Jump to content

Huawei Mate 10 Pro


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όταν τελειώσει το optimize θα δεις ότι πάνω στη σελίδα υπάρχει μία προτροπή. Πατάς πάνω σε αυτή και στο τέλος της διαδικασίας θα πάει στο 100%
Και εγώ έχω το ίδιο πρόβλημα πάει μέχρι το 90% έχοντας τρέξει virus scan και όλα τα πάντα... Και δεν έχει καμία προτροπή για το υπόλοιπο 10%.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δυο μέρες πλέον με την 137 και εγώ προσωπικά παιδιά δεν είδα κάποια βελτίωση. Ούτε στην φωτογραφία ( ακόμα υπάρχουν οι καρικατούρες στην λειτουργία πορτρέτου) ούτε στην μπαταρία, ούτε κάπου αλλού. Το κινητό μου παρέμεινε πολύ γρήγορο όπως ήταν και δεν ανακάλυψα κάτι νέο. Εσείς;;;;;
Link to comment
Share on other sites

Με την 137 από εχθές παρατηρώ ότι με ενημέρωση της εφαρμογής Google αργεί να ανοίξει το Google now από τα αριστερά της αρχικής οθόνης, όταν γυρνάω πίσω σε παλιότερη έκδοση δουλεύει μια χαρά, λογικά κάποιο θέμα με την εφαρμογή θα είναι, το έχει παρατηρήσει κανένας άλλος;Το παρατηρώ μόλις κλείσει η οθόνη το κάνει συνέχεια

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by vag74
Link to comment
Share on other sites

Στο βίντεο που πάμε για να αλλάξουμε την ανάλυση ;και αυτο που λεει για μορφή raw(υποστηρίζεται μονο στην επαγγελματική λειτουργία) πως δουλευει
Link to comment
Share on other sites

Στο βίντεο που πάμε για να αλλάξουμε την ανάλυση ;και αυτο που λεει για μορφή raw(υποστηρίζεται μονο στην επαγγελματική λειτουργία) πως δουλευει
Μόλις πας λειτουργία βίντεο ,σύρε αριστερά κ θα βγει το μενού

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Με την 137 από εχθές παρατηρώ ότι με ενημέρωση της εφαρμογής Google αργεί να ανοίξει το Google now από τα αριστερά της αρχικής οθόνης, όταν γυρνάω πίσω σε παλιότερη έκδοση δουλεύει μια χαρά, λογικά κάποιο θέμα με την εφαρμογή θα είναι, το έχει παρατηρήσει κανένας άλλος;Το παρατηρώ μόλις κλείσει η οθόνη το κάνει συνέχεια

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ναι αργεί να ανανεώσει . Πρόβλημα της εφαρμογής. Μετά το τελευταίο update που έδωσε από playstore

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Ναι αργεί να ανανεώσει . Πρόβλημα της εφαρμογής. Μετά το τελευταίο update που έδωσε από playstore

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ευχαριστώ φίλε όντως γύρισα πίσω και όλα καλά

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Από ότι διαβάζω στην έκδοση 140 θα έχει το face unlock που ζηταγαμε

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Από ότι διαβάζω στην έκδοση 140 θα έχει το face unlock που ζηταγαμε

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

To Face Unlock τι θα προσφέρει από τη στιγμή που θα πρέπει να σηκώσεις το κινητό και να το φέρεις στο σημείο του κεφαλιού για να ξεκλειδώσει; Δεν είναι πιο εύκολο και άμεσο το δακτυλικό αποτύπωμα;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

To Face Unlock τι θα προσφέρει από τη στιγμή που θα πρέπει να σηκώσεις το κινητό και να το φέρεις στο σημείο του κεφαλιού για να ξεκλειδώσει; Δεν είναι πιο εύκολο και άμεσο το δακτυλικό αποτύπωμα;
Και γω συμφωνώ μαζί σου κ νομίζω έτσι θα είναι . Θα δείξει . Ίσως ότι δεν θα χρειάζεται να πατήσεις τπτ να είναι πιο γρήγορο . Ας έρθει να το έχουμε σαν feature

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Αν βγει με notch και power button καλύτερα κρατήστε το 10 Pro γιατί θα γίνει ανάρπαστο.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γιατί? Γίνε λίγο πιο σαφής

 

Ε γιατί από αυτά που βλέπω τείνει η εταιρεία να οδεύει προς μια κατεύθυνση που προσωπικά (αλλά και από αυτά που διαβάζω από άλλους χρήστες) δεν αρέσει. Αν ακολουθήσει το design των P20 τότε θα μιλάμε για μία συσκευή με notch και ίσως home button. Προσωπικά συσκευή με σεμεδάκι δεν πρόκειται να αγοράσω όπως και πολλοί άλλοι από ό,τι βλέπω, οπότε το Mate 10 Pro θα παραμένει μια πανέμορφη υλοποίηση με εξαιρετική κάμερα, μπαταρία και επιδόσεις αλλά πάνω απόλα πανέμορφη χωρίς αυτές τις τελευταίες μόδες για να μην πω αντιγραφές... Οπότε μην απορήσετε αν πολλοί το προτιμήσουν και λόγω χαμηλής τιμής φυσικά, παρόλο που θα μιλάμε για περσινό μοντέλο

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αν βγει με notch και power button καλύτερα κρατήστε το 10 Pro γιατί θα γίνει ανάρπαστο.

Η χειρότερη υλοποίηση που θα μπορούσε να γίνει είναι το notch. Ήταν ο λόγος που δεν πήρα το iPhone X.

Το χειρότερο όμως είναι ότι οι περισσότεροι κατασκευαστές υιοθέτησαν αυτή τη σχεδιαστική μπούρδα. Κρίμα...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Η χειρότερη υλοποίηση που θα μπορούσε να γίνει είναι το notch. Ήταν ο λόγος που δεν πήρα το iPhone X.

Το χειρότερο όμως είναι ότι οι περισσότεροι κατασκευαστές υιοθέτησαν αυτή τη σχεδιαστική μπούρδα. Κρίμα...

Μόδα είναι θα περάσει, όπως & η μόδα να είναι τα τηλέφωνα σαν σοκοφρετα.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει βάλεις κάποιος τζαμακι με λαδάκι γύρω γύρω για να διώξει το reinbow effect, έβαλα σήμερα έκατσε τέλεια αλλά δεν ξέρω αν θα κρατήσει αυτή η άψογη εικόνα, υπάρχει κάποιο κόλπο για να διατηρηθεί σε αυτή τη κατάσταση;

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν βγει με notch και power button καλύτερα κρατήστε το 10 Pro γιατί θα γίνει ανάρπαστο.
Ούτε εμένα μαρεσει αλλά στο p20 έχεις την δυνατότητα να το αφαιρέσεις έστω κ με τον τρόπο που λέει . Άρα έχεις την επιλογή να το κάνεις όπως θες . Κάτι που στο iPhone X δεν μπορείς .

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Ούτε εμένα μαρεσει αλλά στο p20 έχεις την δυνατότητα να το αφαιρέσεις έστω κ με τον τρόπο που λέει . Άρα έχεις την επιλογή να το κάνεις όπως θες . Κάτι που στο iPhone X δεν μπορείς .

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Φίλε μου Δημήτρη αυτά είναι μεσοβέζικες λύσεις. Αφενός χάνεις σε ωφέλιμη οθόνη όταν μαυρίσει όλη η πάνω μπάρα για να καλυφθεί η εγκοπή, αφετέρου το μαύρο της οθόνης όσο βαθύ και να είναι ποτέ δεν θα είναι το ίδιο μαύρο με αυτό που έχει το σασί, κάτι που στο μάτι χτυπάει άσχημα. Μια χαρά θα μπορούσε να μειώσει τα περιθώρια αν ήθελε και να δώσει ένα αντίστοιχο Mate 10 Pro με λεπτότερα bezels. Η Samsung πως κατάφερε με μεγαλύτερη οθόνη να έχει περισσότερο stb ratio δηλαδή με το S9+ σε αντίθεση με το P20 Pro;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γιατί γενικά η Huawei αντιγράφει με διάφορους τρόπους την apple . Εμένα σαν σχέδιο που έχει τώρα το mate αλλά κ η σειρά s της Samsung μαρεσει πολύ . Ελπίζω να τα κρατήσουν έτσι

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Γιατί γενικά η Huawei αντιγράφει με διάφορους τρόπους την apple . Εμένα σαν σχέδιο που έχει τώρα το mate αλλά κ η σειρά s της Samsung μαρεσει πολύ . Ελπίζω να τα κρατήσουν έτσι

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Με βρίσκεις απολύτως σύμφωνο.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όσοι έχετε βάλει την 137 έχετε παρατηρήσει την μπαταρία να πέφτει πιο γρήγορα ή η ιδέα μου είναι;;;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όσοι έχετε βάλει την 137 έχετε παρατηρήσει την μπαταρία να πέφτει πιο γρήγορα ή η ιδέα μου είναι;;;
Και εγώ νομίζω ότι με την 137 είναι ελαφρώς χειρότερα τα πράγματα με τη διαχείριση της μπαταρίας

 

Στάλθηκε από το Huawei mate 10 pro μου

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει βάλεις κάποιος τζαμακι με λαδάκι γύρω γύρω για να διώξει το reinbow effect, έβαλα σήμερα έκατσε τέλεια αλλά δεν ξέρω αν θα κρατήσει αυτή η άψογη εικόνα, υπάρχει κάποιο κόλπο για να διατηρηθεί σε αυτή τη κατάσταση;

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εγώ σ'ενα Full Cover Tempered.. Μετά από 2 μερες έσκασε περιφερειακά και πετάχτηκε στον κάλαθο των αχρήστων.. Τώρα, φοράω ένα που αφήνει λίγο περιθώριο, αλλά δε μου σπάει τα οπτικά νεύρα..

 

----- προσθήκη μηνύματος 110 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδιά όσοι έχετε βάλει την 137 έχετε παρατηρήσει την μπαταρία να πέφτει πιο γρήγορα ή η ιδέα μου είναι;;;

 

Κι εμένα το ίδιο.. Πιστεύω, θα στρώσει.. Δεν την πέρασα Clear install.. Ίσως, κάνω ενα φορματ, αν συνεχίσει έτσι.. Ίδωμεν

Link to comment
Share on other sites

Εγώ σ'ενα Full Cover Tempered.. Μετά από 2 μερες έσκασε περιφερειακά και πετάχτηκε στον κάλαθο των αχρήστων.. Τώρα, φοράω ένα που αφήνει λίγο περιθώριο, αλλά δε μου σπάει τα οπτικά νεύρα..

 

----- προσθήκη μηνύματος 110 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Κι εμένα το ίδιο.. Πιστεύω, θα στρώσει.. Δεν την πέρασα Clear install.. Ίσως, κάνω ενα φορματ, αν συνεχίσει έτσι.. Ίδωμεν

Και εγώ το full cover το πέταξα, έβαλα ένα κανονικό που δεν πιάνει όλη την οθόνη αλλά μου έκανε hello effect γύρω γύρω και έκανα το κόλπο με την μπατονετα και το λάδι,να δούμε αν κρατήσει

 

Στάλθηκε από το Nexus 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Mate 10 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...