Jump to content

Phone 8 Plus


energetic
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αρα εχει τελεια μπαταρια.

Σκεφτομαι να παρω το χρυσο....

 

τι χρωμα το εχετε;

 

ΥΓ.,...πλεον γραφω στο άλλο φορουμ .

space gray και εγώ;)

 

Σε ποιο φορουμ αν επιτρεπεται;

IPHONE X,NOKIA 8800,BLACKBERRY P9983,IPHONE 8 PLUS,NOKIA 808 PV,HTC 10,IPHONE 6S,SONY Z5 PREMIUM,NOKIA 8800 CARBON ARTE,SONY Z5, SAMSUNG NOTE 5, SAMSUNG NOTE 3,HTC ONE M9,SONY Z2,NOKIA LUMIA 930,IPHONE 5S,BLACKBERRY Q10,HTC ONE M7,BLACKBERRY Z30,BLACKBERRY Z10,SONY XPERIA Z1,NOKIA LUMIA 925,NOKIA N9,NOKIA E7, NOKIA N96,NOKIA 5250, SAMSUNG M3510, NOKIA N900, :)
Link to comment
Share on other sites

Εγω ασημι... πρωτη φορα που μου αρεσει ασημι iPhone!

ΜySmartphone: Xiaomi 14 Ultra

MySmartwatch:  Garmin Forerunner 965

 

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,νεος χρηστης (ειχα κ παλια κ τα εχω λιγο ξεχασει..)..πως μπορω να επανερχομαι στο αρχικο μενου χωρις να παταω καθε φορα το touch id?επισης μπορω να ρυθμισω το touch id να ενεργοποιηται μονο με την αφη ?(χωρις να το κανω κλικ)?
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,νεος χρηστης (ειχα κ παλια κ τα εχω λιγο ξεχασει..)..πως μπορω να επανερχομαι στο αρχικο μενου χωρις να παταω καθε φορα το touch id?επισης μπορω να ρυθμισω το touch id να ενεργοποιηται μονο με την αφη ?(χωρις να το κανω κλικ)?

 

 

Για το πρώτο δεν υπάρχει άλλος τρόπος.

 

Για το δεύτερο:

 

https://www.dropbox.com/s/dqyvlqqqeovxndo/File%2024-10-2017%2C%2017%2003%2033.mp4?dl=0

 

Ρυθμίσεις - Γενικά - Προσβασιμότητα - Κουμπί αφετηρίας - Άνοιγμα με άγγιγμα.

 

Υπόψιν ότι για να λειτουργεί με το άγγιγμα πρέπει να είναι ανοικτή η οθόνη.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Edited by HillmasterGR
iPhone 8+
Link to comment
Share on other sites

δεν υπαρχει βελακι η κατι τετοιο διπλα απο το home button οπως στα anroid?....περιεργο μου φενεται...τελος παντων...και κατι ακομα..πως μπορω να κλειδωσω ξεχωριστα καποια εφαρμογη(π.χ facebook) ωστε και οταν ειναι ανοιχτο το κινητο να χρειαζεται touch id η κωδικο για να μπει καποιος..? Edited by leonidas126
Link to comment
Share on other sites

δεν υπαρχει βελακι η κατι τετοιο διπλα απο το home button οπως στα anroid?....περιεργο μου φενεται...

 

 

 

Αν είσαι σε μια εφαρμογή (Safari, Twitter, Tapatalk κλπ) και ανοίξεις κάποιο λινκ, μπορείς να γυρίσεις στην εφαρμογή. Εμφανίζεται το όνομα της εφαρμογής δίπλα στο σήμα της κινητής, το οποίο πατάς και επιστρέφεις στην εφαρμογή.

 

Για να επιστρεψεις στην οθόνη αφετηρίας μόνο με home button.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

iPhone 8+
Link to comment
Share on other sites

δεν υπαρχει βελακι η κατι τετοιο διπλα απο το home button οπως στα anroid?....περιεργο μου φενεται...

 

Πάντα έτσι ήταν τα iphone

Όλα γίνονται με το κεντρικό κουμπί

Δεν έχει κάτι άλλο

Αν θες να πας πίσω σε κάποιες εφαρμογές έχει επάνω αριστερά επιλογή αλλιώς κάνεις τράβηγμα με το δάχτυλο από αριστερά προς τα δεξιά

Με το κουμπί το home button βγαίνεις εντελώς

Ενεργοποίησε την επιλογή όταν σηκώνεις την συσκευή να ανάβει η οθόνη

Ρυθμίσεις/οθόνη και ταπετσαρία/σήκωμα για αφύπνιση

Αν ενεργοποιήσεις και το άνοιγμα με άγγιγμα από ρυθμίσεις/γενικά/προσβασιμότητα/κουμπί αφετηιας,

τότε πιάνεις την συσκευή στο χερι, αγγίζεις το touch id και ξεκλειδώνει. Δεν θα χρειάζεται να πατήσεις κανένα κουμπί

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Οκ ευχαριστώ,κάποιος τρόπος η κάποια εφαρμογή (εύκολη στη χρήση) για να κλειδώνω οποία εφαρμογή θέλω ;
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζουμε αν θα επανέλθει με μελλοντική ενημέρωση η δυνατότητα που πιέζοντας στις άκρες της οθόνης (αντί για διπλό πάτημα του κουμπιού αφετηρίας) μεταφερόμασταν στην οθόνη εναλλαγής εφαρμογών;
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζουμε αν θα επανέλθει με μελλοντική ενημέρωση η δυνατότητα που πιέζοντας στις άκρες της οθόνης (αντί για διπλό πάτημα του κουμπιού αφετηρίας) μεταφερόμασταν στην οθόνη εναλλαγής εφαρμογών;

 

Ήδη στην 11.1 που θα ερθει σε λίγες ημέρες έχει ενεργοποιηθεί

Έχω βάλει όλες τις beta της 11.1 και το γνωρίζω

Υπομονή λίγες μέρες

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Εγω ασημι... πρωτη φορα που μου αρεσει ασημι iPhone!

 

Κι εγώ πήρα το 7plus για κανα 2μηνο στο τέλος ασημί και τώρα το 8plus επίσης ασημί, με βολεύει πολύ γιατί δεν θέλει τόσο συχνά καθάρισμα.. τα έχω χωρίς θήκες πάντα και τα μαύρα όσο και ωραία να είναι είμαι με ένα πανάκι συνέχεια και καθαρίζω

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Έχω 7plus 128gb λιγότερο από μήνα αξίζει να πάω σε 8plus για κάμερα και επεξεργαστή;Έχει σημαντική διαφορά το ένα με το άλλο;

 

Ελάχιστες διαφορές έχουν

Νομίζω δεν αξίζει να αλλάξεις συσκευή

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες!

Μια ερώτηση: Αποφάσισα να αγοράσω μέσα στους επόμενους 2-3 μήνες το iPhone 8 Plus Gold 256gb.

Ρίχνοντας μια ματιά σε διάφορες ιστοσελίδες όπως Cosmote, Vodafone, Κοτσόβολος, Πλαίσιο, Γερμανός, Media Markt κλπ., βλέπω ότι δεν είναι πουθενά διαθέσιμο! Παντού το'χουν σε αναμονή. Συμβαίνει κάτι & δεν διατίθεται αυτή τη στιγμή στην αγορά? Γνωρίζει κάποιος πότε θα είναι διαθέσιμο? Μόνο στην Wind το βλέπω διαθέσιμο, αλλά θα κάνω συμβόλαιο & δεν ενδιαφέρομαι για Wind.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες!

Μια ερώτηση: Αποφάσισα να αγοράσω μέσα στους επόμενους 2-3 μήνες το iPhone 8 Plus Gold 256gb.

Ρίχνοντας μια ματιά σε διάφορες ιστοσελίδες όπως Cosmote, Vodafone, Κοτσόβολος, Πλαίσιο, Γερμανός, Media Markt κλπ., βλέπω ότι δεν είναι πουθενά διαθέσιμο! Παντού το'χουν σε αναμονή. Συμβαίνει κάτι & δεν διατίθεται αυτή τη στιγμή στην αγορά? Γνωρίζει κάποιος πότε θα είναι διαθέσιμο? Μόνο στην Wind το βλέπω διαθέσιμο, αλλά θα κάνω συμβόλαιο & δεν ενδιαφέρομαι για Wind.

 

Ο συνδυασμός plus, gold και 256gb προφανώς δεν πουλάει οπότε δεν προτιμάνε να το εισάγουν μάλλον

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες!

Μια ερώτηση: Αποφάσισα να αγοράσω μέσα στους επόμενους 2-3 μήνες το iPhone 8 Plus Gold 256gb.

Ρίχνοντας μια ματιά σε διάφορες ιστοσελίδες όπως Cosmote, Vodafone, Κοτσόβολος, Πλαίσιο, Γερμανός, Media Markt κλπ., βλέπω ότι δεν είναι πουθενά διαθέσιμο! Παντού το'χουν σε αναμονή. Συμβαίνει κάτι & δεν διατίθεται αυτή τη στιγμή στην αγορά? Γνωρίζει κάποιος πότε θα είναι διαθέσιμο? Μόνο στην Wind το βλέπω διαθέσιμο, αλλά θα κάνω συμβόλαιο & δεν ενδιαφέρομαι για Wind.

 

Καλυτερα να το ξανασκεφτεις,γιατι η Wind πλεον εχει αλλαξει αρκετα στην καλυψη εδω και 2 χρονια.Ειχα και εχω συγγενεις με Wind,μονο στο ιντερνετ εχουν θεμα οπου εχει παλιο 3G.Και αν εισαι Βορεια Ελλαδα ακομα εχει σοβαρα θεματα.Εκτος αυτου δες την λυση να πας στο εξωτερικο ή απο καποιον γνωστο/φιλο/συγγενη να στο φερει ή αν δεν γινεται να το κανεις με δοσεις μεσω πιστωτικης καρτας.Ομως να εχεις την οικονομικη δυνατοτητα.

Μπες στο φορουμ της Wind και δες εδω: http://mobilemaps.freesite.host/el/

Και συμβολαια εδω:

http://mobilemaps.freesite.host/el/sygkrisi-programmaton/sygkrisi-symvolaion-idioton-kinitis.html

 

Αν κανεις συμβολαιο με νεα αριθμοδοτηση αντι για φορητοτητα εχει και εξτρα εκπτωση στο παγιο σου.

Edited by Nikolas14
Χ

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Καλυτερα να το ξανασκεφτεις,γιατι η Wind πλεον εχει αλλαξει αρκετα στην καλυψη εδω και 2 χρονια.Ειχα και εχω συγγενεις με Wind,μονο στο ιντερνετ εχουν θεμα οπου εχει παλιο 3G.Και αν εισαι Βορεια Ελλαδα ακομα εχει σοβαρα θεματα.Εκτος αυτου δες την λυση να πας στο εξωτερικο ή απο καποιον γνωστο/φιλο/συγγενη να στο φερει ή αν δεν γινεται να το κανεις με δοσεις μεσω πιστωτικης καρτας.Ομως να εχεις την οικονομικη δυνατοτητα.

Μπες στο φορουμ της Wind και δες εδω: http://mobilemaps.freesite.host/el/

Και συμβολαια εδω:

http://mobilemaps.freesite.host/el/sygkrisi-programmaton/sygkrisi-symvolaion-idioton-kinitis.html

 

Αν κανεις συμβολαιο με νεα αριθμοδοτηση αντι για φορητοτητα εχει και εξτρα εκπτωση στο παγιο σου.

 

Μόνο στην Wind το βλέπω διαθέσιμο, αλλά θα κάνω συμβόλαιο & δεν ενδιαφέρομαι για Wind

 

το αναφερει ξεκαθαρα οτι δεν ενδιαφερεται για wind. κανεις μια εντελως αστοχη αλλα πολυπλευρη αναλυση.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Χοχοο Παρασκευή πέτυχα ένα φουσκωμένο στην cosmote, το θυριο δούλευε ακόμη!!!

 

Καλά δεν τους έκοψε καθόλου να το στείλουν μην πάρει καμιά φωτιά το μαγαζί;

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καλά δεν τους έκοψε καθόλου να το στείλουν μην πάρει καμιά φωτιά το μαγαζί;

 

Έλα ντε. Προφανώς δεν θα το έχουν πάρι χαμπάρι ακόμα. Εικόνα όμως προς τον πελάτη ε? Τι να πω....

Link to comment
Share on other sites

Έλα ντε. Προφανώς δεν θα το έχουν πάρι χαμπάρι ακόμα. Εικόνα όμως προς τον πελάτη ε? Τι να πω....

 

Αυτοί που δουλεύουν σε τέτοια καταστήματα δεν μπορώ να καταλάβω τους προσλαμβάνουν σύμφωνα με το πόσο άσχετοι είναι με τεχνολογία;

Ελλατωματικη μπαταρία και όλη μέρα στην πρίζα σημαίνει κίνδυνος

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

...δεν μπορώ να καταλάβω τους προσλαμβάνουν σύμφωνα με το πόσο άσχετοι είναι με τεχνολογία;

 

Πλάκα στην πλάκα αυτό που λες δεν απέχει και πολύ από την πραγματικότητα...

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις παιδιά! Όχι, δεν ενδιαφέρομαι για συμβόλαιο στη Wind. Όταν στρώσει το 3G/4G δίκτυο της στην Βόρεια Ελλάδα όπου μένω (εκτός πόλεων, όχι μόνο μέσα στις πόλεις), τότε το συζητάμε.

Για την ώρα θα κάνω στροφή στο iOS το οποίο άφησα πίσω μου στο iPhone 4. Η αλήθεια είναι ότι έχω προβληματιστεί λιγάκι με το θέμα του "φουσκώματος", αλλά... είναι ελάχιστες οι περιπτώσεις που συνέβη & θέλω να πιστεύω ότι δεν θα προστεθώ σ'αυτές. Μέσα στο μήνα θα το πάρω.

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις παιδιά! Όχι, δεν ενδιαφέρομαι για συμβόλαιο στη Wind. Όταν στρώσει το 3G/4G δίκτυο της στην Βόρεια Ελλάδα όπου μένω (εκτός πόλεων, όχι μόνο μέσα στις πόλεις), τότε το συζητάμε.

Για την ώρα θα κάνω στροφή στο iOS το οποίο άφησα πίσω μου στο iPhone 4. Η αλήθεια είναι ότι έχω προβληματιστεί λιγάκι με το θέμα του "φουσκώματος", αλλά... είναι ελάχιστες οι περιπτώσεις που συνέβη & θέλω να πιστεύω ότι δεν θα προστεθώ σ'αυτές. Μέσα στο μήνα θα το πάρω.

 

Και να σου συμβεί δεν υπάρχει πρόβλημα έχεις doa για τις πρώτες ημέρες και για τις επόμενες έχεις εγγύηση

Άσε που οι συσκευές που δίνουν στα καταστήματα σαν demo προφανώς είναι από τις πρώτες και δεν έχουν την ποιότητα των συσκευών που αγοράζουμε μετά την πρώτη παρτίδα

Πάντα αθόρυβα διορθώνουν ότι χρειάζεται μετά τις πρώτες μέρες και το feedback των πρώτων beta αγοραστών

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Phone 8 Plus
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...