Jump to content

iPhone X


energetic
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν ξέρει κανείς τις beta εκδόσεις τις κατεβαζεις από την apple ή με την κλασική διαδικασία μεσω ρυθμίσεις κτλ;

(Εννοείται εφόσον έχεις εγγραφεί στη beta)

Link to comment
Share on other sites

θα σου προτεινα να περιμενεις την επισημη 11.3 που θα βγει αρχες μαρτιου. Δεν χαθηκε ο κοσμος για λιγη αναμονη
Link to comment
Share on other sites

Ποια ειναι η φτηνοτερη λυση για fast charge και αν γνωριζει καποιος αν η γρηγορη φορτιση επηρεαζει την ζωη της μπαταριας... καπου διαβασα οτι δεν ειναι και οτι καλυτερο αλλα δεν ξερω αν ισχυει κατι τετοιο.

η ασυρματη φορτιση ειναι και αυτη fast?

Link to comment
Share on other sites

Ποια ειναι η φτηνοτερη λυση για fast charge και αν γνωριζει καποιος αν η γρηγορη φορτιση επηρεαζει την ζωη της μπαταριας... καπου διαβασα οτι δεν ειναι και οτι καλυτερο αλλα δεν ξερω αν ισχυει κατι τετοιο.

η ασυρματη φορτιση ειναι και αυτη fast?

 

Όσο πιο γρήγορα φορτίζει η μπαταρία τόσο χειρότερα και για την διάρκεια ζωής της σε βάθος χρόνου αλλά και μέσα στην μέρα δεν διαρκεί τόσο αφού δεν φορτίζει πλήρως

Μόνο η αργή φόρτιση είναι καλή για την μπαταρία αλλά οι περισσότεροι δεν ενδιαφέρονται για αυτό

Φορτίζουν ταχεία για να ευχαριστηθούν την συσκευή

Έτσι κι αλλιώς κάποτε η μπαταρία θα χαλάσει. Ας χαλάσει λίγο νωρίτερα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Ποια ειναι η φτηνοτερη λυση για fast charge και αν γνωριζει καποιος αν η γρηγορη φορτιση επηρεαζει την ζωη της μπαταριας... καπου διαβασα οτι δεν ειναι και οτι καλυτερο αλλα δεν ξερω αν ισχυει κατι τετοιο.

η ασυρματη φορτιση ειναι και αυτη fast?

 

οσο πιο αργα τοσο πιο καλα...100% σιγουρο αυτο.

Αν ξέρει κανείς τις beta εκδόσεις τις κατεβαζεις από την apple ή με την κλασική διαδικασία μεσω ρυθμίσεις κτλ;

(Εννοείται εφόσον έχεις εγγραφεί στη beta)

μεσω ρυθμισεων πιστευω μολις ενεργοποιησεις το profile.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Ποια ειναι η φτηνοτερη λυση για fast charge και αν γνωριζει καποιος αν η γρηγορη φορτιση επηρεαζει την ζωη της μπαταριας... καπου διαβασα οτι δεν ειναι και οτι καλυτερο αλλα δεν ξερω αν ισχυει κατι τετοιο.

η ασυρματη φορτιση ειναι και αυτη fast?

Εγω εναν φορτιστη της Anker εχω που ειναι αρκετα γρηγορος.

Aυτος εδω ειναι: https://www.amazon.de/Anker-PowerPort-Ladeger%C3%A4t-Samsung-Schwarz/dp/B017XBDBI6/ref=sr_1_18?ie=UTF8&qid=1518067268&sr=8-18&keywords=anker

 

Γενικα να αποφευγεις τη γρηγορη φορτιση εκτος κι αν υπαρχει σοβαρη αναγκη!

Αν απο την αλλη δεν κρατας τις συσκευες σου για πολυ, τοτε δε σε ενδιαφερει...

ΜySmartphone: Xiaomi 14 Ultra

MySmartwatch:  Garmin Forerunner 965

 

Link to comment
Share on other sites

Με τον γνησιο φορτιστη και καλωδιο (τοχυφορτιστη) εχω παρατηρησει πως μετα απο το 80% περιπου, το κινητο κανει τον ηχο οταν συνδεεται το καλωδιο για να φορτισει. Ουσιαστικα για καποιο λογο κανει γρηγορες αποσυνδεσεις και επανασυνδεσεις του καλωδιου και ακουγεεται το "ντρινκ" αρκετα συχνα...

 

τι μπορω να κανω;

 

(με το καλωδιο το γνησιο που ειχε στο κουτι δεν το κανει αυτο)

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Δογκανε, Δε φαίνεται λογικό αυτό!

Δοκίμασε με να είσαι με τον γρήγορο φορτιστής κ το νορμαλ καλώδιο να δεις αν υπάρχουν κ τι διαφορές...

 

Η 11.3 beta 2 (ερχετε τελικά όπως ή κανονική ή beta) μόλις είδα ότι έχει ποσοστό μπαταριας που στα χ είναι ψιλό άχρηστο γιατί είναι 100 αφού είναι καινούργια αλλά φαντάζομαι στα 6 και 7 θα είναι πολύ χρήσιμο μεταξύ άλλων και για την μεταπώληση!

Edited by nikos36
Link to comment
Share on other sites

Μήπως έβαλαν και ένδειξη του ποσοστού μπαταρίας στην αρχική οθόνη;

Οταν γίνει αυτό θα το καταλάβεις από το σώπα όπου να ναι θα σημάνουν οι καμπάνες που θα παίζει από τα μεγάφωνα του γκρουπ... μαζί με το ξεκλείδωμα χωρίς swipe

Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανεις κανένα tempered glass που να μην το πετάει...έχω θήκη ipaky και tempered ίδιας εταιρίας ο οποίο μου το πεταει..και κάτι ακόμα αξίζει αναβάθμιση από 11.2.1 σε 11.2.5 η όχι γιατί ακόμα δεν έχω κάνει τιποτα;
Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανεις κανένα tempered glass που να μην το πετάει...έχω θήκη ipaky και tempered ίδιας εταιρίας ο οποίο μου το πεταει..και κάτι ακόμα αξίζει αναβάθμιση από 11.2.1 σε 11.2.5 η όχι γιατί ακόμα δεν έχω κάνει τιποτα;

 

Αυτην εχω εγω! Zagg Invisible Shield glass & Contour Full Face iPhone X / 10 - Black Finish (INTL-R1)

Ισως οτι καλυτερο αυτην την στιγμη για το κινητο μας! Υπαρχει μονο μπροστα αλλα και μπρος πισω μαζι με γνησια θηκη Apple και καθεται αψογα!!!:lol:

Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανεις κανένα tempered glass που να μην το πετάει...έχω θήκη ipaky και tempered ίδιας εταιρίας ο οποίο μου το πεταει..και κάτι ακόμα αξίζει αναβάθμιση από 11.2.1 σε 11.2.5 η όχι γιατί ακόμα δεν έχω κάνει τιποτα;

 

Έχω αρκετά καλύτερη μπαταρία με την 11.2.5 ειδικά σε standby

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει ένα application το Lirum info το οποίο γράφει battery actual max 2800 και από κάτω battery design max 2716 mah...

Αυτό το σημαίνει ότι σχεδιάστηκε λέει γι 2716 αλλά βγάζει 2800!

Αυτό γίνετε σε όλα τα κινητά; Ισχύει δν ισχύει ξέρει κανείς;

 

Για τις αναβαθμίσεις που ρωτάνε κάποιοι εγώ έχω την 11.3 και είναι άψογη καλύτερη από όλες τις προηγούμενες και με κάθε αναβάθμιση μόνο καλά βλέπω...

Είχα π.χ. Θέματα με την αυτόματη σύνδεση σε μπλουτουθ και πλέον λύθηκε ακόμα και το πως γυρνάν οι εφαρμογές και το ποσό εύκολο είναι το multitasking κτλ και αυτό βελτιώθηκε.

 

Ένα γυαλάκι μου πέταξε κ αυτό γιατί ψιλό βράχηκε κ πέρασε μέσα. Αλλά μόνο αυτά που είναι κάποια χιλιοστά μέσα στο ίσιο μέρος της οθόνης τα αλλά άκουσα ότι έχουν θέματα.

Edited by nikos36
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει ένα application το Lirum info το οποίο γράφει battery actual max 2800 και από κάτω battery design max 2716 mah...

Αυτό το σημαίνει ότι σχεδιάστηκε λέει γι 2716 αλλά βγάζει 2800!

Αυτό γίνετε σε όλα τα κινητά; Ισχύει δν ισχύει ξέρει κανείς;

 

Για τις αναβαθμίσεις που ρωτάνε κάποιοι εγώ έχω την 11.3 και είναι άψογη καλύτερη από όλες τις προηγούμενες και με κάθε αναβάθμιση μόνο καλά βλέπω...

Είχα π.χ. Θέματα με την αυτόματη σύνδεση σε μπλουτουθ και πλέον λύθηκε ακόμα και το πως γυρνάν οι εφαρμογές και το ποσό εύκολο είναι το multitasking κτλ και αυτό βελτιώθηκε.

 

Ένα γυαλάκι μου πέταξε κ αυτό γιατί ψιλό βράχηκε κ πέρασε μέσα. Αλλά μόνο αυτά που είναι κάποια χιλιοστά μέσα στο ίσιο μέρος της οθόνης τα αλλά άκουσα ότι έχουν θέματα.

 

Και εμένα 2800 λέει ... μια φορά έδειξε 2900!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

Ένα iPhone x με part number MQA82LL/A, δηλαδή αμερικανικό verizon θα παιζει οκ στη χώρα μας;

Ευχαριστώ

 

Ριξε μια ματια εδω, νομιζω οτι θα ειναι οκ

https://bitsandscrews.com/major-differences-iphone-x-models-a1901-a1902-a1865/

Link to comment
Share on other sites

Ριξε μια ματια εδω, νομιζω οτι θα ειναι οκ

https://bitsandscrews.com/major-differences-iphone-x-models-a1901-a1902-a1865/

 

Να προχωρήσω λες άφοβα; σύμφωνα με αυτό έχει ότι και η GSM έκδοση συν μπάντες για Αμερική

Edited by v@gelis
Link to comment
Share on other sites

Να προχωρήσω λες άφοβα; σύμφωνα με αυτό έχει ότι και η GSM έκδοση συν μπάντες για Αμερική

 

Εχω πολλά χρόνια να πάρω απο Αμερική, η απόφαση ειναι δικη σου. Το καλύτερο που εχεις να κανεις είναι αύριο να πάρεις τηλ στο help desk της apple εδω στην Ελλάδα να συ πουν πιο σίγουρα, όμως εγγύηση δεν θα έχεις αυτό είναι το μόνο σίγουρο.

Link to comment
Share on other sites

Εχω πολλά χρόνια να πάρω απο Αμερική, η απόφαση ειναι δικη σου. Το καλύτερο που εχεις να κανεις είναι αύριο να πάρεις τηλ στο help desk της apple εδω στην Ελλάδα να συ πουν πιο σίγουρα, όμως εγγύηση δεν θα έχεις αυτό είναι το μόνο σίγουρο.

 

Το τσέκαρα από το site που έδωσες, παίζει κανονικά.

Εγγύηση γιατί να μη έχει; θεωρώ δεδομένο ότι θα έχει ένα έτος... Παγκόσμια εγγύηση από τη στιγμή της ενεργοποίησης...

Link to comment
Share on other sites

Το τσέκαρα από το site που έδωσες, παίζει κανονικά.

Εγγύηση γιατί να μη έχει; θεωρώ δεδομένο ότι θα έχει ένα έτος... Παγκόσμια εγγύηση από τη στιγμή της ενεργοποίησης...

 

Νομίζω χωρίς να είμαι σίγουρος οτι η εγγύηση της apple πάει αν να ήπειρο, ευρωπη, Αμερική. κλπ

λάθος μου, συγγνώμη. εδώ τα λένε αναλυτικά τα παιδιά. Είναι παγκόσμια τελικά.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=385624

Edited by manolis
Link to comment
Share on other sites

Αν το μοντελο ειναι απο Αμερικη, εχει 1 χρονο εγγυηση εδω, νομιζω, παιδια!

ΜySmartphone: Xiaomi 14 Ultra

MySmartwatch:  Garmin Forerunner 965

 

Link to comment
Share on other sites

Αν το μοντελο ειναι απο Αμερικη, εχει 1 χρονο εγγυηση εδω, νομιζω, παιδια!

 

Έτσι είναι, η Apple πρώτο χρόνο έχει παγκόσμια εγγύηση και για το δεύτερο ισχύει η νομοθεσία της ευρωπαϊκής ένωσης για ηλεκτρονικα προϊόντα αγορασμένα από φυσικά πρόσωπα.

Άρα ότι είναι αγορασμένο εκτός Ευρώπης ή σε όνομα εταιρείας έχει ένα χρόνο και τα ευρωπαϊκά δυο.

Link to comment
Share on other sites

Nα πω 2 πραγματα.

Φόρτιση 97% χτές το βράδυ, τώρα είναι 66% μπαταρία με 3 ώρες χρήση και 11 αναμονή

Με το 11.3 όπως είδα στον zollotech , 4 ώρες χρήση και 10 αναμονή απο 92% πάει 68%

Νομίζω είναι της τάξης του 10% καλύτερα.. Πολύ μόρτικο

I am a man who walks alone..
Link to comment
Share on other sites

Έτσι είναι, η Apple πρώτο χρόνο έχει παγκόσμια εγγύηση και για το δεύτερο ισχύει η νομοθεσία της ευρωπαϊκής ένωσης για ηλεκτρονικα προϊόντα αγορασμένα από φυσικά πρόσωπα.

Άρα ότι είναι αγορασμένο εκτός Ευρώπης ή σε όνομα εταιρείας έχει ένα χρόνο και τα ευρωπαϊκά δυο.

 

Δηλαδή, με τιμολόγιο στο όνομα της εταιρίας μου, από Γερμανό, εχω ένα χρόνο μόνο;

Δεν το νομίζω.

Μάλλον δεν το διατύπωσες σωστά.

Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone X
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...