Jump to content

Xiaomi Mi A1


Street
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τι πρέπει να κάνω για να επαναφέρω το κλείδωμα του bootloader; γίνεται από το κινητό;

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

το καλύτερο είναι να περάσεις rom από την αρχή και να κάνεις σωστά αυτή τη φορά το πέρασμα της κάμερας

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

https://gr.gizchina.com/2018/12/20/google-pixel-3-3-xl-neo-sovaro-bug-plittei-tis-nayarchides/

Ευτυχώς μετά από ένα χρόνο + συμβιώσεις με το ταπεινό Α1 δεν αντιμετώπισα το παραμικρό. ( Εκτός από το θέμα με τον αισθητήρα εγγύτητας που λύθηκε με τις αναβαθμίσεις) Κάπου διάβασα ότι από αύριο θα αρχίσει να δίνεται το update και μέχρι το τέλος του έτους θα έχει δωθεί σχεδόν σε όλους. Ελπίζω να ισχύει.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω το θέμα με το touch που έχουν σχεδόν όλες οι συσκευές με 8.1, ακόμη και τα pixel!

Από ότι διάβασα στο xda, λύνεται με root και ένα module του magisk, αλλά περιμένω την P για οριστική λύση.

Το κακό είναι πως και στην έκδοση pie εμφανίζονται προβλήματα. Ελπίζω να μην είναι αλήθεια ή τουλάχιστον το πρόβλημα να είναι μικρότερο.

 

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω το θέμα με το touch που έχουν σχεδόν όλες οι συσκευές με 8.1, ακόμη και τα pixel!

Από ότι διάβασα στο xda, λύνεται με root και ένα module του magisk, αλλά περιμένω την P για οριστική λύση.

Το κακό είναι πως και στην έκδοση pie εμφανίζονται προβλήματα. Ελπίζω να μην είναι αλήθεια ή τουλάχιστον το πρόβλημα να είναι μικρότερο.

 

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Τα θέματα με την έκδοση 9.0 που βγήκε πριν 2 εβδομάδες, έχει κάποια θέματα και ακούστηκαν ότι σταμάτησαν την διάδοση της. Ακούστηκε αύριο θα λάβουν οι δοκιμαστές δοκιμαστική έκδοση να δουν άμα τα προβλήματα διορθωθούν. Και μετά θα κυκλοφορήσει στο κοινό.

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Τα θέματα με την έκδοση 9.0 που βγήκε πριν 2 εβδομάδες, έχει κάποια θέματα και ακούστηκαν ότι σταμάτησαν την διάδοση της. Ακούστηκε αύριο θα λάβουν οι δοκιμαστές δοκιμαστική έκδοση να δουν άμα τα προβλήματα διορθωθούν. Και μετά θα κυκλοφορήσει στο κοινό.

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

 

Πώς γίνεται να βγάζει προβλήματα σε άλλους ακόμη δεν μπορώ να το καταλάβω,έχω ένα χρόνο το τηλέφωνο και ως τώρα κομπλέ ΠΑΝΤΑ,και τώρα που φοράω την 9 εδώ και μια βδομάδα (με το γνωστό κόλπο του vpn από Ολλανδία) ΚΟΜΠΛΈ πάλι είναι

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.2.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

Πώς γίνεται να βγάζει προβλήματα σε άλλους ακόμη δεν μπορώ να το καταλάβω,έχω ένα χρόνο το τηλέφωνο και ως τώρα κομπλέ ΠΑΝΤΑ,και τώρα που φοράω την 9 εδώ και μια βδομάδα (με το γνωστό κόλπο του vpn από Ολλανδία) ΚΟΜΠΛΈ πάλι είναι

Παίζει ρόλο η παρτίδα παραγωγής από συσκευή σε συσκευή. Μπορεί να υπάρχουν μικρό διάφορες στο hardware πχ στην μια παρτίδα να χρησιμοποιήθηκε ο Α αισθητήρας εγγύτητας και στην δεύτερη παρτίδα ο Β αισθητήρας. Και γι'αυτό να γίνεται το μπέρδεμα με τις αναβαθμίσεις.

Η αναβάθμιση ξεκίνησε στο Hong Kong!!

https://en.miui.com/thread-4963489-1-1.html

Edited by kostasfab
Link to comment
Share on other sites

Για το δικό μου θέμα μπορεί να γίνει αισθητό κυρίως σε αυτούς που παίζουν παιχνίδια. Υπάρχει και ένα θέμα στο xda που κάποιος δίνει και παραδείγματα με βίντεο.

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πώς γίνεται να βγάζει προβλήματα σε άλλους ακόμη δεν μπορώ να το καταλάβω,έχω ένα χρόνο το τηλέφωνο και ως τώρα κομπλέ ΠΑΝΤΑ,και τώρα που φοράω την 9 εδώ και μια βδομάδα (με το γνωστό κόλπο του vpn από Ολλανδία) ΚΟΜΠΛΈ πάλι είναι
Και εγώ δεν έχω δει κάνα σοβαρό σφάλμα προς το παρόν παρά μόνο αυτά τα λίγο σπαστικα στην αισθητική όπως με την ενεργοποίηση των πλήκτρων οθόνης και παραμένει το backlight στα πλήκτρα ενεργά κατά το άγγιγμα ή το σύρσιμο του δακτύλου στον αισθητήρα για να κατεβάσεις το συρτάρι ειδοποιήσεων που απουσιάζει σαν επιλογή... Το ότι δεν έχουμε χάσει τις μπάντες, στάθηκα τουλάχιστον και εγώ ένας από εκείνους που δεν τα έχασε...

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιο νέο για την 9; Αν κατάλαβα, μια έκδοση που βγήκε OTA, αποσύρθηκε, έχει ακουστεί τίποτα πότε θα ξαναβγεί;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους! Χρησιμοποιώ εδώ και κάποιους μήνες LineageOS αλλά θέλω να δοκιμάσω και κάτι άλλο (Once a modder, always a modder!). Θέλω να επιστρέψω σε Stock (ελέω και της αναμενόμενης άφιξης της 9.0) ή να δοκιμάσω εκδοχή της MIUI αν υπάρχει (μιας και το A1 είναι ενα rebranded 5X). Έχει κανείς ιδέα για το πως θα κάνω οτιδήποτε από τα 2;

 

Μη φύγεις από linage lol πάντως από ότι βλέπω έχει βγει και ένα custom rom με miui 10.

Link to comment
Share on other sites

Χτες βγήκε η αναβάθμιση ξανα, μόνο για Χόνγκ Κονγκ και σήμερα την πήραν πάλι πίσω.

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Χτες βγήκε η αναβάθμιση ξανα, μόνο για Χόνγκ Κονγκ και σήμερα την πήραν πάλι πίσω.

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αφού βλέπουν έχει πρόβλημα, τι το στέλνουν και το περνούν πίσω;

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Η λογική λέει ότι δεν έκαναν σωστή δουλειά στα bugs. Τι να σου πω κι εγώ χτες το είδα το miui forum

Καλύτερα για εμάς να γίνει πιο ολοκληρωμένη δουλειά

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πάντως με αυτά που διαβάζω θεωρώ ως ένα βαθμό ρίσκο το να βάλει κάποιος το pie σε αυτή τη συσκευή ειδικά και αν το πισωγυρισμα στην 8.1 είναι "επικίνδυνο" λολ. Αν πάω στο pie μόνο μέσω lineageOS 16 lol(από το 15.1)και με full backup ακόμα και τα efs Edited by kutulu26
Link to comment
Share on other sites

Θα την φτιάξουν την αναβάθμιση, δεν είναι ούτε η πρώτη συσκευή ούτε η πρώτη αναβάθμιση που συμβαίνει... ;)
Link to comment
Share on other sites

Έγινε η διάθεση της "Stable Beta" και αναφέρθηκαν ότι τα έφτιαξαν τα προβλήματα εκτός από ένα, το backlight των capacitive πλήκτρων όταν ενεργοποιεί κάποιος το Navbar.

Build version : 10.0.3.0

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Έγινε η διάθεση της "Stable Beta" και αναφέρθηκαν ότι τα έφτιαξαν τα προβλήματα εκτός από ένα, το backlight των capacitive πλήκτρων όταν ενεργοποιεί κάποιος το Navbar.

Build version : 10.0.3.0

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

 

Τι είναι αυτό το 'stable beta' lol

Link to comment
Share on other sites

Τι είναι αυτό το 'stable beta' lol
Οι βαφτισμενες σταθερές εκδόσεις πριν δοθούν σε όλους τους υπόλοιπους χρήστες της συσκευής. Σαν τα Gold Master των iPhone δηλαδή... απορώ τι άλλες ονομασίες θα δώσουν

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Τώρα είναι επισήμως η 9.0 διαθέσιμη για όλους.

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ που την είχα βάλει την 9 πριν 10 μέρες με το κόλπο με το vpn μου έβγαλε update με 82 mb

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.2.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ που την είχα βάλει την 9 πριν 10 μέρες με το κόλπο με το vpn μου έβγαλε update με 82 mb
Διορθώνει τα γνωστά προβλήματα βλέπω.

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Διορθώνει τα γνωστά προβλήματα βλέπω.

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αν και δεν είχα ουδέν προβλήματα (ελπίζω μην βγάλει τώρα)την έκανα εγκατάσταση

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.2.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

Νταξει ασουμε. Δεν τρελάθηκα ασουμε.

Πλάκα κάνω.

Μου φαίνεται ότι η οθόνη ανταποκρίνεται καλύτερα στο touch.

Κάτι είχα διαβάσει κ το είδα μόλις: η gcam δεν εστιάζει με τπτ.

Το νέο ρολόι αριστερά μου έχει πολτοποιησει το μυαλό! χαχαχαχα. Πολύ ανάποδο να το συνηθίσω!

Το νέο σύστημα κινήσεων σας βόλεψε; εμένα όχι τόσο.

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Καθαρά από περιέργεια και όχι για τρολια, γιατί βάλανε ραδιόφωνο τώρα κ όχι από την αρχή ξέρει κάνεις;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Xiaomi Mi A1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...