Jump to content

Xiaomi Mi Mix 2


Green_Dragon
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στο redmi note 4 έχω κάνει τα πάντα. Από ψαξιμο που έκανα το έχουν όλοι όσοι έχουν αυτό το κινητο. Απλά ρωτάω εδώ γιατί θέλω να πάρω μιξ2 και σκέφτομαι μην το κάνει και σε αυτό και ξενερωσω. Κάποιος που να έχει φβ να μου πει

 

Περιεργο. Εμένα η γυναίκα μου έχει εδώ και 8 μήνες το redmi note 4 και οι ειδοποιήσεις του Facebook έρχονται κανονικά

Edited by gthebest
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Στο redmi note 4 έχω κάνει τα πάντα. Από ψαξιμο που έκανα το έχουν όλοι όσοι έχουν αυτό το κινητο. Απλά ρωτάω εδώ γιατί θέλω να πάρω μιξ2 και σκέφτομαι μην το κάνει και σε αυτό και ξενερωσω. Κάποιος που να έχει φβ να μου πει

 

μην βρισκεται συνεχεια κουσουρια οσα xiaomi και αν ειχα ποτε δεν ειχα προβλημα με τιποτα.Απλος κανε τις απαραιτητες ρυμθισεις και εισαι οκ, επισης βλεπω απο μερικους που γραφουν και εκπλησομαι σχετικα μετα ringtones σε οποια εφαρμογη που υπαρχει μπορεις να βαλεις το δικο σου και με τις προηγουμενες εκδοσεις miui και παντα εβαζες και θα βαζεις για παντα.Οχι λενε ααα εκανε ενημερωσει στην καινουργια εκδοση και τωρα ολα καλα.Γιατι?ειχε προβλημα ποτε?

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα. εχετε καμια ιδεα γιατι στο μιξ 2 με wind μου κολλανε συνεχεια τα δεδομενα σε gsm και 3g και πρεπει να τα ανοιγοκλεισω για να ξεκολλησουν? σε 4g δουλευει κανονικα...

 

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

εγω δεν μπορω να καταλαβω σε εσας που λετε οτι ερχονται κανονικα στο φβ η ειδοποιήσεις. ειχα μι μαχ 1 δεν εμφανιζε εικονακι. μι μαχ 2 το ιδιο. εγινα κάτοχος στο ρεντμι νοτε 4 το ιδιο. και πρην 2 μερες πηρα τελικα το μι μιξ 2 και δεν εμφανίζει. εχω αλλαξει 4 χιαομι. τι να πω. αυτο για εμενα ειναι σημαντικό και οχι λεπτομερια οπως λεει ενας φιλος παραπανω.τεσπα.
Link to comment
Share on other sites

εγω δεν μπορω να καταλαβω σε εσας που λετε οτι ερχονται κανονικα στο φβ η ειδοποιήσεις. ειχα μι μαχ 1 δεν εμφανιζε εικονακι. μι μαχ 2 το ιδιο. εγινα κάτοχος στο ρεντμι νοτε 4 το ιδιο. και πρην 2 μερες πηρα τελικα το μι μιξ 2 και δεν εμφανίζει. εχω αλλαξει 4 χιαομι. τι να πω. αυτο για εμενα ειναι σημαντικό και οχι λεπτομερια οπως λεει ενας φιλος παραπανω.τεσπα.

Πρέπει να ενεργοποιήσεις τις ειδοποιήσεις Δες εδώ https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/14966-%CE%95%CE%BB%CE%BB%CE%B7%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CF%8C%CF%82-%CE%BF%CE%B4%CE%B7%CE%B3%CF%8C%CF%82-%CE%B5%CE%BD%CE%B5%CF%81%CE%B3%CE%BF%CF%80%CE%BF%CE%AF%CE%B7%CF%83%CE%B7%CF%82-%CE%94%CE%B9%CE%BA%CE%B1%CE%B9%CF%89%CE%BC%CE%AC%CF%84%CF%89%CE%BD-%CE%95%CE%B9%CE%B4%CE%BF%CF%80%CE%BF%CE%B9%CE%AE%CF%83%CE%B5%CF%89%CE%BD-%CF%83%CF%84%CE%B7%CE%BD-MIUI-8/. Είναι για miui 8 αλλά δεν εχει διαφορά για το miui 9.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα χρονια πολλα σε ολο τον κοσμο με υγεια πανω απ ολα, καλη Ανασταση, καλο Πασχα.:)

 

Εφτασε στα χερια μου η συσκευη 2 μερες τωρα, ολα καλα.

Εχω ομως το εξης προβλημα.

Στις κλησεις, ο αισθητηρας εγγύτητας ( αν το λεω σωστα) τη στιγμη που εχω στο αυτι μου τη συσκευη σβηνει την οθονη κανονικα οπως θα επρεπε.

Οταν ομως την απομακρυνω απο το αυτι μου για να τερματσω την κληση η οθονη παραμενει σβηστη, και δεν αναβει οπως θα επρεπε.

Και αυτο ειναι προβλημα.

Υπαρχει κποια λυση σ αυτο? Ας με βοηθησει καποιος αν γνωριζει.

Ευχαριστω.

 

MIUI Global 9.2 Σταθερη

9.2.1 0 ( ΝDDMIEK )

Edited by XARHS73
Link to comment
Share on other sites

καλημερα χρονια πολλα σε ολο τον κοσμο με υγεια πανω απ ολα, καλη Ανασταση, καλο Πασχα.:)

 

Εφτασε στα χερια μου η συσκευη 2 μερες τωρα, ολα καλα.

Εχω ομως το εξης προβλημα.

Στις κλησεις, ο αισθητηρας εγγύτητας ( αν το λεω σωστα) τη στιγμη που εχω στο αυτι μου τη συσκευη σβηνει την οθονη κανονικα οπως θα επρεπε.

Οταν ομως την απομακρυνω απο το αυτι μου για να τερματσω την κληση η οθονη παραμενει σβηστη, και δεν αναβει οπως θα επρεπε.

Και αυτο ειναι προβλημα.

Υπαρχει κποια λυση σ αυτο? Ας με βοηθησει καποιος αν γνωριζει.

Ευχαριστω.

 

MIUI Global 9.2 Σταθερη

9.2.1 0 ( ΝDDMIEK )

Καλή Ανάσταση. Καλορίζικο. :) Αν έχεις ακόμα την 9.2 κάνε αναβάθμιση σε 9.5.4.0. Εγώ δεν έχω global stable. Κάνε αυτό σε πρώτη φαση και τα λεμε πάλι.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή ανασταση να χουμε! Έχω παρατηρήσει περισσότερη κατανάλωση μπαταρίας με την 9.5.4.0 σε σχέση με την αμέσως προηγούμενη που είχα (δεν θυμάμαι την έκδοση). Ενώ έχω ενεργοποιήσει τα πάντα να είναι κλειστά όταν το κινητό είναι σε αναμονή η μπαταρία πέφτει ένα 3-4% μέσα σε ένα βράδυ Edited by gthebest
Link to comment
Share on other sites

Θέμα με ακουστικό μλπουτουθ έχετε ; Εμένα με το ixchange μια συνδέεται μια οχι. Έχει αρχίσει και μου σπάει τα νευρα. Και το κνητακι είναι γαμάτο . Και ωραίο με το swipe gwsture σαν του ιφον.
Link to comment
Share on other sites

Θέμα με ακουστικό μλπουτουθ έχετε ; Εμένα με το ixchange μια συνδέεται μια οχι. Έχει αρχίσει και μου σπάει τα νευρα. Και το κνητακι είναι γαμάτο . Και ωραίο με το swipe gwsture σαν του ιφον.
Plantronic αδελφέ που δουλεύω εγώ όλη μέρα πάει πολύ καλά. Άλλαξε Bluetooth να δοκιμάσεις τι κανει με άλλα. Χρόνια πολλά

 

Στάλθηκε από το Mi MIX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά και χρόνια πολλά.

Ενδιαφέρομαι σοβαρά για το συγκεκριμένο κινητό μιας και θεωρώ ότι στα 330 περίπου ευρώ αποτελεί πραγματική ευκαιρία.

Ωστόσο σε forum της xiaomi αρκετοί χρήστες αναφέρουν προβλήματα σχετικά με τον αισθητήρα εγγύτητας κατά την διάρκεια κλήσεων, με αποτέλεσμα να μην ανάβει η οθόνη όταν απομακρυύνεται το τηλέφωνο απο το αυτί (όπως αναφέρει κι ο φίλος στο παραπάνω post).

Εσείς αντιμετωπίζετε τέτοιο πρόβλημα;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Στάλθηκε από το Xiaomi Mi MIX 2 μου.
Link to comment
Share on other sites

Άσε μας από κει όλο κουσούρια βγάζετε μια χαρά είναι το κινητο αν θέλετε να το παρετε πάρτε το κάι μην το ψειριζεται. Αλλιώς παντε πάρτε σας ανθρώπους με παροπιδες samsung και apple.

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά και χρόνια πολλά.

Ενδιαφέρομαι σοβαρά για το συγκεκριμένο κινητό μιας και θεωρώ ότι στα 330 περίπου ευρώ αποτελεί πραγματική ευκαιρία.

Ωστόσο σε forum της xiaomi αρκετοί χρήστες αναφέρουν προβλήματα σχετικά με τον αισθητήρα εγγύτητας κατά την διάρκεια κλήσεων, με αποτέλεσμα να μην ανάβει η οθόνη όταν απομακρυύνεται το τηλέφωνο απο το αυτί (όπως αναφέρει κι ο φίλος στο παραπάνω post).

Εσείς αντιμετωπίζετε τέτοιο πρόβλημα;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Με μελλοντική αναβάθμιση διορθώνετε αυτό το θέμα, αν υπάρχει, Χρόνια Πολλά

Άσε μας από κει όλο κουσούρια βγάζετε μια χαρά είναι το κινητο αν θέλετε να το παρετε πάρτε το κάι μην το ψειριζεται. Αλλιώς παντε πάρτε σας ανθρώπους με παροπιδες samsung και apple.

Ωραία απάντηση του έδωσες χρονιάρες μέρες, Χρόνια Πολλά

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, μου έβγαλε την αναβάθμιση σε 9.5.4.0. Να την κάνω, ή θα χάσω τα themes; Τώρα έχω τη 9.2.3.0 χωρίς προβλήματα.
[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, μου έβγαλε την αναβάθμιση σε 9.5.4.0. Να την κάνω, ή θα χάσω τα themes; Τώρα έχω τη 9.2.3.0 χωρίς προβλήματα.

 

Ναι θα χάσεις τα θέματα αλλά αλλάζεις περιοχή (βάζεις π.χ Ελβετία) διαλέγεις θέμα και επιστρέφεις.εγω έχω την 9.5.4.0 από την πρώτη μέρα που βγήκε και δεν έχω κανένα προβλήμα.

V10 for Vendetta
Link to comment
Share on other sites

Ναι θα χάσεις τα θέματα αλλά αλλάζεις περιοχή (βάζεις π.χ Ελβετία) διαλέγεις θέμα και επιστρέφεις.εγω έχω την 9.5.4.0 από την πρώτη μέρα που βγήκε και δεν έχω κανένα προβλήμα.

 

Αν έχω ήδη ένα θέμα πριν από την αναβάθμιση, θα μου το κρατήσει μετά; Είναι κάποιο που μου αρέσει πολύ και έχω καταλήξει να χρησιμοποιώ, οπότε θα ήθελα να κρατήσει έστω ένα, αυτό!

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Αν έχω ήδη ένα θέμα πριν από την αναβάθμιση, θα μου το κρατήσει μετά; Είναι κάποιο που μου αρέσει πολύ και έχω καταλήξει να χρησιμοποιώ, οπότε θα ήθελα να κρατήσει έστω ένα, αυτό!

 

Δεν είμαι 100% σίγουρος άλλα μου φαίνεται ναι.

V10 for Vendetta
Link to comment
Share on other sites

Αν έχω ήδη ένα θέμα πριν από την αναβάθμιση, θα μου το κρατήσει μετά; Είναι κάποιο που μου αρέσει πολύ και έχω καταλήξει να χρησιμοποιώ, οπότε θα ήθελα να κρατήσει έστω ένα, αυτό!

Κρατάει το τελευταίο θέμα μην ανησυχείς. Πάντως έχω μια υπόνοια μειωμένης διαρκείας μπαταρίας με την νέα αναβάθμιση. Δεν το έχω όμως πολύ καιρό το κινητό για να είμαι σίγουρος 100 %

Link to comment
Share on other sites

Τελικά ναι, το κρατάει. Έκανα και το κόλπο με την Ελβετία και όλα ΟΚ!

 

----- προσθήκη μηνύματος 74 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Είδατε κάποια ορατή διαφορά με τη τελευταία αναβάθμιση;

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Τελικά ναι, το κρατάει. Έκανα και το κόλπο με την Ελβετία και όλα ΟΚ!

 

----- προσθήκη μηνύματος 74 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Είδατε κάποια ορατή διαφορά με τη τελευταία αναβάθμιση;

 

Τα gestures είναι η μεγαλύτερη αναβάθμιση που φέρνει η oreo (για έμενα πάντα).Φυσικά εγώ περιμένω πως και πως το face unlock :)

V10 for Vendetta
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά χρόνια πολλά και από εμένα

Μετά την τελευταία αναβάθμιση 9.5.4 η μπαταρία έχει πέσει δραματικά,ήμουν αυτές τις ημέρες στο εξοχικό και είδα sot μέχρι και 3+30 ώρες,το έχει προσέξει κανείς ή εγώ έχω κάποιο θέμα;

 

Στάλθηκε από το Mi MIX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παναγιωτης
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά χρόνια πολλά και από εμένα

Μετά την τελευταία αναβάθμιση 9.5.4 η μπαταρία έχει πέσει δραματικά,ήμουν αυτές τις ημέρες στο εξοχικό και είδα sot μέχρι και 3+30 ώρες,το έχει προσέξει κανείς ή εγώ έχω κάποιο θέμα;

 

Στάλθηκε από το Mi MIX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Συμφωνώ και επαυξάνω. Εγώ πριν είχα SOT 7.5 με 8 ώρες και τώρα έχω πέσει στις 6-6.5 ώρες μέσα σε 1 ημέρα και 15 ώρες χρήσης. Μήπως στο εξοχικό έχεις χαμηλό σήμα στο κινητό ; Και γω επαρχεία είμαι και το δουλεύω με data εδώ και μια βδομάδα αλλά έχω χαμηλό σήμα εδώ που είμαι οπότε μπορεί να καταναλώνει περισσότερη μπαταρία και να μην έχει να κάνει με την αναβάθμιση τελικα. Αύριο επιστρέφω Αθήνα και θα το τσεκαρω με full σημα

Πάντως πέφτει πολύ σε αναμονή το τηλ πιστεύω ότι κάνει κακή διαχείριση

Edited by gthebest
Link to comment
Share on other sites

Κ από εμένα τα ίδια θα ακούσετε μόνο η μπαταρία έπεσε αρκετά στην απόδοση κ πρόβλημα στην αφή όταν έχεις φουλ σκριν αλλά λογικά θα στρώσει με κανένα update τώρα ποτέ θα βγει δεν ξέρω ελπίζω συντομα
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...