Jump to content

Huawei Mate 10 Pro


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδιά για πια τεστ μιλάτε;δεν παίζει ρόλο η γνώμη του κάθε χρήστη; είπε κανείς ότι έχει κακή αυτονομία η συσκευή; διαβάστε λίγο τι γράφει κάποιος και μετά απαντήστε,τι mate 10 pro έχει όλα τα κουσουρια των Huawei συσκευών emui αυτό φταίει και η αυτονομία δεν είναι όπως την περίμεναν αρκετοί μέσα σε αυτούς και εγώ, όπως και το mate 9 συμπεριφέρονται λες και δεν έχουν 4000mah αλλά λιγότερα, κάποια στιγμή διάβασα εδώ μέσα όταν είχα την συσκευή από κάποιον ότι δεν τον πειράζει το ψεύτικο 100% αφού ξυπνάει και είναι πάλι 100%, τέτοιες απόψεις δεν βοηθάνε καθόλου για βελτιώσεις,αν διαβάσετε λίγο xda και θα δείτε ότι πολλοί χρήστες αναφέρουν τα ίδια για τα τηλέφωνα της Huawei

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 101 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Από άποψη sharpness θα συμφωνήσω με τον reviewer έχοντας το s8 plus, iPhone 8 plus και το Note 8. Για το s9 plus δεν έχω άποψη.

Όσο για το user experience είναι μαλλον υποκειμενικός παράγοντας και προσωπικά δεν θα το είχα ως παράμετρο σε συγκριτικό.

Το βασικό μειονέκτημα του Mate 10 pro είναι η έλλειψη autoHDR. Κατά τα άλλα είναι μέσα στα 3 καλύτερα τηλέφωνα από άποψη κάμερας.

100% συμφωνώ σε αυτό το σχόλιο σου για μένα είναι η κορυφαία κάμερα που έχω δοκιμάσει και εκτός s9 έχω δοκιμάσει όλες τις ναυαρχίδες

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

 

με βαλατε σε υποψιες για το mate 10 pro vs V30 και μπαταρια καθως μπηκα σε αυτο το νημα για να διαβασω σχολια για την μπαταρια για να αποφασισω αν θα αγορασω αυτη τη συσκευή.

 

fyi, battery life test endurance ranking απο

source:gsmarena

 

Mate 10 pro (4000mAh)-> 96h

V30 (3300mAh) -> 93h

 

Εξαιρετικη και για τις 2 συσκευές με μικρη διαφορα, αλλα το περιεργο ειναι πως αυτο ενω εχουν μεγαλη διαφορα στη χωρητικοτητα μπαταρίας.

 

 

 

 

Στάλθηκε από το VTR-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Προφανως κ δν παιζει ρολο η αποψη του καθε χρηστη.Αυτo ελειπε να παιρνεις κινητο βασει του τι διαβαζουμε εδω μεσα. Γιαυτο υπαρχουν τα review απο γνωστα σαιτ και βλεπεις ακριβως τι κανει το κινητο. Στην καθημερινη χρηση ο ενας μπορει να βγαζει 8 ωρες κ ο αλλος με αλλη χρηση να βγαζει 5.

 

Οσον αφορα το 100 που αργει να πεσει , το ιδιο κανει και το iphone σειρα plus . Αλλωστε κ μεις αλλαζουμε κινητα ,δν μενουμε 5 χρονια με ενα

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

 

με βαλατε σε υποψιες για το mate 10 pro vs V30 και μπαταρια καθως μπηκα σε αυτο το νημα για να διαβασω σχολια για την μπαταρια για να αποφασισω αν θα αγορασω αυτη τη συσκευή.

 

fyi, battery life test endurance ranking απο

source:gsmarena

 

Mate 10 pro (4000mAh)-> 96h

V30 (3300mAh) -> 93h

 

Εξαιρετικη και για τις 2 συσκευές με μικρη διαφορα, αλλα το περιεργο ειναι πως αυτο ενω εχουν μεγαλη διαφορα στη χωρητικοτητα μπαταρίας.

 

 

 

 

Στάλθηκε από το VTR-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Καλημέρα φίλε μου. Εγώ θα σου έλεγα να τα βάλεις κάτω όλα. Προσωπικά το mate δε μου άρεσε στο μενού καθόλου, και επειδή δεν είχε και SD είπα να το δώσω και σκέφτηκα το v30 γιατί μου άρεσε εξωτερικά πολύ και είχε τα πάντα, θύρα ακουστικών, κλπ που ήθελα. Διπλή σιμ δεν με απασχολεί.

Τώρα για τη μπαταρία προφανώς περίμενα το v30 να είναι πιο κάτω, αλλά εφόσον μου έβγαλε παραπάνω χρόνους να μην το πω ? Ή σημαίνει ότι έχω κόλλημα με κάποια εταιρεία ??

Πρώτος εκραζα το note που δεν είχε καλή αυτονομία, και μου λένε ότι είμαι samsung fan, εκραζα το g6 που έχει άπειρο λαγκ και κακή κάμερα μόλις λίγο δυσκολεύουν οι συνθήκες, καθώς μου λένε ότι είμαι lg fan.

Δηλαδή μην πούμε τίποτα αρνητικό, είμαστε φαν άλλης εταιρείας.

Έλεος πια

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Προφανως κ δν παιζει ρολο η αποψη του καθε χρηστη.Αυτo ελειπε να παιρνεις κινητο βασει του τι διαβαζουμε εδω μεσα. Γιαυτο υπαρχουν τα review απο γνωστα σαιτ και βλεπεις ακριβως τι κανει το κινητο. Στην καθημερινη χρηση ο ενας μπορει να βγαζει 8 ωρες κ ο αλλος με αλλη χρηση να βγαζει 5.

 

Οσον αφορα το 100 που αργει να πεσει , το ιδιο κανει και το iphone σειρα plus . Αλλωστε κ μεις αλλαζουμε κινητα ,δν μενουμε 5 χρονια με ενα

 

Προφανώς και εμπιστεύομαι χρήστες σοβαρούς και όχι τα πληρωμενα site που μας έδιναν από τα Sony ως κορυφαία στη καμερα μέχρι ότι το Note έχει τρομερή μπαταρία.

Όχι φίλε μου, γιαυτό υπάρχουν τα φόρουμ, όπου όσοι είμαστε σοβαροί λέμε ότι διαπιστώνουμε.

 

Και το lg κάνει 5 ώρες να πέσει από το 100% αλλά μετά δεν πέφτει νερό.

Ειδικά μετά το 50-60% που είδα εγώ ότι δεν κρατούσε τόσο όσο αρχικά άρα οι συνολικοι χρόνοι σε ομιλία και οθόνη δεν ήταν κάτι σπουδαίο.

Εδώ τα στατιστικά μου από μπαταρία :

https://www.flickr.com/gp/137065131@N08/8o0FK1

 

Εδώ με v30

https://flic.kr/s/aHsm866Ys3

 

Εδώ με note 8

https://flic.kr/s/aHsm866Ys3

 

Εδώ με s8 plus

https://flic.kr/s/aHsm866Ys3

 

Και εδω με s7 edge

https://flic.kr/s/aHsm866Ys3

 

Στήσιμο ίδιο, χρήση ποτέ δεν κάνεις 100% ίδια αλλά πάνω κάτω τα ίδια είναι. Φωτεινότητα πάντα ίδια, δηλαδή να βλέπω καλά, πάντα αυτόματο.

 

Αν δεις ώρες οθόνης και ομιλίας, τα 4000mah του mate έπρεπε να δίνουν παραπάνω.

Αυτά βοηθάνε τους χρήστες και όχι, μου είπε ο φίλος κλπ..

Και εγώ έχω αμπαλους φίλους που δεν τους μένει μπαταρία γιατί δεν ξέρουν να στήσουν μια συσκευή, κλπ κλπ ή πχ τη γυναίκα μου τη βγάζει το note 3 ημέρες, πάει να πει ότι έχει καλή μπαταρία ? Άμα πας οθόνη παίζει να έχει 3 ώρες.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Εννοειται πως ενας απο τους λογους που διαβαζεις και λαμβανεις υποψιν τα σχολια στο/στα φορουμ ειναι γιατι θα "ξεθαψεις" προβληματα ή tips που στις παρουσιασεις κτλ δεν τις βρισκουν ή καλυπτονται. Επισης θα ρωτησεις/ακουσεις την αποψη πραγματικων χρηστων, το οποιο ειναι πολυ σημαντικο.

 

Ομως καποια site ή τεστ γενικα τα θεωρώ αξιοπιστα οπως αυτο του gsmarena. Φυσικα οχι οτι θα αντεξει 4 μερες το κινητο με τη χρηση που του κανω, ομως ως μετρο συγκρισης με αλλα κινητα και κυριως αυτα που ειχα ωστε να καταλαβω αν θα με καλυπτει η μπαταρια του.

 

Θα συμφωνησω μαζι σου πως για το 4000vs3300 θα επρεπε να δινει καλυτερο χρονο το mate και να μην ειναι οριακη η διαφορα υπερ του.

 

Απ οτι φαινεται μαλλον θα περιμενω να δω και το P20...

 

Στάλθηκε από το VTR-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εννοειται πως ενας απο τους λογους που διαβαζεις και λαμβανεις υποψιν τα σχολια στο/στα φορουμ ειναι γιατι θα "ξεθαψεις" προβληματα ή tips που στις παρουσιασεις κτλ δεν τις βρισκουν ή καλυπτονται. Επισης θα ρωτησεις/ακουσεις την αποψη πραγματικων χρηστων, το οποιο ειναι πολυ σημαντικο.

 

Ομως καποια site ή τεστ γενικα τα θεωρώ αξιοπιστα οπως αυτο του gsmarena. Φυσικα οχι οτι θα αντεξει 4 μερες το κινητο με τη χρηση που του κανω, ομως ως μετρο συγκρισης με αλλα κινητα και κυριως αυτα που ειχα ωστε να καταλαβω αν θα με καλυπτει η μπαταρια του.

Ακόμη και στα forum πρέπει να φιλτράρεις δύο και τρεις φορές τα όσα γράφονται και προπάντων από ποιος γράφονται. Υπάρχουν κάποιοι που πράγματι γράφουν αντικειμενικά, κάποιοι άλλοι που είναι ενθουσιώδεις και εκθιαζουν πάντα την συσκευή που κατέχουν εκείνη την στιγμή, οι "κωλοτουμπες" (με λένε ριζό και όπως θέλω το γυρίζω) και τέλος υπαρχουν και οι αιώνιοι κλαψιαρηδες-γκρινιαρηδες που δεν ικανοποιούνται με τίποτα.

Μετα από λίγο καιρό καταλαβαίνεις και αξιολογείς την κάθε άποψη εδώ μέσα.

Link to comment
Share on other sites

Ακόμη και στα forum πρέπει να φιλτράρεις δύο και τρεις φορές τα όσα γράφονται και προπάντων από ποιος γράφονται. Υπάρχουν κάποιοι που πράγματι γράφουν αντικειμενικά, κάποιοι άλλοι που είναι ενθουσιώδεις και εκθιαζουν πάντα την συσκευή που κατέχουν εκείνη την στιγμή, οι "κωλοτουμπες" (με λένε ριζό και όπως θέλω το γυρίζω) και τέλος υπαρχουν και οι αιώνιοι κλαψιαρηδες-γκρινιαρηδες που δεν ικανοποιούνται με τίποτα.

Μετα από λίγο καιρό καταλαβαίνεις και αξιολογείς την κάθε άποψη εδώ μέσα.

Αυτο εννοειται!

 

 

Στάλθηκε από το VTR-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Το έχω αναφέρει και πάλι, και να με συγχωρείτε, αλλά πραγματικά είναι πολύ ενοχλητικό αυτό με το messenger που όταν το θυμάται χτυπάει ήχος κι ανάβει το led ότι έχω μήνυμα.. Στην οθόνη κλειδώματος μου το βγάζει κανονικά όμως, απλά δεν με ειδοποιεί ότι έχει έρθει κάτι. Το κάνει και σε κάποιον από εσάς;

Το έχω κοντά δύο μήνες το κινητό και τώρα τελευταίες μέρες μου το κάνει..

Το έχω φυσικά ανοιχτό να τρέχει στο παρασκήνιο κτλ..

Link to comment
Share on other sites

Από άποψη sharpness θα συμφωνήσω με τον reviewer έχοντας το s8 plus, iPhone 8 plus και το Note 8. Για το s9 plus δεν έχω άποψη.

Όσο για το user experience είναι μαλλον υποκειμενικός παράγοντας και προσωπικά δεν θα το είχα ως παράμετρο σε συγκριτικό.

Το βασικό μειονέκτημα του Mate 10 pro είναι η έλλειψη autoHDR. Κατά τα άλλα είναι μέσα στα 3 καλύτερα τηλέφωνα από άποψη κάμερας.

 

Το θέμα sharpness είναι ομολογουμένως τεράστιο. Το δικό μου σχόλιο κατ ουσίαν αφορά το συγκεκριμένο review. Και ρωτάω: εσείς έχετε ποτέ δει παρόμοια αποτελέσματα σε sharpness όπως αυτά που δείχνει το παραπάνω review? Χωρίς θόρυβο και με απόλυτη sharpness ακόμα και σε zoom πολλών μέτρων όπως υποτίθεται ότι κάνει ο παραπάνω reviewer? Γιατί αν όντως έχετε τέτοια παραδείγματα, πραγματικά, κάτι φταίει με τη συσκευή μου.

 

(Το θέμα user experience είναι όντως πολύ υποκειμενικό, αλλά το να μην έχεις ενα απλό button να ενεργοποιεί auto HDR όπως λες κι εσύ, το κάνει αυτομάτως να έρχεται τουλάχιστον δεύτερο...)

off / d.
Link to comment
Share on other sites

Ακόμη και στα forum πρέπει να φιλτράρεις δύο και τρεις φορές τα όσα γράφονται και προπάντων από ποιος γράφονται. Υπάρχουν κάποιοι που πράγματι γράφουν αντικειμενικά, κάποιοι άλλοι που είναι ενθουσιώδεις και εκθιαζουν πάντα την συσκευή που κατέχουν εκείνη την στιγμή, οι "κωλοτουμπες" (με λένε ριζό και όπως θέλω το γυρίζω) και τέλος υπαρχουν και οι αιώνιοι κλαψιαρηδες-γκρινιαρηδες που δεν ικανοποιούνται με τίποτα.

Μετα από λίγο καιρό καταλαβαίνεις και αξιολογείς την κάθε άποψη εδώ μέσα.

 

Ακριβώς έτσι είναι, εξάλλου είπαμε και τα θετικά του ( κάμερα, ταχύτητα, δαχτυλικο κλπ) αλλα ο φίλος παραπάνω κατάλαβε ακριβώς τι θέλω πω αλλά έπρεπε να το κάνουμε ανατολικό ζήτημα.

Τέλεια συσκευή δεν υπάρχει, όλες έχουν θετικά και αρνητικά και τα λέμε. Για μένα το μενού του πχ ήταν λόγος να το δώσω, που δεν το περίμενα όταν πχ ο megatr0n μου έλεγε ότι θα σε δυσκολεψει..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα sharpness είναι ομολογουμένως τεράστιο. Το δικό μου σχόλιο κατ ουσίαν αφορά το συγκεκριμένο review. Και ρωτάω: εσείς έχετε ποτέ δει παρόμοια αποτελέσματα σε sharpness όπως αυτά που δείχνει το παραπάνω review? Χωρίς θόρυβο και με απόλυτη sharpness ακόμα και σε zoom πολλών μέτρων όπως υποτίθεται ότι κάνει ο παραπάνω reviewer? Γιατί αν όντως έχετε τέτοια παραδείγματα, πραγματικά, κάτι φταίει με τη συσκευή μου.

 

(Το θέμα user experience είναι όντως πολύ υποκειμενικό, αλλά το να μην έχεις ενα απλό button να ενεργοποιεί auto HDR όπως λες κι εσύ, το κάνει αυτομάτως να έρχεται τουλάχιστον δεύτερο...)

Έβαλες την 131? Βλέπω ότι βελτιωθηκε η συμπίεση στις low light φωτό .

 

Sent from Mate 10 pro

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Έβαλες την 131? Βλέπω ότι βελτιωθηκε η συμπίεση στις low light φωτό .

 

Sent from Mate 10 pro

 

Όντως? Δεν την έβαλα, έλεγα να περιμένω το OTA, αλλά αφού βλέπεις κάτι τέτοιο, τρέχω....

off / d.
Link to comment
Share on other sites

Κυκλοφόρησε επίσημα;
Μέσω firmware finder
Όντως? Δεν την έβαλα, έλεγα να περιμένω το OTA, αλλά αφού βλέπεις κάτι τέτοιο, τρέχω....
Έτσι μου φαίνεται . Αν την βάλεις δοκίμασε το κ πεσμου

 

Sent from Mate 10 pro

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Το έχω αναφέρει και πάλι, και να με συγχωρείτε, αλλά πραγματικά είναι πολύ ενοχλητικό αυτό με το messenger που όταν το θυμάται χτυπάει ήχος κι ανάβει το led ότι έχω μήνυμα.. Στην οθόνη κλειδώματος μου το βγάζει κανονικά όμως, απλά δεν με ειδοποιεί ότι έχει έρθει κάτι. Το κάνει και σε κάποιον από εσάς;

Το έχω κοντά δύο μήνες το κινητό και τώρα τελευταίες μέρες μου το κάνει..

Το έχω φυσικά ανοιχτό να τρέχει στο παρασκήνιο κτλ..

Έχω το κινητό 20 μέρες δεν μου το έχει κάνει ποτέ ούτε στο messenger αλλά και σε καμία άλλη εφαρμογή. Πολλές φορές συμβαίνει να μην έρχονται οι ειδοποιήσεις το χω παρατηρήσει σε αρκετές συσκευές ανεξαρτήτως εφαρμογής. Μάλλον κάτι τέτοιο έχεις πάθει και εσύ κάνε απεγκατάσταση και ξανά εγκατάσταση μέχρι να φτιάξει.

Link to comment
Share on other sites

Η σωστή είναι αυτή που ξεκινάει πρώτα με το δικό μας κωδικό l29 . Βρες αυτή που λέει full ota κοντά στα 2 Giga

 

Sent from Mate 10 pro

 

Δεν είναι λίγο μεγάλη 2 γιγα για update;

Μήπως αυτή είναι αν θέλεις να κάνεις full install.

Ρωτάω γιατί η προηγούμενη 129 βγάζει ότι είναι 699mb κι επειδή σκέφτομαι να κάνω από εκεί την αναβάθμιση πόσο ασφαλές είναι.

Πάντα επιλέγουμε με το τρόπο που λες; Το έχεις κάνει εσύ έτσι ή κάποιος άλλος να μας πει με ασφάλεια;

Βλέπω σε μένα τουλάχιστον αργεί πολύ να έρθει επίσημα το update από ρυθμίσεις.

EDIT: Την ενημέρωση τη κάνουμε μέσω vpn; 2,88Giga βλέπω είναι.

 

Βαγγέλης.

Edited by Vangie
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι λίγο μεγάλη 2 γιγα για update;

Μήπως αυτή είναι αν θέλεις να κάνεις full install.

Ρωτάω γιατί η προηγούμενη 129 βγάζει ότι είναι 699mb κι επειδή σκέφτομαι να κάνω από εκεί την αναβάθμιση πόσο ασφαλές είναι.

Πάντα επιλέγουμε με το τρόπο που λες; Το έχεις κάνει εσύ έτσι ή κάποιος άλλος να μας πει με ασφάλεια;

Βλέπω σε μένα τουλάχιστον αργεί πολύ να έρθει επίσημα το update από ρυθμίσεις.

EDIT: Την ενημέρωση τη κάνουμε μέσω vpn; 2,88Giga βλέπω είναι.

 

Βαγγέλης.

 

Απ ότι έχω καταλάβει απ όσα διάβασα στο xda, διαλέγουμε Full γιατί με τις OTA έχει πρόβλημα συνήθως στο installation.

off / d.
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ εδώ και αρκετές μέρες για να βάλω την fullota μέσω FF και πάντα σκάει στο παρακάτω.ab327b316651e26d79f764aeece42a96.jpg

 

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στη λειτουργία ευρέως διαφράγματος ο αριθμός χαμηλά "επίπεδο διαφράγματος" ουσιαστικά σου επιτρέπει να θολώνεις το τοπίο όσο θες;

 

Mate 10 Pro & Tapatalk Pro

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πήρα αυτό

https://m.ebay.com/itm/2Pcs-9H-Premium-Tempered-Glass-Screen-Protector-Film-For-Huawei-Mate-10-Pro/202145623496?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&var=502133936433&_trksid=p2060353.m1438.l2649&varId=502133936433

Καλύπτει οοολη την οθόνη.. Αφήνει στα πλάγια κενό, το οποίο με μια μπατονετα και λαδάκι εξαφανίζεται ως δια μαγείας.. 3η μέρα κι ακόμα δεν έχει ξεκολλήσει... ΕΠΙΤΈΛΟΥΣ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Υπάρχει κάποια τροποποιημένη έκδοση για να περάσω το arcore?. Βλέπω ότι είναι συμβατο

με mate 9 και όχι με mate 10 (στη σελίδα της Google)

Link to comment
Share on other sites

Πήρα αυτό

https://m.ebay.com/itm/2Pcs-9H-Premium-Tempered-Glass-Screen-Protector-Film-For-Huawei-Mate-10-Pro/202145623496?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&var=502133936433&_trksid=p2060353.m1438.l2649&varId=502133936433

Καλύπτει οοολη την οθόνη.. Αφήνει στα πλάγια κενό, το οποίο με μια μπατονετα και λαδάκι εξαφανίζεται ως δια μαγείας.. 3η μέρα κι ακόμα δεν έχει ξεκολλήσει... ΕΠΙΤΈΛΟΥΣ

 

Ανεβασε καμια photo να το δούμε

Link to comment
Share on other sites

Στη λειτουργία ευρέως διαφράγματος ο αριθμός χαμηλά "επίπεδο διαφράγματος" ουσιαστικά σου επιτρέπει να θολώνεις το τοπίο όσο θες;

 

Mate 10 Pro & Tapatalk Pro

 

Σωστός.αν θυμαμα σωστα όσο μικρότερος αριθμός τόσο περισσότερο θολωμα

Link to comment
Share on other sites

σ ευχαριστω να σαι καλα! (αν και εμενα μου βγαινει στα 29κατι με μεταφορικα για Αθηνα για καποιο λογο)

Link to comment
Share on other sites

Θα τσεκαρω κάμερα όταν έχω ευκαιρία με την 131, καθώς και Google Maps Location History μπας και άλλαξε κάτι, αλλά το πρώτο που βρήκα (δεν ξέρω μήπως υπήρχε και στην 129 αλλά δεν το είχα δει) είναι ότι πλέον έχουν προσθέσει στα mobile Data να βάζεις ημερομηνία εκκίνησης του Cycle (Start Day), κάτι που απ'το emui 5 μέχρι τώρα είχαν αφαιρέσει...

 

Edit: Τράβηξα καμια 20αρια φωτό εντός του σπιτιού, με 20mp και 12mp, με autofocus και manual, με φλας (που απεχθάνομαι) και χωρίς, με HDR και full auto. Δεν βλέπω διαφορά σε σχέση με πριν. Πολύς θόρυβος ο οποίος με manual focus βελτιώνεται προφανώς. Αρχίζω να αναρωτιέμαι αν πραγματικά μπορεί να έχω αστοχία υλικού (πρόβλημα στο hardware), έπειτα απ όσα λέτε... Δε γίνεται όμως πχ στο 1 μέτρο το "αντικείμενο", με χαμηλό φωτισμό δίπλα του, με φλας να εμφανίζεται όπως πρέπει το μαλλί, και χωρίς φλας, είτε με manual focus, είτε με auto, με και χωρίς HDR να έχω τόσο blurring. Στο 1 μέτρο πραγματικά. Δυστυχώς επειδή είναι παιδί δε μπορώ να ανεβάσω φωτό να το αποδείξω. Αλλά πραγματικά αναρωτιέμαι αν εγώ είχα καλομάθει τόσο απο DSLR και κυρίως Nexus 6p, ή μήπως όντως έχω θέμα hardware.

Edited by off_d
off / d.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Mate 10 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...