Jump to content

Huawei Mate 10 Pro


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ενδιαφέρον συγκριτικό.

Εξαιρετικό το Mate αλλά το 11plus πρέπει να σπέρνει πόνο,πολύ πόνο στην κάμερα παιδιά.

Απότι φαίνεται το Mate υποεκθέτει λιγάκι ενώ το HTC υπερεκθέτει.

Νομίζω ότι σε τόσο καλές κάμερες θα διάλεγα με κριτήριο την ταχύτητα λήψης-κλείστρου και την ευκολία και ποικιλία των ρυθμίσεων.

Link to comment
Share on other sites

Στις περισσότερες τη νύχτα το Mate καλύτερο(αν και υπάρχουν λίγες που χάνει)

Την ήμερα αντίστοιχα στις περισσότερες το HTC(αν και εδω υπαρχουν κάποιες που κερδίζει το Mate ειδικα στην αποτυπωση του ουρανού που αρκετές το έκαψε το HTC)

Μπροστινή κάμερα σε ολες τις συνθήκες καλύτερο HTC.

Video δεν φάνηκε σε τόσο μικρο δείγμα αν υπερέχει κάποιο

 

Στα θετικα του Matte η καλύτερη λεπτομέρεια την νύχτα και σωστή απόδοση χρωμάτων.

Στα αρνητικά αντίστοιχα ήμερα το oversharpering και η έλλειψη λεπτομέρειας

 

Σε HTC αρνητικό το κάψιμο ουρανού σε ημερήσιες(λίγες αλλά εμφανές σε 2-3 σε νυχτα το αρνητικό και ελλειψη λεπτομερειας και χρωματα αλλα αντι αλλων και κακιστη διαχειρηση φωτεινων πηγων)

 

Overall θεωρω το HTC καλύτερο πάντως αν συμπεριλαβουμε και μπροστινή κάμερα και στο video πιστεύω θα υπερέχει.

 

Πάντως το HTC 11 plus φαίνεται να κουβαλάει τα θετικά αλλά και τα κουσούρια του απλού 11.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρον συγκριτικό.

Εξαιρετικό το Mate αλλά το 11plus πρέπει να σπέρνει πόνο,πολύ πόνο στην κάμερα παιδιά.

 

Σελφι καλυτερη το u11+...

Bραδυ κλασεις ανωτερο το mate αφου το u11+ καιει το συμπαν στο φωτισμο.

Την ημερα σφαγη!

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Επανέρχομαι στο πρόβλημα του notification led του gmail.

Με λίγο διάβασμα είδα ότι ανάλογα προβλήματα αντιμετωπίζουν και τα Oneplus με Oreo. Οπότε πρόκειται είτε για θέμα του Oreo, είτε για θέμα του gmail ως εφαρμογή (απαιτείται κάποιο update).

Αντίστοιχα μικροθεματακια υπάρχουν και με άλλες εφαρμογές (π.χ. το miFit γαι τα mi band ) που απαιτουν αναβάθμιση.

Link to comment
Share on other sites

Έχουν δρόμο να διανύσουν όλοι τους μπροστά στα Pixel αυτό είναι γεγονός αδιαμφισβήτητο:lol:

Αλλα ποιος μπλέκει οταν κατασκευαστης ειναι η LG με αξιοπιστία στα τάρταρα:lol::lol:

 

Μακρυά και αγαπημένοι :D;)

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Επανέρχομαι στο πρόβλημα του notification led του gmail.

Με λίγο διάβασμα είδα ότι ανάλογα προβλήματα αντιμετωπίζουν και τα Oneplus με Oreo. Οπότε πρόκειται είτε για θέμα του Oreo, είτε για θέμα του gmail ως εφαρμογή (απαιτείται κάποιο update).

Αντίστοιχα μικροθεματακια υπάρχουν και με άλλες εφαρμογές (π.χ. το miFit γαι τα mi band ) που απαιτουν αναβάθμιση.

 

Δεν ξέρω αν είναι μόνο θέμα Gmail, σε AOSP Oreo στις ειδοποιήσεις του Gmail έχει επιλογή και για το led ενώ σε Oxygen δεν υπάρχει αυτή η επιλογή

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρον συγκριτικό.

Εξαιρετικό το Mate αλλά το 11plus πρέπει να σπέρνει πόνο,πολύ πόνο στην κάμερα παιδιά.

Δεν βλέπω τρομερή διάφορα. Κάπου υπερτερεί το ένα και καπου το άλλο.

Για την εμπροσθια του mate έχω ξαναπεί ότι δεν μου αρέσει, οπότε δεν αποτελεί έκπληξη. Το πίσω camera setup του Mate θεωρώ ότι έχει περισσότερες δυνατότητες.

Πάντως κάτι που δεν αναφέρεται συχνά στα διάφορα reviews είναι το πόσο εκπληκτικά όμορφες και artistic φωτογραφίες μπορείς να βγάλεις με την ασπρόμαυρη κάμερα του mate, ειδικά σε σούρουπο και βράδυ. Το είχα στα υπόψη μου από το mate 9 αλλά στο 10 έχει βελτιωθεί ακόμη περισσότερο.

Link to comment
Share on other sites

Οχι Mirroshare το Mirrorlink ειναι για σύνδεση σε αυτοκίνητο.Θα πρεπει να εχει αν υποστηρίζει κανονικά επιλογή που να γράφει αυτολεξεί mirrorlink.Το P10 δεν υποστήριζε και μεσω ενος update πήρε.Μπορεί κάποιος να επιβεβαιώσει με φώτο?

 

Επειδή δεν το είδα κάπου, σε ποιο σημείο είναι στο P10;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά σε όλους

Επειδή είχα το Mate πριν 2 μήνες και...

Μετά από Note 8

Oneplus 5T

S8 plus 4/64 και 6/128 Snapdragon

Google pixel 2 XL

iPhone 8 plus

Oneplus 5

Κτλ κτλ

Ξανά πήρα το Mate γιατί το θεωρό τίμια συσκευή με περισσότερα θετικά από αρνητικά, ειδικά στα 600-650 που παίζει η τιμή τώρα για used είναι μονόδρομος

Τα κάνει όλα και συμφέρει

Για εμένα όσοι το θέλουν, μην το σκεφτούνε καν, με τέτοια τιμή είναι ευκαιρία και φοβερό σε όλα

Δεν θα το μετανοιώσει κάνεις, πρέπει να το δουλέψετε τουλάχιστον 4-5 μέρες

Όχι τεστ από κατάστημα κτλ, δεν θα καταλάβετε τίποτα

Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά σε όλους

Επειδή είχα το Mate πριν 2 μήνες και...

Μετά από Note 8

Oneplus 5T

S8 plus 4/64 και 6/128 Snapdragon

Google pixel 2 XL

iPhone 8 plus

Oneplus 5

Κτλ κτλ

Ξανά πήρα το Mate γιατί το θεωρό τίμια συσκευή με περισσότερα θετικά από αρνητικά, ειδικά στα 600-650 που παίζει η τιμή τώρα για used είναι μονόδρομος

Τα κάνει όλα και συμφέρει

Για εμένα όσοι το θέλουν, μην το σκεφτούνε καν, με τέτοια τιμή είναι ευκαιρία και φοβερό σε όλα

Δεν θα το μετανοιώσει κάνεις, πρέπει να το δουλέψετε τουλάχιστον 4-5 μέρες

Όχι τεστ από κατάστημα κτλ, δεν θα καταλάβετε τίποτα

 

Μην το ματιάσω.. Ένα από τα μεγαλύτερα προτερήματα του είναι ότι δεν έχει βγάλει κάποια αστοχία υλικού!

Close your eyes, look into the dream

Winds of change, will winds of fortune bring...

Link to comment
Share on other sites

Το αγόρασα και εγώ την Παρασκευή από Κωτσοβολο πέτυχα το τελευταίο με το δώρο φυσικά.Τι να πω... προερχόμενος από lumia 950 xl η διαφορά είναι τεράστια κυρίως στις εφαρμογές.Καμερα, οθόνη ήχος και λειτουργία κινητού πάρα πολύ καλή, εχω εντυπωσιαστεί.
Καλορίζικο ρε φίλε. Καλώς ήρθες στην παρεα

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τίμια συσκευή το Mate με πολύ καλα χαρακτηριστικά. Compact, με δυνατή κάμερα και τεράστια μπαταρία.

 

Πήρα τη μπλε έκδοση και είμαι πολύ ευχαριστημένος.

 

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδια χρονια πολλα με υγεια και χαμογελα για ολους !!! Εχω μια ερωτηση...εκανα αγορα το mate pro grey, στις 13/12 απο κωτσοβολο. Το εχω ακομα σφραγγισμενο. Μπορω να διεκδικησω το δωρο της προσφορας (p9 light) αν το το γυρισω για να παρω το μπλε χρωμα που φερανε ?? ξερετε ποτε μπηκε η προσφορα ?? νομιζω στο φυλλαδιο τους γραφει απο 22/12. Ευχαριστω εκ των προτερων και καλοδουλευτο σε ολους !!! :)
Link to comment
Share on other sites

Παιδια χρονια πολλα με υγεια και χαμογελα για ολους !!! Εχω μια ερωτηση...εκανα αγορα το mate pro grey, στις 13/12 απο κωτσοβολο. Το εχω ακομα σφραγγισμενο. Μπορω να διεκδικησω το δωρο της προσφορας (p9 light) αν το το γυρισω για να παρω το μπλε χρωμα που φερανε ?? ξερετε ποτε μπηκε η προσφορα ?? νομιζω στο φυλλαδιο τους γραφει απο 22/12. Ευχαριστω εκ των προτερων και καλοδουλευτο σε ολους !!! :)

 

Φυσικα και μπορεις. Θα απαιτησεις υπαναχωρηση αγορας . Βασει νομου πρεπει να στο παρουν χωρις δευτερη κουβεντα. Αλλα μην το αργησεις αλλο. Και παρτο απο αλλο καταστημα ή αλλη στιγμη το ιδιο κινητο με το δωρο. Δεν θυμαμαι ποσες μερες ομως εχεις περιθωριο.Νομιζω 14 ημερολογιακες. Ψαχτο λιγο

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Εδώ για θήκη από τον Κωτσόβολο (γνήσια της HUAWEI) Edited by eleco
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν είναι μόνο θέμα Gmail, σε AOSP Oreo στις ειδοποιήσεις του Gmail έχει επιλογή και για το led ενώ σε Oxygen δεν υπάρχει αυτή η επιλογή

Στo inbox (εφαρμογή) της Google υπάρχει επιλογή για Led notifications. Στο Gmail δυστυχώς δεν έχει μπει ακόμη. Θεωρώ ότι στο επόμενο update του Gmail θα το δούμε κανονικα.

Για όποιον χρησιμοποιεί μόνο Gmail account, το inbox είναι μια εναλλακτική πρόταση μέχρι να διορθωθεί το πρόβλημα.

Edited by panosf
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρει κανείς αν σε γερμανό ή cosmote παίζει ακόμα η προσφορά με το p9lite? Στα site τους δεν αναφέρουν κάτι. Επίσης, στο site δείχνουν μόνο το γκρι. Ξέρουμε αν υπάρχει σε καφέ ή μπλε διαθέσιμο?
Link to comment
Share on other sites

Mate 10 pro νικητής... ή οχι...

 

Είναι πολύ δυνατό το κινητό σε όλα του και μας δείχνει πως μια εταιρεία από μικρή με την πάροδο των χρόνων μπορεί να κοιτάξει στα μάτια τους μεγάλους άνετα!

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

Είναι πολύ δυνατό το κινητό σε όλα του και μας δείχνει πως μια εταιρεία από μικρή με την πάροδο των χρόνων μπορεί να κοιτάξει στα μάτια τους μεγάλους άνετα!

Ποια είναι μικρή, η Huawei; Για ψάξτο

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ποια είναι μικρή, η Huawei; Για ψάξτο

 

Δεν μιλάω για τώρα αλλά όταν πρωτοβγηκε!Γι αυτό είπα με την πάροδο των χρόνων!

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

Δεν μιλάω για τώρα αλλά όταν πρωτοβγηκε!Γι αυτό είπα με την πάροδο των χρόνων!

Κατ'αρχήν χρόνια πολλά.

Είναι από τους μεγαλύτερους κατασκευαστές, τα περισσότερα τηλεφωνικά κέντρα ανά τον κόσμο είναι δικά της.

Τα κινητά είναι ένας από τους τομείς της δραστηριότητας της.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Mate 10 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...