Jump to content

Xiaomi Mi Mix 2


Green_Dragon
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω μπει σε μεγάλο πειρασμό, ιδίως μετά την πτώση των τιμών.

Δεν έχω καταλάβει το πώς το πάει με την αυτονομία. Ακούω διφορούμενες κριτικές.

Σκέφτομαι και το επερχόμενο Mix 3, αλλά όλο παρουσιάζεται, και όλο στην αναμονή είμαστε...

Ακούς διάφορες απόψεις για τη μπαταρία γιατί δεν το δουλεύουν όλοι το ίδιο.

Άλλος το δουλεύει με μια σιμ άλλος με δύο, άλλος το δουλεύει μόνο Wi fi άλλος μόνο data, άλλος με τέρμα ψηλά φωτεινότητα άλλος τέρμα χαμηλά και πάει λέγοντας...

 

Προσωπικά δεν έχω παράπονο με την μπαταρία σύμφωνα με τη χρήση που κάνω.

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έβαλα την 10 στο δικό μου mix 2 και μόνο θετικά έχω να πω. Το κινητό είναι ακόμα πιο γρήγορο και η μπαταριά ακόμα καλύτερη από πριν! Πολύ όμορφο το ui και γενικά έχω μείνει ικανοποιημένος. Το μόνο που μένει είναι να κοιτάξω και την κάμερα.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

είδα τις βασικές αλλαγές που φέρνει το miui 10.

Αξίζει να κάνει κάνεις την αναβάθμιση απο miui 9 σε miui 10 όσον αφορά τη σταθερότητα, την ευχρηστία, τη μπαταρία & την κάμερα?

Κάνουμε απλώς update ή πρέπει να του κάνουμε restore & να το στήσουμε απο την αρχή?

Σας ευχαριστώ προκαταβολικά!

I do it my way... The right way!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

είδα τις βασικές αλλαγές που φέρνει το miui 10.

Αξίζει να κάνει κάνεις την αναβάθμιση απο miui 9 σε miui 10 όσον αφορά τη σταθερότητα, την ευχρηστία, τη μπαταρία & την κάμερα?

Κάνουμε απλώς update ή πρέπει να του κάνουμε restore & να το στήσουμε απο την αρχή?

Σας ευχαριστώ προκαταβολικά!

 

Αξίζει γιατί είναι αναβάθμιση.Αν σου ήρθε να την κάνεις τότε δεν υπάρχει πρόβλημα όπως είναι πατάς αναβάθμιση.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους. Με την Miui 10 παρατηρησα οτι οντως η καμερα εχασε λιγο στα βραδυνα..σαν να εχει περισσοτερο θορυβο.

Ακομα,δεν ξερω αν ειναι προβλημα της 10 αλλα σε manual ρυθμισεις στην καμερα με το που αλλαζω το iso και παταω για φωτο η συσκευη 'παγωνει'!

Edited by billias7
Link to comment
Share on other sites

Ακομα,δεν ξερω αν ειναι προβλημα της 10 αλλα σε manual ρυθμισεις στην καμερα με το που αλλαζω το iso και παταω για φωτο η συσκευη 'παγωνει'!

 

Όντως ισχύει. Περιεργο.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα δεν παρουσιάζει το πρόβλημα που αναφέρθηκε από πάνω. Αλλάζω iso και βγάζω φωτό χωρίς να παγώνει.

 

Στάλθηκε από το Mi MIX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Πίστευε και Μη, Ερέυνα
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ το ίδιο, κανένα θέμα με την αλλαγή του iso. Πάντως με την 10 έχει γίνει σφαίρα το κινητό. Οι εφεαρμογές ανοίγουν αστραπιαία. Μπράβο στην Xiaomi.
Link to comment
Share on other sites

Ουτε εμενα εχει θεμα με το iso κ μετα την miui 10 οι φωτογραφιες εχουν ανεβει επιπεδο.Με την επιλογη πορτρετο εχω χαζεψει ποσο ωραιες φωτο βγαζει
Link to comment
Share on other sites

Ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζει κάποιος. Έχω το mix 2 το οποίο ήταν china version και το έχω ξεκλειδώσει και έχω περάσει global αλλά το άφησα ξεκλειδώτο μπορώ τώρα να το κλειδώσω με την global; Γιατί με αυτά που έχω διαβάσει έχω φοβηθεί μην μπρικαρει
Link to comment
Share on other sites

Πώς μπορώ να πάρω backup , ιδιαίτερα οι επαφές και τα μηνύματα με ενδιαφέρουν?

Λέω να του κάνω επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων μιας και κάτι μου λέει ότι δεν έκατσε καλά η 10!

Εκτός από το πάγωμα στο iso μου τρώει και πιο γρήγορα την μπαταρία.

Link to comment
Share on other sites

Πώς μπορώ να πάρω backup , ιδιαίτερα οι επαφές και τα μηνύματα με ενδιαφέρουν?

Λέω να του κάνω επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων μιας και κάτι μου λέει ότι δεν έκατσε καλά η 10!

Εκτός από το πάγωμα στο iso μου τρώει και πιο γρήγορα την μπαταρία.

1)τα κάνεις συγχρονισμό με το mi cloud

2)Τα κάνεις συγχρονισμό με Google

3)Κατεβαζεις την εφαρμογή sms back up and restore τα περνάς εκεί αλλά πρέπει κάπου να σώσεις τα δεδομένα της ώστε να μη σβήσουν μαζί με το factory reset.

Μετά τα επαναφερεις κανονικά από εκεί.

4)Σώζεις τις επαφές σε αρχείο vcf μέσα από τις ρυθμίσεις των επαφών.

 

Όπως καταλαβαίνεις η ευκολότερη λύση είναι είτε το mi cloud είτε το Google account.

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιωνω οτι με επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων εφτιαξε το προβλημα με τις manual ρυθμισεις στην καμερα,για την μπαταρια ιδωμεν μεσα στην ημερα.

Το θεμα ειναι οτι μου βγαζει την εξης ειδοποιηση ''Υπηρεσια Ενεργοποιησης xiaomi sim''. Τι ειναι αυτο? Και πως μπορω να το σβησω?

Ακυρο,η ειδοποιηση εσβησε. Δεν υπαρχουν ομως πουθενα τα apps της microsfot !!

Edited by billias7
Link to comment
Share on other sites

Πώς μπορώ να πάρω backup , ιδιαίτερα οι επαφές και τα μηνύματα με ενδιαφέρουν?

Λέω να του κάνω επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων μιας και κάτι μου λέει ότι δεν έκατσε καλά η 10!

Εκτός από το πάγωμα στο iso μου τρώει και πιο γρήγορα την μπαταρία.

Σου κανουν και σένα ξαφνικό κλείσιμο ή επανεκκίνηση ανά διαστήματα οι εφαρμογές ;

Link to comment
Share on other sites

Έχω λίγη ώρα που φλασαρα την lineage 16-pie.. Μέχρι στιγμής το κινητό έχει γίνει ακόμα πιο γρήγορο από ότι πριν.. Ωραία γραφικά και πολύ όμορφη ρομ.. Αυτά προς το παρόν, απομένει το βασικότερο η μπαταρία αν και είναι οι πρώτες ρομ που βγαίνουν
Link to comment
Share on other sites

Εμένα που δεν έχει έρθει ακόμα στο mi mix 2 special edition να ανησυχώ ή είναι και άλλοι που δεν την έχουν λάβει ακόμα την αναβάθμιση; Ελληνικό από Κοτσόβολο είναι.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/24376flag.gif Καφενείο Φοιτητών
Link to comment
Share on other sites

Εμένα που δεν έχει έρθει ακόμα στο mi mix 2 special edition να ανησυχώ ή είναι και άλλοι που δεν την έχουν λάβει ακόμα την αναβάθμιση; Ελληνικό από Κοτσόβολο είναι.

 

Ποια εκδοση εχεις επανω?

Link to comment
Share on other sites

Global 9.1 σταθερή

 

Έπρεπε να έχεις την 9.6.1 .Μπες στο http://en.miui.com/getrom.php?r=334&m=yes&app=false

Και κατέβασε την 10.Καντη εγκατάσταση από το update του κινητού.Δε νομίζω να έχεις πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Έπρεπε να έχεις την 9.6.1 .Μπες στο http://en.miui.com/getrom.php?r=334&m=yes&app=false

Και κατέβασε την 10.Καντη εγκατάσταση από το update του κινητού.Δε νομίζω να έχεις πρόβλημα.

 

Οκ θα το δοκιμάσω. Ευχαριστώ!

Τα δεδομένα που έχω μέσα στο κινητό θα σβήσουν; Φωτογραφίες μηνύματα κλπ...

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/24376flag.gif Καφενείο Φοιτητών
Link to comment
Share on other sites

Οκ θα το δοκιμάσω. Ευχαριστώ!

Τα δεδομένα που έχω μέσα στο κινητό θα σβήσουν; Φωτογραφίες μηνύματα κλπ...

 

Δεν σβήνονται αρκεί να δεχθεί καλά την αναβάθμιση.Αν όμως γίνει κάτι θα χρειαστεί να κανεις επαναφορά εργοστασιακών και τότε θα τα χάσεις όλα.Γιαυτο καλό είναι κάνε μια μεταφορά όλων στον υπολογιστή και μια αποθήκευση όλων σε λογαριασμό mi.

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά μπήκε και τρέχει. Ευχαριστω. Να ρωτήσω 2 πραγματάκια. Όταν φορτίζω το κινητό και ανοίξω την οθόνη από το power button δεν εμφανίζει πλέον πόση ώρα θέλει ακόμα για να πάει 100%. Το κάνει και εσάς;

 

Και δεύτερον δεν υπάρχει πλέον η εφαρμογή update. Βρίσκεται σε κάποιο άλλο σημείο;

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/24376flag.gif Καφενείο Φοιτητών
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά μπήκε και τρέχει. Ευχαριστω. Να ρωτήσω 2 πραγματάκια. Όταν φορτίζω το κινητό και ανοίξω την οθόνη από το power button δεν εμφανίζει πλέον πόση ώρα θέλει ακόμα για να πάει 100%. Το κάνει και εσάς;

 

Και δεύτερον δεν υπάρχει πλέον η εφαρμογή update. Βρίσκεται σε κάποιο άλλο σημείο;

 

Είναι οι αλλαγές που έγιναν.Η αναβάθμιση είναι στις ρυθμίσεις ,σχετικά με το τηλεφωνο ,ενημέρωση.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και εγώ το ίδιο θέμα με special edition από Κωτσόβολο , γνωρίζει κάποιος τι συμβαίνει;

 

Στάλθηκε από το Mi MIX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...