Jump to content

Xiaomi Mi A1


Street
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι θα την δεις. Δεν έρχεται σε όλους ταυτόχρονα, ούτε και σε μένα έχει έρθει ακόμη.

Εφόσον έχεις πειράξει το build prop και αν έχεις εγκαταστήσει κανένα adaway όχι δεν θα μπορείς ούτε με το unroot να την περάσεις. Θα σου βγάλει error

 

To build prop το "πείραξα" όσον αφορά την gcam. Adaway δεν έχω...άλλος τρόπος να έχουμε την τελευταία ενημέρωση κ μετά ρουτ?φλασαρισμα την Ρομ μετά δηλαδή??

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανει κανεις την αναβάθμιση του 1GB ?ολα καλά ;τρέχει απροβλημάτιστα ;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

iphone 6s plus 64,xiaomi A1M1

teclast t10,Cube iWork10

COOLEME MB3,KII PRO

Link to comment
Share on other sites

Επίδοξος κάτοχος και εγώ και με προβληματίζει η μπαταρία (3.080)

Μια ερώτηση για τους κατόχους. Πόση αυτονομία έχει η μπαταρία, είστε ευχαριστημένοι ;

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.3.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

Επίδοξος κάτοχος και εγώ και με προβληματίζει η μπαταρία (3.080)

Μια ερώτηση για τους κατόχους. Πόση αυτονομία έχει η μπαταρία, είστε ευχαριστημένοι ;

 

8 ώρες SOT 2 μέρες άνετα, προχώρα και θα με θυμηθείς... :X

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρατήρησα ότι το home button δεν επιστρέφει στην 1η οθόνη.

Έχει σχέση με το update?

Edited by paschos76
Redmi Note 8T
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

 

επειδή δεν το γράφει στην 1η σελίδα, το συγκεκριμένο κινητό παίρνει ΤΑΥΤΌΧΡΟΝΑ και 2 SIM και MicroSd Card;; Από ότι βλέπω, έχει την Β20 μπάντα....

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

είμαι να αγοράζω κινητό αυτό τον καιρό

και έχω στα υπόψιν το Α1.

 

Επειδή το κύριο που με ενδιαφέρει είναι η κάμερα,

αν πειράξω το build.prop για να εγκαταστήσω κάποια άλλη gcam,

μετά δεν θα μπορώ να έχω update;

 

Καλά έχω καταλάβει;

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρατήρησα ότι το home bottom δεν επιστρέφει στην 1η οθόνη.

Έχει σχέση με το update?

Έκανες κάνα reboot μήπως έχει φάει κάνα κόλλημα; το βράδυ θα τη βάλω εγώ

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

iphone 6s plus 64,xiaomi A1M1

teclast t10,Cube iWork10

COOLEME MB3,KII PRO

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρατήρησα ότι το home bottom δεν επιστρέφει στην 1η οθόνη.

Έχει σχέση με το update?

 

ουτε εμενα παει αδερφε. λογικά πρέπει να εχει να κανει με το update.

εντωμεταξυ με το update διορθωθηκε το προβλημα με την μαυρη οθόνη που έπρεπε να κανεις reboot για να επανελθει το κινητο.

Nokia 3200 ---> Sony Ericsson W810i ---> Sony Ericsson W995i ---> Huawei Honor 2 ---> Huawei Mate 7 ---> Xiaomi Mi A1 ---> Xiaomi Mi 9 SE ---> Realme 9 Pro+

Link to comment
Share on other sites

Έκανες κάνα reboot μήπως έχει φάει κάνα κόλλημα; το βράδυ θα τη βάλω εγώ

Δεν διορθώνεται με επανεκκίνηση, δυστυχώς.

Redmi Note 8T
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν αν κ δεν έχει έρθει ακόμα η αναβάθμιση,επανεφερα το build prop όπως πριν κ έκανα unroot. Θέλει κάτι άλλο να κάνω για να έρθει το ota update κ να περαστεί επιτυχώς???
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν αν κ δεν έχει έρθει ακόμα η αναβάθμιση,επανεφερα το build prop όπως πριν κ έκανα unroot. Θέλει κάτι άλλο να κάνω για να έρθει το ota update κ να περαστεί επιτυχώς???

 

Οταν λες εκανες unroot, πως το εκανες;

Τα ΟΤΑ εμφανιζονται ανεξαρτητα αν εχεις ή οχι root. Απλα οταν εισαι rooted θα το κατεβασει και μολις πας να το κανεις install θα σου βγαλει error. :)

Link to comment
Share on other sites

Οταν λες εκανες unroot, πως το εκανες;

Τα ΟΤΑ εμφανιζονται ανεξαρτητα αν εχεις ή οχι root. Απλα οταν εισαι rooted θα το κατεβασει και μολις πας να το κανεις install θα σου βγαλει error. :)

 

Μέσα από το su. Τσεκαρα μετά κ έλεγε ότι δεν είναι πια ρουτ με την εφαρμογή root checker

Link to comment
Share on other sites

Μέσα από το su. Τσεκαρα μετά κ έλεγε ότι δεν είναι πια ρουτ με την εφαρμογή root checker

 

Για να μην παιδεύεσαι χωρίς λόγο. Ότι και να κάνεις error θα σου βγάζει αν πας να κάνεις το ota. Δοκίμασε το αν και δεν νομίζω να στο εγκαταστήσει.

 

Ένας τρόπος είναι να κατεβάσεις την Fastboot-ROM από το miui όταν την ανεβάσουν και να την φλασαρεις με το mi flash (υπάρχουν οδηγοί στο ίντερνετ για το πως γίνεται ακριβώς η διαδικασία) επιλέγοντας την επιλογή να διατηρήσει τα user data. Θα χάσεις root και ότι αλλαγές έχεις κάνει στο

Σύστημα αλλά θα έχεις το τελευταίο update. Μετά θέλει πάλι unlocked το τηλέφωνο για να το κάνεις root.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ! να ρωτήσω, γνωρίζει κανείς εάν το Xiaomi Mi A1 έχει πυξίδα ;
Ναι έχει. Μόνο NFC του λείπει.

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα ! ευχαριστώ για την άμμεση απάντηση. Θα μπορούσε κάποιος που το έχει το κινητό να ανεβάσει ένα screenshot με το τι sensors έχει ;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά, το σκέφτομαι πολύ σοβαρά να το αγοράσω το κινητό, τώρα που θα πουλήσω το 950 μου, πιστεύετε ότι θα με καλύψει η κάμερα του;

 

Το ξέρω ότι δεν φτάνει στα επίπεδα του 950, αλλά θέλω να ξέρω αν είναι παραπάνω από το μέσο όρο.

Edited by kkoletsis
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά, το σκέφτομαι πολύ σοβαρά να το αγοράσω το κινητό, τώρα που θα πουλήσω το 950 μου, πιστεύετε ότι θα με καλύψει η κάμερα του;

 

Το ξέρω ότι δεν φτάνει στα επίπεδα του 950, αλλά θέλω να ξέρω αν είναι παραπάνω από το μέσο όρο.

 

Αν κάνεις root και περάσεις την Google camera με το hdr+ μια χαρά είναι η κάμερα. Αν μείνεις στοκ το βράδυ είναι μέτρια

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να αγοράσω αυτήν την συσκευή (Mi A1) αλλά δεν ξέρω αν πρέπει να την αγοράσω από πολυκατάστημα επίσημης εισαγωγής ή από μαγαζί παράλληλης εισαγωγής.

Ποια είναι η γνώμης σας? Τι είναι καλύτερο να κάνω? Χθες μίλησα με κάποιον γνώστη και μου είπε να το πάρω από το ιντερνετ από ένα καλό σκρουτζομάγαζο και να κάνω μια ασφάλεια με 40€/χρονο και θα χω ήσυχο το κεφάλι μου..

Διαβάζω κάτι όμως για αυθεντική ρομ (διορθωστε με αν κανω λάθος) για ξένο μενού.... και αγχώνομαι..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε ολους,

ενω διαβαζα για αρκετο καιρο το redmi 4x κατεληξα αφου διαβασα και αυτο το νημα να παρω το ΜΙ Α1

 

Μολις το παρηγγειλα απο σκρουτζομαγαζο σημερα στα 224,95 με 2 χρονια εγγυηση καταστηματος.

 

Σιγουρα θα σας ενοχλησω με αποριες μολις το παρω στα χερια μου... την Δευτερα :) (εαν και εχω κρατησει καποιες σημειωσεις)

 

H 1 η απορια ειναι η εξης για την ωρα ψαχνω θηκη.. ελαχιστοι εχουν για Α1 και μονο, οι περισσοτεροι γραφουν ΘΗΚΗ XIAOMI MI A1 / 5X

Ειναι ολοιδια εξωτερικα;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Xiaomi Mi A1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...