Jump to content

Επιλογή hi-end Android... Χρώματος χρυσού!


Makinen
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλη την παρέα.

Ίσως οι παντρεμένοι να νιώσετε συμπόνια, ίσως απλά να γελάσετε. Σε κάθε περίπτωση ιδού ένα θέμα επιλογής πέρα από τα κλασικά.

Το λοιπόν, ήρθε η ώρα να πάρω στη σύζυγο καινούριο κινητό. Η αρχή της κουβέντας ήταν ως εξής:

-"Θα πάρω αυτό το χρυσαφί iPhone, πολύ ωραίο φαίνεται".

-"Πάρε ότι θες, αλλά iPhone δεν μπαίνει σ'αυτό το σπίτι ".

-"Και τι θα πάρω; Θέλω να είναι χρυσαφί σαν αυτό και όμορφο...."

Να μην τα πολυλογώ, είναι η πρώτη φορά στη ζωή μου που ψάχνω κινητό με κριτήριο το... χρώμα!

Οπότε είμαι στην αγορά για κάποιο Android ποιοτικό (όχι τύπου elephone κλπ) με όμορφο design, μεγάλη αυτονομία (τους πίνει το αίμα γενικά) και όχι τεράστιο (πρέπει να είναι κομψό και να χωράει σε τσάντες κλπ).

Μέχρι τώρα έπαιρνε τα παλιά μου HTC όταν άλλαζα (τώρα είναι με το παλιό μου HTC One αλλά η μπαταρία τα έχει φάει τα ψωμιά της και πλέον είναι στα τελευταία του).

Πρώτη μου ιδέα ήταν το Huawei P10 σε χρυσαφί οπότε ψάχνω κάτι σε αυτό το στυλ, ποιοτικό, όμορφο και... χρυσό... Budget εκεί γύρω στα χρήματα του P10. Υπάρχουν άλλες εναλλακτικές;

Edited by Makinen

Huawei P20 Pro

HTC 10 Glacier Silver

HTC One M7 Silver

HTC Desire

Link to comment
Share on other sites

http://www.plaisio.gr/tilefona/kinita-smartphones/smartphones/Xiaomi-Redmi-Note-4X-64G-Xriso-351324.htm αυτο δεν ξερω κατα ποσο ειναι hi end βεβαια.

Tcl 20 5g

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους και καλή Κυριακή! Νομίζω η πλειοψηφία μίλησε και έβγαλε S7 > P10. Πάω να δω τιμές για το χρυσό λοιπόν!

Να είστε καλά παιδιά!

Huawei P20 Pro

HTC 10 Glacier Silver

HTC One M7 Silver

HTC Desire

Link to comment
Share on other sites

Άκυρο παιδιά! Μόλις το είδε το S7 σε χρυσό σε κάποια βίντεο έφυγε τρέχοντας. Πρέπει να είναι "ματ" χρυσό κι όχι γυαλιστερό σαν το S7, που το χαρακτήρισε "καρακιτσαριό" :lol::lol:

Άρα back to square one, με το Huawei P10 μόνο υποψήφιο :wacko:

Huawei P20 Pro

HTC 10 Glacier Silver

HTC One M7 Silver

HTC Desire

Link to comment
Share on other sites

Δείξτεις και το honor 8 blue. Στις περισσότερες γυναίκες που το χω δείξει έχουν ενθουσιαστεί. Ενδεχομένως και το honor 9 είναι παρόμοιο εμφανισιακά.

 

Όσο για την γκρίνια δεν την γλυτώνεις. Πχ η δικιά μου θα πάρει μεν ότι της πω αλλά την συγκρισή της με το προηγούμενο θα την κάνει. Εγώ δηλαδή έχω εκ των υστέρων μουρμούρα :p

 

Edit:το honor 9 βγαίνει και σε χρυσό. Προσωπικά δεν μου αρέσει σε αυτό το χρώμα αλλα ποιος ξέρει...

 

http://images.fonearena.com/blog/wp-content/uploads/2017/06/Honor-9-1.jpg

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Άκυρο παιδιά! Μόλις το είδε το S7 σε χρυσό σε κάποια βίντεο έφυγε τρέχοντας. Πρέπει να είναι "ματ" χρυσό κι όχι γυαλιστερό σαν το S7, που το χαρακτήρισε "καρακιτσαριό" :lol::lol:

Άρα back to square one, με το Huawei P10 μόνο υποψήφιο :wacko:

 

Δείξε της το oneplus 5. Είναι ολόιδιο με το iPhone 7 plus.

Oneplus 5: https://www.indiapages.in/oneplus-launches-oneplus-5-soft-gold-limited-edition-12021.html

iPhone 7 plus: http://www.gsmarena.com/apple_iphone_7_plus-pictures-8065.php

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις μέχρι τώρα! Λοιπόν, το Oneplus 5 σε χρυσό μου φαίνεται είναι πλέον ο κύριος υποψήφιος. Της άρεσε και της ίδιας και εγκρίνω κι εγώ από specs. Έχει κανείς εμπειρία από ποιότητα κατασκευής και αξιοπιστία ή θα κάνουμε RMA σε κανένα δίμηνο; :X

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δείξτεις και το honor 8 blue. Στις περισσότερες γυναίκες που το χω δείξει έχουν ενθουσιαστεί. Ενδεχομένως και το honor 9 είναι παρόμοιο εμφανισιακά.

 

Όσο για την γκρίνια δεν την γλυτώνεις. Πχ η δικιά μου θα πάρει μεν ότι της πω αλλά την συγκρισή της με το προηγούμενο θα την κάνει. Εγώ δηλαδή έχω εκ των υστέρων μουρμούρα :p

 

Edit:το honor 9 βγαίνει και σε χρυσό. Προσωπικά δεν μου αρέσει σε αυτό το χρώμα αλλα ποιος ξέρει...

 

 

Και το Honor όμως είναι γυαλιστερό σαν το S7 οπότε απορρίπτεται με συνοπτικές διαδικασίες. Όσο για το μπλε, αν κι εμένα μου άρεσε, η ενδιαφερόμενη είναι ξεκάθαρη στο χρυσαφί. Μάλλον για Oneplus 5 gold με βλέπω, Αλέξανδρε δεν ήξερα ότι βγαίνει σε χρυσό!

Huawei P20 Pro

HTC 10 Glacier Silver

HTC One M7 Silver

HTC Desire

Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω να μην βρεθεί κάποιος που θα της πάρει το iphone. Χαχαχα

 

Στάλθηκε από το SM-A310F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

S. E. A.
Link to comment
Share on other sites

Το 1+5 σαν συσκευή είναι κορυφαία....Αν της αρέσει το χρώμα θα το λατρέψει...Specs, εμπειρία χρήσης, αξιοπιστία, σέρβις (πολύ γρήγορη απάντηση και εξυπηρέτηση αν και το στέλνεις έξω)γενικά είναι στο top 5,σαν συσκευή...
Link to comment
Share on other sites

Ναι όντως αξίζει το 1+5.

 

Βρε μπελά που τον βρήκαμε με τις γυναίκες και τις απαιτήσεις σε χρώματα. :lol:

Link to comment
Share on other sites

μη το κουράζουμε πάρε της το P10 που είναι ελαφρύ λεπτό και κομψό και έχει το ματ gold που ψάχνεις:rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

μη το κουράζουμε πάρε της το P10 που είναι ελαφρύ λεπτό και κομψό και έχει το ματ gold που ψάχνεις:rolleyes:

 

Να τη και η ανατροπή :lol:

 

Παρακολουθώ με αγωνία ποιο κινητό θα πάρει αλλά και το τι θα του βρει για να γκρινιάξει (στάνταρ κατι δεν θα του ειναι καλό).

Link to comment
Share on other sites

Να τη και η ανατροπή :lol:

 

Παρακολουθώ με αγωνία ποιο κινητό θα πάρει αλλά και το τι θα του βρει για να γκρινιάξει (στάνταρ κατι δεν θα του ειναι καλό).

 

οτι δε θα βρίσκει παπούτσια να το ταιριάξει:p

Link to comment
Share on other sites

Πύραυλος το One Plus σε specs και αντικειμενικά όμορφο στο χρυσό... Τα αξίζει τα λεφτά και overall από τις καλύτερες επιλογές... +1 και από εμένα λοιπόν...
Link to comment
Share on other sites

Διασκεδάζω πολύ με το νήμα αυτό :lol:

Στο καινούριο επεισόδιο, το Oneplus 5 απορρίπτεται γιατί δεν είναι η σωστή απόχρωση του χρυσού, είναι πιο πολύ ασημί παρά χρυσό οπότε δεν...

Το ΖΤΕ δεν το έχω δείξει ακόμα, πότε φτιάξανε οι κινέζοι τέτοια τούμπανα :blink: Οπότε είμαστε τώρα πάλι πίσω στο Huawei P10 prestige gold και το ZTE Axon 7 :ninja:

Το θρίλερ συνεχίζεται :lol::lol::cool:

Huawei P20 Pro

HTC 10 Glacier Silver

HTC One M7 Silver

HTC Desire

Link to comment
Share on other sites

Μα η γυναίκα το iphone θέλει . Κάνε της το χατήρι :) .
LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

Διασκεδάζω πολύ με το νήμα αυτό :lol:

Στο καινούριο επεισόδιο, το Oneplus 5 απορρίπτεται γιατί δεν είναι η σωστή απόχρωση του χρυσού, είναι πιο πολύ ασημί παρά χρυσό οπότε δεν...

Το ΖΤΕ δεν το έχω δείξει ακόμα, πότε φτιάξανε οι κινέζοι τέτοια τούμπανα :blink: Οπότε είμαστε τώρα πάλι πίσω στο Huawei P10 prestige gold και το ZTE Axon 7 :ninja:

Το θρίλερ συνεχίζεται :lol::lol::cool:

 

Φίλε μου,επειδή σε καταλαβαίνω....

Ρώτα την πιο κινητό έχει στο μυαλό της και πάρε αυτό....Σε ότι άλλο,κάτι θα βρίσκει....Όχι τπτ άλλο,να ησυχάσεις και εσύ!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...