Jump to content

Xiaomi Mi A1


Street
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υπερβάλεις. Αν θες τέτοια updates, ας έπαιρνες pixel.

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

 

Μα, αφου, Android one πηρα, για τα updates, και να εχει και bugs? να μην ειναι τελειο;

Ειναι δυνατον ρε φιλε μου; Πως το εξηγεις αυτο το πραγμα;

 

Γιατι το γραφει τοτε οτι ειναι android one? Και ΑΚΟΜΑ να μην εχει παρει android pie?

 

Android one ρε παιδια!! Θα τρελαθουμε;

Link to comment
Share on other sites

Μετά το security update(χωρίς να πιστεύω ότι το πρόβλημα μου οφείλεται σε αυτό) σταμάτησε να έχει ηχητικές ειδοποιήσεις για εφαρμογές τύπου Viber, messenger κτλ.υποθετω πως με ένα factory reset θα επανέλθει αλλά θα ήθελα να το αποφύγω.(στα sound settings είναι κανονικά ενεργοποιημένη η επιλογή notification sounds) έχει κανείς καμιά ιδέα?

Υ.γ. clear data,clear cache και reinstall των εφαρμογών έχω ήδη κάνει!

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

θελω την γνωμη σας,μου ειπαν για ενα le pro3 ενος φιλου στα 90€,αξιζει να το κρατησω για μενα κ να δωσω το mi a1 στον αδερφο μου?:O
Link to comment
Share on other sites

Μετά το security update(χωρίς να πιστεύω ότι το πρόβλημα μου οφείλεται σε αυτό) σταμάτησε να έχει ηχητικές ειδοποιήσεις για εφαρμογές τύπου Viber, messenger κτλ.υποθετω πως με ένα factory reset θα επανέλθει αλλά θα ήθελα να το αποφύγω.(στα sound settings είναι κανονικά ενεργοποιημένη η επιλογή notification sounds) έχει κανείς καμιά ιδέα?

Υ.γ. clear data,clear cache και reinstall των εφαρμογών έχω ήδη κάνει!

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Δεν έχω κανένα πρόβλημα με το messenger, κάτι άλλο θα φταίει

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.3.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικά όποιος θέλει pixel δεν χρειάζεται να δώσει 1000€ το Pixel 1 και Pixel XL 1 κάνει πλέον 300€ και το καλοβλεπω όπως επίσης το Nokia 6.1 ανακοίνωσε η Nokia μέσα στον Οκτώβριο θα πάρει Pie μαζί με το plus...οπότε άντε γεια xiaomi...

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Knowledge Is Power
Link to comment
Share on other sites

Αρχικά όποιος θέλει pixel δεν χρειάζεται να δώσει 1000€ το Pixel 1 και Pixel XL 1 κάνει πλέον 300€ και το καλοβλεπω όπως επίσης το Nokia 6.1 ανακοίνωσε η Nokia μέσα στον Οκτώβριο θα πάρει Pie μαζί με το plus...οπότε άντε γεια xiaomi...

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

 

Αυτό το πράγμα με το πρώτο πιξελ που έχει 300€ και μερικοί το βλέπετε ευκαιρία, είναι από άλλο ανέκδοτο;

 

Σαν την Apple που πουλάει τα παραπροπερσινα iPhone 500€ και πάνε και τα παίρνουν.

 

Σιγά το πρώτο pixel, έναν underclocked 821 φοράει ( στην ουσία 820) με άθλια οθόνη, ήχο, τιτανοτεραστια μπεζελ ακόμα και για την εποχή του, μπαταρία απλά υποφερτή κλπ

 

300 είναι πάρα πολλά για το πιξελ, κανονικά στα 200 έπρεπε να το πουλάνε για να είναι ανταγωνιστικο

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το πράγμα με το πρώτο πιξελ που έχει 300€ και μερικοί το βλέπετε ευκαιρία, είναι από άλλο ανέκδοτο;

 

Σαν την Apple που πουλάει τα παραπροπερσινα iPhone 500€ και πάνε και τα παίρνουν.

 

Σιγά το πρώτο pixel, έναν underclocked 821 φοράει ( στην ουσία 820) με άθλια οθόνη, ήχο, τιτανοτεραστια μπεζελ ακόμα και για την εποχή του, μπαταρία απλά υποφερτή κλπ

 

300 είναι πάρα πολλά για το πιξελ, κανονικά στα 200 έπρεπε να το πουλάνε για να είναι ανταγωνιστικο

Ισχύει απλά το ανέφερα ότι παίζει και αυτή η εκδοχή...εγώ βλέπω για τρία Nokia 6.1 για Nokia 7 plus και Huawei honor play. Το ψάχνω ακόμα

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Knowledge Is Power
Link to comment
Share on other sites

Αν κάνω recovery θα χάσω Google cam? Θα πρέπει να κάνω πάλι όλη την διαδικασία εγκατάστασης;

Nokia 3200 ---> Sony Ericsson W810i ---> Sony Ericsson W995i ---> Huawei Honor 2 ---> Huawei Mate 7 ---> Xiaomi Mi A1 ---> Xiaomi Mi 9 SE ---> Realme 9 Pro+

Link to comment
Share on other sites

Αν κάνω recovery θα χάσω Google cam? Θα πρέπει να κάνω πάλι όλη την διαδικασία εγκατάστασης;
Ναι και ναι.

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

καποιο λινκ για να κατεβασω την GOOGLE CAMERA ευκολα?
https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/

Ψάξε κ εδώ μεσα παλιότερα

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδες μετα το τελευταιο security update και ενω εχω την τελευταια εκδοση chrome,μου εμφανιζει αρκετες σελιδες ως μη ασφαλεις,οπως και του myphone...τι παιζει?
Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι δεν έχει σχέση με το κινητό και οφείλεται στο ότι η Google στις πρόσφατες εκδόσεις του chrome μαρκάρει κάθε σύνδεση που δεν είναι https σαν μη ασφαλή και την μπλοκάρει. Έχουν γραφτεί πολλά για αυτή την επιλογή της Google. Μπορείς κάθε φορά να το παρακάμπτεις ή να βάλεις Firefox ή κάποιον άλλο browser.
Link to comment
Share on other sites

θελω την γνωμη σας,μου ειπαν για ενα le pro3 ενος φιλου στα 90€,αξιζει να το κρατησω για μενα κ να δωσω το mi a1 στον αδερφο μου?:O

 

:confused::confused::confused:

Link to comment
Share on other sites

Έχει τύχει σε κανένα μετά το τελευταίο μικρο-update για security patch να σας καλούν άλλοι και να μην λαμβάνετε ειδοποιήσεις; Με καλούν και λένε φίλοι/γνωστοί πως τους λέει συνέχεια πως είναι απενεργοποιημένο το τηλέφωνο, πρέπει να τους πάρω εγώ για να επικοινωνήσω. Δεν είχε θέμα ποτέ η συσκευή στον 1 χρόνο που την χρησιμοποιώ.

 

Πήρα και cosmote δεν έχω θέμα δικτύου.

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Έχει τύχει σε κανένα μετά το τελευταίο μικρο-update για security patch να σας καλούν άλλοι και να μην λαμβάνετε ειδοποιήσεις; Με καλούν και λένε φίλοι/γνωστοί πως τους λέει συνέχεια πως είναι απενεργοποιημένο το τηλέφωνο, πρέπει να τους πάρω εγώ για να επικοινωνήσω. Δεν είχε θέμα ποτέ η συσκευή στον 1 χρόνο που την χρησιμοποιώ.

 

Πήρα και cosmote δεν έχω θέμα δικτύου.

Κανένα ανάλογο θέμα.....μήπως να αλλάξεις θέση στην κάρτα σιμ ?

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Άλλαξα και slot, δοκίμασα και μια sim vodafone μια μέρα ολόκληρη, τα ίδια μου έκανε..

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Έχει τύχει σε κανένα μετά το τελευταίο μικρο-update για security patch να σας καλούν άλλοι και να μην λαμβάνετε ειδοποιήσεις; Με καλούν και λένε φίλοι/γνωστοί πως τους λέει συνέχεια πως είναι απενεργοποιημένο το τηλέφωνο, πρέπει να τους πάρω εγώ για να επικοινωνήσω. Δεν είχε θέμα ποτέ η συσκευή στον 1 χρόνο που την χρησιμοποιώ.

 

Πήρα και cosmote δεν έχω θέμα δικτύου.

Στο δικό μου (Cosmote) από χθες το μεσημέρι δεν είχα κάνενα εισερχόμενο SMS ή κλήση. Αυτοί που με καλούσαν άκουγαν κανονικά τον ήχο κλήσης αλλά το κινητό μου δεν χτυπούσε...

Μετά από μια επανεκίννηση ήρθαν μαζεμένα όλα τα SMS και το πρόβλημα λήθηκε.

Κάτι μας κρύβουν :):):)

Link to comment
Share on other sites

Παιδες, εκανε εγκατασταση κανενας καμια καινουργια google camera με τις ενημερωσεις του pixel 3 πανω;

Nokia 3200 ---> Sony Ericsson W810i ---> Sony Ericsson W995i ---> Huawei Honor 2 ---> Huawei Mate 7 ---> Xiaomi Mi A1 ---> Xiaomi Mi 9 SE ---> Realme 9 Pro+

Link to comment
Share on other sites

Παιδες, εκανε εγκατασταση κανενας καμια καινουργια google camera με τις ενημερωσεις του pixel 3 πανω;
Προσπάθησα εγώ σήμερα που βγήκαν οι πρώτες αλλά δεν δουλεύουν. Θεωρώ ότι θέλουν Android pie.

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησα εγώ σήμερα που βγήκαν οι πρώτες αλλά δεν δουλεύουν. Θεωρώ ότι θέλουν Android pie.

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εφοσον τα Pixel 3 δεν εχουν διπλη πισω καμερα δεν θα υπαρξει καινουργια καμερα να υποστηριζει διπλο lens ετσι;

Nokia 3200 ---> Sony Ericsson W810i ---> Sony Ericsson W995i ---> Huawei Honor 2 ---> Huawei Mate 7 ---> Xiaomi Mi A1 ---> Xiaomi Mi 9 SE ---> Realme 9 Pro+

Link to comment
Share on other sites

Εφοσον τα Pixel 3 δεν εχουν διπλη πισω καμερα δεν θα υπαρξει καινουργια καμερα να υποστηριζει διπλο lens ετσι;
Δυστυχώς ναι. Έχουν βγει κάτι mods για magisk από έναν cstrark που έχει LG, αλλά δεν το ξέρω.

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς ναι. Έχουν βγει κάτι mods για magisk από έναν cstrark που έχει LG, αλλά δεν το ξέρω.

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ας παρουμε τον νεο κωδικα και τις νεες σμαρτ επιλογες του pixel 3 και ενταξει ειμαστε. Αλλοι δεν μποτουν να τις χαρουν καν.

Nokia 3200 ---> Sony Ericsson W810i ---> Sony Ericsson W995i ---> Huawei Honor 2 ---> Huawei Mate 7 ---> Xiaomi Mi A1 ---> Xiaomi Mi 9 SE ---> Realme 9 Pro+

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ποιος είναι πιο εύκολος τρόπος να περάσεις gcam? Στο χιαομι mi a1 λογικ με Ροοτ? Γιατί ο παλιός χωρίς Ροοτ δεν γίνεται... Ευχαριστώ κάποιο λινκ παρακαλω
Link to comment
Share on other sites

Ας παρουμε τον νεο κωδικα και τις νεες σμαρτ επιλογες του pixel 3 και ενταξει ειμαστε. Αλλοι δεν μποτουν να τις χαρουν καν.
Εννοείται. Pie και νέα κάμερα και είμαστε άρχοντες.Τρελο vfm.

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Xiaomi Mi A1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...