Jump to content

Huawei Mate 10 Pro


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η εκδοση λογισμικου 127a σου ηρθε ΟΤΑ, ή την περασες χειροκινητα φιλε μου ?

Ρωταω διοτι το ΜΑΤΕ 10 PRΟ εχει την 127 και οχι την 127a

HTC HD2 --> HTC ONE --> LG G2 --> SONY XPERIA L --> LG G2 --> Note 4 Snapdragon 805 --> SONY XPERIA M --> SAMSUNG NOTE 5 N920CD DUAL SIM BLACK 32GB --> NOKIA 220 --> SAMSUNG NOTE 5 N920CD DUAL SIM GOLD 32GB --> LG G5 32GB GOLD --> NOKIA 220 --> HUAWEI MATE 9 4/64GB MHA-L09 GRAY --> HUAWEI MATE 10 PRO 6/128GB BLA-L29 GRAY --> MATE 40 PRO 8/256GB NOH-NX9 BLACK
Link to comment
Share on other sites

Όποιος ενδιαφέρεται για ανταλλαγή με 5t 8/128 ας μου στείλει π.μ.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η εκδοση λογισμικου 127a σου ηρθε ΟΤΑ, ή την περασες χειροκινητα φιλε μου ?

Ρωταω διοτι το ΜΑΤΕ 10 PRΟ εχει την 127 και οχι την 127a

Την έβαλα μέσω του Firmware Finder... Απο ότι όμως είδα μάλλον αυτήν είχα γιατί ακόμα security updates του Νοεμβρίου έχω.

 

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Να κανω μια ερωτηση στους κατοχους:

 

Η original θηκη που συμπεριλαμβανεται στο κουτι ειναι καλη; Δηλαδη φαινετα να προστατευει απο τις πτωσεις;

Σκεφτομαι να παραγγειλω μια Ringke Fusion που εχει και mil std 810g-516.6 που φαινεται να αντεχει τις πτωσεις.

Καλη είναι, αλλα σε σοβαρη πτωση, σε καμια περιπτωση δε θα στο προστατευσει. Είναι μια κλασικη slim silicone, εντελως διαφανη, όταν θες απλη προστασια από γρατζουνιες κλπ.

Για πτωσεις από Ελλαδα Ringke Fusion ή Rugged armor...

Link to comment
Share on other sites

Ωραιοτατη η θηκουλα, αλλα αν την παραγγείλουμε τωρα θα την παρουμε το Πασχα...:)

Όμορφες αυτές οι θήκες αλλά δεν έχουν πρακτικότητα στην καθημερινότητα με συσκευές που διαθέτουν fingerprint sensor (ειδικά πισω). Πρέπει να είσαι λίγο ταχυδακτυλουργος για να δουλέψεις γρήγορα την συσκευή.

 

Για tempered καμία καλή πρόταση? Να έχει σχετικά εύκολη τοποθέτηση.

Link to comment
Share on other sites

Όμορφες αυτές οι θήκες αλλά δεν έχουν πρακτικότητα στην καθημερινότητα με συσκευές που διαθέτουν fingerprint sensor (ειδικά πισω). Πρέπει να είσαι λίγο ταχυδακτυλουργος για να δουλέψεις γρήγορα την συσκευή.

 

Για tempered καμία καλή πρόταση? Να έχει σχετικά εύκολη τοποθέτηση.

Ετσι είναι, παντα καταληγω σε καλη back cover, για το λογο που αναφέρεις.

Γυαλι περιμενω σημερα η αυριο από extreme-mobile, αν προλάβω να ριξω ένα...

Αν δε σε ενοχλεί και το cut-out, μεσα από τα ορια της οθονης, προτείνω και το οικονομικο της terrapin, που θα βρεις σε αρκετα καταστήματα και μπαινει πανεύκολα (με τη θυσια, όμως, που ανεφερα)...

Link to comment
Share on other sites

Ωραιοτατη η θηκουλα, αλλα αν την παραγγείλουμε τωρα θα την παρουμε το Πασχα...:)

Η πισω πλευρα και ειναι πολυ βολικη

https://www.dropbox.com/s/fug766y19ti2efk/IMG_20171228_104900.jpg?dl=0

περιμενω και αυτην τη Tempered Glass

https://www.ebay.com/itm/9H-Premium-Tempered-Glass-Screen-Protector-Film-Cover-For-Huawei-Mate10-10-Pro/391913444124?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&var=660883720635&_trksid=p2060353.m2749.l2649

Ηρθε σε 1 μηνα

Link to comment
Share on other sites

Αν δε σε ενοχλεί και το cut-out, μεσα από τα ορια της οθονης, προτείνω και το οικονομικο της terrapin, που θα βρεις σε αρκετα καταστήματα και μπαινει πανεύκολα (με τη θυσια, όμως, που ανεφερα)...

Την είδα αυτή και αναφέρει ότι καλυπτει το 90% . Αν το κενό δεν είναι μεγάλο για να σκαλωνει το δάχτυλο ανάμεσα δεν με ενοχλεί. Την έχεις δοκιμάσει?

Αν η εργοστασιακή ζελατίνα είχε μεγαλύτερη ανοχή στις δαχτυλιες θα το άφηνα όπως είναι.

Link to comment
Share on other sites

Την είδα αυτή και αναφέρει ότι καλυπτει το 90% . Αν το κενό δεν είναι μεγάλο για να σκαλωνει το δάχτυλο ανάμεσα δεν με ενοχλεί. Την έχεις δοκιμάσει?

Αν η εργοστασιακή ζελατίνα είχε μεγαλύτερη ανοχή στις δαχτυλιες θα το άφηνα όπως είναι.

Όχι δεν την εχω δοκιμασει, γιατι φοβάμαι ότι το "σκαλοπατι" που κανει, θα δημιουργει θεμα στη χρηση (όπως αναφέρεις κι εσυ).

Περιμενω το αυθεντικο tempered από extreme-mobile (δεν υπαρχει πουθενα αλλου στην Ελλαδα), σημερα ή αυριο!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλε. Δεν χρειάζεται να το φορτίσεις με το που το πάρεις. Κάνε ό,τι είναι να κάνεις και βάλτο να φορτίζει πχ στο 20%. Κλειστό τις πρώτες 3-4 φορές ώστε να μην γίνεται φόρτιση και αποφόρτιση ταυτόχρονα και η μπαταρία να φορτίσει "σωστά". Επίσης, είναι νόμος ότι ό,τι φορτίζει γρήγορα, ζεσταίνει την μπαταρία. Ζεστή μπαταρία σημαίνει και μεγαλύτερη φθορά οπότε θα σου έλεγα να αποφύγεις τους fast charge φορτιστές και να τους χρησιμοποιείς μόνο σε περίπτωση που πρέπει πχ να φύγει εκτάκτως από το σπίτι και θες να το φορτίσεις γρήγορα. Εκτός και αν δεν σκοπεύεις να το κρατήσεις για καιρό το κινητό οπότε δεν σε πειράζει αν έχεις μια απώλεια στην απόδοση της μπαταρίας. Επίσης, έχω παρατηρήσει σε άλλες συσκευές καθώς τη συγκεκριμένη δεν την έχω στην κατοχή μου, ότι όταν φορτίζεις με γρήγορο φορτιστή, έχεις και πιο γρήγορη αποφόρτιση.

 

Κάτοχος κι εγώ από χτες προερχόμενος από P8. Πολύ καλό το τηλέφωνο, πολύ καλή μπαταρία, με μοναδικά μείον την έλειψη FM ραδιοφώνου και το ότι έχει έχει ψιλοπαρατήσει το emui. Μοιάζει λίγο παλιό.

Σχετικά με τη φόρτιση της μπαταρίας, προτείνετε λοιπόν να φορτίζουμε με απλό φορτιστή; Πχ με τον φορτιστή του P8 που είναι 5V/1A? Νιώθω ότι δε θα γεμίσει ποτέ το τέρας!!

Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος κι εγώ από χτες προερχόμενος από P8. Πολύ καλό το τηλέφωνο, πολύ καλή μπαταρία, με μοναδικά μείον την έλειψη FM ραδιοφώνου και το ότι έχει έχει ψιλοπαρατήσει το emui. Μοιάζει λίγο παλιό.

Σχετικά με τη φόρτιση της μπαταρίας, προτείνετε λοιπόν να φορτίζουμε με απλό φορτιστή; Πχ με τον φορτιστή του P8 που είναι 5V/1A? Νιώθω ότι δε θα γεμίσει ποτέ το τέρας!!

 

Πάντα με το δικό του φορτιστή . Σε όλα μου τα κινητά. Φορτίσει πολύ γρήγορα πάντως . Και δεν θα πάθει τπτ

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Παιδια, είμαι κι εγω απο τα ατομα που θελουν να προχωρήσουν στην αγορά του mate 10 pro και εχω μια ερώτηση. Τις τελευταίες μέρες, βλεπω στο Skroutz ότι ανέβηκε και η Single Sim εκδοση του κινητού, η οποία προφανώς είναι και πιο οικονομική. Πέραν της μονής Sim, δεν έχουμε κάποια άλλη διαφορά ετσι, για κάποιον που θέλει να "σώσει¨40 €, είναι η καλύτερη επιλογή υποθέτω.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά.

 

*

 

Κάτοχος S6 Edge 64GB είμαι ένα βήμα πριν παραγγείλω το mate 10 pro σε μπλε.

 

Υπάρχει κάποιος να έκανε παρόμοια μετάβαση; Και αν ναι, τι του έλειψε από το S6 edge και πόση βελτίωση είχε σε camera και video. Το UI του mate είναι πρακτικό στη καθημερινότητα;

 

Το κινητό το χρησιμοποιώ κυρίως για επικοινωνία μέσω texting (viber), μετά browsing, πολύ χρήση κάμερας (έχω 2 μικρά παιδάκια και τα τραβάω συνέχεια) και τέλος social media (fb μόνο).

 

Εκείνα που θέλω και με έχουν τραβήξει στο mate, είναι καλύτερη κάμερα, αυτονομία, οθόνη αν και θα με δυσκολέψει το μέγεθος καθώς και μια βελτίωση στη καθημερινή χρήση όπως ταχύτητα, καλύτερο σήμα ίσως κ.α. Δεν παίζω παιχνίδια (κάτοχος ps4 pro).

 

Και τέλος να πω ότι με φοβίζει λίγο η μετάβαση σε Huawei μιας και χρόνια έχω στο σπίτι μόνο samsung συσκευές παντού.

 

*

 

Συγγνώμη αν κούρασα και αν γράφω σε λάθος νήμα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, είμαι κι εγω απο τα ατομα που θελουν να προχωρήσουν στην αγορά του mate 10 pro και εχω μια ερώτηση. Τις τελευταίες μέρες, βλεπω στο Skroutz ότι ανέβηκε και η Single Sim εκδοση του κινητού, η οποία προφανώς είναι και πιο οικονομική. Πέραν της μονής Sim, δεν έχουμε κάποια άλλη διαφορά ετσι, για κάποιον που θέλει να "σώσει¨40 €, είναι η καλύτερη επιλογή υποθέτω.
Αν μπεις insomnia , πωλούνται σφραγισμένα κάποια είτε στα 600 είτε 650. Οπότε θα γλυτώσεις αρκετά

 

Sent from Mate 10 pro

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά.

 

*

 

Κάτοχος S6 Edge 64GB είμαι ένα βήμα πριν παραγγείλω το mate 10 pro σε μπλε.

 

Υπάρχει κάποιος να έκανε παρόμοια μετάβαση; Και αν ναι, τι του έλειψε από το S6 edge και πόση βελτίωση είχε σε camera και video. Το UI του mate είναι πρακτικό στη καθημερινότητα;

 

Το κινητό το χρησιμοποιώ κυρίως για επικοινωνία μέσω texting (viber), μετά browsing, πολύ χρήση κάμερας (έχω 2 μικρά παιδάκια και τα τραβάω συνέχεια) και τέλος social media (fb μόνο).

 

Εκείνα που θέλω και με έχουν τραβήξει στο mate, είναι καλύτερη κάμερα, αυτονομία, οθόνη αν και θα με δυσκολέψει το μέγεθος καθώς και μια βελτίωση στη καθημερινή χρήση όπως ταχύτητα, καλύτερο σήμα ίσως κ.α. Δεν παίζω παιχνίδια (κάτοχος ps4 pro).

 

Και τέλος να πω ότι με φοβίζει λίγο η μετάβαση σε Huawei μιας και χρόνια έχω στο σπίτι μόνο samsung συσκευές παντού.

 

*

 

Συγγνώμη αν κούρασα και αν γράφω σε λάθος νήμα.

Φίλε το είχα όταν είχε βγει . Δεν έχει καμμία επαφή με αυτό που έχεις . Πάρτο

 

Sent from Mate 10 pro

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Παιδια, είμαι κι εγω απο τα ατομα που θελουν να προχωρήσουν στην αγορά του mate 10 pro και εχω μια ερώτηση. Τις τελευταίες μέρες, βλεπω στο Skroutz ότι ανέβηκε και η Single Sim εκδοση του κινητού, η οποία προφανώς είναι και πιο οικονομική. Πέραν της μονής Sim, δεν έχουμε κάποια άλλη διαφορά ετσι, για κάποιον που θέλει να "σώσει¨40 €, είναι η καλύτερη επιλογή υποθέτω.
Θεωρώ ότι δεν υπάρχει single sim έκδοση του mate 10 pro, πρέπει να έχουν κάνει κάποιο λάθος.

 

Thumbed from my mate 10 pro!

Close your eyes, look into the dream

Winds of change, will winds of fortune bring...

Link to comment
Share on other sites

Φίλε το είχα όταν είχε βγει . Δεν έχει καμμία επαφή με αυτό που έχεις . Πάρτο

 

Sent from Mate 10 pro

Θα συμφωνήσω 100% :D

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Όμορφες αυτές οι θήκες αλλά δεν έχουν πρακτικότητα στην καθημερινότητα με συσκευές που διαθέτουν fingerprint sensor (ειδικά πισω). Πρέπει να είσαι λίγο ταχυδακτυλουργος για να δουλέψεις γρήγορα την συσκευή.

 

Για tempered καμία καλή πρόταση? Να έχει σχετικά εύκολη τοποθέτηση.

Γενικά αυτές οι θήκες δεν κάνουν για μεγάλα τηλέφωνα. Είχα την Quick circle στο LG g3. Πανέμορφη αλλά στις 5 μέρες την πέταξα.

Όχι μόνο δεν προστατεύει την οθόνη από πτώση αφού αν μου πέσει το τηλέφωνο θα μου πέσει εν ώρα χρήσης άρα θα είναι ανοικτή έτσι κ αλλιώς, αλλά με το που έβαλα την θήκη έγινε τόσο δύσκολο το κράτημα του, ειδικά στις φωτογραφίες και στην χρήση με το ένα χέρι γενικότερα που ενώ το τηλ. δεν μου είχε πέσει μέχρι τότε ούτε μια φορά, μέσα σε 5 μέρες μου έπεσε 5- 6 φορές. Ευτυχώς είχα και tempered glass.

Γενικά εγώ μόλις βρω tempered glass θα πετάξω και την μαμισια θήκη αφού η οθόνη μόνο με νοιάζει μην γρατζουνιστει. Έτσι θα απολαύσω το Πάνεμορφο τηλέφωνο μου. Και αν μου πέσει και γρατζουνιστει από πίσω, τότε πολύ ωραία να βάλω θήκη για να κρύβω τις γρατζουνιές

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Επίσης δεν έχω διαβάσει πουθενά όταν το ακουμπάς π.χ. σε γραφείο και θες να το ξεκλειδώσεις και ελλείψει face unlock, τι επιλογές έχουμε;

Έχει το αντίστοιχο smart unlock των galaxy;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά.

 

*

 

Κάτοχος S6 Edge 64GB είμαι ένα βήμα πριν παραγγείλω το mate 10 pro σε μπλε.

 

Υπάρχει κάποιος να έκανε παρόμοια μετάβαση; Και αν ναι, τι του έλειψε από το S6 edge και πόση βελτίωση είχε σε camera και video. Το UI του mate είναι πρακτικό στη καθημερινότητα;

 

Το κινητό το χρησιμοποιώ κυρίως για επικοινωνία μέσω texting (viber), μετά browsing, πολύ χρήση κάμερας (έχω 2 μικρά παιδάκια και τα τραβάω συνέχεια) και τέλος social media (fb μόνο).

 

Εκείνα που θέλω και με έχουν τραβήξει στο mate, είναι καλύτερη κάμερα, αυτονομία, οθόνη αν και θα με δυσκολέψει το μέγεθος καθώς και μια βελτίωση στη καθημερινή χρήση όπως ταχύτητα, καλύτερο σήμα ίσως κ.α. Δεν παίζω παιχνίδια (κάτοχος ps4 pro).

 

Και τέλος να πω ότι με φοβίζει λίγο η μετάβαση σε Huawei μιας και χρόνια έχω στο σπίτι μόνο samsung συσκευές παντού.

 

*

 

Συγγνώμη αν κούρασα και αν γράφω σε λάθος νήμα.

 

δεν την εχω την συσκευη(mate 10 pro) αλλα περναω αρκετο χρονο μεσα στα νηματα καθως και βιντεακια βλεπω,,επειδη ειμαι και εγω στο ψαχτηρι(κατοχος s8+) απ'οσα εχω κρινει εγω για μενα αν θα πηγαινα στο ματε θα ηταν μονο η μπαταρια!καμερα σχεδον ιδια με λεπτομερειες που μπορει να υπερεχει το ματε και σε αλλες το s8!για την σελφι εχω μαθει απο εδω μεσα καθως και το βιντεο οτι τραβαει τραγικα και ειναι ενας απο τους λογους που δεν προχωραω στην μεταβαση,,γιατι για μενα με ενδιαφερει οθονη-μπαταρια-καμερα! για τα λαγκαρισματα δεν εχω θεμα που ειναι ελαχιστα μερικες φορες,,αλλα και για την ταχυτητα που ανοιγει το ματε καποια κλασματα ποιο γρηγορα, κλαιν!στον μεσο χρηστη του ειναι αδιαφορο ,εκτος και αν εισαι τοσο μανιακος που καθεσαι και εχεις διπλα διπλα συσκευες και το ψαχνεις τοσο πολυ!παρολαυτα δεν εχεις παρα να πας να τα δεις απο κοντα και να κρινεις ποιο ειναι στα γουστα σου κοντα!

Link to comment
Share on other sites

δεν την εχω την συσκευη(mate 10 pro) αλλα περναω αρκετο χρονο μεσα στα νηματα καθως και βιντεακια βλεπω,,επειδη ειμαι και εγω στο ψαχτηρι(κατοχος s8+) απ'οσα εχω κρινει εγω για μενα αν θα πηγαινα στο ματε θα ηταν μονο η μπαταρια!καμερα σχεδον ιδια με λεπτομερειες που μπορει να υπερεχει το ματε και σε αλλες το s8!για την σελφι εχω μαθει απο εδω μεσα καθως και το βιντεο οτι τραβαει τραγικα και ειναι ενας απο τους λογους που δεν προχωραω στην μεταβαση,,γιατι για μενα με ενδιαφερει οθονη-μπαταρια-καμερα! για τα λαγκαρισματα δεν εχω θεμα που ειναι ελαχιστα μερικες φορες,,αλλα και για την ταχυτητα που ανοιγει το ματε καποια κλασματα ποιο γρηγορα, κλαιν!στον μεσο χρηστη του ειναι αδιαφορο ,εκτος και αν εισαι τοσο μανιακος που καθεσαι και εχεις διπλα διπλα συσκευες και το ψαχνεις τοσο πολυ!παρολαυτα δεν εχεις παρα να πας να τα δεις απο κοντα και να κρινεις ποιο ειναι στα γουστα σου κοντα!

 

Δεν είμαι μανιακός τόσο, αλλά επειδή θέλω η συσκευή να μου κρατήσει τουλάχιστον 2 χρόνια το ψάχνω πολύ πριν αγοράσω.

Κι εγώ κινούμαι σε πολλά νήματα και καταλήγω σε mate ενώ είμαι fan samsung γιατί οι κάμερες για εμένα είναι ίδιες περίπου ίσως του mate ένα κλικ καλύτερη λόγω 2πλου φακού, η μπαταρία καλύτερη σε mate και το mate το βρίσκω πιο future proof με 6 giga ram καλό επεξεργαστή και πρωτοποριακό.

Τα είδα από κοντά σε μαγαζί και συγκριτικά το mate κούμπωσε στο χέρι μου αμέσως όπως και το δακτυλικό αποτύπωμα. Το note πολύ μακρύ με τέλεια οθόνη αλλά είπαμε ξεφεύγει το μάκρος. S8 + αν πηγαινα μόνο επειδή με ξενίζει λίγο του mate το ui.

Το βίντεο όντως με έχει παραξενέψει πολύ στο mate. Ίσως το ξαναδοκιμάσω μια φορά πριν παραγγείλω. Στα συν ό,τι το mate το παίρνεις μεν 800 αλλά από γνωστή αλυσίδα δε και με πώληση του δώρου έρχεσαι στα ίδια λεφτά με s8+ αγορασμένο όμως από skroutz.

Ευχαριστώ για το χρόνο σου.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Με μοτίβο.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ή κωδικό pin φανταζομαι. Αντίστοιχο σύστημα να μη ζητάει δακτ. αποτύπωμα ανάλογα με το που βρίσκεσαι δηλαδή δεν έχει;

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Επίσης δεν έχω διαβάσει πουθενά όταν το ακουμπάς π.χ. σε γραφείο και θες να το ξεκλειδώσεις και ελλείψει face unlock, τι επιλογές έχουμε;

Έχει το αντίστοιχο smart unlock των galaxy;

Μπορείς να έχεις και trusted Bluetooth devices πχ ακουστικά, σύστημα στο αμάξι, ρολόι κλπ

 

Thumbed from my mate 10 pro!

Close your eyes, look into the dream

Winds of change, will winds of fortune bring...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Mate 10 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...