Jump to content

[Note 8] Διαθεσιμότητα και αγορά


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ερώτηση : Στη Vodafone λεει - 20% με πιστωτική

http://www.vodafone.gr/portal/eShop/Samsung-Galaxy-Note-8#tabs-nav-0

 

Χωρίς φπα πως υπολογίζουμε? Ποια θα είναι η τελική τιμή με πιστωτική και χωρίς φπα?

Ευχαριστώ,

Απλά να ξέρεις πως είναι το μονόκαρτο. Εμένα αυτό με σταμάτησε. Επιπλέον παρόλο που στο fb μου είπαν ότι μπορείς να αγοράσεις και online, αν κάνω παραγγελία από το σπίτι μου βγάζει την αρχική τιμή.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 462
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Απλά να ξέρεις πως είναι το μονόκαρτο. Εμένα αυτό με σταμάτησε. Επιπλέον παρόλο που στο fb μου είπαν ότι μπορείς να αγοράσεις και online, αν κάνω παραγγελία από το σπίτι μου βγάζει την αρχική τιμή.

Ωπ.. Το ειχα ξεχασει αυτο.. Η τιμη αν οντως πάει κοντά στα 650 είναι μια χαρα, αλλά μονο 2καρτο θα κοιταγα..

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξεκλειδώνει η δεύτερη σιμ ? Εννοώ χωρίς να χάνεται η εγγύηση?

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δεν ειναι θεμα κλειδωματος, αλλα hardware. Δεν υπαρχουν pins δευτερης sim. Αν δεν εχεις λογο να το χρησιμοποιεις ως δικαρτο, δε σου κανει καμια ιδιαιτερη διαφορα, πλην ισως της αξιας μεταπωλησης αν ενδεχομενως σε ενδιαφερει αυτο..

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι θεμα κλειδωματος, αλλα hardware. Δεν υπαρχουν pins δευτερης sim. Αν δεν εχεις λογο να το χρησιμοποιεις ως δικαρτο, δε σου κανει καμια ιδιαιτερη διαφορα, πλην ισως της αξιας μεταπωλησης αν ενδεχομενως σε ενδιαφερει αυτο..
Ευχαριστώ για την απάντηση... Δυστυχώς θέλω δικαρτο για την δική μου χρήση, δεν είναι θέμα μεταπώλησης...

 

Ήλπιζα ότι όπως κάποια Huawei , που ενώ είναι δικαρτα, η βοντα τα διαθέτει με κλειδωμένη την μία σιμ, πλην ξεκλειδώνουν εύκολα, έτσι θα ήταν και το note...

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sammy S9+
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρεα, μολις αγορασα το μαυρο το δικαρτο κι εγω απο το Media Markt Ολλανδιας στα 794 ευρω.

Το κοιταζω και ακομη δεν το ενεργοποιησα. Αν σας πω οτι ενώ το θελω πολυ βαριεμαι να το στησω???? Ειναι μαλλον επειδη προσφατα στις Γιορτες εστεισα τα κινητα πολλων συγγενων και φιλων μου και ειμαι και λιγο σχολαστικος με αυτα.... Κανεις να με κανει παρεα για unboxing και στησιμο?

Edited by Nikkolas
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρεα, μολις αγορασα το μαυρο το δικαρτο κι εγω απο το Media Markt Ολλανδιας στα 794 ευρω.

Το κοιταζω και ακομη δεν το ενεργοποιησα. Αν σας πω οτι ενω το θελω πολυ βαριεμαι να το στησω???? Ειναι μαλλον επειδη προσφατα στις Φιορτες εστεισα τα κινητα πολλων συγγενων και φιλων μου και ειμαι και λιγο σχολαστικος με αυτα.... Κανεις να με κανει παρεα για unboxing και στησιμο?

 

Χαχαχα θα βρεις πολλούς με ειδικότητα το unboxing εδώ μέσα, πίστεψέ με, κι ας έχουν άνοιξει εκατοντάδες συσκευες :lol:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρεα, μολις αγορασα το μαυρο το δικαρτο κι εγω απο το Media Markt Ολλανδιας στα 794 ευρω.

Το κοιταζω και ακομη δεν το ενεργοποιησα. Αν σας πω οτι ενώ το θελω πολυ βαριεμαι να το στησω???? Ειναι μαλλον επειδη προσφατα στις Γιορτες εστεισα τα κινητα πολλων συγγενων και φιλων μου και ειμαι και λιγο σχολαστικος με αυτα.... Κανεις να με κανει παρεα για unboxing και στησιμο?

Στέλνουν στην Ελλάδα ή ειχες πάει στην Ολλανδία;

Sent neither from iphone nor android phone
Link to comment
Share on other sites

Τελειωσα με το στησιμο, απλα τελειο το τηλεφωνο. Αλλα να σας πω οτι οταν βολεψα στο συρταρι το παλιο μου τηλ (το Note 5) ημουν λιγο λυπημενος. Κι εκεινο καλο κινητο ηταν.

Καληνυχτα Note 5, καλωσήρθες Note 8 και καλορίζικο!

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Στέλνουν στην Ελλάδα ή ειχες πάει στην Ολλανδία;

Στην Ολλανδια ζω και δουλευω 13 χρονια τωρα, γι αυτο το πηρα απο εδω. Απλα περιμενα να πεσουν λιγο οι τιμες και πραγματι απο 10/01 έπεσε απο τα 950 στα 794.

Ειχα παει και στο Media Markt Θεσσαλονικης οταν ηρθα Ελλαδα για τις Γιορτες πριν λιγες μερες. Τους ρωτησα αν θα κανουν τιποτε εκπτωσεις αλλα δεν ηξεραν.

Link to comment
Share on other sites

Τελειωσα με το στησιμο, απλα τελειο το τηλεφωνο. Αλλα να σας πω οτι οταν βολεψα στο συρταρι το παλιο μου τηλ (το Note 5) ημουν λιγο λυπημενος. Κι εκεινο καλο κινητο ηταν.

Καληνυχτα Note 5, καλωσήρθες Note 8 και καλορίζικο!

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Στην Ολλανδια ζω και δουλευω 13 χρονια τωρα, γι αυτο το πηρα απο εδω. Απλα περιμενα να πεσουν λιγο οι τιμες και πραγματι απο 10/01 έπεσε απο τα 950 στα 794.

Ειχα παει και στο Media Markt Θεσσαλονικης οταν ηρθα Ελλαδα για τις Γιορτες πριν λιγες μερες. Τους ρωτησα αν θα κανουν τιποτε εκπτωσεις αλλα δεν ηξεραν.

 

Με υγεία να το χαρείς φίλος.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Θενκς για την πληροφορια, να είσαι καλα να το ευχαριστηθείς!

Ευχαριστω πολυ παιδια και οποιος θελει ερχεται μια βολτα και το αγοραζει απο εδω!!! Φιλοξενια παρεχεται!

Link to comment
Share on other sites

805 σε σκρουτζ Ελλάδας αντε να πάρει την κατηφόρα η τιμή.. Ξεκίνησε από πολύ ψηλά..

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε όλους.Θα ηθελα την βοήθεια σας.Ύστερα απο ενα πολύ γρήγορο πέρασμα απο op5t σκέφτομαι να παω στο note8.Το ερώτημα μου είναι σχετικά με το δίκαρτο και το μονόκαρτο.Τα δίκαρτα γράφουν ολα πίσω στην πλάτη duos?Υπάρχει περίπτωση να πετύχω δίκαρτο χωρίς να το γράφει?Ευχαριστώ!!
Link to comment
Share on other sites

805 σε σκρουτζ Ελλάδας αντε να πάρει την κατηφόρα η τιμή.. Ξεκίνησε από πολύ ψηλά..

Εικονικη ειναι η πτωση.. Απλα εβαλε αλλα εξοδα παραπανω. + αντικαταβολη +μεταφορά 813 βγαίνει. 817 ειχε πρωτα, 4ε διαφορά..

Αν δεν βγει το s9 αποτομη πτωση δύσκολα..

Link to comment
Share on other sites

805 σε σκρουτζ Ελλάδας αντε να πάρει την κατηφόρα η τιμή.. Ξεκίνησε από πολύ ψηλά..
Στο amazon.it πάντως είναι σχεδόν καρφωμένο στα 800 για το χρυσό και 840 για το μαυρο. Περιμένω να δω μέχρι πόσο μπορεί να πάει. Πιστεύω αν υπάρξει πτώση θα είναι μέχρι να βγει το s9. Μετά λογικά θα σταθεροποιήσει τον πρώτο χρόνο τιμή ώστε να μη κοντράρει τις πωλήσεις.

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε όλους.Θα ηθελα την βοήθεια σας.Ύστερα απο ενα πολύ γρήγορο πέρασμα απο op5t σκέφτομαι να παω στο note8.Το ερώτημα μου είναι σχετικά με το δίκαρτο και το μονόκαρτο.Τα δίκαρτα γράφουν ολα πίσω στην πλάτη duos?Υπάρχει περίπτωση να πετύχω δίκαρτο χωρίς να το γράφει?Ευχαριστώ!!

 

Όλα τα δίκαρτα γράφουν DUOS στην πλάτη υποχρεωτικά. Τα ευρωπαικά τουλάχιστον. Τα ασιατικά δεν ξέρω.

Αν σε ενοχλεί ή δεν καίγεσαι γιά δίκαρτο πάς σε μονόκαρτο που δε γράφει τίποτα πίσω.

Link to comment
Share on other sites

Όλα τα δίκαρτα γράφουν DUOS στην πλάτη υποχρεωτικά. Τα ευρωπαικά τουλάχιστον. Τα ασιατικά δεν ξέρω.

Αν σε ενοχλεί ή δεν καίγεσαι γιά δίκαρτο πάς σε μονόκαρτο που δε γράφει τίποτα πίσω.

 

και να το γραφει ? Σε θηκη δεν θα το βαλεις;;

Αφου ο Αγγλος δεν γραφει :

“ Χάου αρ γιου”

ΕΣΥ ΓΙΑΤΙ ΓΡΑΦΕΙΣ

“ti kaneis” ?;;;;;;;;;;;?;;;;;;;;;;;;

ΟΧΙ ΑΛΛΑ GREEKLISH!

Link to comment
Share on other sites

ΡΕ παιδιά, δεν είπε ο άνθρωπος ότι τον ενοχλεί το "duos" στην πλάτη. Προφανώς θέλει να είναι σίγουρος κατά την αγορά ότι είναι duos ή όχι οπότε η γραφή στην πλάτη το επιβεβαιώνει.

Πέσατε αμέσως να τον "βοηθήσετε".....

Φίλε μου, είτε χρειάζεσαι το δίκαρτο είτε όχι, να το προτιμήσεις (εφόσον είναι σε κοντινή τιμή) για 2 λόγους.

1. Μιας και κάποτε θα το πουλήσεις, τα 2καρτα φεύγουν πιο εύκολα.

2. Ακόμη κι αν δεν το χρειάζεσαι σήμερα, δεν ξέρεις για αύριο. Εμένα πχ μου προκειμένου μια κάρτα με 10gb (να τα κατανάλωση όποτε θέλω). Τα την πετάξω??? Έπιασε τόπο το Dual (κι ας μη το χρειαζόμουν όταν το πήρα)

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ όλους σας για τις απαντήσεις. Στον Κωτσόβολο που πήγα για να το δω απο κοντά δεν έγραφε κάτι στην πλάτη και η υπαλληλος έπαιρνε όρκο οτι ειναι δικαρτο.Αλλα επειδή ξέρω οτι αυτοί εκεί ειναι άσχετοι είπα να το επιβεβαιώσω....

Η αλήθεια ειναι οτι δεν μου αρέσει αισθητικά να το γράφει αλλα δεν θα δώσω και ένα πενηντάρικο παραπάνω για το μονοκαρτο μόνο και μόνο για να μην γράφει duos...

Σας ευχαριστώ και πάλι.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς όμως είναι υβριδικό duos, αφού το κάνεις δικαρτο βρε Samsung, καντο σωστά. Τι να την κάνω τη δεύτερη sim άμα δε μπορώ να έχω sd μέσα?

 

64gb δεν φτάνουν ούτε για αστείο σε κάποιους (πχ εγώ που έχω και μια 128gb στο 70% γεματη) και δεν μπορώ να το δουλέψω σαν dual sim αν και θα το ήθελα.

 

Στάλθηκε από το Samsung Note 8 μου

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ όλους σας για τις απαντήσεις. Στον Κωτσόβολο που πήγα για να το δω απο κοντά δεν έγραφε κάτι στην πλάτη και η υπαλληλος έπαιρνε όρκο οτι ειναι δικαρτο.Αλλα επειδή ξέρω οτι αυτοί εκεί ειναι άσχετοι είπα να το επιβεβαιώσω....

Η αλήθεια ειναι οτι δεν μου αρέσει αισθητικά να το γράφει αλλα δεν θα δώσω και ένα πενηντάρικο παραπάνω για το μονοκαρτο μόνο και μόνο για να μην γράφει duos...

Σας ευχαριστώ και πάλι.

 

Φίλε μου....πήγαινε πάρτο μονόκαρτο σε μπλέ.....και θα με θυμηθείς....

Το χρώμα είναι πανέμορφο, καμία σχέση με μαύρο ή χρυσό και γλυτώνεις και το duos....Αξιζει το πενηντάρικο....

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ όλους σας για τις απαντήσεις. Στον Κωτσόβολο που πήγα για να το δω απο κοντά δεν έγραφε κάτι στην πλάτη και η υπαλληλος έπαιρνε όρκο οτι ειναι δικαρτο.Αλλα επειδή ξέρω οτι αυτοί εκεί ειναι άσχετοι είπα να το επιβεβαιώσω....

Η αλήθεια ειναι οτι δεν μου αρέσει αισθητικά να το γράφει αλλα δεν θα δώσω και ένα πενηντάρικο παραπάνω για το μονοκαρτο μόνο και μόνο για να μην γράφει duos...

Σας ευχαριστώ και πάλι.

 

το κουτι λεει απο εξω duos?

Αφου ο Αγγλος δεν γραφει :

“ Χάου αρ γιου”

ΕΣΥ ΓΙΑΤΙ ΓΡΑΦΕΙΣ

“ti kaneis” ?;;;;;;;;;;;?;;;;;;;;;;;;

ΟΧΙ ΑΛΛΑ GREEKLISH!

Link to comment
Share on other sites

Κουτί δεν είδα. Είδα το τηλέφωνο μόνο αυτό που έχουν ενεργοποιημένο για να βλέπει ο κόσμος. Το έψαξα λίγο,στον κωδικο μοντελου εγραφε SN-N950X.Στην πλάτη σίγουρα δεν έγραφε τίποτα,το είδα με τα μάτια μου .Με τα χρωματα ψιλοπαλαβωσα...ολα μου άρεσαν είμαι και λίγο αναποφάσιστος... σκέφτηκα και το μπλε που είπε ο φιλος και τελικά παρήγγειλα το μαύρο και ο Θεός βοηθός.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 8] Διαθεσιμότητα και αγορά

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...