Jump to content

Xiaomi Mi Mix 2


Green_Dragon
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Kαλησπερα σε ολους!Μολις περασα την 9.6.1.0 global stable και μου εμφανιζει στην μπαρα ειδοποιησεων,αυτο με την επικαλυψη οθονης οταν μου στελνουν μηνυμα στο messenger του fb.Γνωριζει καποιος πως απενεγοποιειται?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έγινε και σε μένα από μόνη της η αναβάθμιση. Δε τη γλυτώνεις όπως φαίνεται. Άντε να δούμε τι θα δούμε.

Όσο για την ταχύτητα του σενσορα δεν είχα σταβλε και δε ξέρω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην ομάδα! Έχω μια απορία και θα ήθελα να την αναφέρω εδώ. Έχω το MI Mix 2 εδώ και 2 μέρες και σήμερα δοκίμασα την λήψη βίντεο σε slow motion. Tραβάει μια χαρά άλλα δεν υπάρχει ήχος!!! αντίστοιχα στην σύζυγο πήρα το mate 10 από την huawei και όταν κάνω λήψη σε slow motion έχει κανονικά ήχο. Όποιες ρυθμίσεις και να έψαξα δεν βρήκα κάτι. Ευχαριστώ εκ των προτέρων για την απάντηση σας.:cry:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην ομάδα! Έχω μια απορία και θα ήθελα να την αναφέρω εδώ. Έχω το MI Mix 2 εδώ και 2 μέρες και σήμερα δοκίμασα την λήψη βίντεο σε slow motion. Tραβάει μια χαρά άλλα δεν υπάρχει ήχος!!! αντίστοιχα στην σύζυγο πήρα το mate 10 από την huawei και όταν κάνω λήψη σε slow motion έχει κανονικά ήχο. Όποιες ρυθμίσεις και να έψαξα δεν βρήκα κάτι. Ευχαριστώ εκ των προτέρων για την απάντηση σας.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην ομάδα! Έχω μια απορία και θα ήθελα να την αναφέρω εδώ. Έχω το MI Mix 2 εδώ και 2 μέρες και σήμερα δοκίμασα την λήψη βίντεο σε slow motion. Tραβάει μια χαρά άλλα δεν υπάρχει ήχος!!! αντίστοιχα στην σύζυγο πήρα το mate 10 από την huawei και όταν κάνω λήψη σε slow motion έχει κανονικά ήχο. Όποιες ρυθμίσεις και να έψαξα δεν βρήκα κάτι. Ευχαριστώ εκ των προτέρων για την απάντηση σας.
Ναι δεν έχει ήχο το slow motion
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ξέρει κανείς που μπορώ να βρω θήκη για το mix 2 σαν αυτή που υπήρχε στο κουτί; μου έσπασε και είναι φοβερή.
Για δες αυτή εδώ

http://s.aliexpress.com/B7ny2mAV?fromSns=Copy

Edited by minotavros
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με τις θήκες, πήρα μια από Ολλανδία, egosketch λεγεται η σελίδα και κάνει customized θήκες σιλικόνης. Πολύ καλή εφαρμογή και με μικρα εξογκώματα στο μπροστινό μέρος για τις πτώσεις.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μια βοήθεια παρακαλώ redmi note 5 ή mi mix2;Εχετε κανένα θέμα με τις συσκευές; sot πόση ώρα έχετε; ευχαριστώ προκαταβολικά.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μια βοήθεια παρακαλώ redmi note 5 ή mi mix2;Εχετε κανένα θέμα με τις συσκευές; sot πόση ώρα έχετε; ευχαριστώ προκαταβολικά.
Είχα το mix 2 και τώρα είμαι με το note 5 και έτσι έχω άποψη και για τα δύο. Αν δεν σε ενδιαφέρει τόσο η φωτό και κυρίως η selfie το mix 2 είναι πολύ ανώτερο πολύ γρήγορο με ωραία οθόνη και αν το ξεκλειδώσεις και βάλεις miui 10 γίνεται ακόμα καλύτερο και έχει μεγάλη βελτίωση και στη κάμερα. Το note 5 καλύτερο στη φώτο και στη μπαταρία βγάζει άνετα μιαμισή μέρα με 2 μέρες πιο αργό όμως και αν αρχίσεις και ανοίγεις πολλές εφαρμογές κάποια στιγμή θα δεις ότι τις τρέχει από την αρχή ενώ στο mix δεν έχει τέτοια όσες εφαρμογές και να ανοίξεις είναι πάντα ανοιχτές και δεν φορτώνουν από την αρχή. Για εμένα mix 2 θα έλεγα να πάρεις και αν μπορούσες mix 2s ακόμα καλύτερα.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είχα το mix 2 και τώρα είμαι με το note 5 και έτσι έχω άποψη και για τα δύο. Αν δεν σε ενδιαφέρει τόσο η φωτό και κυρίως η selfie το mix 2 είναι πολύ ανώτερο πολύ γρήγορο με ωραία οθόνη και αν το ξεκλειδώσεις και βάλεις miui 10 γίνεται ακόμα καλύτερο και έχει μεγάλη βελτίωση και στη κάμερα. Το note 5 καλύτερο στη φώτο και στη μπαταρία βγάζει άνετα μιαμισή μέρα με 2 μέρες πιο αργό όμως και αν αρχίσεις και ανοίγεις πολλές εφαρμογές κάποια στιγμή θα δεις ότι τις τρέχει από την αρχή ενώ στο mix δεν έχει τέτοια όσες εφαρμογές και να ανοίξεις είναι πάντα ανοιχτές και δεν φορτώνουν από την αρχή. Για εμένα mix 2 θα έλεγα να πάρεις και αν μπορούσες mix 2s ακόμα καλύτερα.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ευχαριστώ για την απάντηση βασικά είσαι ο κατάλληλος γιατί είχες και τα δύο.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μια βοήθεια παρακαλώ redmi note 5 ή mi mix2;Εχετε κανένα θέμα με τις συσκευές; sot πόση ώρα έχετε; ευχαριστώ προκαταβολικά.
Τα είχα και τα δυο φίλε δεν υπάρχει συγκριση μεταξύ των δύο συσκευών,στο μόνο που είναι καλύτερο το redmi 5 είναι η μπαταρία,αν βάλεις και gcam στο mi mix 2 θα τρίβεις τα ματιά σου με τα αποτελέσματα.

 

Στάλθηκε από το LG-H930 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είναι δυο διαφορετικές συσκευές. Το Mi Mix 2 είναι κατηγορία ναυαρχίδας με το Snapdrahon 835 ενώ το Redmi Note 5 είναι κατηγορία Mid range. Αν έχεις μπάτζετ μέχρι 200€ τότε πας στο Redmi Note 5. Αν έχεις να διαθέσεις μέχρι 350€ που έχει το Mi Mix 2 στην Ελλάδα τότε πας σε Mi Mix 2.

 

Στάλθηκε από το Mi MIX 2

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλους! το αγόρασα προχθές! είναι πανέμορφο...πραγματικά πανέμορφο. :D:D

όμως βρε παιδιά σας κάνει και εσάς έναν θόρυβο στο ακουστικό κατά την τηλεφωνική επικοινωνία? ενώ όταν δεν μιλάει ο συνομιλητής μου δεν ακούγεται κάτι με το που ξεκινάει να μιλάει ακούς μαζί του και έναν θόρυβο... το κάνει με οποιον μιλάω και έχω δοκιμάσει να ενεργοποιήσω το voice lte....καμια ιδεα?

επίσης ξερει κανεις ποιος είναι ο πιο εύκολος τρόπος να το ρουταρω?

 

ευχαριστω εκ των προτερων :happy::happy:

HTC Touch Diamond 2 ----> Xperia Sole ----> LG Optimus G ----> Redmi Note 3 PRO ----> Xiaomi Mi Mix 2  ----> Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω αγοράσει 2 mi mix2, ένα 6/64 και τώρα έχω ένα 8/128 special edition, κανένα από τα δύο δε μου έκανε θόρυβο στο ακουστικό... Όσον αφορά το root θα έψαχνα κάποιο οδηγό στο xda ή στο miui forum
Link to comment
Share on other sites

Κανένα θέμα με το ακουστικό. Ακούγεται πολύ καθαρά και δυνατά, από τα λίγα τηλέφωνα που είχα χωρίς να χρειάζεται να έχω τέρμα την ένταση.

Well done mix2!

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Ούτε εγώ έχω κάποιο θέμα με το ακουστικό. Μήπως μπήκε νερό;

Αν το πήρες από κατάστημα το πας πίσω.

Στάλθηκε από το Mi MIX 2

Link to comment
Share on other sites

Εχω το mi mix 2s αλλα γραφω εδω μηπως και το εχετε παρατηρησει και εσεις.οταν βλεπω youtube και γυριζω την οθονη οριζοντια και παταω πανω στην οθονη να εμφανιστει η μπαρα για να παω το βιντεακι μπρος πισω δε κανει τιποτα.παιζει το βιντεο αλλα παγωνει η λειτουργεια της εμφανισης της μπαρας.

 

Στάλθηκε από το Mi MIX 2S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εχω το mi mix 2s αλλα γραφω εδω μηπως και το εχετε παρατηρησει και εσεις.οταν βλεπω youtube και γυριζω την οθονη οριζοντια και παταω πανω στην οθονη να εμφανιστει η μπαρα για να παω το βιντεακι μπρος πισω δε κανει τιποτα.παιζει το βιντεο αλλα παγωνει η λειτουργεια της εμφανισης της μπαρας.

 

Στάλθηκε από το Mi MIX 2S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Από την εφαρμογή ή από το browser? Και ποιο browser?
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Από την εφαρμογή ή από το browser? Και ποιο browser?
Σωστα.δε το ανεφερα.με το chrome το ανοιγω.

 

Στάλθηκε από το Mi MIX 2S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σωστα.δε το ανεφερα.με το chrome το ανοιγω.

 

Στάλθηκε από το Mi MIX 2S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Σε εμένα παίζει κανονικά με την τελευταία developer.

 

Δικιμασε settings >additional settings >privacy> picture in picture και δες αν στο chrome είναι ενεργοποιημενο, μήπως και φταίει αυτό

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Ειναι ενεργοποιημενο κανονικα.θα στρωσει που θα παει.ευχαριστω για τη βοηθεια παντως

 

Στάλθηκε από το Mi MIX 2S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...