Jump to content

Phone 8 Plus


energetic
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και σε εμένα ήρθε, κατεβάζω και εγώ:)
IPHONE X,NOKIA 8800,BLACKBERRY P9983,IPHONE 8 PLUS,NOKIA 808 PV,HTC 10,IPHONE 6S,SONY Z5 PREMIUM,NOKIA 8800 CARBON ARTE,SONY Z5, SAMSUNG NOTE 5, SAMSUNG NOTE 3,HTC ONE M9,SONY Z2,NOKIA LUMIA 930,IPHONE 5S,BLACKBERRY Q10,HTC ONE M7,BLACKBERRY Z30,BLACKBERRY Z10,SONY XPERIA Z1,NOKIA LUMIA 925,NOKIA N9,NOKIA E7, NOKIA N96,NOKIA 5250, SAMSUNG M3510, NOKIA N900, :)
Link to comment
Share on other sites

Το πιο πολύ διαφημισμενο νέο χαρακτηριστικό της 11.1 ειναι τα 70+ emoji

Καθόλου σοβαρότητα πλέον η εταιρεία

Πρέπει να αποχωρήσουν κάνα 2 μασκαραδες που έχουν αλλάξει την γραμμή των iPhone τα τελευταία χρόνια

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Το πιο πολύ διαφημισμενο νέο χαρακτηριστικό της 11.1 ειναι τα 70+ emoji

Καθόλου σοβαρότητα πλέον η εταιρεία

Πρέπει να αποχωρήσουν κάνα 2 μασκαραδες που έχουν αλλάξει την γραμμή των iPhone τα τελευταία χρόνια

 

Ετσι ακριβως...

Ευτυχως τουλαχιστον διορθωθηκε το animation του 3d touch και επανηλθε το swipe right για την εμφανιση των ανοιχτων εφαρμογων.

ΜySmartphone: Xiaomi 14 Ultra

MySmartwatch:  Garmin Forerunner 965

 

Link to comment
Share on other sites

Ετσι ακριβως...

Ευτυχως τουλαχιστον διορθωθηκε το animation του 3d touch και επανηλθε το swipe right για την εμφανιση των ανοιχτων εφαρμογων.

 

Μα διαφημίζουν χαζά πράγματα

Όπως αυτό που λες με το 3d touch multitask

Αυτό υπήρχε. Το έκοψαν και τώρα το ξανά έβαλαν. Δηλαδή μας δουλεύουν αφού το διαφημίζουν τόσο πολύ. Αυτο καταλαβαίνω εγώ

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω απολυτα, αλλα τουλαχιστον διαφημιζοντας νεα emoji θα ενδιαφερθει μεγαλο ποσοστο των χρηστων για το update που κανονικα δεν ασχολουνται με bug & security fixes.
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω απολυτα, αλλα τουλαχιστον διαφημιζοντας νεα emoji θα ενδιαφερθει μεγαλο ποσοστο των χρηστων για το update που κανονικα δεν ασχολουνται με bug & security fixes.

 

Δεν το νομίζω

Ίσα ίσα χαλάει το image της εταιρείας

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Το target group που πλέον στοχεύει η Apple ιδιαίτερα στην αμερικανική αγορά αλλά και στην παγκόσμια είναι οι έφηβοι και στρέφεται πλέον σε τηλέφωνα που θα σχετίζονται όλο και περισσότερο με τα social media. Όσο και αν δεν αρέσει σε κάποιους οι έφηβοι και οι χρήστες των social media θέλουν emoji Animoji. Καμία εταιρία όπως η Apple δεν κάνει κίνησεις πριν αναλύσει τις τάσεις της αγοράς, και τίποτα δεν γίνεται τυχαία. Ας το πάρουμε απόφαση ότι οι συσκευές και οι καινούργιες εκδόσεις των λειτουργικών θα γίνονται περισσότερο χρωματά περισσότερο καρτουνίστικα. Τα emojis & animojies ήρθαν για να μείνουν....
Link to comment
Share on other sites

δεν ξέρω πολλούς έφηβους στον περίγυρο των γιών μου τουλάχιστον, που να έχουν 8, 12 ή 14 κατοστάρικα να σκάσουν για να στέλνουν την ομιλούσα σκ@τούλα! Κατά την γνώμη μου δεν ισχύει αυτό που λες! Και δεν μένω και σε λαϊκή συνοικία Edited by Manossef
Link to comment
Share on other sites

Το target group που πλέον στοχεύει η Apple ιδιαίτερα στην αμερικανική αγορά αλλά και στην παγκόσμια είναι οι έφηβοι και στρέφεται πλέον σε τηλέφωνα που θα σχετίζονται όλο και περισσότερο με τα social media. Όσο και αν δεν αρέσει σε κάποιους οι έφηβοι και οι χρήστες των social media θέλουν emoji Animoji. Καμία εταιρία όπως η Apple δεν κάνει κίνησεις πριν αναλύσει τις τάσεις της αγοράς, και τίποτα δεν γίνεται τυχαία. Ας το πάρουμε απόφαση ότι οι συσκευές και οι καινούργιες εκδόσεις των λειτουργικών θα γίνονται περισσότερο χρωματά περισσότερο καρτουνίστικα. Τα emojis & animojies ήρθαν για να μείνουν....

 

Δεν ισχύει αυτό

Απλά είναι κλασσική αμερικανια αυτό με τα εικονίδια αυτά

Δεν έχουν πλέον με τι να ασχοληθούν το λέω εγώ.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να μην ισχύει απλά βλέπω ότι όλη αυτή η βλακεία με τα emojis επεκτείνεται εδώ μέχρι και στο touch bar των mac τα έχουν βάλει. Βάζουν αναβαθμίσεις του iOS και περιμένει ο άλλος κάποια σοβαρή βελτίωση και αντί για αυτό προσθέτουν emojis απλά έλεος......
Link to comment
Share on other sites

Εντάξει δε σημαίνει ότι σε κάθε έκδοση η μόνη προσθήκη είναι τα νέα emoji. Υπάρχουν και ένα σωρό αλλά bug fixes και optimization που δεν φαίνονται με την πρώτη μάτια θεωρώ. Απλά είναι λάθος που προβάλεται τόσο πολύ η προσθήκη αυτή όταν ακόμα υπάρχουν σοβαρά ζητήματα που δεν έχουν τακτοποιηθεί και που επηρεάζουν αρνητικά την καθημερινή εμπειρία χρήσης. Κάτι για το οποίο το ios φημίζεται και για αυτό ακριβώς πολλοί δεν το αποχωρίζονται.

 

Πιστεύω ότι πρέπει λίγο η  να αναθεωρήσει τις προτεραιότητες και να βελτιώσει το quality testing στις νέες εκδόσεις. Στην τελική το iPhone πάντα ήταν το λογισμικό και όχι τόσο το hardware. Αυτό πρέπει να κοιτάξει με περισσότερη προσοχή η 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

-iPhone 6s

-iPad Air 2

Link to comment
Share on other sites

Στις τελευταίες όμως εκδόσεις η  μόνο στα χαζό emoji διχνει να δίνει σημασία. Όντως το λειτουργικό είναι το Α και το Ω για την  και τελευταία έχει καταντήσει νηπιαγωγείο τα ζουζουνακια......
Link to comment
Share on other sites

Στις τελευταίες όμως εκδόσεις η  μόνο στα χαζό emoji διχνει να δίνει σημασία. Όντως το λειτουργικό είναι το Α και το Ω για την  και τελευταία έχει καταντήσει νηπιαγωγείο τα ζουζουνακια......

 

Τα διαφημίζει πολύ. Τώρα το γιατί δεν το γνωρίζουμε αλλά επίσης ένα άλλο χαζό μέσα στα μηνύματα κάτω από το κενό που γράφεις μήνυμα τι τι είναι αυταπου εμφανίζει;

Δεν γίνεται να φύγουν;

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

8 plus, με 11.1 και μέτρια χρήση (mail, browsing, Tapatalk, λίγα τηλέφωνα, την περισσότερη ώρα σε WiFi)

 

b704bbd62a6501c36f9ef1807ff97965.jpg

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

iPhone 8+
Link to comment
Share on other sites

Μέτρια χρήση κ εγώ..

c6c7ea33c45829cc38c5bb425a142bf1.jpg

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

Μέτρια χρήση κ εγώ..

c6c7ea33c45829cc38c5bb425a142bf1.jpg

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

 

Αν εχεις και Wind καλα ειναι...

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Έστειλα μήνυμα στο iSquare μέσω facebook & τους έγραψα ότι έχω παραγγείλει το 8 Plus Gold 256 και δεν είναι πουθενά διαθέσιμο.

Η (κατά τα άλλα ευγενική & άμεση) απάντηση τους: "Λόγω τεράστιας ζήτησης υπάρχει έλλειψη παγκοσμίως"! :rolleyes:

Έεεεετσι... ό,τι πείτε!!! :lol: Τους ευχαρίστησα λοιπόν κι εγώ απ'την πλευρά μου το ίδιο ευγενικά & αναμένω.

Πάντως θεωρώ τεράστιο φάουλ της Apple να κυκλοφορήσει 2 νέα μοντέλα την ίδια χρονιά και να μην υπάρχει άμεση διαθεσιμότητα συσκευών. Ξεκίνησαν οι ελλείψεις του 8 και σε άλλα χρώματα (πχ Space grey) & μάλιστα στις standard κι όχι Plus εκδόσεις, 64gb

Link to comment
Share on other sites

Έστειλα μήνυμα στο iSquare μέσω facebook & τους έγραψα ότι έχω παραγγείλει το 8 Plus Gold 256 και δεν είναι πουθενά διαθέσιμο.

Η (κατά τα άλλα ευγενική & άμεση) απάντηση τους: "Λόγω τεράστιας ζήτησης υπάρχει έλλειψη παγκοσμίως"! :rolleyes:

Έεεεετσι... ό,τι πείτε!!! :lol: Τους ευχαρίστησα λοιπόν κι εγώ απ'την πλευρά μου το ίδιο ευγενικά & αναμένω.

Πάντως θεωρώ τεράστιο φάουλ της Apple να κυκλοφορήσει 2 νέα μοντέλα την ίδια χρονιά και να μην υπάρχει άμεση διαθεσιμότητα συσκευών. Ξεκίνησαν οι ελλείψεις του 8 και σε άλλα χρώματα (πχ Space grey) & μάλιστα στις standard κι όχι Plus εκδόσεις, 64gb

 

Τεχνικές marketing είναι αυτά όχι φάουλ

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Τεχνικές marketing είναι αυτά όχι φάουλ

 

Τεχνικές marketing? Δεν θέλουν 1149€ στο χέρι και βάζουν τον πελάτη που τους επιλέγει και τα διαθέτει, να περιμένει για κάτι που διαφημίζουν, πληρώνει και το θέλει ΤΩΡΑ εφόσον κυκλοφορεί? Ενδιαφέρον... :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται τεχνικές μάρκετινγκ είναι για να δημιουργηθεί ντόρος, κανείς δε θέλει μια αυξημένη ροή πρώτης εβδομάδας που την επόμενη θα γίνει κανονική ροή και μετά την τρίτη βδομάδα δε θα το ζητάει κανείς, ώστε να λειτουργήσει ως πολλαπλασιαστης για να το πάρει και αυτός που είχε ενδοιασμούς

 

Sent from my VTR-L09 using Tapatalk

Edited by dgeorge4
Link to comment
Share on other sites

Αν εχεις και Wind καλα ειναι...

 

 

 

Και στη δουλειά και στο σπίτι έχω φουλ 4g όποτε γενικά δεν αντιμετωπίζω κανένα πρόβλημα σήματος .

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

Και στη δουλειά και στο σπίτι έχω φουλ 4g όποτε γενικά δεν αντιμετωπίζω κανένα πρόβλημα σήματος .

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

 

Καλα ειστε εκει κατω,επανω ακομα ουτε 3G δεν υπαρχει καλα καλα.Αν και τωρα κατι γινεται προς το καλυτερο.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Καλα ειστε εκει κατω,επανω ακομα ουτε 3G δεν υπαρχει καλα καλα.Αν και τωρα κατι γινεται προς το καλυτερο.

 

Τι εννοείς;

Εγώ μέχρι και στα γύρω χωριά έχω 4g ενώ 3g όχι και τόσο καλό σε πολλά σημεία

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Παιδια χρειαζομαι προτασεις για καλο screen protector για 8 plus. Δεν εχω χρησιμοποιησει ξανα και δεν εχω ιδεα απο μαρκες και ποιοτητες.

Μετα απο μολις 2 βδομαδες προσεκτικης χρησης εχω στην οθονη γρατσουνιες, χωρις να εχει μπει το κινητο ποτε σε τσεπες, χωρις να εχει φαει τουμπες ή να το κραταω στο χερι μαζι με κλειδια κλπ.

Ευτυχως δε φαινονται ευκολα και δεν ενοχλουν στη χρηση, αλλα με σβηστη οθονη στο φως κανουν μπαμ :(

Εχω στεναχωρηθει πολυ και συνηθισμενος απο το προηγουμενο μου το 5s που με 4 χρονια χρησης δεν εχει το παραμικρο στην οθονη του, δεν εδωσα απο την αρχη παραπανω προσοχη... αν και ξαναλεω το προσεχω πολυ γιατι ειμαι ψειρας με αυτα.

 

Δυστυχως το μοναδικο σοβαρο αρνητικο που βρισκω στη συσκευη γιατι κατα τ’αλλα δε μασαει μια.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Phone 8 Plus
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...