Jump to content

Xiaomi Mi A1


Street
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Te_salat ευχαριστω...το εχω κατα νου,νομιζω υπαρχει οδηγος σε καποια σελιδα για αυτη την καμερα.

οντως η φωτο που ανεβασες ειναι σουπερ.

επισης εβαλα σιμ κ επαιξα λιγο με τον αισθητηρα την ωρα της κλησης με το χερι μου κ δεν εκανε κατι κουλο ακομα.

ο ηχος στο αυτι ειναι μετριος σε ενταση σε σχεση με το lumia640 που ειχα,κατι που φοβομουν γιατι ειχα ακουσει ασχημες εντυπωσεις απο παιδια/κατοχους του note 4x.το ιδιο κ σε ανοιχτη ακροαση.

τωρα που ειπα lumia αν ξερει καποιος τον τροπο να περασω τις επαφες στο xiaomi το λεει.:)

 

Κανε τες extract απο το outlook σε όποια μορφή θες (csv or vcard) απο τον υπολογιστή σου, αφου τις έχεις σε συγχρονισμό με το pc φυσικά.

Μετά μπες στο Google account σου (google.com, πάνω δεξιά τις 9 τελείες, περισσότερα, επαφές) στη καινούρια καρτέλα αριστερά πάτα Εισαγωγή και έχεις δυο επιλογές, ή ξεμπερδευεις μπαμ μπαμ με την επιλογή "αρχείο CSV ή vCard ή επέλεξε το outlook.com ακολούθα τα βήματα και done!

Η δεύτερη επιλογή είναι αν θες να περάσουν και κάποια στοιχεία απο outlook διευθύνσεις και έτσι...

 

Οτι σε βολευει!

Edited by rackal

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

η αληθεια ειναι οτι δοκιμασα τη πρωτη μεθοδο του rackal που ψαχνοντας ειδα ειναι η πιο τυποποιημενη αλλα παρα τις πολλες προσπαθειες δεν γινοταν εξαγωγη του ρημαδο csv.

τελικα λειτουργησε αυτο

.

ευχαριστω για την ανταποκριση οπως κ τον cb600f.

εδω θα ειμαστε να λεμε εντυπωσεις κ προβληματα.:):wacko:

Alcatel One Touch Easy,Nokia 8210,Sharp GX15/GZ100,Samsung duos gt-b5722,Lumia640,Xiaomi MiA1,Redmi Note 10Pro

Link to comment
Share on other sites

Ρε παίδες προσπάθησα πάλι να βάλω την google camera και κολλάει στο locking bootloader.

Στο device manager βλέπω adb interface με ερωτηματικό?

Δεν μπορώ να κάνω τπτ.μια βοήθεια;;;

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

επιτελους τα καταφερα! ελεος με αυτους του drivers.

Πρέπει να κάνω κάτι ή να μην κάνω κάτι για την google κάμερα?

Αναβάθμιση πως παίρνει;

Edited by skatzivas
Link to comment
Share on other sites

εγω εχω ενα κουλο θεμα,

οταν με chrome παω να μπω στο φορουμ του myphone κανω login , μου βγαζει καλως ηλθες κτλ και την σελιδα της ανακατευθηνσης και μετα δεν με συνδεει .γινεται ενας φαυλος κυκλος ξανα κανω login παλι τα ιδια

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα.υπαρχει τροπος να απενοργοποιω την οθονη με καποιο γκατζετ?..η μονη επιλογη ειναι ο χρονος αδρανειας?

 

Εγώ χρησιμοποιώ το Screen Lock https://play.google.com/store/apps/details?id=com.simi.screenlock

Link to comment
Share on other sites

εγω εχω ενα κουλο θεμα,

οταν με chrome παω να μπω στο φορουμ του myphone κανω login , μου βγαζει καλως ηλθες κτλ και την σελιδα της ανακατευθηνσης και μετα δεν με συνδεει .γινεται ενας φαυλος κυκλος ξανα κανω login παλι τα ιδια

 

Κάνε εκκαθάριση δεδομένων θα φτιάξει.

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Καμιά ουσιαστική αλλαγή με τη 2η sim..

 

http://i1098.photobucket.com/albums/g375/qsisvts/Screenshot_20180314-233226_zpsegwb17vi.png

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

Nougat μόνο και 7:26 ώρες οθόνη 3% ακόμα μπαταρία χωρις καθόλου τηλέφωνα με 1 sim και σερφαρισμα και youtube

Καταπληκτικό μόνο και μόνο για αυτό γουστάρω ακόμα πιο πολύ το κινητο

Edited by tulu
Link to comment
Share on other sites

Με την αναβάθμιση Φεβρουαρίου (που πήραμε Μάρτιο) εγώ είδα δραματική βελτίωση στη μπαταρία, ένα 30% που είχα χάσει με την 8 επανήλθε. Ουσιαστικά επέστρεψα στην αυτονομία της 7 και προφανώς δεν άλλαξα τίποτα σε εφαρμογές ή τρόπο χρήσης. Έβγαζα 2 μέρες πριν, 3 τώρα και είμαι στην τρίτη αποφόρτιση μετά την αναβάθμιση με 65% σε λίγο λιγότερο από δύο μέρες. Προφανώς αν δεν είχατε πρόβλημα με την 8 μη περιμένετε θαύματα, αν είχατε, ίσως φτιάξει. Edited by spiliot
Link to comment
Share on other sites

Κάτι που παρατηρώ και μ εκνευρίζει λίγο αν και κατά κάποιο τρόπο είναι φυσιολογικό, είναι το εξής:

Όταν ανοίγω φωτογραφίες μεγάλες σε μέγεθος, με οποιαδήποτε εφαρμογή συλλογής και κάνω ζουμ, αργεί πολύ να εμφανίσει την σωστή ανάλυση. Εννοώ ότι νομίζεις ότι η φωτό είναι κακής ποιότητας αλλά μετά από 2"-3" "καθαρίζουν".

Έχω πολλές φωτογραφίες από τις DSLR μου που είναι από 9-16mb κάθε μία.

Μάλλον πρέπει να βρω τρόπο να τις εισάγω μαζικά σε μικρότερη ανάλυση.

Δύσκολο βέβαια να γίνει μαζικά. Τώρα απλά ρίχνω τους φακέλους που έχω στον υπολογιστή κατευθείαν.

Κάτι ξέρει η apple p; που τις κάνει αυτόματα downgrade και δεν σ αφήνει να κάνεις μεγάλο ζουμ

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Μπορώ να πω πως το μοναδικό πρόβλημα που έχω...δεν νομίζω πως είναι της συσκευής.

 

Όπως και στο 6p κατά την διάρκεια της κλήσης κατεβαίνει η notification και γίνεται πανικός. Airplane, battery saver και ότι ήθελε προκύψει. Κάθε κλήση και νέα περιπέτεια.

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Μήπως φοράς tempered glass και έχεις καλύψει τον αισθητήρα στο πάνω μέρος ;

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.3.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ρωτήσω αν το κινητό από την θύρα usb που φορτίζει μπορεί να υποστηρίξει hdmi.... ευχαριστώ

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

τώρα θυμήθηκα ότι έχω mhl, αλλά θυμήθηκα επίσης ότι δεν είναι σε type-c να έβρισκα αντάπτορα να δοκίμαζα είναι επίσης δύσκολο

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

Μήπως φοράς tempered glass και έχεις καλύψει τον αισθητήρα στο πάνω μέρος ;

 

 

Όχι. Δεν έχω πάνω τίποτα. Ούτε στο μ1, ούτε στο 6p.

 

Η συμπεριφορά και των δύο συσκευών είναι ακριβώς η ίδια κατά την διάρκεια κλήσης.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Πώς μπορώ να απενεργοποιήσω την ενεργοποίηση της εφαρμογής της κάμερας,

με διπλό πάτημα του πλαϊνού πλήκτρου ενεργοποίησης?

Ευχαριστώ.

Redmi Note 8T
Link to comment
Share on other sites

Μπορώ να πω πως το μοναδικό πρόβλημα που έχω...δεν νομίζω πως είναι της συσκευής.

 

Όπως και στο 6p κατά την διάρκεια της κλήσης κατεβαίνει η notification και γίνεται πανικός. Airplane, battery saver και ότι ήθελε προκύψει. Κάθε κλήση και νέα περιπέτεια.

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Ισχύει αυτό το πρόβλημα....

Μια απλή αναζήτηση στο Google θα μας πείσει όλους: https://www.google.gr/search?client=firefox-b&dcr=0&ei=jkqqWtjZGuuEmwXnz5HYBA&q=xiaomi+mi+a1+proximity+sensor+issue&oq=xiaomi+mi+a1+proximity+sensor+issue&gs_l=psy-ab.3...20400.20400.0.20630.0.0.0.0.0.0.0.0..0.0....0...1.1.64.psy-ab..0.0.0....0.30mX6UiDDDY

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Πώς μπορώ να απενεργοποιήσω την ενεργοποίηση της εφαρμογής της κάμερας,

με διπλό πάτημα του πλαϊνού πλήκτρου ενεργοποίησης?

Ευχαριστώ.

 

Δύσκολο να το βρεις. Πηγαίνεις συστημα,γλώσσες κ εισαγωγη, συνθέτες ρυθμίσεις, μετάβαση στην κάμερα και το κανεις ανενεργό

Link to comment
Share on other sites

Απίστευτες φωτογραφίες με την Google camera. Ανυπομονώ να δω πορτ από το 9 που θα υποστηρίζει διπλές κάμερες.

Ερώτηση: hdr+on or enhanced?

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

επειδη σε ενα ποστ μια σελιδα πισω ειπα οτι δεν ειναι κ τοσο δυνατο το ηχειο στο αυτι κ στην ανοιχτη ακροαση τελικα μετα απο περισσοτερες κλησεις εχω να πω οτι στο αυτι ειναι αξιοπρεπες και καλυτερο απο οτι ειχα καταλαβει αρχικα.

η ανοιχτη ακροαση κ τα ακουστικα ακομα καλυτερα.

με τον αισθητηρα ναι υπαρχει ενα προβλημα τελικα κατα την διαρκεια της κλησης.

δεν μου πατηθηκαν ακομα κουμπια απο την νοτιφικεισον μπαρ αλλα εβλεπα ανεβοσβηνε καποιες φορες η οθονη κατα την διαρκεια της κλησης,νομιζω οτι πρεπει να κολλας το το ακουστικο τερμα στο αυτι για να μην το κανει...θα δειξει.

τωρα αν καποιος θελει να παταει το κουμπι κλειδωματος οκ ξενοιαζει αλλα αν κανει πολλες κλησεις χωρις μπλουτουθ η χαντςφρι ισως τον εκνευρισει.

το δαχτυλικο αποτυπωμα ειναι απιστευτο σε ταχυτητητα.

το κινητο ειναι απολαυστικο μεχρι στιγμης ας μην το ματιασω.

Alcatel One Touch Easy,Nokia 8210,Sharp GX15/GZ100,Samsung duos gt-b5722,Lumia640,Xiaomi MiA1,Redmi Note 10Pro

Link to comment
Share on other sites

Επειδή το είχα διαβάσει πριν πάρω την συσκευή παρακολουθώ την οθόνη όταν μιλάω.

Δεν μου το έχει κάνει ποτέ ως τώρα σε τηλεφωνική κλήση. Μια φορά μόνο με συνομιλία στον messenger αλλά εκτός ότι με τον fb messenger & Viber μου έχει συμβεί και με άλλες συσκευές, ήμουν μισοξαπλωμενος στον καναπέ και δεν κρατούσα σωστά την συσκευή.

Δεν ξέρω αν λύθηκε με κάποιο update η δεν υφίσταται σε όλες τις παρτίδες.

 

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Επειδή το είχα διαβάσει πριν πάρω την συσκευή παρακολουθώ την οθόνη όταν μιλάω.

Δεν μου το έχει κάνει ποτέ ως τώρα σε τηλεφωνική κλήση. Μια φορά μόνο με συνομιλία στον messenger αλλά εκτός ότι με τον fb messenger & Viber μου έχει συμβεί και με άλλες συσκευές, ήμουν μισοξαπλωμενος στον καναπέ και δεν κρατούσα σωστά την συσκευή.

Δεν ξέρω αν λύθηκε με κάποιο update η δεν υφίσταται σε όλες τις παρτίδες.

 

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Κώστα με το δικό μου έχει τύχει αρκετές φορές. Κι απ ότι διαβάζω παρουσιάζεται σε αρκετές συσκευές τις xiaomi.

Τώρα τι να πώ...ελπίζω να φτιάξει με κάποιο update.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Xiaomi Mi A1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...