Jump to content

Xiaomi Mi Mix 2


Green_Dragon
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλημερα παιδια εχει λιγο καιρο που εχω το εργαλειο xiaomi m mix 2 και μονο εξερετικα λογια εχω να πω. ειμαι πολυ εξοικειωμενος με miui rom εξαλλου εχω αλλαξει τοσα πολλα κινητα στην ζωη μου που μπορω να κανω συγκριση απο ενα low range κινητο μεχρι και την ποιο καλη ναυβαρχιδα οποιαδηποτε μαρκας ακομα και που δεν εχω παρει ποτε samsung και ipnone επεσαν στα χερια σχεδον ολες οι εκδοσεις.

 

απο την πρωτη μερα που το πηρα με εκανε πολυ μεγαλη εντυπωση η μπαταρια του δεν πεφτει με τιποτα λεμε.

wifi εξαιρετικο οπου και να ειμαι εχει επαρκη σημα.

4g δεν εχω λογια πιανει 4g+ παντου μιλαμε παντου αομα και στην δουλεια που ειναι στο βουνο κυριολεκτικα δεν πεφτει ουτε μια γραμμη vodafone εχω.

οθονη καταπλικτηκη δεν υπαρχει αμφιβολια

ομορφια μιλαει απο μονο του

καμερα μπρος πισω κατι παραπανω απο εξαιρετικη

στην miui επειδη ειμαι εξοικειωμενος κανανε πολυ καλη δουλεια το κινητο δεν κολαει καθολου μα καθολου προσπαθησα να το γονατισω αλλα δεν μπορεσα

πολυ καλο security παραμετροποιηση ατελιωτη

ηχειο μικροφωνο ακουστικα usb type-c bluetooth ακουστικα ολα λειτουγουν αψογα χωρις κανενα σημαδι κοποσεως

ποιοητα κλησης βιντεοκλησεις ολα αψογα.

FP ακαριαιο κυριολεκτικα.

δεν υπαρχει κολλημα σε αυτο το κινητο browsering εκει ειναι που τα σπαει και στο wifi και στα data ολα ανοιγουν σφαιρα.

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Μου το κανανε shipped σήμερα από Banggood(από 26/12). Αναμένουμε

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μου το κανανε shipped σήμερα από Banggood(από 26/12). Αναμένουμε

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

 

Με το καλό να έρθει.

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Μου το κανανε shipped σήμερα από Banggood(από 26/12). Αναμένουμε

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

 

Ακριβως το ιδιο και σε εμενα,παραγγελιά απο 24-12 και την εκαναν shipped σημερα.Αναμονη τωρα!!!

V10 for Vendetta
Link to comment
Share on other sites

Με ποια ρομ είσαι panos314? Καμερουλα πάντως θα μπορούσε να βάλει κάτι παραπάνω. Παρόλα αυτά ναι είναι κορυφαίο
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια εχει λιγο καιρο που εχω το εργαλειο xiaomi m mix 2 και μονο εξερετικα λογια εχω να πω. ειμαι πολυ εξοικειωμενος με miui rom εξαλλου εχω αλλαξει τοσα πολλα κινητα στην ζωη μου που μπορω να κανω συγκριση απο ενα low range κινητο μεχρι και την ποιο καλη ναυβαρχιδα οποιαδηποτε μαρκας ακομα και που δεν εχω παρει ποτε samsung και ipnone επεσαν στα χερια σχεδον ολες οι εκδοσεις.

 

απο την πρωτη μερα που το πηρα με εκανε πολυ μεγαλη εντυπωση η μπαταρια του δεν πεφτει με τιποτα λεμε.

wifi εξαιρετικο οπου και να ειμαι εχει επαρκη σημα.

4g δεν εχω λογια πιανει 4g+ παντου μιλαμε παντου αομα και στην δουλεια που ειναι στο βουνο κυριολεκτικα δεν πεφτει ουτε μια γραμμη vodafone εχω.

οθονη καταπλικτηκη δεν υπαρχει αμφιβολια

ομορφια μιλαει απο μονο του

καμερα μπρος πισω κατι παραπανω απο εξαιρετικη

στην miui επειδη ειμαι εξοικειωμενος κανανε πολυ καλη δουλεια το κινητο δεν κολαει καθολου μα καθολου προσπαθησα να το γονατισω αλλα δεν μπορεσα

πολυ καλο security παραμετροποιηση ατελιωτη

ηχειο μικροφωνο ακουστικα usb type-c bluetooth ακουστικα ολα λειτουγουν αψογα χωρις κανενα σημαδι κοποσεως

ποιοητα κλησης βιντεοκλησεις ολα αψογα.

FP ακαριαιο κυριολεκτικα.

δεν υπαρχει κολλημα σε αυτο το κινητο browsering εκει ειναι που τα σπαει και στο wifi και στα data ολα ανοιγουν σφαιρα.

Μπράβο φαίνεται ότι είσαι πολύ ικανοποιημένοι, μήπως έχεις εικόνα με oneplus 5t; Για την φωτογραφική υπάρχουν αρκετές ενστάσεις...τι λες;

 

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πηγαίνετε δίπλα στο mιui.gr δείτε το νήμα για τις χειροκίνητες ρυθμίσεις που έχω συγκριτικό σε auto με το mi5s που θεωρείται πολύ δυνατή κάμερα... Θα δείτε ότι είναι πολύ κοντά
Link to comment
Share on other sites

Η κάμερα του είναι εξαιρετική δεν ασχολούμαι πολύ με φωτογραφίες αλλά είναι μια εξαιρετική κάμερα. Και σε χαμηλό φωτισμό.

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Με ποια ρομ είσαι panos314? Καμερουλα πάντως θα μπορούσε να βάλει κάτι παραπάνω. Παρόλα αυτά ναι είναι κορυφαίο

 

Το έχω πάρει με China version έκανε updated σε miui 9 9.2.5.0 stable. Απλά είναι αυτό που περίμενα αψογο.

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Το έχω πάρει με China version έκανε updated σε miui 9 9.2.5.0 stable. Απλά είναι αυτό που περίμενα αψογο.

 

Μήπως εννοείς 9.2.3.0; Αυτή κατεβάζω τώρα (έχω το 256άρι από eGlobal Central).

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Μήπως εννοείς 9.2.3.0; Αυτή κατεβάζω τώρα (έχω το 256άρι από eGlobal Central).

 

Όχι αδερφέ τρέχει αυτήν που λέω miui 9.2.5.0

 

 

Screenshot_2018_01_12_05_33_36_888_com_android_updater.png

free photo hosting

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Όχι αδερφέ τρέχει αυτήν που λέω miui 9.2.5.0

 

 

Screenshot_2018_01_12_05_33_36_888_com_android_updater.png

free photo hosting

 

Τότε πιθανώς να μου έχει έρθει με τη Global Rom, παρότι στο site τους διατυμπάνιζε ότι θα φοράει την Κινεζική και θα λείπουν οι εφαρμογές της Google. Εμένα τις είχε κανονικά και για αυτό μου είχε κάνει εντύπωση...

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Τότε πιθανώς να μου έχει έρθει με τη Global Rom, παρότι στο site τους διατυμπάνιζε ότι θα φοράει την Κινεζική και θα λείπουν οι εφαρμογές της Google. Εμένα τις είχε κανονικά και για αυτό μου είχε κάνει εντύπωση...

 

επειδη ξερω απο miui ηθελα να παρω china rom δεν με νοιαζουν η κινεζιες εξαλλου με την αναβαθμιση σε miui 9 τα περισσοτερα κινεζικα app σβηστικαν και εσβησα και καποια εγω περασα playstore κανενα προβλημα.Απο οτι θυμαμαι βγαινει πρωτα στην china rom και μετα σιγα σιγα παει και στην global εκδοση.dev δεν μπαινω γιατι θα εχει bugs σιγουρα εγω θελω stable που εχει λογοτερα bugs.

 

εδω ειναι η global rom http://en.miui.com/download-334.html#491 που ειναι η 9.2.3.0

και εδω ειναι η china rom http://en.miui.com/download-334.html#492 που ειναι η 9.2.5.0

αρα εσυ εχεις την global rom και εχεις και την ελλινικη γλωσσα εγω εχω μονο αγγλικα και κινεζικα

Edited by panos314

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Από mi mix 2 πήγα σε OnePlus 5t και ξανά πίσω σε mi mix 2.

Από ταχύτητα είναι περίπου το ίδιο. Touch πιο ευαίσθητο στο mi mix, το ακουμπάς και ρολάρει πιο γρήγορα.

Μπαταρία ίσως λίγο καλύτερο το OnePlus.

Οθόνη πιο εντυπωσιακή η amoled του OnePlus, συγκριτικά η οθόνη του mi mix φαίνεται λίγο ξεπλυμένη αλλά καλής ποιότητας ούτως ή άλλως.

Το MIUI είναι καλό αλλά πάσχει στα notifications , θέλει δουλειά εκεί.

Τώρα αυτό που καίει αρκετό κόσμο είναι η κάμερα.

Αξιοπρεπής η κάμερα του xiaomi, συγκριτικά πάντα με άλλες ναυαρχίδες, γίνεται μόνο αν το ρουτάρεις και περάσεις τα διάφορα μοντάκια από Google camera που έχουν κυκλοφορήσει. Τότε είναι σχεδόν εφάμιλλη με του one plus διαφορετικά αν έχεις απαιτήσεις για φωτογραφία σε χαμηλό φωτισμό ξεχνάς το mi mix

Βίντεο μέτριο με αρκετό κούνημα.

Ήχος από ακουστικά καλύτερος στο mi mix.

Αυτή ήταν μια πρόχειρη σύγκριση με το όντως πολύ καλό τηλέφωνο OnePlus 5t.

Εγώ προσωπικά επέστρεψα στο mi mix γιατί μου αρέσει το ευαίσθητο touch που έχει συν ότι το βρίσκω πολύ smooth

 

Στάλθηκε από το MIX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Gilles smiles!
Link to comment
Share on other sites

Από mi mix 2 πήγα σε OnePlus 5t και ξανά πίσω σε mi mix 2.

Από ταχύτητα είναι περίπου το ίδιο. Touch πιο ευαίσθητο στο mi mix, το ακουμπάς και ρολάρει πιο γρήγορα.

Μπαταρία ίσως λίγο καλύτερο το OnePlus.

Οθόνη πιο εντυπωσιακή η amoled του OnePlus, συγκριτικά η οθόνη του mi mix φαίνεται λίγο ξεπλυμένη αλλά καλής ποιότητας ούτως ή άλλως.

Το MIUI είναι καλό αλλά πάσχει στα notifications , θέλει δουλειά εκεί.

Τώρα αυτό που καίει αρκετό κόσμο είναι η κάμερα.

Αξιοπρεπής η κάμερα του xiaomi, συγκριτικά πάντα με άλλες ναυαρχίδες, γίνεται μόνο αν το ρουτάρεις και περάσεις τα διάφορα μοντάκια από Google camera που έχουν κυκλοφορήσει. Τότε είναι σχεδόν εφάμιλλη με του one plus διαφορετικά αν έχεις απαιτήσεις για φωτογραφία σε χαμηλό φωτισμό ξεχνάς το mi mix

Βίντεο μέτριο με αρκετό κούνημα.

Ήχος από ακουστικά καλύτερος στο mi mix.

Αυτή ήταν μια πρόχειρη σύγκριση με το όντως πολύ καλό τηλέφωνο OnePlus 5t.

Εγώ προσωπικά επέστρεψα στο mi mix γιατί μου αρέσει το ευαίσθητο touch που έχει συν ότι το βρίσκω πολύ smooth

 

Στάλθηκε από το MIX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Καλησπέρα, το βρίσκεις πιο smooth από το 5t;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, το βρίσκεις πιο smooth από το 5t;
Ίσως λίγο πιο smooth. Έχω την εντύπωση ότι σε Facebook και chrome κυλάει καλύτερα το xiaomi.

Στην εναλλαγή των μενού είναι στα ίδια επίπεδα εκτός απ' την κουρτίνα ειδοποιήσεων που βρίσκω πιο smooth το xiaomi.

Άνοιγμα εφαρμογών ίσως πιο γρήγορα το OnePlus έχει καλύτερη διαχείριση της ram και κρατάει πιο πολλές εφαρμογές ανοικτές

Οι διαφορές είναι ελάχιστες όμως.

Στα 180.000 antutu είναι και τα δύο και δε πιστεύω κάποιος, εκτός αν είναι ψυχαναγκαστικός όπως εγώ, να βρει κάποια μεγάλη διαφορά στην ομαλότητα.

 

 

Στάλθηκε από το MIX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Gilles smiles!
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά είναι τα notification δεν θέλει δουλίτσα γιατί εμένα έρχονται όλα κανονικά αρκεί να ξέρεις να τα ρυθμίζεις. Η κάμερα την δοκίμασα σε χαμηλό φωτισμό είναι εξαιρετική βγάζει φωτεινή φωτογραφία με τις ρυθμίσεις που είπε ο φίλος ποιο επάνω. Βγάζει καταπληκτικες φωτογραφιες. Αλλά είπα δεν με ενδιαφέρει και πολύ αυτό. Δεν εμπιστεύομαι την oneplus γιατί δεν έδειξε στο παρελθόν να υποστηρίζει τα κινητά της σωστά.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδια αυτη η γραμματοσειρα ποια ειναι? και που βρισκεται?

 

Θα πας setting-display-system font εκεί θα βρεις στάνταρ έχε και online να κατεβάσεις.

 

Ρυθμίσεις - οθόνη - γραμματοσειρες

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά είναι τα notification δεν θέλει δουλίτσα γιατί εμένα έρχονται όλα κανονικά αρκεί να ξέρεις να τα ρυθμίζεις. Η κάμερα την δοκίμασα σε χαμηλό φωτισμό είναι εξαιρετική βγάζει φωτεινή φωτογραφία με τις ρυθμίσεις που είπε ο φίλος ποιο επάνω. Βγάζει καταπληκτικες φωτογραφιες. Αλλά είπα δεν με ενδιαφέρει και πολύ αυτό. Δεν εμπιστεύομαι την oneplus γιατί δεν έδειξε στο παρελθόν να υποστηρίζει τα κινητά της σωστά.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Θα πας setting-display-system font εκεί θα βρεις στάνταρ έχε και online να κατεβάσεις.

 

Ρυθμίσεις - οθόνη - γραμματοσειρες

 

Ευχαριστω, λαθος δικο μου ηθελα να ξερω εαν υπαρχει για το Mi Max 2.

:(

Link to comment
Share on other sites

Παιδια αυτη η γραμματοσειρα ποια ειναι? και που βρισκεται?
Νομίζω είναι Mi Lanting ή Helvetica.

Μπαίνουν και οι 2 στο mix τις βρίσκεις εύκολα με ένα google search ψάξε gianton fonts για να έχουν υποστήριξη ελληνικών.

 

 

 

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κάτοχος του κινητού 1 μέρα στη φωτογραφία που βγάζω κάτω δεξιά μου γράφει σε κάθε φωτογραφία mi mix 2 πως το βγάζουμε αυτο4e0a8d0136344d314b905ccc7dc15e59.jpg

 

Στάλθηκε από το MIX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κάτοχος του κινητού 1 μέρα στη φωτογραφία που βγάζω κάτω δεξιά μου γράφει σε κάθε φωτογραφία mi mix 2 πως το βγάζουμε αυτο4e0a8d0136344d314b905ccc7dc15e59.jpg

 

Στάλθηκε από το MIX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Πάνω δεξιά στις 3 γραμμές device watermark.

Link to comment
Share on other sites

Ανοίγεις την κάμερα πας στις 3 γραμμές και πατάς εκεί που λέει devices Watermark

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...