Jump to content

[Note 8] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)


ntinoscrypton
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γιαννη, μαζεψες την εργαλειαρα το νοτε?

 

Συντομως Βαγγελη θα το χτυπησω. Οποτε, ξερεις, προετοιμαζομαι :p

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Συντομως Βαγγελη θα το χτυπησω. Οποτε, ξερεις, προετοιμαζομαι :p

 

Καλώς να παραλαβεις λοιπόν το εργαλείο και να δούμε τις εντυπώσεις σου...

Link to comment
Share on other sites

Συντομως Βαγγελη θα το χτυπησω. Οποτε, ξερεις, προετοιμαζομαι :p

 

Σε περιμενω στη γωνια, να το ξερεις!!! :D:D:D

ΜySmartphone: Xiaomi 14 Ultra

MySmartwatch:  Garmin Forerunner 965

 

Link to comment
Share on other sites

Συντομως Βαγγελη θα το χτυπησω. Οποτε, ξερεις, προετοιμαζομαι :p

Καλή χώνεψη η maxi λουκονικοπιτα Γιαννη:D:p

Άνετα συμμετέχεις και στο πρωτάθλημα ξιφομαχίας:lol:

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιείτε κάποιον ασύρματο φορτιστή και αν ναι ποιον; Γλυκοκοιτάζω αυτόν απλά ψάχνω καμιά προσφορά.
Link to comment
Share on other sites

Έχει βάλει κανένας αυτο εδώ της spigen?

https://www.spigen.com/collections/galaxy-note-8/products/screen-protector-glas-tr-nano-liquid

«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

Έχει βάλει κανένας αυτο εδώ της spigen?

https://www.spigen.com/collections/galaxy-note-8/products/screen-protector-glas-tr-nano-liquid

 

Αφού είναι υλικό που πολυμερίζεται και που δεν μπορείς να είσαι σίγουρος ότι η εγκατάσταση έχει πιάσει 100% σε όλη την επιφάνεια απλά την αποφεύγεις.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να πει ποια προστασία είναι καλύτερη για την οθόνη του note;;; εχω πληρώσει ήδη 40€ με αθλια αποτελέσματα... Αυτή που εχω τώρα απλά χαραμίζει το touch... Ισως να πρέπει να πατάω 2-3 φορές κάθε γράμμα... Απο θήκη φοράω την Rugged Protective Cover της Samsung.

 

*

 

*

 

*

 

*

 

 

 

Note 8

Link to comment
Share on other sites

Πήρα (από αεροδρόμιο εξωτερικού) αυτή τη θήκη σε μπλε:

https://www.amazon.co.uk/GEAR4-Oxford-Wallet-Folio-Samsung/dp/B076ZRK87K/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1511859157&sr=8-1&keywords=gear4+note+8+case

 

Με βολεύει αρκετά, γιατί παρέχει προστασία (military grade λέει) μιας και δεν χρησιμοποιώ glass ή screen protector. Το κινητό βέβαια μεγαλώνει σε όγκο, αλλά δεν μπορούμε να τα έχουμε όλα. Το κλείσιμο της, είναι λίγο περίεργο, και δεν είναι μαγνητικό, όπως λέει στην περιγραφή.

Επίσης λόγω της κατασκευής της με κυρτή επιφάνεια διπλα στο fingerprint, είναι αρκετά εύκολη η χρήση του.

Γενικά καλή θήκη για 30-35 ευρώ.

Edited by scion
Link to comment
Share on other sites

Πήρα (από αεροδρόμιο εξωτερικού) αυτή τη θήκη σε μπλε:

https://www.amazon.co.uk/GEAR4-Oxford-Wallet-Folio-Samsung/dp/B076ZRK87K/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1511859157&sr=8-1&keywords=gear4+note+8+case

 

Με βολεύει αρκετά, γιατί παρέχει προστασία (military grade λέει) μιας και δεν χρησιμοποιώ glass ή screen protector. Το κινητό βέβαια μεγαλώνει σε όγκο, αλλά δεν μπορούμε να τα έχουμε όλα. Το κλείσιμο της, είναι λίγο περίεργο, και δεν είναι μαγνητικό, όπως λέει στην περιγραφή.

Επίσης λόγω της κατασκευής της με κυρτή επιφάνεια διπλα στο fingerprint, είναι αρκετά εύκολη η χρήση του.

Γενικά καλή θήκη για 30-35 ευρώ.

Θα σου έλεγα να βάλεις προστασία οθόνης γιατί κάποιες από αυτές τις θήκες έχουν κάνει σημάδια σε οθόνες. Είδα πρόσφατα Ν8 αγορασμένο από Αγγλία που φόραγε τέτοια θήκη, που την πούλησε το ίδιο κατάστημα που έδωσε και το κινητό και είχε κάνει θαμπάδες στην οθόνη.

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιείτε κάποιον ασύρματο φορτιστή και αν ναι ποιον; Γλυκοκοιτάζω αυτόν απλά ψάχνω καμιά προσφορά.

 

Χρησιμοποιώ αυτόν https://www.samsung.com/us/mobile/mobile-accessories/phones/wireless-charging-pad-black-sapphire-ep-pg920ibugus/ . Παραδόξως φορτίζει αρκετά γρήγορα το Note..

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Θα σου έλεγα να βάλεις προστασία οθόνης γιατί κάποιες από αυτές τις θήκες έχουν κάνει σημάδια σε οθόνες. Είδα πρόσφατα Ν8 αγορασμένο από Αγγλία που φόραγε τέτοια θήκη, που την πούλησε το ίδιο κατάστημα που έδωσε και το κινητό και είχε κάνει θαμπάδες στην οθόνη.

 

Με προβληματίζει αυτό που λες, αν και στην συγκεκριμένη δεν είμαι σίγουρος αν (πολυ)ακουμπάει την οθόνη.

Link to comment
Share on other sites

Αν θες μεμβράνη πας σε ScreenKnight που κοστίζει 4 5 ευρώ αν δεν κάνω λάθος η σε τζαμί dome που κοστίζει 50+. Εγώ και από τα 2 έμεινα ευχαριστημένος.

 

Samsung Note 8

Link to comment
Share on other sites

Με προβληματίζει αυτό που λες, αν και στην συγκεκριμένη δεν είμαι σίγουρος αν (πολυ)ακουμπάει την οθόνη.

 

Το μόνο σοβαρό μειονέκτημα που της βρίσκω εγώ - κατά τα άλλα φαίνεται τέλεια - είναι ότι δεν έχει μια οπή εμπρίς για το notification led.

 

Μα καλά, δεν τους κόβει ότι είναι απαραίτητο? Εν τω μεταξύ, οι περισσότερες του είδους, δεν έχουν οπή στο σημείο αυτό. ΜΕΓΑ ΛΑΘΟΣ .....

Link to comment
Share on other sites

Αν θες μεμβράνη πας σε ScreenKnight που κοστίζει 4 5 ευρώ αν δεν κάνω λάθος η σε τζαμί dome που κοστίζει 50+. Εγώ και από τα 2 έμεινα ευχαριστημένος.

 

Samsung Note 8

Η screenknight ειναι case friendly?

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά ναι. Με τις θήκες που είχα δεν είχα πρόβλημα.

 

Samsung rugged Samsung alcandara Puro slim Ringke Fusion(ελαφριά κάτω αριστερά σήκωνε ελαφρώς την μεμβράνη αλλά ήταν επειδή την είχα βάλει εγώ λίγο πιο κάτω)

 

Samsung Note 8

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο σοβαρό μειονέκτημα που της βρίσκω εγώ - κατά τα άλλα φαίνεται τέλεια - είναι ότι δεν έχει μια οπή εμπρίς για το notification led.

Μα καλά, δεν τους κόβει ότι είναι απαραίτητο? Εν τω μεταξύ, οι περισσότερες του είδους, δεν έχουν οπή στο σημείο αυτό. ΜΕΓΑ ΛΑΘΟΣ .....

 

Είναι παράληψη, αλλά υπάρχουν και χειρότερα, θα μπορούσε να μην έχει τρύπα για το ακουστικό!

 

----- προσθήκη μηνύματος 69 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σχετικά ναι. Με τις θήκες που είχα δεν είχα πρόβλημα.

Samsung rugged Samsung alcandara Puro slim Ringke Fusion(ελαφριά κάτω αριστερά σήκωνε ελαφρώς την μεμβράνη αλλά ήταν επειδή την είχα βάλει εγώ λίγο πιο κάτω)

 

Ωραία, αν το αποφασίσω θα την πάρω, thanks.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,υπαρχει καποιο καλο πουγκι για αγορα απο ελλαδα?
καλησπέρα,

εγώ πήρα από ένα μαγαζί στην νέα Σμύρνη ένα shocksock για sony z1 αν θυμάμαι καλά και το χωράει μέσα μαζί με θήκη την γνήσια της Samsung η την spigen.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δυσκολα θα βρεις καποιο γυαλι να παταει με θηκες.Γενικα τα τζαμακια στις edge οθονες εχουν μεγαλο θεμα.

 

Δεν εχω εμπειρι με το θεμα αλλα εγω βρηκα αυτο

 

https://spaceboy.io/store/spigen-glas-tr-curved-587gl22399-samsung-galaxy-note-8-full-cover-premium-tempered-glass-screen-protector/

 

Φανταζομαι θα κανει σε συνδυασμο με Spigen θηκη. Τωρα Samsung και Universal δε ξερω πως θα παταει

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας παιδιά! Μπορεί κάποιος σας παρακαλώ πολύ να με βοηθήσει!! είμαι νέος κάτοχος του Note 8 και δεν μπορώ να βρω ένα Tempered Glass της προκοπής.. ποιο είναι το καλύτερο Tempered Glass σε εφαρμογή χωρίς να φεύγει από τα πλάγια και να έχει και καλό touch.. ??? ή και μεμβράνη? τι προτείνετε..?? φοράω Alcantara ..

 

Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

το dome είναι η μόνη επιλογή. Όλα τα άλλα δεν κάνουν σωστή επαφή.

Νομίζω με την θήκη σου δεν έχεις θέμα,θα σου πουν και τα παιδιά που το έχουν δοκιμάσει με την al.

Link to comment
Share on other sites

το dome είναι η μόνη επιλογή. Όλα τα άλλα δεν κάνουν σωστή επαφή.

Νομίζω με την θήκη σου δεν έχεις θέμα,θα σου πουν και τα παιδιά που το έχουν δοκιμάσει με την al.

Σε ζελατίνα (όχι temperred) παίζει κάτι καλό στην αγορα;

 

Sent from my Galaxy Note 8

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 8] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...