Jump to content

Huawei Mate 10 Pro


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η μπαταρία μας καίει. Είναι στα ίδια επίπεδα;

 

Μπαταρια τωρα απο την πρωτη μερα δεν μπορεις να δεις διοτι θα κανεις τις δοκιμες σου να δεις αν ειναι σταθερη η ROM να δοκιμασεις τιποτα νεα features εκτος βεβαια αν υπαρχει κανα χοντρο bug οπως ειχε το One Plus που ετρωγε την μπαταρια στα μπαμ.

Παντος το μονο που μπορω να σου πω με σιγουρια ειναι οτι το βραδυ καταναλωσε μονο 3% οποτε κανα bug σαν το One Plus δεν νομιζω να εχει.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

https://www.cosmote.gr/mobile/content/el/attached_files/Company/COSMOTE-WiFiCalling-FAQs.pdf

 

Στην παραγραφο 3 αναφερει:

η συσκευή σου να είναι αγορασμένη από το Δίκτυο Πωλήσεων COSMOTE/ΓΕΡΜΑΝΟΣ και να διαθέτει την τελευταία έκδοση λογισμικού. Σε περίπτωση που η συσκευή δεν είναι αγορασμένη από το Δικτύο Πωλήσεων COSMOTE/ΓΕΡΜΑΝΟΣ, υπάρχει η δυνατότητα για αναβάθμιση λογισμικού χωρίς χρέωση στα Καταστήματα ΓΕΡΜΑΝΟΣ.

 

Μηπως ετσι γινεται κανα softlock και τα ΟΤΑ updates ερχονται μεσω COSMOTE οπως στα Carrierlocked;

Δοκιμασε να κανεις ενα restart (οχι reset/restore) το κινητο μηπως το βρει, βαλε και τα DNS της Google (8.8.8.8 - 8.8.4.4) καρφωτα αλλιως υπομονη.

 

Ακομα μια σημειωση με την 142 στο Antutu ειχε πεσει στα 206k τωρα με την 145 ανεβηκε παλι στα 211k

Δεν ισχύει αυτό . Φίλος μου του ήρθε χτες με δίκτυο Vodafone .

 

Στάλθηκε από Χαβάη

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Δεν ισχύει αυτό . Φίλος μου του ήρθε χτες με δίκτυο Vodafone .

 

Στάλθηκε από Χαβάη

 

Ο φιλος σου οπως ειπες εχει VODAFONE κι οχι COSMOTE.

Η COSMOTE στην Ελλαδα ειναι η μονη που εχει VOLTE kai VoWiFi αλλα οπως λεει στο pdf για τα ενεργοποιησεις δεν αρκει μονο το μηνυμα αλλα πρεπει η συσκευη να εχει καποιο ειδικο firmware. Μηπως αυτο το firmware αλλαζει κατι και η συσκευη πια αλλαζει "καναλι" και δεχεται updates απο το "καναλι" της COSMOTE.

Αν παρατηρησες ο Johnman25 εχει αγορασει την συσκευη απο COSMOTE και εχει ενεργο το VOLTE/VoWiFi οποτε εχει εγκατεστημενο το firmware και δεν εχει ερθει ακομα το update ενω αλλοι χρηστες οπως κι εγω εχουμε την συσκευη απο Κωτσοβολο,Public,κλπ που σημαινει οτι ειναι 100% carrierfree.

Βεβαια μπορει να μην ισχυει τιποτα και απλα ο johnman25 να ετυχε να αργησει να δεχτει το update αλλα αυτο το οτι η COSMOTE πρεπει να αναβαθμισει κατι για να δουλεψει το VoWiFi ειναι λιγο υποπτο.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

https://www.cosmote.gr/mobile/content/el/attached_files/Company/COSMOTE-WiFiCalling-FAQs.pdf

 

Στην παραγραφο 3 αναφερει:

η συσκευή σου να είναι αγορασμένη από το Δίκτυο Πωλήσεων COSMOTE/ΓΕΡΜΑΝΟΣ και να διαθέτει την τελευταία έκδοση λογισμικού. Σε περίπτωση που η συσκευή δεν είναι αγορασμένη από το Δικτύο Πωλήσεων COSMOTE/ΓΕΡΜΑΝΟΣ, υπάρχει η δυνατότητα για αναβάθμιση λογισμικού χωρίς χρέωση στα Καταστήματα ΓΕΡΜΑΝΟΣ.

 

Μηπως ετσι γινεται κανα softlock και τα ΟΤΑ updates ερχονται μεσω COSMOTE οπως στα Carrierlocked;

Δοκιμασε να κανεις ενα restart (οχι reset/restore) το κινητο μηπως το βρει, βαλε και τα DNS της Google (8.8.8.8 - 8.8.4.4) καρφωτα αλλιως υπομονη.

 

Ακομα μια σημειωση με την 142 στο Antutu ειχε πεσει στα 206k τωρα με την 145 ανεβηκε παλι στα 211k

Κανένα πρόβλημα, δεν χρειάζεται να κάνει η COSMOTE κάποιο software update για να δουλέψουν τα VoLTE και VoWIFI τα οποία, όπως είναι γνωστό, μόνο το δίκτυο της τα υποστηρίζει στην Ελλάδα. Τέλος να πούμε ότι αυτό δεν έχει καμία σχέση με τα software updates που κάνει η Huawei, αυτά έρχονται τμηματικά με βάση τα imei των συσκευών.

Edited by eleco
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Επικοινώνησα με την huawei απο το hicare και μου είπαν οτι η αναβάθμιση έρχεται τμηματικά με βάση το imei για αυτό δεν ερχετε σε όλους μαζί.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

 

ΟΤA μόλις έσκασε το 145

:)

 

(έχω Wind αλλά δεν παίζει ρόλο αυτό)

Αγορασμένο απο Πλαίσιο το κινητο

 

Άντε να δουμε τι φωτογραφίες θα ανεβάσεις τώρα...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας παιδια σε μενα δεν μου εχει ερθη καμια ενημερωση παρολο που κανω ελεχο καθημερινα:

 

36734547_1745981968856885_7318043605690482688_n.jpg

 

Υπαρχει καποιος τροπος με οδηγιες στα αγγλικα ΄η στα ελληνικα να περασω την τελευταια ενημερωση ; :(

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας παιδια σε μενα δεν μου εχει ερθη καμια ενημερωση παρολο που κανω ελεχο καθημερινα:

 

36734547_1745981968856885_7318043605690482688_n.jpg

 

Υπαρχει καποιος τροπος με οδηγιες στα αγγλικα ΄η στα ελληνικα να περασω την τελευταια ενημερωση ; :(

καλησπέρα φίλε μου δοκίμασες μεσω υπολογιστή κ hisuite??

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα φίλε μου δοκίμασες μεσω υπολογιστή κ hisuite??

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αλλος τροπος δεν υπαρχει ;

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Αλλος τροπος δεν υπαρχει ;
δεν ξέρω φιλε μου είμαι φρέσκος στα huawei..... αλλά ίσως υπάρχει τρόπος να κατεβάσεις την rom κ να την περασεις απο updater όπως έκανα παλια στο p7 της κοπελας μου

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

δεν ξέρω φιλε μου είμαι φρέσκος στα huawei..... αλλά ίσως υπάρχει τρόπος να κατεβάσεις την rom κ να την περασεις απο updater όπως έκανα παλια στο p7 της κοπελας μου

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Το δοκιμασα αλλα δεν:

 

image.png

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Επικοινώνησα με την huawei απο το hicare και μου είπαν οτι η αναβάθμιση έρχεται τμηματικά με βάση το imei για αυτό δεν ερχετε σε όλους μαζί.

 

Παιδιά, λαμβάνοντας υπόψιν αυτό, δεν χρειάζεται να αγχώνεστε. Λίγη υπομονή και θα έρθει σε όλους. ;)

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

1) Από χθες το απόγευμα που την κατέβασα, μέχρι τώρα, λειτουργούν άψογα οι ενημερώσεις στα scrollable widgets (φτου να μην το ματιάσω)...

 

2) Στο nightshot έχει αρκετή διαφορά, δε χρειάζεται απαραίτητα τρίποδο, αλλά χρειάζεται οπωσδήποτε σταθερό χέρι... Πάντως πολύ καλύτερα αποτελέσματα από πριν...

 

3) Για μπαταρία μη με ρωτήσετε... Με 9+ ώρες οθόνη καθημερινά, δε με απασχολεί αν τυχόν χάσει ακόμα και 10% οπότε δεν το παρακολουθώ... Είναι η καλύτερη μπαταρία.&_

Link to comment
Share on other sites

1) Από χθες το απόγευμα που την κατέβασα, μέχρι τώρα, λειτουργούν άψογα οι ενημερώσεις στα scrollable widgets (φτου να μην το ματιάσω)...

 

Tι είπες τώρα ρε φίλε;; Κράτα μας ενήμερους! Αν ισχύει θα φύγω από... την .127!:lol:

Σε ποια widgets το δοκίμασες;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Tι είπες τώρα ρε φίλε;; Κράτα μας ενήμερους! Αν ισχύει θα φύγω από... την .127!:lol:

Σε ποια widgets το δοκίμασες;

Σε ημερολόγιο σε daily view και στο SofaScore
Link to comment
Share on other sites

SofaScore

 

Χτύπησες φλέβα με αυτό. Σου στέλνω πμ αύριο να μου πεις να συνεχίζει και θα προβώ και γω σε αναβάθμιση!:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Χτύπησες φλέβα με αυτό. Σου στέλνω πμ αύριο να μου πεις να συνεχίζει και θα προβώ και γω σε αναβάθμιση!:)
Χαχα, ναι, είχε καταντήσει μαρτύριο με το συγκεκριμένο!

Στείλε όποτε θες, αλλά θα το γράψω ούτως ή άλλως κι εδώ, για να ξέρει τι συμβαίνει και κάποιος άλλος που μπορεί να ενδιαφέρεται!

Link to comment
Share on other sites

Κανένα πρόβλημα, δεν χρειάζεται να κάνει η COSMOTE κάποιο software update για να δουλέψουν τα VoLTE και VoWIFI τα οποία, όπως είναι γνωστό, μόνο το δίκτυο της τα υποστηρίζει στην Ελλάδα. Τέλος να πούμε ότι αυτό δεν έχει καμία σχέση με τα software updates που κάνει η Huawei, αυτά έρχονται τμηματικά με βάση τα imei των συσκευών.
Αν και κάτοχος p10 lite το δικό μου που είναι από Γερμανό βγάζει το εξής... Που ποθανολογω σε εμάς αφαιρεί την δυνατότητα wifi calling... Καθότι είναι συμβατή η συσκευή μου... 36850dee54c6433b6539a97520cf5b23.jpg

 

Στάλθηκε από το WAS-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Mate 10 Pro
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Είμαι με την 137 ακομα. Μπορω να πάω κατευθείαν στην 145 ή θα πρέπει πρώτα να κάνω την 142 εγκατάσταση; Eυχαριστώ εκ των προτέρων για τις απαντήσεις σας
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα εγω παιδια το εκανα αυτο εδω: 81.177.139.39 (DNS1) copy paste στις ιδιοτητες του WIFI μου και δουλευε οριστε και εικονες:

 

36675026_1746291325492616_1283138174217879552_n.jpg?_nc_cat=0&oh=6b251a9561495a8a03344d9bddd83f43&oe=5BE4C801

 

36688526_1746291558825926_2411266000856023040_n.jpg?_nc_cat=0&oh=53358483b248cfbef8fc607a59b1f516&oe=5BA00991

 

36770235_1746291758825906_3693453698811297792_n.jpg?_nc_cat=0&oh=27873f99948f5b1e7915755a63f1d0ce&oe=5BE5CCF1

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα εγω παιδια το εκανα αυτο εδω: 81.177.139.39 (DNS1) copy paste στις ιδιοτητες του WIFI μου και δουλευε οριστε και εικονες:

 

 

Το εκανα οπως ειπες αλλα τπτ ακομη δεν την βγαζει...

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

παίδες υπάρχει τρόπος ασύρματα να συνδεω το κινητό με smart tv να βλέπω τις φώτο??? το ειχα στο s8+ κ με βόλευε πολύ

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Mate 10 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...