Jump to content

Xiaomi Mi A1


Street
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα!

 

Από τότε που πέρασα την pie μου εμφανίζεται το εξής παράδοξο. Σε τυχαίες στιγμές και όχι πάντα, ενώ μπορεί να έχω πολλές εφαρμογές ανοιχτές, όταν πατάω το κουμπί που τις εμφανίζει, δε δείχνει καμια. Αυτό στρώνει μόνο με επανεκκίνηση του κινητού, όπου μου δείχνει και όσες ήταν ανοιχτές πριν. Καμιά ιδέα;

 

Νομίζω οτι το πέτυχα οτι είναι πρόβλημα της Pie σε κάποιους, εγώ δεν το έχω. Report σε Google και Xiaomi θα σου πρότεινα... ;)

Link to comment
Share on other sites

τρόπος να περασουμε την gcam και να συνεχιζουμε να εχουμε update υπάρχει;

Nokia 3200 ---> Sony Ericsson W810i ---> Sony Ericsson W995i ---> Huawei Honor 2 ---> Huawei Mate 7 ---> Xiaomi Mi A1 ---> Xiaomi Mi 9 SE ---> Realme 9 Pro+

Link to comment
Share on other sites

εχει πέσει η αποδοση στο ακουστικο σε επιπεδο κλήσης σε κάποιον ? ακουω ελαχιστα τον συνομιλητή μου , και αν εχετε βρει καποια λύση
Link to comment
Share on other sites

Νέος κάτοχος του Mi A1. Σκεφτόμουν για το A2 αλλά διάβαζα διάφορα θέματα με τις ραμ καθώς και σε κάμποσους δεν ερχόντουσαν οι ενημερώσεις. Πολύ όμορφο το Α1 λεπτό, μεταλλικό πρώτη φορά σε stock android μου αρέσει που είναι bloatware free. Με το που το άνοιξα ήταν στην 7.1.2 :!: οπότε έπρεπε να κάνω όλες τις αναβαθμίσεις με τη σειρά για να φτάσω στην 9 με security patch Μαρτίου

 

εχει πέσει η αποδοση στο ακουστικο σε επιπεδο κλήσης σε κάποιον ? ακουω ελαχιστα τον συνομιλητή μου , και αν εχετε βρει καποια λύση

 

Όσες κλήσεις είχα δεν αντιμετώπισα κάποιο θέμα με χαμηλή ένταση όλους τους άκουγα καθαρά

iPhone 3G ➡ 5S ➡ 6S ➡ 7 Plus ➡ XR ➡ 11 ➡ 12 ➡ 14 Pro 

Samsung Galaxy A5, S7, S8, S22 Ultra

Other phones: LG Optimus L9, Motorola Moto X. Xiaomi Mi 8 Lite, Honor Play, Xiaomi Mi A1, Huawei P20, Google Pixel 6a

Link to comment
Share on other sites

παιδια μονο σ εμενα αργει πολύ να ανοιξει; κανει ώρα να φορτωσει κατά το ανοιγμα της συσκευής.

Nokia 3200 ---> Sony Ericsson W810i ---> Sony Ericsson W995i ---> Huawei Honor 2 ---> Huawei Mate 7 ---> Xiaomi Mi A1 ---> Xiaomi Mi 9 SE ---> Realme 9 Pro+

Link to comment
Share on other sites

εχει πέσει η αποδοση στο ακουστικο σε επιπεδο κλήσης σε κάποιον ? ακουω ελαχιστα τον συνομιλητή μου , και αν εχετε βρει καποια λύση
Σε μένα εδώ και καιρό. Σε ανοιχτή ακρόαση και με ακουστικά ακούω κανονικά.

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το dark theme δε δουλεύει σε όλους η μόνο εγώ έχω πρόβλημα;
Δε δούλεψε ποτέ, ούτε σε μένα

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε μένα εδώ και καιρό. Σε ανοιχτή ακρόαση και με ακουστικά ακούω κανονικά.

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εγώ δεν μπορώ να βγάλω άκρη σε συνομιλία , δεν ξέρω από ποτέ το χω γιατί συνήθως μιλάω με bt σίγουρα πάντως μετά το update se pie . Έχεις εγγύηση έχεις ασχοληθεί καθόλου περαιτέρω

Link to comment
Share on other sites

παιδια μονο σ εμενα αργει πολύ να ανοιξει; κανει ώρα να φορτωσει κατά το ανοιγμα της συσκευής.
Το είχα και εγώ και έφταιγε η κάρτα SD ,ήταν corrupted, την άλλαξα και έφτιαξε.

Δοκίμασε να την βγάλεις προσωρινά...

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Windows 10 Mobile 4 Life

 

Αν και δεν υπάρχουν Apps

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν μπορώ να βγάλω άκρη σε συνομιλία , δεν ξέρω από ποτέ το χω γιατί συνήθως μιλάω με bt σίγουρα πάντως μετά το update se pie . Έχεις εγγύηση έχεις ασχοληθεί καθόλου περαιτέρω
Έχω εγγύηση, αλλά δεν έχω ασχοληθεί ακόμα γιατί από αυτά που ακούω από όσους έχουν πάει τηλέφωνο σε εγγύηση στα public από όπου το πήρα, έχουν μείνει για κανένα μήνα ή και περισσότερο χωρίς συσκευή. Δεν έχω δεύτερη αξιόπιστη συσκευή και έτσι δεν το έχω αποφασίσει να απευθυνθώ στο Service του public.

Είχα διαβάσει και μια ανακοίνωση της xiaomi που αν είχα καταλάβει καλά το περιεχόμενο, έλεγε ότι η χαμηλή ένταση στο ακουστικό στη διάρκεια των κλήσεων δεν είναι bug αλλά ρύθμιση που έχουν κάνει.

Edited by DrVasilis
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τον τελευταίο καιρό βρίσκω ανοιχτά τα δεδομένα ενώ 100% τα αφήνω κλειστά. Στην αρχή έλεγα ότι μπορεί να κάνω λάθος και να το ξεχνάω αλλά πια είμαι σίγουρος. Έψαξα τις ρυθμίσεις εφαρμογών, καμία εφαρμογή δεν έχει δικαιώματα διαχειριστή (εκτός από την εύρεση συσκευής που πάντα είχε). Καμία ιδέα τι στην ευχή γίνεται;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τον τελευταίο καιρό βρίσκω ανοιχτά τα δεδομένα ενώ 100% τα αφήνω κλειστά. Στην αρχή έλεγα ότι μπορεί να κάνω λάθος και να το ξεχνάω αλλά πια είμαι σίγουρος. Έψαξα τις ρυθμίσεις εφαρμογών, καμία εφαρμογή δεν έχει δικαιώματα διαχειριστή (εκτός από την εύρεση συσκευής που πάντα είχε). Καμία ιδέα τι στην ευχή γίνεται;
Τσεκαρε λίγο τις ρυθμίσεις προγραμματιστών.Υπαρχει μια επιλογή που λέει "πάντα ενεργά δεδομένα κινητής τηλεφωνίας" . Αν ειναι ενεργοποιημένο αυτό φταίει...

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για την ιδέα, δεν είναι αυτό δυστυχώς. Μπορεί να περάσει 2-3 μέρες χωρίς να ανοίξει και ξαφνικά την επόμενη μέρα να το βρω ανοιχτό δύο φορές. Πολύ περίεργο.
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για την ιδέα, δεν είναι αυτό δυστυχώς. Μπορεί να περάσει 2-3 μέρες χωρίς να ανοίξει και ξαφνικά την επόμενη μέρα να το βρω ανοιχτό δύο φορές. Πολύ περίεργο.

 

Roport > Xiaomi ;)

Link to comment
Share on other sites

ειχα για 6 μηνες το τηλεφωνο στο συρταρι τωρα που ξαναδουλεψα ειδα οτι με το android 9 ξεκλειδωσαν και την ταχεια φορτιση
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

Ε, ναι, μην τρελαθούμε κιόλας. Εδώ παίρνουμε update πιο αργά απ'τα Samsung και θα δούμε και Q?057644184117616d1229a1328d1ff4d6.jpg

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μας τύφλωσες :lol:

Μην γκρινιάζετε συνέχεια, μια χαρά είναι το τηλέφωνο

Για δείτε πόσα Premium Brand κινητά δεν έχουν πάρει ακόμη 9.0

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.3.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

Το συγκεκριμένο είναι η προσωπική άποψη του αρθρογράφου στο notebookcheck, και μην αρχίσουμε πάλι την γκρίνια και την αρνητικότητα με τις αναβαθμίσεις της Xiaomi, έχει υπερκαλυφθεί σε προηγούμενες σελίδες... Όσο για την σύγκριση με την Samsung, είναι οτι χειρότερο υπάρχει, όσοι ήταν κάτοχοι γνωρίζουν... ;)

Το θέμα όπως έχω ξανά αναφέρει δεν είναι στο αν θα πάρουμε την Q, όσο στο να λειτουργεί απροβλημάτιστα η νέα έκδοση, κάτι που δεν έχει συμβεί ποτέ πχ με Samsung! ;) (Μέχρι στιγμής μια χαρά τα πάει η Xiaomi!)

Και η πηγή που χρησιμοποίησε το notebookcheck για την συγκεκριμένη είδηση:

https://www.androidcentral.com/here-are-phones-we-know-will-get-android-q

Link to comment
Share on other sites

Στο πρόβλημα με το κουμπί του Backup που είναι γκρι η λύση είναι καθαρισμός στο data/storage των Google Play services. ;)
Link to comment
Share on other sites

Ναι, καθαρισμός cache μνήμης πώς κάνω;;;

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Νομίζω οτι έχουν αφαιρέσει αυτή την δυνατότητα, εγώ χρησιμοποιώ το γνωστό και αξιόπιστο SD Maid για καθαρισμό του Android και κάνω πάντα ένα καθάρισμα πριν την εγκατάσταση κάθε μηνιαίας αναβάθμισης.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Xiaomi Mi A1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...