Jump to content

[Note 8] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)


ntinoscrypton
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μετα από πολλες προστασιες κατεληξα στο Whitestone Dome Glass και περιμενω να ερθει απο mobilefun.co.uk

Ξερει κανεις να με βοηθησει πως θα το παραλαβω εδω Ελλαδα, εχω επιλεξει τη φθηνη μεθοδο International Mail αλλα δεν μου εχουν στειλει tracking number..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Χαιρετώ την παρέα.

Μόλις το πήρα από την προσφορά του public και τώρα ψάχνω θήκη. Στο s8+ είχα την samsung σιλικόνης και ήμουν πολύ ευχαριστημένος. Μου έχει καρφωθεί και η alcadara. Ποια προτείνεται???

Βασικά δεν θέλω χοντροκομμένη και ενδιαφέρομαι μόνο για πλάτης.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ την παρέα.

Μόλις το πήρα από την προσφορά του public και τώρα ψάχνω θήκη. Στο s8+ είχα την samsung σιλικόνης και ήμουν πολύ ευχαριστημένος. Μου έχει καρφωθεί και η alcadara. Ποια προτείνεται???

Βασικά δεν θέλω χοντροκομμένη και ενδιαφέρομαι μόνο για πλάτης.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Με γειες...περιμένουμε εντυπώσεις...Και σε σχέση βέβαια με το s8 plus που είχες πριν. Η alcantara δεν μου πολυ-άρεσε να σου πω την αλήθεια. Το κάνει χοντροκομμένο για τα γούστα μου. Στο s8 plus φοράω την nillkin (σιλικόνης) και δεν την αλλάζω.

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με γειες...περιμένουμε εντυπώσεις...Και σε σχέση βέβαια με το s8 plus που είχες πριν. Η alcantara δεν μου πολυ-άρεσε να σου πω την αλήθεια. Το κάνει χοντροκομμένο για τα γούστα μου. Στο s8 plus φοράω την nillkin (σιλικόνης) και δεν την αλλάζω.

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δεν την έχω δει από κοντά, απλά μου κάνει κλικ. Συνήθως παίρνω σιλικόνης αλλα είπα να κάνω την αλλαγή. Όμως ο όγκος είναι κοκκινη γραμμή για μένα κι αν είναι όπως την περιγράφεις τότε αλλάζω πορεία....

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δεν την έχω δει από κοντά, απλά μου κάνει κλικ. Συνήθως παίρνω σιλικόνης αλλα είπα να κάνω την αλλαγή. Όμως ο όγκος είναι κοκκινη γραμμή για μένα κι αν είναι όπως την περιγράφεις τότε αλλάζω πορεία....
Είναι σαν χειμερινή επένδυση :)

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με το ίδιο πρόγραμμα μου βγάζει 52.55ΜΒ/s Read και 38.11MB/s Write.
Μάλλον είναι και λίγο ότι να ναι αυτά τα προγράμματα. Σε ολόφρεσκη plus pro έκανα 3 τεστ: στο πρώτο έκανα το συνοπτικό και μου έβγαλε 200+ read και 180 κατι write το οποίο είναι κυριολεκτικά για τα πανηγύρια μιας και ούτε η κάρτα ούτε το ίδιο το τηλέφωνο υποστηρίζουν τέτοιες ταχύτητες. Στο δεύτερο και τρίτο έκανα το default και έδωσε 60+ read και 50 write ενώ στο τελευταίο 40 read και 60+ write που είναι επίσης κουλό. Το συμπέρασμά μου είναι ότι δεν είναι να τα πέρνουμε και πολύ στα σοβαρά αυτά τα bench.

 

> Galaxy Note 8 Maple Gold

Link to comment
Share on other sites

Πάντως και εμένα η evo plus κόκκινη 64αρα με ονομαστική 100/60 μου δίνει πραγματικές ταχύτητες 50% κάτω.

Χρησιμοποίησα αυτή την εφαρμογή:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.a1dev.sdbench

Καμία εφαρμογή στο κινητό δεν σου δίνει σωστά νούμερα. Γι'αυτό έγραψα πιο πάνω να γίνει η δοκιμή στον υπολογιστή. Εμένα μια εφαρμογή sd benchmark κάπως έτσι τέλος πάντων μου είχε βγάλει 1600mb write !

 

Samsung Note 8

Link to comment
Share on other sites

Χθες παρέλαβα την θήκη Ringke onyx....

Με μια λέξη "φανταστική"... Πανέμορφη πάχος και όγκος περίπου όπως η spigen liquid air αλλά μιλάμε για τρελή ομπρφια7

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Χθες παρέλαβα την θήκη Ringke onyx....

Με μια λέξη "φανταστική"... Πανέμορφη πάχος και όγκος περίπου όπως η spigen liquid air αλλά μιλάμε για τρελή ομπρφια7

 

Για τη θηκη αυτη ειχα διαβασει ως αρνητικο οτι δεν ταιριαζει με πολλα tempered ή ζελατινες. Ισχυει;

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Όσο κι αν ψάχνω, δεν βγάζω άκρη με τις θήκες.

Θα μπουμπουνιξω στο τέλος την μαύρη αλκανταρα να ησυχάσω.....

Για τζαμάκι από Ελλάδα για άμεση αγορά?

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Όσο κι αν ψάχνω, δεν βγάζω άκρη με τις θήκες.

Θα μπουμπουνιξω στο τέλος την μαύρη αλκανταρα να ησυχάσω.....

Για τζαμάκι από Ελλάδα για άμεση αγορά?

Γιατί δεν παίρνεις πχ μια liquid air που είναι και αρκετα φθηνότερη και δεν λερώνει/ αλλοιωνεται εύκολα σε σχέση με την alcantara και προστατεύει και την κάτω πλευρά της συσκευης;

 

Sent from my Galaxy Note 8

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν παίρνεις πχ μια liquid air που είναι και αρκετα φθηνότερη και δεν λερώνει/ αλλοιωνεται εύκολα σε σχέση με την alcantara και προστατεύει και την κάτω πλευρά της συσκευης;

 

Sent from my Galaxy Note 8

 

Καλή μου φαίνεται. Είναι λεπτή?

Για τζαμάκι?

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Η alcantara δεν ειναι κακη παντως. Την πηρα σε μαυρη και δεν δινει πολυ ογκο (και το γραφει καποιος που μεχρι και το συγκεκριμενο μοντελο ειχα παντα τις συσκευες μου χωρις θηκη για αυτον ακριβως τον λογο). Το μονο που ισως δε θα αρεσει σε καποιους (ενω αλλοι θα το λατρεψουν) ειναι η αισθηση του υλικου.

Προσωπικα (και αλλοι που την εχουν πιασει) θεωρω πως ειναι πολυ ποιιοτικο και δινει καλο grip στη συσκευη, αλλα εχω ακουσει σχολια απο "Μοιαζει με καναπε" μεχρι "Ειναι σαν πετσετα". :lol:

 

Παντως το υλικο alcantara πλενεται με νερο και σαπουνι αν λερωθει και γινεται σαν καινουριο. Well τωρα που το σκεφτομαι και οι πετσετες το ιδιο :lol::lol:

 

Εγω το σκεφτομαι για την LED παντως καποια στιγμη, αν την εχει καποιος και θελει να γραψει μια γνωμη feel free!!

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Για το δικό μου γούστο η ποιό όμορφη θηκη-πλάτη που έχει βγει για το ΝΟΤΕΛΙ....Ringke Onyx

Φανταστική ποιότητα κατασκευής στο επίπεδο των spigen και καλύτερη σε ασφάλεια πολύ καλό κράτημα και καθόλου δακτυλιες πίσω....

Δίνει τον όγκο της Spigen liquid air (όχι περισσότερο) αλλά η πλάτη είναι από άλλο πλανήτη υπέροχη...αν και λάτρης των υπέρ σλιμ θηκων θα την κρατήσω μέχρι να την βαρεθώ.....

IMG-53130583c0d504f510afc1d7b26e783f-_V.jpg"]IMG-53130583c0d504f510afc1d7b26e783f-_V.jpg[/url]

IMG-e9d3d978189e00b2ae330ca2f4361d6d-_V.jpg"]IMG-e9d3d978189e00b2ae330ca2f4361d6d-_V.jpg[/url]

Edited by tsiglas
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρέλαβα την spigen tough armor και spigen curve tempered glass. Η θήκη τέλεια, τώρα όμως νομίζω το τζαμακι δεν είναι case friendly. Λετε να μπαίνει η θα μου το βγάλει;;;

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

From N9
Link to comment
Share on other sites

Όταν το έχετε συνδεδεμένο στο dex (όσοι το χρησιμοποιείτε), ο ήχος από πού ακούγεται;

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όσοι έχετε βάλει είτε τζαμακι είτε ζελατίνα μπορείτε να βάλετε και μια φωτογραφία να δούμε πως κάθεται σε συνδυασμό με την θήκη που έχετε επιλέξει;

 

Παρατηρώ οτι τα τελευταία χρόνια που παρουσίασε η Samsung τις edge οθόνες η αναζήτηση του σωστού συνδυασμου προστασίας οθόνης και θήκης έχει δυσκολέψει και αυτό με κρατάει μακριά από το Note παρότι ήμουν κάτοχος από την 1η γενιά. Πχ στο S7 Edge της γυναίκας μου η όλη διαδικασία ήταν σκέτος μπελάς και τελικά το άφησε χωρίς προστασία στην οθόνη.

Link to comment
Share on other sites

Κατέληξα στην αλκανταρα.

Κάποιο τζαμακι που να συνεργάζεται?

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Κατέληξα στην αλκανταρα.

Κάποιο τζαμακι που να συνεργάζεται?

 

Κώστα (@montoya_42) θεωρώ ότι η παρακάτω θήκη είναι πολύ καλή περίπτωση..

 

https://spaceboy.io/store/spigen-thin-fit-587cs22051-samsung-galaxy-note-8-case-matte-black/

 

Την χρησιμοποιώ στο s7 edge και είναι εξαιρετική ...

Θανάσης
Link to comment
Share on other sites

Κώστα (@montoya_42) θεωρώ ότι η παρακάτω θήκη είναι πολύ καλή περίπτωση..

 

https://spaceboy.io/store/spigen-thin-fit-587cs22051-samsung-galaxy-note-8-case-matte-black/

 

Την χρησιμοποιώ στο s7 edge και είναι εξαιρετική ...

 

Γειά σου "συνονόματε".

Ωραία δείχνει, πραγματικά. Όμως έχω ήδη πάρει την αλκανταρα και θα την παραλάβω μεθαύριο.

Πότε να σε περιμένω "δίπλα"?

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Γειά σου "συνονόματε".

Ωραία δείχνει, πραγματικά. Όμως έχω ήδη πάρει την αλκανταρα και θα την παραλάβω μεθαύριο.

Πότε να σε περιμένω "δίπλα"?

 

Και η αλκαντάρα καλή είναι αλλά νομίζω δίνει μεγαλύτερο ''ογκο''

Όσο αφορά το ''δίπλα'' .. σύντομα ( την δικαιολογία για την extra δαπάνη στην σύζυγο ψάχνω ...) :lol:

Θανάσης
Link to comment
Share on other sites

έβαλα και εγώ σήμερα το τζάμι της xone με κόλλα παντού. καταπληκτικό χωρίς να χάνεις καθόλου αφή
Link to comment
Share on other sites

Και η αλκαντάρα καλή είναι αλλά νομίζω δίνει μεγαλύτερο ''ογκο''

Όσο αφορά το ''δίπλα'' .. σύντομα ( την δικαιολογία για την extra δαπάνη στην σύζυγο ψάχνω ...) :lol:

 

Να το βάλεις κάτω από το δέντρο και κάνε πως δεν έχεις ιδέα για το ποιος ήταν ο χοντρός παππούλης με την γενειάδα και με τα κόκκινα που τι άφησε εκεί.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

έβαλα και εγώ σήμερα το τζάμι της xone με κόλλα παντού. καταπληκτικό χωρίς να χάνεις καθόλου αφή

 

Πες μας με ποια θήκη και ένα λινκ

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Να το βάλεις κάτω από το δέντρο και κάνε πως δεν έχεις ιδέα για το ποιος ήταν ο χοντρός παππούλης με την γενειάδα και με τα κόκκινα που τι άφησε εκεί.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Πες μας με ποια θήκη και ένα λινκ

Λινκ δεν έχει. Στο extreme mobile το τζάμι x one full glue. Καταπληκτικό!

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όσοι το πήρατε από τις μεγάλες αλυσίδες, μπείτε στο samsung members μήπως προλάβετε και τσιμήσετε δωρεάν καμιά θήκη.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 8] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...