Jump to content

Καποιος μπαινει στο PC μου και στέλνει δεδομενα.Πως θα


NIKOS PARTY
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καποιος μπαινει στο PC μου και στέλνει δεδομενα.Πως θα τον βρω?

Χρησιμοποιω, Sygate firewall, Netlimiter, Norton Antivirus 2005,

και παρολο που μου λενε οτι δεν στελνετε τιποτα βλεπω τα δεδομενα απο τα λαμπακια της καρτας δικτυου και πανε σφαιρα.Στελνουν συνεχεια.

Με ποιο προγραμμα σιγουρα μπορω να δω τι μπαινει κ τι βγαινει στο PC μου?

Εχω δοκιμασει και αλλα πολλα.

Πειτε μου καποιο καλο και σιγουρο.

Link to comment
Share on other sites

Τα λαμπάκια συνήθως ανάβουν με το παραμικρό byte που θα περάσει, δεν αρκεί αυό για να πεις ότι κάποιος σου στέλνει δεδομένα... Πόσο μάλλον αφού έχεις όλα αυτά τα firewall και τα λοιπά στον υπολογιστή σου.
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι θέμα firewall, αυτό απλά ελέγχει τι περνάει. Για να αναβοσβήσουν τα λαμπάκια της κάρτας δικτύου, αρκει οποιαδήποτε επικοινωνία, π.χ. ο περιοδικός έλεγχος που κάνει ένας messenger (msn ας πούμε) ή κάποιος e-mail client.
Link to comment
Share on other sites

Apla egkatestise to ZONEALARM PRO kai des pia programmata zitane access sto internet kai des se pio IP pane... simple
Link to comment
Share on other sites

To zonealarm ειναι βαρυ και κολλαει ολο τον υπολογιστη.

Το sygate ειναι πολυ καλυτερο.

ΑΛλα πρεπει να ειναι καποιο που στελνει τοσο πολλα δεδομενα που μου κολλαει την 356 γραμμη μου.Και δεν φαινεται κιολας στο zonealarm.

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε και τρέξε τον Netlimiter.

 

Σου δείχνει ακριβώς πόσο bandwidth χρησιμοποιεί κάθε εφαρμογή στο PC σου και σου επιτρέπει να το ρυθμίσεις. Επίσης βλέπεις σε πραγματικό χρόνο με ποιες IP ανταλλάζει δεδομένα κάθε πρόγραμμα. Μπορεί να φταίει κάποιο πρόγραμμα που τρέχει στο background, οπότε αν υπάρχει κάτι ύποπτο θα το βρεις έτσι.

this signature is under heavy construction
Link to comment
Share on other sites

Δεν του ξεφευγει τιποτα?

Δηλαδη του sygate του ξεφευγει?Γιαυτο δεν μου το δειχνει?

 

Ναι, ο Netlimiter δείχνει πολύ περισσότερα πράγματα. Δεν κάνει την ίδια δουλειά με το Sygate, δεν είναι firewall αλλά πρόγραμμα εξειδικευμένο για bandwidth control και monitoring. Οπότε καλό είναι να χρησιμοποιήσεις και τα δύο προγράμματα για να είσαι σίγουρος.

this signature is under heavy construction
Link to comment
Share on other sites

Την επομενη φορα που θα πας στα μεσημεριαναδικα , μην ξεχασεις να το αναφερεις , θα σου βρουν σιγουρα την λυση !!! :lol:

 

To zonealarm ειναι βαρυ και κολλαει ολο τον υπολογιστη.

Το sygate ειναι πολυ καλυτερο.

ΑΛλα πρεπει να ειναι καποιο που στελνει τοσο πολλα δεδομενα που μου κολλαει την 356 γραμμη μου.Και δεν φαινεται κιολας στο zonealarm.

Link to comment
Share on other sites

To netlimiter το εχω.Δεν δειχνει κατι υποπτο.

Radmin εχω επιτηδες αλλα δεν αναβει κοκκινο (που σημαινει οτι καποιος το χειριζεται), ουτε διεχνει το netlimiter κατι, ουτε το sygate.

Στα μεσημεριανα το ειπα, αλλα ουτε εκει μου βρηκαν λυση.

Link to comment
Share on other sites

Αφού δοκίμασες όλα αυτά τα προγράμματα και δεν έδειξαν κάτι το περίεργο, δεν χρειάζεται να έχεις πρόβλημα κιόλας. Ξαναλέω ότι τα λαμπάκια της κάρτας δικτύου αναβοσβήνουν με την παραμικρό.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...