Jump to content

[Note 8] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)


ntinoscrypton
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ένα δίκιο το 'χεις! Είπα να τα έβαζα μαζί με τις εντυπώσεις μου, όταν παραλάβω.

Το πήρα από εδώ. Στα 24.90€.

Εσύ θα το τοποθετήσεις;

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Περιμένουμε εντυπώσεις, κοστίζει τα μισά σχεδόν από το dome. Βέβαια το dome έχει φοβερό after sale!

To after sale του dome ισχύει όταν το έχεις πάρει από amazon ή ebay. Όταν το έχεις πάρει από ελληνικό μαγαζί δεν ισχύει, δεν σε αφήνει καν να το καταχωρήσεις για την εγγύηση.

Εσύ θα το τοποθετήσεις;

Εγώ το τοποθέτησα. Το πέρασα σήμερα το μεσημέρι.

Παρακάτω έχω κάποιες φωτογραφίες, από τα περιεχόμενα της συσκευασίας, μερικές όπου το έχω βάλει πάνω στο dome για να δείτε την διαφορά στην κάλυψη της οθόνης (είναι ίδιες διαστάσεις, εκτός από τις γωνίες όπου κάνει μεγαλύτερη καμπύλη αφήνοντας περίπου ενάμιση χιλιοστό παραπάνω εκτεθειμένο, όμως αυτό το κάνει συμβατό με περισσότερες θήκες).

Επιπλέον έχω κάποιες μετά την τοποθέτηση.

Γενικότερα, η αίσθηση που μου έδωσε είναι ότι έκατσε καλύτερα από το dome, και δεν κάνει τόσο έντονο "σκαλί" στις άκρες του. ΚΕίναι πιο στρωτό. Τώρα ο χρόνος θα δείξει σε αντοχή. Ελπίζω να βοήθησα.

Φωτογραφίες εδώ!

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

To after sale του dome ισχύει όταν το έχεις πάρει από amazon ή ebay. Όταν το έχεις πάρει από ελληνικό μαγαζί δεν ισχύει, δεν σε αφήνει καν να το καταχωρήσεις για την εγγύηση.

 

Εγώ το τοποθέτησα. Το πέρασα σήμερα το μεσημέρι.

Παρακάτω έχω κάποιες φωτογραφίες, από τα περιεχόμενα της συσκευασίας, μερικές όπου το έχω βάλει πάνω στο dome για να δείτε την διαφορά στην κάλυψη της οθόνης (είναι ίδιες διαστάσεις, εκτός από τις γωνίες όπου κάνει μεγαλύτερη καμπύλη αφήνοντας περίπου ενάμιση χιλιοστό παραπάνω εκτεθειμένο, όμως αυτό το κάνει συμβατό με περισσότερες θήκες).

Επιπλέον έχω κάποιες μετά την τοποθέτηση.

Γενικότερα, η αίσθηση που μου έδωσε είναι ότι έκατσε καλύτερα από το dome, και δεν κάνει τόσο έντονο "σκαλί" στις άκρες του. ΚΕίναι πιο στρωτό. Τώρα ο χρόνος θα δείξει σε αντοχή. Ελπίζω να βοήθησα.

Φωτογραφίες εδώ!

 

Η τοποθέτηση του είναι εύκολο πράγμα, η θελει προσοχή;;;

Έχω βάλει αμέτρητα και γυαλάκια και μεμβράνες, αλλά κάθε φορά υπάρχει το ίδιο άγχος...

Αν το βάλεις στραβά, μπορείς να το βγάλεις και να το ξανατοποθετησεις;;;

Link to comment
Share on other sites

Η τοποθέτηση του είναι εύκολο πράγμα, η θελει προσοχή;;;

Έχω βάλει αμέτρητα και γυαλάκια και μεμβράνες, αλλά κάθε φορά υπάρχει το ίδιο άγχος...

Αν το βάλεις στραβά, μπορείς να το βγάλεις και να το ξανατοποθετησεις;;;

Είναι πολύ πιο απλή η διαδικασία απ' ότι φαίνεται. Δεν υπάρχει περίπτωση να το βάλεις στραβά, γιατί με τον οδηγό που βάζεις στο κινητό (το πορτοκαλί πλαστικό), έρχεται και κάθεται ακριβώς στο σημείο που πρέπει.

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Είναι πολύ πιο απλή η διαδικασία απ' ότι φαίνεται. Δεν υπάρχει περίπτωση να το βάλεις στραβά, γιατί με τον οδηγό που βάζεις στο κινητό (το πορτοκαλί πλαστικό), έρχεται και κάθεται ακριβώς στο σημείο που πρέπει.

 

Τώρα είδα τις φωτογραφίες... Γενικά πως το βλέπεις;; Αξίζει;;;

Θέλω να αλλάξω την μεμβράνη που έχω, και το συγκεκριμένο το κοιτάω με καλό μάτι...

Link to comment
Share on other sites

Το συγκεκριμένο το θεωρώ καλύτερο από το dome της Whitestone. Το Dome εξείχε αρκετά περισσότερο, δημιουργούσε περίπου διπλάσιο πάχος στην άκρη, ενώ αυτό είναι αρκετά smooth. Και το πενάκι ανταποκρίνεται άψογα.

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Το συγκεκριμένο το θεωρώ καλύτερο από το dome της Whitestone. Το Dome εξείχε αρκετά περισσότερο, δημιουργούσε περίπου διπλάσιο πάχος στην άκρη, ενώ αυτό είναι αρκετά smooth. Και το πενάκι ανταποκρίνεται άψογα.

 

Άψογος.... Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
φίλε μου τι λέει το γυαλί προστασίας? αξίζει να το πάρω?

Αξίζει, πάνω - κάτω ίδια ποιότητα με το dome αλλά στη μισή τιμή.

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Αξίζει, πάνω - κάτω ίδια ποιότητα με το dome αλλά στη μισή τιμή.

Αυτό ήθελα να ακούσω!ευχαριστώ πολύ φίλε!

θα έχω προβλήματα με τις θήκες ? λογικά έχει βίντεο για την τοποθέτηση ε?

ευχαριστώ πολύ!

Edited by tassos78
Link to comment
Share on other sites

Απο χθες τοποθετησα την μεμβρανη της rinkge ( invisible defender). Μονο καλα λογια εχω να πω.

Πιανει και τα ολαινα μπεζελ (το σασι) και ετσι αποτρεπει γρατζουνιες , αραχνες κλπ). Επισης επεοδη δεν ειναι υγρης τοποθετησης, δεν εχει ρο γνωστο pattern σαν νερα που εχουν αλλες ζελατινες.

Επισης ειναι συμβατη με ολες τις θηκες.

Αριστο touch, αριστη διαυγεια. Γενικως πολυ ευχαριστημενος. Μοναδικο μειονεκτημα οτι το πενακι δεν κυλαει τοσο smooth οσο στο γυαλι, αλλα ειναι λογικο να συμβαινει αυτο σε μια ζελατινα.

Edited by ddr2

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Απο χθες τοποθετησα την μεμβρανη της rinkge ( invisible defender). Μονο καλα λογια εχω να πω.

Πιανει και τα ολαινα μπεζελ (το σασι) και ετσι αποτρεπει γρατζουνιες , αραχνες κλπ). Επισης επεοδη δεν ειναι υγρης τοποθετησης, δεν εχει ρο γνωστο pattern σαν νερα που εχουν αλλες ζελατινες.

Επισης ειναι συμβατη με ολες τις θηκες.

Αριστο touch, αριστη διαυγεια. Γενικως πολυ ευχαριστημενος. Μοναδικο μειονεκτημα οτι το πενακι δεν κυλαει τοσο smooth οσο στο γυαλι, αλλα ειναι λογικο να συμβαινει αυτο σε μια ζελατινα.

Noμίζω ότι για πλαστικές μεμβράνες,πρέπει να βάλεις την άλλη μυτίτσα που έχει στο κουτί.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Noμίζω ότι για πλαστικές μεμβράνες,πρέπει να βάλεις την άλλη μυτίτσα που έχει στο κουτί.
Ναι, εχω βαλει την γκρι. Αυτη ειναι ετσι φτιαγμενη ωστε να μην αφηνει μονιμα σημαδια στη ζελατινα. Αλλιως οτι γραψεις στην οθονη μενει για παντα πανω στη ζελατινα. Ομως η κυλιση της πενας δεν ειναι ομαλη. Ειναι καπως αγρια, χωρις ομως λειτουργικο προβλημα. (ενω με το δακτυλο ειναι οκ το πραγμα).

Η συσκευασια εχει μεσα 3 μεμβρανες και κοστιζει 12 ευρω περιπου. Τιποτα δηλαδη.

Για εμενα το κυριοτερο ειναι 1ον οτι καλυπτει και τα πλαινα και 2ον οτι ειναι συμβατη με ολες τις θηκες.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Καλησπέρα παιδιά καινούργιος κάτοχος του τηλεφώνου .! με την συσσωρευμένη εμπειρία σας τι μου προτείνετε για screen protector ?έχω αγοράσει ήδη την αλκάνταρα της Samsung
Tech fusion
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά καινούργιος κάτοχος του τηλεφώνου .! με την συσσωρευμένη εμπειρία σας τι μου προτείνετε για screen protector ?έχω αγοράσει ήδη την αλκάνταρα της Samsung
Προσωπικα, προτεινω τη μεμβρανη της ringke που καλυπτει και το πλαινο bezel. Μπαινει ευκολα, ειναι συμβατο με ολες μα ολες τις θηκες και προστατευει και το πλαινο μεταλλο. Και κανει ειναι και φτηνη.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ θα την ψαξω. αν και βολεύτηκα με μία αγορα απο συμφορουμίτη με Θήκες και η μία είχε και screen protector
Tech fusion
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Να ρωτήσω κάτι για την συγκεκριμένη διάβασα Καποια παράπονα από χρήστες πως

τους κολάει. ισχύει κάτ ι τέτοιο? το s pen δουλεύει καλα?

Tech fusion
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι για την συγκεκριμένη διάβασα Καποια παράπονα από χρήστες πως

 

τους κολάει. ισχύει κάτ ι τέτοιο? το s pen δουλεύει καλα?

Αν εννοεις τη ringke, ειναι smooth και το pen γλιστραει πολυ ικανοποιητικα, χωρις να αφηνει μονιμα σημαδια.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Αν εννοεις τη ringke, ειναι smooth και το pen γλιστραει πολυ ικανοποιητικα, χωρις να αφηνει μονιμα σημαδια.

Χρησιμοποιείτε άλλη μύτη στο Spen με το ringke?

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιείτε άλλη μύτη στο Spen με το ringke?

 

Ναι, την γκρι.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, αγόρασα μια βάση κινητού για το αυτοκίνητο μαγνητική και παρατήρησα ότι κάπως εβαλα το κινητό επανω χωρις μαγνήτη στην πλάτη αυτό στάθηκε.

Ξέρει κανείς γιατί; Μήπως δημιουργή πρόβλημα;

Digital-Doctor.blogspot.gr
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, αγόρασα μια βάση κινητού για το αυτοκίνητο μαγνητική και παρατήρησα ότι κάπως εβαλα το κινητό επανω χωρις μαγνήτη στην πλάτη αυτό στάθηκε.

Ξέρει κανείς γιατί; Μήπως δημιουργή πρόβλημα;

 

Κανένα θέμα.

Το κινητό, από την στιγμή που φορτίζει ασύρματα, έχει built-in μαγνήτη. Αν δε, βάλεις και κάποια λεπτή θήκη, δεν χρειάζονται οι έξτρα μαγνήτες που δίνουν μαζί με τις αντίστοιχες βάσεις.

I am a traveler of both time and space
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, αγόρασα μια βάση κινητού για το αυτοκίνητο μαγνητική και παρατήρησα ότι κάπως εβαλα το κινητό επανω χωρις μαγνήτη στην πλάτη αυτό στάθηκε.

Ξέρει κανείς γιατί; Μήπως δημιουργή πρόβλημα;

Δεν υπαρχει προβλημα ,το ιδιο εχω και εγω,μαγνητικη που φορτιζει και το βαζω κατευθειαν χωρις το εξτρα δαχτυλιδι μαγνητη.Το μονο που κανει ειναι οτι οταν το ακουμπαω ανοιγει το μενου του s pen.Ιδιοτροπια ειναι και οχι κατι ας πουμε επιβλαβες για το κινητο.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις.

 

Δεν υπαρχει προβλημα ,το ιδιο εχω και εγω,μαγνητικη που φορτιζει και το βαζω κατευθειαν χωρις το εξτρα δαχτυλιδι μαγνητη.Το μονο που κανει ειναι οτι οταν το ακουμπαω ανοιγει το μενου του s pen.Ιδιοτροπια ειναι και οχι κατι ας πουμε επιβλαβες για το κινητο.

 

Εμένα αυτό δεν το κάνει...

Digital-Doctor.blogspot.gr
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 8] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...