Jump to content

Xiaomi Mi Mix 2


Green_Dragon
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γνωρίζει κανείς πως γίνεται να προσθέσω yahoo λογαριασμούς στο gmail ; Δεν μπορώ να το ρυθμίσω κάποια ασυμβατότητα έχει η συσκευή
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα. Μόλις έκλεισα το mi mix 2 στα 290 ευρώ από gearbest. Νομίζω έκανα καλή επιλογή για τα χρήματα που παίζει τώρα σε πολλά μαγαζιά (~300€) είναι vfm. Από τα λίγα που διάβασα δεν είδα τρομερά αρνητικά για το κινητό. Αυτό που με νοιάζει περισσότερο είναι η οθόνη, ταχύτητα και μπαταρία. Έχει κάποια σοβαρότερα θέματα το συγκεκριμένο κινητό?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα. Μόλις έκλεισα το mi mix 2 στα 290 ευρώ από gearbest. Νομίζω έκανα καλή επιλογή για τα χρήματα που παίζει τώρα σε πολλά μαγαζιά (~300€) είναι vfm. Από τα λίγα που διάβασα δεν είδα τρομερά αρνητικά για το κινητό. Αυτό που με νοιάζει περισσότερο είναι η οθόνη, ταχύτητα και μπαταρία. Έχει κάποια σοβαρότερα θέματα το συγκεκριμένο κινητό?

 

Οθόνη δεν θα έχεις κανένα προβλήμα κάτω από τον ήλιο, μπαταρία πιστεύω 5 με 6 ώρες sot θα τις έχεις,όσο για ταχύτητα το κινητό σκοτώνει!! Φυσικά το ντιζάιν του κινητού γ@μ@ει,ότι πιο ωραίο κυκλοφορεί εκεί έξω.(στα μάτια μου)

V10 for Vendetta
Link to comment
Share on other sites

Οθόνη δεν θα έχεις κανένα προβλήμα κάτω από τον ήλιο, μπαταρία πιστεύω 5 με 6 ώρες sot θα τις έχεις,όσο για ταχύτητα το κινητό σκοτώνει!! Φυσικά το ντιζάιν του κινητού γ@μ@ει,ότι πιο ωραίο κυκλοφορεί εκεί έξω.(στα μάτια μου)
Ακριβώς έτσι είναι το κινητό είναι πολύ καλό!

 

Στάλθηκε από το Mi MIX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας. Από ότι φαίνεται έκανα καλή επιλογή. Τώρα όσο αναφορά στις ρομ η καλύτερη σε γενικές γραμμές (σταθερότητα μπαταρία κτλ) ποια είναι? Global stable 9.5?
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας. Από ότι φαίνεται έκανα καλή επιλογή. Τώρα όσο αναφορά στις ρομ η καλύτερη σε γενικές γραμμές (σταθερότητα μπαταρία κτλ) ποια είναι? Global stable 9.5?
9.5.6.0 είναι

 

Στάλθηκε από το Mi MIX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην ομάδα αξίζει η αναβάθμιση από mi note 2 στο mi mix 2?

Θα δω μεγάλη διαφορά στην κάμερα?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην ομάδα αξίζει η αναβάθμιση από mi note 2 στο mi mix 2?

Θα δω μεγάλη διαφορά στην κάμερα?

 

Εάν θέλεις καλή κάμερα πας στο mi6 η στο mi note 3.το δικό μας κινητό φοράει την μια κάμερα από το mi6.το κινητό μας έχει απλώς μια καλή κάμερα την ημέρα,την νύχτα δύσκολα τα πράγματα.

V10 for Vendetta
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην ομάδα αξίζει η αναβάθμιση από mi note 2 στο mi mix 2?

Θα δω μεγάλη διαφορά στην κάμερα?

 

Κ εγώ αυτή την μετάβαση έχω κάνει σίγουρα από την τελείως απαράδεκτη κάμερα του ποτέ 2 του μια 2 είναι σαφώς καλύτερη αλλά δεν φτάνει τα επίπεδα άλλων κινητών κ γενικά αν είναι θέμα η κάμερα η Xiaomi δεν είναι ακόμα στα επίπεδα άλλων να βαρχιδων βέβαια είναι κ αλλά τα λεφτά που πρέπει να ξοδέψεις τη εγώ είχα πάρει στην γυναίκα μου το mi 6 κ αυτό ήταν απλά καλό τώρα έχει το s8 δεν υπάρχει μέτρο σύγκρισης για κάμερα μιλάω πάντα κ ειδικά σε λίγο χαμηλό φωτισμό η ζουμ.....ελπίζω να βοηθησα

Link to comment
Share on other sites

Κ εγώ αυτή την μετάβαση έχω κάνει σίγουρα από την τελείως απαράδεκτη κάμερα του ποτέ 2 του μια 2 είναι σαφώς καλύτερη αλλά δεν φτάνει τα επίπεδα άλλων κινητών κ γενικά αν είναι θέμα η κάμερα η Xiaomi δεν είναι ακόμα στα επίπεδα άλλων να βαρχιδων βέβαια είναι κ αλλά τα λεφτά που πρέπει να ξοδέψεις τη εγώ είχα πάρει στην γυναίκα μου το mi 6 κ αυτό ήταν απλά καλό τώρα έχει το s8 δεν υπάρχει μέτρο σύγκρισης για κάμερα μιλάω πάντα κ ειδικά σε λίγο χαμηλό φωτισμό η ζουμ.....ελπίζω να βοηθησα

σε ευχαριστω για την απαντηση εμενα το mi mix 2 μου αρεσει πολυ απο εμφανιση και η καμερα του mi note 2 δεν ηταν και τοσο χαλια οσο ειχα ακουσει απλως θελω να μαθω εαν ειναι λιγο καλυτερα ειδικα την νυχτα και απο οθονη τι λεει θα απογοητευω για ερχομαι απο την oled του mi note 2.

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω για την απαντηση εμενα το mi mix 2 μου αρεσει πολυ απο εμφανιση και η καμερα του mi note 2 δεν ηταν και τοσο χαλια οσο ειχα ακουσει απλως θελω να μαθω εαν ειναι λιγο καλυτερα ειδικα την νυχτα και απο οθονη τι λεει θα απογοητευω για ερχομαι απο την oled του mi note 2.

 

Δεν έχω δουλέψει το note 2 όποτε δεν μπορώ να σε βοηθήσω,θα σου πω ομως οτι εγω πριν το mix2 ειχα το samsung s7 edge.Τις πρωτες ημερες μου φαινοταν καπως η οθονη του mix2 (δεν ειναι τοσο εντονα και κορεσμενα τα χρωματα οπως στις oled οθονες) αλλα το ξεπερασα γρηγορα.Αλλωστε η οθονη του mix2 ειναι κορυφη για ips.Οσο για την φωτογραφια δύστυχος δεν μπορει να γινει καμια συγκριση ειδικά το βραδυ(mix2 με s7 εννοώ).Ειναι το μονο που μου έλειψε απο αυτην την μεταβαση.Για να μην σε κουραζω φιλε μου εγω θα την εκανα την μεταβαση απο νοτε2 με μιχ2!!

Edited by kmeles
V10 for Vendetta
Link to comment
Share on other sites

Από mi5 σε mix 2 τι λέτε αξίζει η μετάβαση?

Είναι πειρασμός η τιμή του άτιμου αυτή την εποχή...

Edited by minotavros
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω για την απαντηση εμενα το mi mix 2 μου αρεσει πολυ απο εμφανιση και η καμερα του mi note 2 δεν ηταν και τοσο χαλια οσο ειχα ακουσει απλως θελω να μαθω εαν ειναι λιγο καλυτερα ειδικα την νυχτα και απο οθονη τι λεει θα απογοητευω για ερχομαι απο την oled του mi note 2.

 

Αξίζει ,με χίλια για εμένα δεν το μετάνιωσα καθόλου ούτε στιγμή αν ένα αρνητικό βρήκα ένα μόνο κ αυτό όχι με τρελή διαφορά είναι η μπαταρία το νοτε2 ήταν κορυφή για εμένα αλλά θα δεις η κάμερα έχει πολύ διαφορα για εμένα η κάμερα του ποτέ 2 ήταν η χειρότερη που είχα πριν από το νοτε2 είχα Huawei p9 κ πριν s6 Samsung κ αρκετά ακόμα

Link to comment
Share on other sites

Το παρήγγειλα και εγώ και μέχρι να έρθει ψάχνω ωστόσο να βρω flip case και τζαμάκι προστατευτικό.

Έχει κάποιος πάρει κάτι που να μπορεί να το προτείνει και σε μας ;

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Αξίζει ,με χίλια για εμένα δεν το μετάνιωσα καθόλου ούτε στιγμή αν ένα αρνητικό βρήκα ένα μόνο κ αυτό όχι με τρελή διαφορά είναι η μπαταρία το νοτε2 ήταν κορυφή για εμένα αλλά θα δεις η κάμερα έχει πολύ διαφορα για εμένα η κάμερα του ποτέ 2 ήταν η χειρότερη που είχα πριν από το νοτε2 είχα Huawei p9 κ πριν s6 Samsung κ αρκετά ακόμα

το mi mix 2 το 6GB με 64GB rom εχει την 800αρα μπάντα?

Link to comment
Share on other sites

Το παρήγγειλα και εγώ και μέχρι να έρθει ψάχνω ωστόσο να βρω flip case και τζαμάκι προστατευτικό.

Έχει κάποιος πάρει κάτι που να μπορεί να το προτείνει και σε μας ;

Ευχαριστώ

δε μου αρεσουν τα flip case οποτε παρηγγειλα αυτα.

https://www.aliexpress.com/item/For-xiaomi-mi-mix-2-case-luxury-protection-mobile-phone-cover-for-xiaomi-mi-mix-2/1000004660020.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.WHUfMw

https://www.aliexpress.com/item/Xiaomi-Mi-Mix-2-Glass-Full-Cover-Tempered-Glass-For-Xiaomi-Mi-Mix-2-5-99/32836878303.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.4ZqtYu

 

χρωμα πηρα το μπλε. αν και τα παρηγγειλα μετα τη αγορα του κινητου αυτα ηρθαν αλλα το κινητο ειναι 7 μερες τωρα στο αεροδρομιο.

Link to comment
Share on other sites

δε μου αρεσουν τα flip case οποτε παρηγγειλα αυτα.

https://www.aliexpress.com/item/For-xiaomi-mi-mix-2-case-luxury-protection-mobile-phone-cover-for-xiaomi-mi-mix-2/1000004660020.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.WHUfMw

https://www.aliexpress.com/item/Xiaomi-Mi-Mix-2-Glass-Full-Cover-Tempered-Glass-For-Xiaomi-Mi-Mix-2-5-99/32836878303.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.4ZqtYu

 

χρωμα πηρα το μπλε. αν και τα παρηγγειλα μετα τη αγορα του κινητου αυτα ηρθαν αλλα το κινητο ειναι 7 μερες τωρα στο αεροδρομιο.

Έχω διαβάσει ότι αυτά τα full screen covers δεν κολλάνε καλά στην οθόνη;

Κάποιος που να έχει και το κινητό και το τζαμάκι υπάρχει να μας πει τη γνώμη του ;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα

Προς τους κατόχους της συσκευής..

Σαν σύνολο η συσκευή αξίζει;

Σαν ποιότητα κατασκευής είναι σοβαρή;

Εμπειρία χρήσης;

Την είδα σε κατάστημα και μου άρεσε στο χέρι και θα ήθελα να την δοκιμάσω

 

Στάλθηκε από το HTC U Ultra μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Φίλε είναι πάρα πολύ καλή συσκευή σε όλα ξεχνάς λαγκ κ προβλήματα μπαταρία αρκετά καλή η κάμερα ικανοποιητική όχι κάτι ιδιαίτερο κ δεν ποιότητα κατασκευής τέλεια
Link to comment
Share on other sites

Φίλε είναι πάρα πολύ καλή συσκευή σε όλα ξεχνάς λαγκ κ προβλήματα μπαταρία αρκετά καλή η κάμερα ικανοποιητική όχι κάτι ιδιαίτερο κ δεν ποιότητα κατασκευής τέλεια
Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου. Ναι ακούω τα καλύτερα για την εν λόγω συσκευή

 

Στάλθηκε από το HTC U11 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω την Miui global 9.1.4.0 Nougat.

OTA μου λέει ότι δεν υπάρχει νεώτερη ενημέρωση. Από infoquest η συσκευή. Έχει έρθει Oreo OTA? Ευχαριστώ

 

Στάλθηκε από το Mi MIX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Πίστευε και Μη, Ερέυνα
Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως δεν μου βγάζει ενημέρωση. Περίεργο. Έχω την 8gb ram έκδοση.bbf5440c873db29d51d784c92e87c9f5.jpg

 

Στάλθηκε από το Mi MIX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Πίστευε και Μη, Ερέυνα
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...