Jump to content

Xiaomi Mi A1


Street
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια καλησπερα..εχω το συγκεκριμμενο κινητο και οταν μιλαω στο τηλ πατιουνται κουμπια στην οθονη ποτε σιγαση ποτε το μεγαφωνο..ειναι κανεις που του εχει τυχει?υπαρχει λυση?
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα..εχω το συγκεκριμμενο κινητο και οταν μιλαω στο τηλ πατιουνται κουμπια στην οθονη ποτε σιγαση ποτε το μεγαφωνο..ειναι κανεις που του εχει τυχει?υπαρχει λυση?

 

Μαλλον δεν σουσβηνει η οθονη κατα την κληση,με αποτελεσμα οταν την ακουμπας στο μαγουλο κατα την κληση να ερχετε σε επαφη με καποια απο τις λειτουργιες...

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον δεν σουσβηνει η οθονη κατα την κληση,με αποτελεσμα οταν την ακουμπας στο μαγουλο κατα την κληση να ερχετε σε επαφη με καποια απο τις λειτουργιες...

 

ναι αυτο γινεται..υπαρχει λυση?

Link to comment
Share on other sites

ναι αυτο γινεται..υπαρχει λυση?

 

Να πατησεις κατά τη διάρκεια της κλήσης το power button έτσι σβήνει η οθόνη.

Link to comment
Share on other sites

ναι αυτο γινεται..υπαρχει λυση?

 

Κανονικά κατά την διάρκεια μιας κλήσης η οθόνη παραμένει κλειστή, και ανοίγει μόνο όταν θες κάτι να δεις, η να κάνεις κάποια ενέργεια... Ίσως από τις ρυθμίσεις των κλήσεων έχει επιλέξει οθόνη μόνιμα ανοιχτή... Για ρίξε μια ματιά...

Και με το power button φυσικά γίνεται....

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα!

Κάποιος από Google διαβάζει το νήμα και μας τρολαρει

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θέλω ζελατίνα αντίστοιχη με αυτή που είχε μαζί όταν αγόρασα την συσκευή, έχει βρει κανείς κάτι;
https://m.ebay.com/itm/Nillkin-Super-Clear-Matte-Anti-Glare-Screen-Film-For-For-Xiaomi-Mi-A1-6-Note-3-2/112513658368?var=412899995828&hash=item1a32562e00:m:mJqBLWjzms3pm8GaW2TnpXw&varId=413356546854

 

Την clear

 

Sent from my MotoE2(4G-LTE) using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα!

Κάποιος από Google διαβάζει το νήμα και μας τρολαρει

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Κι εμένα, τρέλα..

 

Μήπως έχει σχέση με το maps? Έπαιξε καμιά αναβάθμιση πρόσφατα και αλληλεπιδρούν αυτά τα 2?

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

Δεν το γνωρίζω! Αστείο όμως. Για να είμαι ειλικρινής δεν με πολύ ενδιαφέρει.

Αυτό που με εξιταρει είναι να βρω την καλύτερη Google cam port. Της αλλάζω σαν τα πουκάμισα!

Περί ορεξεως...

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν το γνωρίζω! Αστείο όμως. Για να είμαι ειλικρινής δεν με πολύ ενδιαφέρει.

Αυτό που με εξιταρει είναι να βρω την καλύτερη Google cam port. Της αλλάζω σαν τα πουκάμισα!

Περί ορεξεως...

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

δεν μας λες και μας ποια ειναι καλυτερη; δεν δινεις και κανενα link;

Nokia 3200 ---> Sony Ericsson W810i ---> Sony Ericsson W995i ---> Huawei Honor 2 ---> Huawei Mate 7 ---> Xiaomi Mi A1 ---> Xiaomi Mi 9 SE ---> Realme 9 Pro+

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα..εχω το συγκεκριμμενο κινητο και οταν μιλαω στο τηλ πατιουνται κουμπια στην οθονη ποτε σιγαση ποτε το μεγαφωνο..ειναι κανεις που του εχει τυχει?υπαρχει λυση?

 

Ο αισθητήρας φταίει, 400 χρόνια το ίδιο γράφουμε όλοι εδώ μέσα, Κάθε αναβάθμιση περιμένουμε να διορθωθεί αλλά μάταιος κόπος.

 

Η μόνη λύση όπως σου είπαν να πατάς το power button...

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα επειδή δεν το έχουμε όλοι, είτε υπάρχει προβληματικό hardware σε κάποιες εκδόσεις είτε φταίει το screen protector που φαντάζομαι έχετε γιατί δεν έχω ακούσει κάποιον να έχει πρόβλημα χωρίς screen protector (με εξαίρεση μεταξύ δύο ενημερώσεων μετά την 8 που φτιάχτηκε).
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Έχετε να μου πρότεινε κάποιο tempered glass? Είχα παραγγείλει 2 από ebay, μου ήρθαν σήμερα, το ένα ήταν σπασμένο (μάλλον έτσι το έστειλαν γιατί ήρθε μέσα σε φελιζολ) και το άλλο κάνει κάτι νερά περίπου στην μέση. Δεν είναι πολύ έντονα αλλά εμένα με χαλάνε.

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Έχετε να μου πρότεινε κάποιο tempered glass? Είχα παραγγείλει 2 από ebay, μου ήρθαν σήμερα, το ένα ήταν σπασμένο (μάλλον έτσι το έστειλαν γιατί ήρθε μέσα σε φελιζολ) και το άλλο κάνει κάτι νερά περίπου στην μέση. Δεν είναι πολύ έντονα αλλά εμένα με χαλάνε.

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Nillkin!! ;)

Link to comment
Share on other sites

παιδες,φιλη ψαχνει να παρεις κανα φτηνο κινητο...Της προτεινα το συγκεκριμενο,αυτη κοιταει και το redmi note 4 με snapdragon.

Το αποψη εχετε?

Απλα θελει να παρει ενα κινητο και να μην ασχοληθει με custom rom και τετοια...Επισης να εχει ολες τις μπαντες...Ποιο θα την καλυψει θεωρειτε?

Nokia 3510-->Sony Ericsson k700-->Sony Ericsson W550i-->Sony Ericsson U1 Sation-->Lg G2-->S9+
Link to comment
Share on other sites

δεν μας λες και μας ποια ειναι καλυτερη; δεν δινεις και κανενα link;
Κοινή παραδοχή στο xda,αλλά κι εγώ πάντα σε αυτή επιστρέφω, είναι ότι για το κινητο μας η έκδοση του scrubber με την ονομασία Pixel2XL, είναι η καλύτερη.

 

https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/dev-scrubber/

 

Είναι το πρώτο πρώτο .apk στην λίστα.

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα επειδή δεν το έχουμε όλοι, είτε υπάρχει προβληματικό hardware σε κάποιες εκδόσεις είτε φταίει το screen protector που φαντάζομαι έχετε γιατί δεν έχω ακούσει κάποιον να έχει πρόβλημα χωρίς screen protector (με εξαίρεση μεταξύ δύο ενημερώσεων μετά την 8 που φτιάχτηκε).

 

Εγώ δεν έχω τίποτα πάνω του...

Κάθε φορά που κάνω restart τη συσκευή δουλεύει καλά, όταν το πιάσει, γίνεται πανηγύρι με το αυτί μου...

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

παιδες,φιλη ψαχνει να παρεις κανα φτηνο κινητο...Της προτεινα το συγκεκριμενο,αυτη κοιταει και το redmi note 4 με snapdragon.

Το αποψη εχετε?

Απλα θελει να παρει ενα κινητο και να μην ασχοληθει με custom rom και τετοια...Επισης να εχει ολες τις μπαντες...Ποιο θα την καλυψει θεωρειτε?

 

Είσαι εκτός θέματος. Εδώ μιλάμε για το Α1, δεν συγκρίνουμε συσκευές.

 

Έχει άλλα θέματα για επιλογή συσκευής.

 

ΥΓ μπορείς να κάτσεις να διαβάσεις καμία 20ρια σελίδες από κάθε θέμα κινητού και να δεις και να δεις και καμία 10ρια reviews στο YouTube.

 

Αλλά η εύκολη λύση είναι μία ερώτηση σε κάθε θέμα.

Edited by nikchris
Link to comment
Share on other sites

Nillkin!! ;)
Την έχεις δοκιμάσει? Έχεις κάποιο link για ποιο συγκεκριμένα η ότι βρω από αυτή την μάρκα είναι εγγύηση?

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κοινή παραδοχή στο xda,αλλά κι εγώ πάντα σε αυτή επιστρέφω, είναι ότι για το κινητο μας η έκδοση του scrubber με την ονομασία Pixel2XL, είναι η καλύτερη.

 

https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/dev-scrubber/

 

Είναι το πρώτο πρώτο .apk στην λίστα.

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Πρέπει να σβήσουμε ότι άλλο apk έχουμε για να εγκαταστησουμε αυτό του Pixel2XL???

Ή μπορούμε να τα έχουμε παράλληλα???

Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάται την έκδοση.οχι δεν χρειάζεται να σβήσεις κάτι. Μπορείς να έχεις όσες θες.

Σήμερα δοκίμασα την νέα του αρνοβα

https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/f/GoogleCamera-Pixel3Mod-Arnova8G2-V3.apk

 

Σου συνιστώ αυτή καλύτερα!

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Xiaomi Mi A1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...