξανά ( η κάποιο καλύτερο μέχρι τότε ) όταν υπάρχει πλήρη επίλυση του προβλήματος . Ευτυχώς είχα το 10 αρι οπότε ξαναγύρισα σε αυτό . Ναι είναι αισθητό το downgrade αλλά απο το να χω τον hulk στην οθόνη καλύτερα το 10αρι μια χαρά είναι . ;)

 

Kαλιο 10 και στο χερι παρα 20 και καρτερι :lol:

Link to comment
Share on other sites

Οπότε παιδιά, την 8.1 την ξεχνάμε πλέον. Τα πράγματα δείχνουν ότι πάμε απευθείας σε 9.0.

Ας ελπίσουμε ότι δεν θα έχουμε δυσάρεστες εκπλήξεις.

Κρίμα όμως. Οι Χ.1 είναι πάντα καλύτερες από τις Χ.0 εκδόσεις.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά απο το λίγο που το δοκίμασα (άτιμη huawei) ήταν σε όλα τέλειο. Αισθητή διαφορά στις κάμερες. Και στη σελφι κάμερα πολύ ανωτέρω κ καθαρότερο από το 10αρι.

Και αλήθεια το γύρισα πίσω με μεγάλη "στενοχώρια" διότι ήταν όντως ένα γερό update σε όλα.

Απο εκεί και πέρα το πράσινο κ τη huawei που δε βγάζει μια επίσημη απάντηση πιστεύω θα χαντακωθεί η υπέροχη αυτή συσκευή.

Edited by jimmymaisterGR
Link to comment
Share on other sites

Έδωσα το 20αρι μέσω DOA , πήρα πιστωτικό ώστε να το αγοράσω ξανά ( η κάποιο καλύτερο μέχρι τότε ) όταν υπάρχει πλήρη επίλυση του προβλήματος . Ευτυχώς είχα το 10 αρι οπότε ξαναγύρισα σε αυτό . Ναι είναι αισθητό το downgrade αλλά απο το να χω τον hulk στην οθόνη καλύτερα το 10αρι μια χαρά είναι . ;)
Καλά. Έκανες. Εγώ πλέον περιμένω 4 μήνες να περπατήσει ένα τηλέφωνο να δούμε τα πρώτα προβλήματα και να πέσει και η τιμή.

 

Στάλθηκε από το CMR-W09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ρώτησα για το αν ισχύει για την αναβάθμιση στις 10 του μήνα στο hicare και μου είπαν ακριβώς :

Θα ήθελα νας ενημερώσω πως δεν υπάρχει ακόμη κάποια επίσημη ενημέρωση σχετικά με το ερώτημά σας. Η διάθεση των αναβαθμίσεων γίνεται σταδιακά και πάντα σύμφωνα με το region και το ΙΜΕΙ της συσκευής σας. Σας προτείνω να μείνετε συντονισμένος στην επίσημη ιστοσελίδα της Huawei, ούτως ώστε να ενημερώνεστε για τα τελευταία νέα.

Link to comment
Share on other sites

Ρώτησα για το αν ισχύει για την αναβάθμιση στις 10 του μήνα στο hicare και μου είπαν ακριβώς :

Θα ήθελα νας ενημερώσω πως δεν υπάρχει ακόμη κάποια επίσημη ενημέρωση σχετικά με το ερώτημά σας. Η διάθεση των αναβαθμίσεων γίνεται σταδιακά και πάντα σύμφωνα με το region και το ΙΜΕΙ της συσκευής σας. Σας προτείνω να μείνετε συντονισμένος στην επίσημη ιστοσελίδα της Huawei, ούτως ώστε να ενημερώνεστε για τα τελευταία νέα.

 

Αυτες ειναι απαντησεις απο bots, ο χρονος θα δειξει. Για τις κινεζικες BLA-AL00 και BLA-TL00 το update εχει ανεβει.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Ναι και τα 2

 

Αυτά είναι ανυπομονώ να το δουλέψω στα καινούργια , γιατί απο την μικρή γεύση που πήρα απο το 20pro (που είχε 9αρια όλα) ήταν πολύ ωραίο σαν αίσθηση

Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα ταύτην η 157.. Απ ότι είδα γράφει ενημέρωση βελτίωσης ασφάλειας συστήματος Edited by jimmymaisterGR
Link to comment
Share on other sites

Έτυχε τις τελευταίες μέρες και έχω στα χέρια μου το συγκεκριμένο κινητό (βλέπω πως κοστίζει 400 ευρώ πλέον) και πραγματικά έχω εκπλαγεί με τις δυνατότητές του και την ποιότητα υλικών. Οθονάρα με απίστευτα χρώματα και τέλειο μαύρο, καλές γωνίες θέασης, τρομερά ηχεία, δεν κολλάει ότι και αν το βάλεις να κάνει, μπαταρία που άνετα σου βγάζει 2ήμερο και κάμερες για φίλημα. Πραγματικά δεν καταλαβαίνω το λόγο ν' αφήσει κάποιος το συγκεκριμένο κινητό και να δώσει 1000 ευρώ γιατί ακριβώς?? Για λίγο καλύτερη κάμερα? Για καλύτερη σέλφι? ..... η γνώμη μου είναι όχι. Στα λεφτά που κοστίζει τώρα είναι το καλύτερο της αγοράς και με τα χαρακτηριστικά που έχει, άνετα αντέχει ακόμα ένα με δυο χρόνια!
Link to comment
Share on other sites

http://update.hicloud.com:8180/TDS/data/files/p3/s15/G3501/g1699/v189748/f1/full/changelog.xml

Εμφανιζονται δειλα δειλα οι εκδοσεις Pie

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Έτυχε τις τελευταίες μέρες και έχω στα χέρια μου το συγκεκριμένο κινητό (βλέπω πως κοστίζει 400 ευρώ πλέον) και πραγματικά έχω εκπλαγεί με τις δυνατότητές του και την ποιότητα υλικών. Οθονάρα με απίστευτα χρώματα και τέλειο μαύρο, καλές γωνίες θέασης, τρομερά ηχεία, δεν κολλάει ότι και αν το βάλεις να κάνει, μπαταρία που άνετα σου βγάζει 2ήμερο και κάμερες για φίλημα. Πραγματικά δεν καταλαβαίνω το λόγο ν' αφήσει κάποιος το συγκεκριμένο κινητό και να δώσει 1000 ευρώ γιατί ακριβώς?? Για λίγο καλύτερη κάμερα? Για καλύτερη σέλφι? ..... η γνώμη μου είναι όχι. Στα λεφτά που κοστίζει τώρα είναι το καλύτερο της αγοράς και με τα χαρακτηριστικά που έχει, άνετα αντέχει ακόμα ένα με δυο χρόνια!
Κοίτα.. Και εγώιγες μέρες το έχω αλλά... Σίγουρα η κάμερα πάσχει.. Σε ταχύτητα είναι λίγο πιο κάτω σίγουρα για να μην πω πολύ πιο κάτω..

Όλα αυτά βέβαια είναι σχετικά.. Ανάλογα τα γούστα του καθενός.

Άμα τα έχεις τα δίνει;..

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έτυχε τις τελευταίες μέρες και έχω στα χέρια μου το συγκεκριμένο κινητό (βλέπω πως κοστίζει 400 ευρώ πλέον) και πραγματικά έχω εκπλαγεί με τις δυνατότητές του και την ποιότητα υλικών. Οθονάρα με απίστευτα χρώματα και τέλειο μαύρο, καλές γωνίες θέασης, τρομερά ηχεία, δεν κολλάει ότι και αν το βάλεις να κάνει, μπαταρία που άνετα σου βγάζει 2ήμερο και κάμερες για φίλημα. Πραγματικά δεν καταλαβαίνω το λόγο ν' αφήσει κάποιος το συγκεκριμένο κινητό και να δώσει 1000 ευρώ γιατί ακριβώς?? Για λίγο καλύτερη κάμερα? Για καλύτερη σέλφι? ..... η γνώμη μου είναι όχι. Στα λεφτά που κοστίζει τώρα είναι το καλύτερο της αγοράς και με τα χαρακτηριστικά που έχει, άνετα αντέχει ακόμα ένα με δυο χρόνια!

 

Σχετικά όλα φίλε μου. Και εγώ το πήρα πριν απο μερικούς μήνες γιατί θεωρώ με αυτά τα χρήματα που ήθελα να διαθέσω δεν υπήρχε κάτι καλύτερο. Αλλά σίγουρα ο καθένας έχει τα δικά του κριτήρια και φυσικά μπάτζετ. Πάντως στην αρχή είναι καινούρια και η τιμή είναι ψηλά γενικά καλύτερα να περιμένει κάποιος έστω και 2-3 μήνες αν δεν το βιάζεται. Πχ θεωρώ ότι τα Χριστούγεννα vfm θα είναι το P20 pro. Απο το mate 10 είμαι πολύ ευχαριστημένος. Και για την κάμερα, για ερασιτεχνική χρήση με καλύπτει στο 90% των καταστάσεων και βγάζω πάρα πολλές λόγω μικρού παιδιού. Ο καθένας προφανώς έχει τα δικά του στανταρτ. 'Εχω παίξει και με το P20 pro κολλητού. Οι διαφορές είναι λίγες και κυρίως σε δύσκολες συνθήκες πχ χαμηλού φωτισμού.

Link to comment
Share on other sites

Το p20 pro είναι ένα mate 10 με notch και καλύτερη πίσω κάμερα..

Και εγώ είμαι ευχαριστημένος με το mate 6 μήνες τώρα.. Αν βελτιωθεί και λίγο με την 9 θα αλλάξω του χρόνου τετοιο καιρο

Link to comment
Share on other sites

Το p20 pro είναι ένα mate 10 με notch και καλύτερη πίσω κάμερα..

Και εγώ είμαι ευχαριστημένος με το mate 6 μήνες τώρα.. Αν βελτιωθεί και λίγο με την 9 θα αλλάξω του χρόνου τετοιο καιρο

 

Θα βελτιωθει με την 9 γιατι η 9 δινει πολυ βαση στα ΑΙ και ο KIRIN 970 που εχει extra chip για το ΑΙ θα επωφεληθει πολυ.

Εγω με τις διαστασεις που περνουν τα κινητα με βλεπω να αλλαζω μετα απο χρονια που θα τελειοποιηθουν τα foldable.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Θα βελτιωθει με την 9 γιατι η 9 δινει πολυ βαση στα ΑΙ και ο KIRIN 970 που εχει extra chip για το ΑΙ θα επωφεληθει πολυ.

Εγω με τις διαστασεις που περνουν τα κινητα με βλεπω να αλλαζω μετα απο χρονια που θα τελειοποιηθουν τα foldable.

 

Τώρα που το λες σήμερα είδα πρώτη φορά σε κατάστημα και έπαιξα λίγο με το mate 20 pro. Μου φάνηκε πολύ μεγάλο, το δικό μου όριο λειτουργικότητας είναι το mate 10. Ειλικρινά δε καταλαβαίνω γιατί όλο και μεγαλώνουν. Αν δεν χωράει σε τσέπη τί νόημα έχει; Το καλοκαίρι θα το κρεμάω απο το λαιμό μου με κορδονάκι;

Link to comment
Share on other sites

Ισχύει πως το 10αρι που έχουμε είναι μια εξαιρετική επιλογή.

Απλά εγώ πήγα στο 20αρι και είδα αρκετές διαφορές προς το καλύτερο εννοείται. Εντύπωση μου έκανε η σελφοκαμερα του. Τα είχα κ τα δύο μαζί μου ως συγκριτικό.

 

Αλλά αφού η huawei δεν δίνει επίσημη απάντηση ακόμα για το green screen θα το σκεφτώ αν το ξαναπάρω (μιας κ το επέστρεψα όπως προείπα κ πήρα πιστωτικό)

Link to comment
Share on other sites

Παίδες, ποια αναβάθμιση θα φέρει face unlock και 960fps στο slow motion;
face unlock έχει ήδη...
Link to comment
Share on other sites

Παίδες, ποια αναβάθμιση θα φέρει face unlock και 960fps στο slow motion;

 

Face unlock υπαρχει ηδη εδω και καιρο!!960fps με την νεα android pie!!

Ειπανε για μεσα στο σ/κ θα αρχησει η διανομη!!

Ειδωμεν!

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Mate 10 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...