Jump to content

Huawei Mate 10 Pro


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Άρα πάμε για reset γιατί ROM καινούρια δεν έχω προφανώς (μόλις το σέταρα).

 

Edit: σε κάποια απ' τις επόμενες προσπάθειες μου ήρθε ξανά το SMS και η κλήση (μάλιστα δύο κλήσεις από διαφορετικούς αριθμούς, τη μία από +33/Γαλλία την άλλη από +49/Γερμανία). Αλλά εκεί, "No Connectivity". Να κάνω factory reset λέτε;

Μου έκανε και εμένα κάτι περίεργα. Με λίγη υπομονή όμως τα κατάφερα!

 

Thumbed from my mate 10 pro!

Close your eyes, look into the dream

Winds of change, will winds of fortune bring...

Link to comment
Share on other sites

Με υπομονή εννοείς ότι δεν έκανες reset και κάποια στιγμή ενεργοποιήθηκε; Εντωμεταξύ όταν κλείνω συνδέσεις (για δοκιμή) μου πετάει το "No Connection" αμέσως. Όταν ανοίγω WiFi φαίνεται ότι προσπαθεί να συνδεθεί και το πετάει μετά από κάποια ώρα. Τι να πω... Δε θέλω όμως να κάνω και reset χωρίς λόγο.

 

Edit: Έπαιξε το βλαμμένο... Υπομονή ήθελε πράγματι.

Edited by TimDeLAY
Link to comment
Share on other sites

Με υπομονή εννοείς ότι δεν έκανες reset και κάποια στιγμή ενεργοποιήθηκε; Εντωμεταξύ όταν κλείνω συνδέσεις (για δοκιμή) μου πετάει το "No Connection" αμέσως. Όταν ανοίγω WiFi φαίνεται ότι προσπαθεί να συνδεθεί και το πετάει μετά από κάποια ώρα. Τι να πω... Δε θέλω όμως να κάνω και reset χωρίς λόγο.
Μην παιδεύεσαι είναι θέμα εφαρμογής.

Εγώ δοκίμασα τα πάντα.

Είχα backup παλιά έκδοση δεν έπαιξε.

Επανέφερα από nandroid packup άλλη ρομ που είχα και έπαιξε.

Θα δουν το πρόβλημα και θα το φτιάξουν.

Υπομονή.

Link to comment
Share on other sites

Με υπομονή εννοείς ότι δεν έκανες reset και κάποια στιγμή ενεργοποιήθηκε; Εντωμεταξύ όταν κλείνω συνδέσεις (για δοκιμή) μου πετάει το "No Connection" αμέσως. Όταν ανοίγω WiFi φαίνεται ότι προσπαθεί να συνδεθεί και το πετάει μετά από κάποια ώρα. Τι να πω... Δε θέλω όμως να κάνω και reset χωρίς λόγο.

 

Edit: Έπαιξε το βλαμμένο... Υπομονή ήθελε πράγματι.

Χαίρομαι!

 

Thumbed from my mate 10 pro!

Close your eyes, look into the dream

Winds of change, will winds of fortune bring...

Link to comment
Share on other sites

Πρώτες εντυπώσεις αφού ακόμη το στήνω. Ήρθε και σε μένα με 0% μπαταρία. Πολύ καλό hand, το μπλε χρώμα που φοβόμουν πραγματικά τα σπάει. Στις φωτογραφίες φαίνεται πιο ανοιχτό, νομίζω αδικείται. Οθόνη, με αυτά που διάβαζα,τη φοβόμουν να πω την αλήθεια, αλλά δεν με έχει ξενίσει κάτι, μια κι έχω καλομάθει με το s8 plus. Το δακτυλικό αποτύπωμα, ακαριαίο.

 

Υ.γ. Για τη γραμματοσειρά έχει δίκιο ο Βαγγέλης. Με γύρισε χρόνια πίσω.

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by achillesgk
Link to comment
Share on other sites

Πρώτες εντυπώσεις αφού ακόμη το στήνω. Ήρθε και σε μένα με 0% μπαταρία. Πολύ καλό hand, το μπλε χρώμα που φοβόμουν πραγματικά τα σπάει. Στις φωτογραφίες φαίνεται πιο ανοιχτό, νομίζω αδικείται. Οθόνη, με αυτά που διάβαζα,τη φοβόμουν να πω την αλήθεια, αλλά δεν με έχει ξενίσει κάτι, μια κι έχω καλομάθει με το s8 plus. Το δακτυλικό αποτύπωμα, ακαριαίο.

 

Υ.γ. Για τη γραμματοσειρά έχει δίκιο ο Βαγγέλης. Με γύρισε χρόνια πίσω.

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Καλορίζικο!

Πέρα απο την τραγική γραμματοσειρά, άλλαξε άμεσα launcher.

Nova με τις απλές ρύθμισεις που έδωσα.

Μιλάμε για ΠΙΣΤΌΛΙ...

Link to comment
Share on other sites

Μιλάς για Bluetooth unlock?

 

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk

 

Όχι, για face unlock.

Έχεις πάει εκεί και δεν υπάρχει επιλογή για face unlock?

Link to comment
Share on other sites

Όχι, για face unlock.

Έχεις πάει εκεί και δεν υπάρχει επιλογή για face unlock?

Γιατί, έχει το δικό σου;;

 

Thumbed from my mate 10 pro!

Close your eyes, look into the dream

Winds of change, will winds of fortune bring...

Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά σε όλους.

Μετά από λίγες μέρες μαζί του....

Οθόνη πολύ καλή.... Μπαταρία πάρα πολύ καλή... Φωτογραφική απλά απίστευτη.. Τρομερά γρήγορο focus, πολύ καλή εστίαση, άψογη γενικά. Ίσως και δύο σκαλιά πάνω στο θέμα αυτό από g6 που έχω τώρα.

Αν και κάτοχος Samsung πολλά χρόνια, note, 4,5... S7 edge, S8 Plus.... Έφυγα λόγω της edge οθόνης....Μόνο η φωτογραφική θα με γύριζε εκεί.... Αλλά πλέον δεν νομίζω...

Link to comment
Share on other sites

Με υπομονή εννοείς ότι δεν έκανες reset και κάποια στιγμή ενεργοποιήθηκε; Εντωμεταξύ όταν κλείνω συνδέσεις (για δοκιμή) μου πετάει το "No Connection" αμέσως. Όταν ανοίγω WiFi φαίνεται ότι προσπαθεί να συνδεθεί και το πετάει μετά από κάποια ώρα. Τι να πω... Δε θέλω όμως να κάνω και reset χωρίς λόγο.

 

Edit: Έπαιξε το βλαμμένο... Υπομονή ήθελε πράγματι.

Μόλις συνέβη κάτι πολύ περίεργο... Αποσυνδεθηκε το Viber από μόνο του.. Αφού έκανα 3-4 αποτυχημένες προσπάθειες, ενεργοποιήσα το Message+ μέσα από την εφαρμογή μηνυμάτων. Δεν ξέρω αν ήταν τυχαίο, αλλά ήρθε αμέσως το μήνυμα!

 

Thumbed from my mate 10 pro!

Close your eyes, look into the dream

Winds of change, will winds of fortune bring...

Link to comment
Share on other sites

Γιατί, έχει το δικό σου;;

 

Thumbed from my mate 10 pro!

 

Το smart Lock είναι της Google και μια από τις επιλογές είναι το ξεκλείδωμα με αναγνώριση προσώπου

Δεν έχω το mate 10, αυτό που έχω έχει την επιλογή στο smart unlock, αν δεν την έχει στο ματε είναι επιλογή της Huawei

Link to comment
Share on other sites

Το smart Lock είναι της Google και μια από τις επιλογές είναι το ξεκλείδωμα με αναγνώριση προσώπου

Δεν έχω το mate 10, αυτό που έχω έχει την επιλογή στο smart unlock, αν δεν την έχει στο ματε είναι επιλογή της Huawei

Οκ, έτσι εξηγείται! Δεν το έχει το mate 10 λοιπόν... Βέβαια, αυτός ο τρόπος χρησιμοποιεί φωτογραφία στην πραγματικότητα και όχι κάποιο ιδιαίτερο αισθητήρα. Είναι πρόγονος του δακτυλικού αποτυπώματος και όσες φορές το δοκίμασα ήταν απογοητευτικό.

 

Thumbed from my mate 10 pro!

Close your eyes, look into the dream

Winds of change, will winds of fortune bring...

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά δεν βρίσκω ένα λόγο να αλλάξω launcher. Τι θα κερδίσω δλδ;

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά δεν βρίσκω ένα λόγο να αλλάξω launcher. Τι θα κερδίσω δλδ;

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Απειρες δυνατότητες παραμετροποιησης και... παροιμιώδες smoothnes.

Link to comment
Share on other sites

οι ενδιαφερομενοι τρεχτε στο site του Κοτσοβολου. Με παζαρι κατεβαινει στα 663,62ευρω ΜΑΖΙ με το P9 Lite 2017!

Μόνο το μαυρο σε αυτη την τιμη!

 

Καλη Χρονια σε ολους

Link to comment
Share on other sites

Μου έκανε και εμένα κάτι περίεργα. Με λίγη υπομονή όμως τα κατάφερα!

 

Thumbed from my mate 10 pro!

 

το ιδιο και εγω, το εβγαλα και το ξαναεβαλα και 2-3 προσπαθειες για την επιβεβαιωση.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους τους φιλους...και καλη χρονια με υγεια και χαμογελα !!! Ηθελα να μοιραστω τις δικες μου εντυπωσεις καθαρα στο θεμα αυτονομιας και φωτογραφικης....πιστευω galaxy note 8 απλα δε μπορει να συναγωνιστισει σε αυτα τα 2 κομματια το mate pro 10. To κινητο μας ειναι απιστευτο απλα...δεν το εχω στησει κανονικα να πω περισσοτερα....το δοκιμασα σημερα στο θεμα φωτογραφια και σε πρωτη ευκαιρια θα ανεβασω φωτος...δυστηχως λογω οικονομικων δυσκολα θα το κρατησω ...αλλα βεβαιωνω οτι ειναι πυροβολο....για μενα η καλυτερη επιλογη αυτη τη στιγμη.....
Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά στο φόρουμ.

 

Έχει βάλει κάποιος το tempered glass 2.5D της Nillkin να μου πει εντυπώσεις και πως του φάνηκε σε σχέση με την εργοστασιακή ζελατίνα;

Link to comment
Share on other sites

οι ενδιαφερομενοι τρεχτε στο site του Κοτσοβολου. Με παζαρι κατεβαινει στα 663,62ευρω ΜΑΖΙ με το P9 Lite 2017!

Μόνο το μαυρο σε αυτη την τιμη!

 

Καλη Χρονια σε ολους

Δεν μου βγάζει το δώρο.

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

οι ενδιαφερομενοι τρεχτε στο site του Κοτσοβολου. Με παζαρι κατεβαινει στα 663,62ευρω ΜΑΖΙ με το P9 Lite 2017!

Μόνο το μαυρο σε αυτη την τιμη!

 

Καλη Χρονια σε ολους

 

Χωρίς το p9 lite ειναι.

EDIT. Άκυρο. ΜΕ ΤΟ P9 ΕΙΝΑΙ!!!

Edited by wpandroidios
Link to comment
Share on other sites

Είχα ρώτησει αλλά δεν απάντησε κάποιος για αυτό θα ρωτήσω πάλι. Υπάρχει κάποιος που να το δουλεύει δικάρτο να μας πει αν έχει δεδομένα στην δεύτερη θέση σιμ?

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by sokgiorgos
Link to comment
Share on other sites

Δεν μου βγάζει το δώρο.

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

κατι κανεις λαθος. μπαινει αυτοματα στο καλαθι. εγω εκανα κανονικα την παραγγελεια και μου ηρθε και επιβεβαιωση

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς το p9 lite ειναι.

EDIT. Άκυρο. ΜΕ ΤΟ P9 ΕΙΝΑΙ!!!

 

Καλη χρονια σε ολους με υγεια καταρχην!

 

Μολις με μπριζωσατε ασχημα :lol:

 

Ελεγα να παω προς S8+ τελικα λογω της διαφορα τιμης περισσοτερο αλλα τωρα ειναι τρελο δελεαρ.. προτιμω το μπλε χρωμα περισσοτερο αλλα το κατεβαζει μεχρι τα 713. Εχει διαφορα οσο να πεις ...

 

Το μονο που λιγο μ εχει προβληματισει ειναι οι τοσες αγγελιες που βλεπω να το πουλανε και μου κανει εντυπωση μηπως κατι παιζει τελικα αλλα απ οτι διαβαζω μαλλον ξενιζει περισσοτερο το EMUI που οκ αν ειναι μονο αυτο βαζω εναν nova και ληγει εκει το θεμα.

Nexus S --> S4 mini --> S4 Black Edition --> Frost white Note 4 --> Black Onyx S7 --> Mate 10 Pro Grey -->

Blue Coral S9+ --> S10 Black --> iPhone 11 Space Grey --> S20+ Cosmic Gray --> S20 FE 5G --> iPhone 13 Product Red --> Galaxy S21 Plus --> iPhone 14 Pro Max Silver (απεταξάμην το ios) --> Galaxy A54 Graphite

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Mate 10 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...