Jump to content

Phone 8 Plus


energetic
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα στη παρέα

Θέλω να ρωτήσω αν αξίζει να αγοράσει κανείς τώρα το 8 plus στη προσφορά που το έχουν τα περισσότερα καταστήματα δηλαδή -100€ και στα 899€ τιμή και σε 48 άτοκες (τα σκρουτζομάγαζα το έχουν περίπου 100€ πιο φτηνό αλλά μετρητά) ή πιστεύεται πως η τιμή θα πάει και άλλο κάτω τον Οκτώβρη όπου συνήθως η apple βγάζει νέο μοντέλο.

Μόνο για το σχέδιο και για τον όγκο του, εγώ όχι δε θα το αγόραζα, είναι πλέον ντεμοντέ για μένα. Από τα υπόλοιπα είναι όπως πρέπει. Πιστεύω ότι τα Χριστούγεννα θα παίξει αντίστοιχη προσφορά και θα μπορέσεις να πάρεις το νέο X με τις 5,8" στην ίδια τιμή

 

Sent from my SM-G930F

Link to comment
Share on other sites

Καλά δε χρειάζεται να εξάπτεσαι...

 

Επίσης να πω ότι έκανα λάθος τόπικ και έχω 7 Plus.

 

Απλά είχα διαβάσει και αρκετά αρνητικά για αυτό ζητάω τη γνώμη σας γιατί συνήθως καλύπτομαι απόλυτα από τις απαντήσεις σε αυτό το site.

 

Καλό ξημέρωμα και σε εσένα πάντως.

 

Κοίταξε με τις αναβαθμίσεις δεν υπάρχει σαφή απάντηση

Κάτι κερδίζεις κάτι χάνεις πολλές φορές

Αν είσαι καλά και δεν έχεις πρόβλημα μην το πειράζεις

Αν δεν σου λείπει κάτι από iOS 11 τότε γιατί να αναβαθμίσεις;

Υπάρχουν διάφορες αρκετές αλλά δεν είναι χρήσιμες σε όλους μας

Η συσκευή θα δουλεύει πάλι μια χαρά και σε iOS 11

Αν υπήρχαν προβλήματα εδώ μέσα τελευταία θα τα είχες διαβάσει. Συνήθως 2-3 μήνες μετά από παρουσίαση νέου iOS είναι τα προβλήματα. Μετά εξαλείφονται.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλημέρα στη παρέα

Θέλω να ρωτήσω αν αξίζει να αγοράσει κανείς τώρα το 8 plus στη προσφορά που το έχουν τα περισσότερα καταστήματα δηλαδή -100€ και στα 899€ τιμή και σε 48 άτοκες (τα σκρουτζομάγαζα το έχουν περίπου 100€ πιο φτηνό αλλά μετρητά) ή πιστεύεται πως η τιμή θα πάει και άλλο κάτω τον Οκτώβρη όπου συνήθως η apple βγάζει νέο μοντέλο.

 

Αν δεν έχεις το χρήμα και αγοράσεις με δόσεις είσαι μονόδρομο

Αν τα έχεις η το παίρνεις και γλιτώνεις η περιμένεις να βγουν και τα νέα μοντέλα και κρίνεις ανάλογα.

Θα έχει πέσει και ακόμα λίγο τότε

Αλλά είναι φαύλος κύκλος δεν σταματάει αυτό.

Όσο περιμένεις τόσο πέφτουν οι τιμές. Αλλά παλιώνει και η συσκευή

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Ένας βασικός λόγος που έφυγα απο Nexus και Android είναι πως παρότι το έφτιαχνα όπως ήθελα στα μέτρα μου με κούρασε που έκσαγαν αρκετές εφαρμογές μερικές φορές έσβηνε απο το πουθενά κτλ.... και πώς ποτέ δεν είχα το κινητο όπως το άφησα οταν το έκναα factory reset...

ηθελά απλα να δουλεύει και να κρατάει η μπαταρία καλα και όχι όταν φτάνει στο 30% να τρέχω για φροτιστή όπως γίνεται σε όλα τα android πάνω στο χρόνο....

anyway

Την έχω καταβρεί να πω την αλήθεια και για να απαντήσω στον φίλο απο πάνω

είναι αν σου αρέσει η οχι το 8....

Εμένα το Χ που έχω δουλέψει αρκετά δεν με ξετρελένει μου αρεσει το fisical button του 8 και τα bezel δεν με πειράζουν....

το μονο κακό είναι το μεγάλο βάρος θα έλεγα....

Link to comment
Share on other sites

Ένας βασικός λόγος που έφυγα απο Nexus και Android είναι πως παρότι το έφτιαχνα όπως ήθελα στα μέτρα μου με κούρασε που έκσαγαν αρκετές εφαρμογές μερικές φορές έσβηνε απο το πουθενά κτλ.... και πώς ποτέ δεν είχα το κινητο όπως το άφησα οταν το έκναα factory reset...

ηθελά απλα να δουλεύει και να κρατάει η μπαταρία καλα και όχι όταν φτάνει στο 30% να τρέχω για φροτιστή όπως γίνεται σε όλα τα android πάνω στο χρόνο....

anyway

Την έχω καταβρεί να πω την αλήθεια και για να απαντήσω στον φίλο απο πάνω

είναι αν σου αρέσει η οχι το 8....

Εμένα το Χ που έχω δουλέψει αρκετά δεν με ξετρελένει μου αρεσει το fisical button του 8 και τα bezel δεν με πειράζουν....

το μονο κακό είναι το μεγάλο βάρος θα έλεγα....

 

Ακριβώς για τους ίδιους λόγους έφυγα κι εγώ από το Android (χαοτικό μενού) και ακριβως για τους ίδιους λόγους αγόρασα κι εγώ το 8 Plus.

Ύστερα από περίπου 9-10 μήνες χρήσης δεν το μετάνιωσα, αντιθέτως μάλιστα θα το επέλεγα ξανά αν μπορούσα!

Link to comment
Share on other sites

Μετά από σχεδόν ένα χρόνο με το 7 το μικρό ήρθε η ώρα να αλλάξω συσκευή.

Συνηθίζω να κάνω βόλτες από συσκευή σε συσκευή όποτε ήταν η σειρά του Android και της OnePlus μιας και δεν είχα ποτέ συσκευή της.

Μετά από 100 βίντεο στο YouTube αποφάσισα για το silk white μιας και το κόκκινο που είχε βγάλει ήταν λίγα κομμάτια που έφυγαν.

Γαμωτο λέω κόκκινο κόκκινο κόκκινο και τρώω φλασια με το κόκκινο του iPhone 8 και σε λιγότερο από μια ώρα μας τα πήρε τα ευρώ η μηλιά για δεύτερη φορά.

 

4edc64bb2819966e9e5c6ec63c94889b.jpg

 

Καλώς σας βρήκα λοιπόν.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

iPhone 13 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ.

 

Έγινε η πρώτη φόρτιση και μπήκαν όλες οι εφαρμογές που είχα στο 7ρακι μου.

Είναι σαφώς πιο γρήγορο με καλύτερες φωτογραφίες ιδίως βραδινές είναι τεράστιο και βαρύ.

Τα δυο τελευταία πιστεύω θα τα συνηθίσω σκεπτόμενος την μπαταρία και τις ώρες παραπάνω οθόνη που θα έχω σε σχέση με το 7.

 

Το πιο σημαντικό από όλα βέβαια είναι ότι είναι κόκκινο. :p

 

Α ξέχασα ποιότητα κλήσης άριστη μιας και είχα διαβάσει για κάποιες συσκευές με προβλήματα.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

iPhone 13 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Καλοριζικο! Εκανες αψογη επιλογη!!

 

Οπωσδηποτε ομως τζαμακι καλο στην οθονη, προτεινω το belkin που βαζουν στα istorm, γιατι μονο που την κοιτας γινονται γρατζουνιες.

 

Επισης η πλατη λογω γυαλιου γλυστραει πολυ σε διαφορες επιφανειες οποτε προσοχη που και πως το αφηνουμε αν δε φοραει θηκη.

Link to comment
Share on other sites

Καλοριζικο! Εκανες αψογη επιλογη!!

 

 

 

Οπωσδηποτε ομως τζαμακι καλο στην οθονη, προτεινω το belkin που βαζουν στα istorm, γιατι μονο που την κοιτας γινονται γρατζουνιες.

 

 

 

Επισης η πλατη λογω γυαλιου γλυστραει πολυ σε διαφορες επιφανειες οποτε προσοχη που και πως το αφηνουμε αν δε φοραει θηκη.

 

 

 

Σε ευχαριστώ.

 

Μόλις γύρισα από istorm όπου μπήκε το τζαμάκι που είπες.

Τους έκανα παράπονα γιατί στο 7ρακι που έβαλα το ίδιο πριν 3 μήνες φούσκωσε πάνω δεξιά.

Μου είπε ότι όντως υπήρχε θέμα και έφεραν rev 2.

Το πρωί πήρα και μια διαφανή θήκη σιλικόνης από την document όποτε όλα καλά.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

iPhone 13 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Άλλη αίσθηση η φρεσκαδούρα ....

 

5f664ba8054a9ed7deecc8a187e2afa1.png

 

Αυτό το κόκκινο είναι ερωτεύσιμο !!!

 

42f91ffcf88f2204ef12870ec9d3bfeb.jpg

 

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

iPhone 13 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας ... Θέλω να ρωτήσω κάτι σαν γνωρίζεται έχουμε βάλει μέσω Apple I'd Ότι εκλαπει η συσκευή. Αν μπούμε στο λογαριασμό μας ξανά μπορούμε να το απενεργοποιήσουμε?
Link to comment
Share on other sites

Όταν άλλοι γράφουν σεντόνια ολόκληρα για το τι πρέπει να κλείσουν ή να σβήσουν από την συσκευή τους για να έχουν καλό standby εδώ τα πράγματα είναι απλά.

Όπως και στο 7αρακι έτσι και εδώ με όλα τα social ανοικτά χωρίς να έχω πειράξει τίποτε στα settings η συσκευή υποδειγματική.c2cedd3ca577671d13966020133af529.jpg

 

Στάλθηκε από το unknown μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

iPhone 13 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Όταν άλλοι γράφουν σεντόνια ολόκληρα για το τι πρέπει να κλείσουν ή να σβήσουν από την συσκευή τους για να έχουν καλό standby εδώ τα πράγματα είναι απλά.

Όπως και στο 7αρακι έτσι και εδώ με όλα τα social ανοικτά χωρίς να έχω πειράξει τίποτε στα settings η συσκευή υποδειγματική.c2cedd3ca577671d13966020133af529.jpg

 

Στάλθηκε από το unknown μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Κλείστο και βαλτο στο συρταρι φιλος. Δεν θα καιει καθολου μπαταρια.

Link to comment
Share on other sites

Κλείστο και βαλτο στο συρταρι φιλος. Δεν θα καιει καθολου μπαταρια.

 

 

 

Ρε φίλος αυτό κάνω με τα αλλα τα κινητά. :D

 

1d584cd37209c525883cdce867bfb63f.png

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

iPhone 13 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Κλείστο και βαλτο στο συρταρι φιλος. Δεν θα καιει καθολου μπαταρια.
Το standby κατά της διαρκείας της νύχτας σου δείχνει, πήγαινε σε άλλο thread κινητού τώρα να τους πεις γιατί έπεσε 10%

 

 

19a2ed6750c8272d85492f9ac4d50198.jpg

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το standby κατά της διαρκείας της νύχτας σου δείχνει, πήγαινε σε άλλο thread κινητού τώρα να τους πεις γιατί έπεσε 10%

 

 

19a2ed6750c8272d85492f9ac4d50198.jpg

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Το 8 plus πεφτει στο 99% μετα απο περιπου 30 με 45 λεπτα χρησης. Ειναι γνωστο οτι τα iphone παντα ετσι δουλευαν και οτι ειναι τερατα στο standby, ακομα και τα 5s, 6, 6s ετσι δουλευουν, ποσο μαλιστα το 8plus που εχει μεγαλη μπαταρια.

 

Το σχολιο μου πηγαινε στα 7 λεπτα χρησης και οχι στο standby!!!

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνούμε, αλλά διαφωνούμε για ποιο λόγο ανέβασε το screenshot. Και να το άφηνε στην αποφόρτιση πιο χαμηλά, πάλι ένα 3-4% θα έχανε το πολύ

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνούμε, αλλά διαφωνούμε για ποιο λόγο ανέβασε το screenshot. Και να το άφηνε στην αποφόρτιση πιο χαμηλά, πάλι ένα 3-4% θα έχανε το πολύ

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Ναι τοσο θα εχανε περιπου, απλα γυρω στο 80-90% των χρηστων το βραδυ βαζουν το κινητο τους να φορτισει, οποτε αυτο που μας ενδιαφερει ειναι η μικτη χρηση που γινετε κατα την διαρκεια της ημερας. Τα iphone εχουν πολυ σωστη διαχειριση ενεργειας χωρις να κοβουν τις βασικες λειτουργειες ενος smartphone. Με 3500-4000 μπαταριες θα ειχαμε επικη αυτονομια αλλα αυτη ειναι η apple που λατρευουμε ή μισουμε! :)

Link to comment
Share on other sites

Αν πιάνεις τον εαυτό σου να το χαζεύει τότε έχεις κάνει σίγουρα την σωστή επιλογή.

 

435f5c4087256b50f2306a02133a5c46.jpg

 

Άφησα το True Tone στο On από την πρώτη μέρα και σήμερα που δοκίμασα να το βγάλω χαλάστηκα.

 

Ευτυχώς χαλάει ο καιρός σιγά σιγά θα βάλουμε και κανά μπουφάν γιατί αλλιώς δεν κουβαλιέται.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

iPhone 13 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Αν πιάνεις τον εαυτό σου να το χαζεύει τότε έχεις κάνει σίγουρα την σωστή επιλογή.

 

435f5c4087256b50f2306a02133a5c46.jpg

 

Άφησα το True Tone στο On από την πρώτη μέρα και σήμερα που δοκίμασα να το βγάλω χαλάστηκα.

 

Ευτυχώς χαλάει ο καιρός σιγά σιγά θα βάλουμε και κανά μπουφάν γιατί αλλιώς δεν κουβαλιέται.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Ακόμα σε άδεια είμαστε

Σιγά μη παρακαλάμε να παγώσουμε για να έχουμε τσέπες να κουβαλάμε τα τηλεφωνάκια :lol:

Link to comment
Share on other sites

 

Ευτυχώς χαλάει ο καιρός σιγά σιγά θα βάλουμε και κανά μπουφάν γιατί αλλιώς δεν κουβαλιέται.

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Πάτησα από περιέργεια στο νήμα και είδα το σχόλιο αυτό.

 

Θέλω να πάρω ένα καινούργιο κινητό και οι διαστάσεις του είναι περίπου σαν αυτές του iPhone 8 plus με τη μόνη διαφορά ότι είναι λίγο πιο στενό. Στο μήκος όμως είναι ίδιο.

 

Είναι όντως τόσο άβολο το μέγεθος σε ό,τι αφορά να το έχεις μαζί σου? Σκέφτομαι κιόλας ότι με θήκη το μέγεθος αυξάνεται ακόμα περισσότερο!

Link to comment
Share on other sites

Πάτησα από περιέργεια στο νήμα και είδα το σχόλιο αυτό.

 

Θέλω να πάρω ένα καινούργιο κινητό και οι διαστάσεις του είναι περίπου σαν αυτές του iPhone 8 plus με τη μόνη διαφορά ότι είναι λίγο πιο στενό. Στο μήκος όμως είναι ίδιο.

 

Είναι όντως τόσο άβολο το μέγεθος σε ό,τι αφορά να το έχεις μαζί σου? Σκέφτομαι κιόλας ότι με θήκη το μέγεθος αυξάνεται ακόμα περισσότερο!

 

Ανοίγεις ένα θέμα που δεν θα βγάλεις άκρη

Ο Καθένας έχει αλλά γούστα

Εγώ πχ τα x και plus ούτε κάν το σκέφτηκα να έχω σαν αυτά

Για μένα οι 4,7 οθόνες είναι το ιδανικό .Αλλος θέλει να κουβαλάει ένα μόνιτορ μαζί του

Πήγαινε σε ένα μαγαζι να τα δοκιμάσεις όλα

Να δεις ποιο ....νούμερο σου κάνει

Και αν αληθεύει ότι σε δυο μέρες θα έχουμε παντοφλέ μόνο από την Apple αυτό με χαλάει

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Θα κάνω μια σίγουρα χιλιοειπωμένη ερώτηση αλλά δεν έχω χρόνο για ψάξιμο οπότε ζητω την κατανόησή σας.

Πρόκειται άμεσα να παραγγείλω το 8+ 64gb από kiniti.gr και θέλω να μάθω αν πρέπει να προσέξω κάτι (πχ παραεισαγωγή χωρίς εγγύηση κλπ).

Τα δύο μοντέλα (64gb-256gb) έχουν κάποια άλλη διαφορά πέραν του αποθηκευτικού χώρου?

Και κάποιο tempered glass που προτείνεται?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Πάτησα από περιέργεια στο νήμα και είδα το σχόλιο αυτό.

 

 

 

Θέλω να πάρω ένα καινούργιο κινητό και οι διαστάσεις του είναι περίπου σαν αυτές του iPhone 8 plus με τη μόνη διαφορά ότι είναι λίγο πιο στενό. Στο μήκος όμως είναι ίδιο.

 

 

 

Είναι όντως τόσο άβολο το μέγεθος σε ό,τι αφορά να το έχεις μαζί σου? Σκέφτομαι κιόλας ότι με θήκη το μέγεθος αυξάνεται ακόμα περισσότερο!

 

 

 

Τι κινητό έχεις σήμερα ;

Εγώ από iPhone 7 πήγα στο iPhone 8 Plus και η διαφορά είναι μεγάλη.

Αν είσαι τύπος με τσάντα τσαντάκι μπανάνα κανένα πρόβλημα.

Εγώ φεύγω για δουλειά έχοντας στο χέρι κινητό θήκη με γυαλιά και κλειδιά.

Το 7αρακι το χούφτώνα σαφώς πιο καλά στην παλάμη μου.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

iPhone 13 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Phone 8 Plus
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...