Jump to content

Xiaomi Mi A1


Street
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν ξέρω, εγώ στο 3 έχω την beta 26 που έχει αυτη
Α, ok. Οπότε μάλλον δεν έχει κυκλοφορήσει.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Πως ενεργοποιησες την ενδειξη της μπαταρίας στο εικονίδιο;

 

Το μόνο που γίνεται είναι να ενεργοποιήσεις ένα κρυφό μενού (System Ui Tuner) πατώντας παρατεταμένα για λίγο το εικονίδιο των ρυθμίσεων από την μπάρα ειδοποιήσεων και πας μετά ρυθμίσεις - system ui tuner - γραμμή κατάστασης - μπαταρία και επιλέγεις να εμφανίζεται πάντα το ποσοστό.

Σε εμένα δεν δουλεύει αυτο, δεν κάνει τίποτα...
Link to comment
Share on other sites

Κάνεις scroll down κρατάς το γρανάζι πατημένο 3 δευτερόλεπτα, το αφήνεις, θα σου πετάξει ένα μήνυμα, το μπλα μπλα ενεργοποιήθηκε.

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Κάνεις scroll down κρατάς το γρανάζι πατημένο 3 δευτερόλεπτα, το αφήνεις, θα σου πετάξει ένα μήνυμα, το μπλα μπλα ενεργοποιήθηκε.
Αυτό δεν λες;

Το κάνω το κρατάω πατημένο και δεν κάνει τίποτα...Κάνω κάτι λάθος;

 

Άστο το βρήκα, το πρόβλημα είναι για να ενεργοποιήσεις το System UI tuner θα πρέπει στο developer options να έχεις τουλάχιστον στο 0.5 το animator duration scale αλλιως δεν ενεργοποιείτε....

Edited by tigreos
Link to comment
Share on other sites

καποιοι μας κοροιδευαν...καποιοι ειπαν πως το ροζουλι δεν είναι ωραιο!!Επιτελους τους απαντω με ντοκουμεντα)))

kodorevithoulis ακουει;

http://i67.tinypic.com/2i7tn3o.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ναι ολα καλα,δεν εχω προβλημα,δεν το εβαλα με flashfire,αλλα με εγκατασταση το apk:)

 

θελει root?? (για exposed & gravitybox)

Link to comment
Share on other sites

Πως ενεργοποιησες την ενδειξη της μπαταρίας στο εικονίδιο;

 

Το μόνο που γίνεται είναι να ενεργοποιήσεις ένα κρυφό μενού (System Ui Tuner) πατώντας παρατεταμένα για λίγο το εικονίδιο των ρυθμίσεων από την μπάρα ειδοποιήσεων και πας μετά ρυθμίσεις - system ui tuner - γραμμή κατάστασης - μπαταρία και επιλέγεις να εμφανίζεται πάντα το ποσοστό.

 

Μπράβο! Χρήσιμο..

HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

Πηρε κανεις αλλος update ?

Μου βγαζει update για October 2017 ενω το εχω ηδη περασμενο.

Το μεγεθος ειναι 75.7 MB αλλα οταν παω να κανω update μου βγαζει "Installation problem".

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα θέλω να σας κάνω μια ερώτηση, θα μου εξήγηση κάνεις άμα αξίζει τα λεφτά του το ΧΙΟΑΜΙ ΝΟΤΕ 4 64GB, γιατί θέλω να το αγοράσω αν και έχω δει τα χαρακτηρηστικα. και θέλω να με προτείνετε σαν δικιά σας εμπειρία άμα το είχατε πότε στο χέρι και πως λειτουργεί άμα είναι γρήγορο και δεν έχει κολλήματα :!:
Link to comment
Share on other sites

Πηρε κανεις αλλος update ?

Μου βγαζει update για October 2017 ενω το εχω ηδη περασμενο.

Το μεγεθος ειναι 75.7 MB αλλα οταν παω να κανω update μου βγαζει "Installation problem".

 

Ειχα ξεκλειδωτο bootloader βασικα...

Πηγα να κανω lock μεσω adb και μετα μου εβγαζε system is destroyed.

Οποτε εκανα παλι unlock τον bootloader και fastboot boot με το stock boot.img και ανοιξε κανονικα.

 

Σκεφτομαι τωρα τι να κανω για να περασω το latest update και δε ξερω.

Να flashαρω τα παντα σε stock με το miflash tool? Βαριεμαι ομως να το ξαναστηνω απο την αρχη. :worry:

Σκεφτομαι μηπως λεει system is destroyed επειδη ειναι modded το build.prop. Ισως αν το επαναφερω και ξαναδοκιμασω...

Θα σας ενημερωσω :D

Edited by kentoner2000
Link to comment
Share on other sites

ηρθε και σε εμενα αυτη η αναβαθμιση 75.7 του οκτωμβριου λεει αλλα και παλι δεν ειχε γινει update οκτωμβριου που ηταν 1gb και κατι?νοεμβριου δεν θα επρεπε να λεει τωρα??

μενει στο εγκατασταση ενημερωσης συστηματος δεν προχωραει

....

 

τελικα προχωρησε-ωστοσο στο forum της xiaomi ορισμενοι λενε οτι τους ηρθε αναβαθμιση 1059.5μβ

Edited by venividivici
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα μόλις ήρθε 75mb October.

 

Ερώτησις: θέλω να γυρίσω σε εντελώς stock rom

 

Με XiaoMiFlash Tool για stock rom χρειάζεται να κλειδώσω πρώτα bootloader? Ή φλασάρω την στοκ και μετά κλειδώνω bootloader?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σε εσάς που ήρθε με το 1gb τι έκδοση λέει ότι έρχεται τώρα?
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάλι Οκτώβρης 17 λέει γι αυτό είπα μήπως δεν το εγκατέστησε, αλλά τώρα θυμήθηκα ότι όταν το κατέβαζα έλεγε ότι κατεβάζει το πακέτο οκτώβρη 17. Δε ξέρω αν έκαναν διορθώσεις με το ίδιο όνομα ή βλακεία...
Link to comment
Share on other sites

Παίδες λόγω απαλλαγής ΦΠΑ μπορώ να το πάρω από Ελλάδα 190€ με δώρο θήκη και γυαλί και 2 χρόνια εγγύηση. Αξίζει; Υπάρχει κάτι άλλο που μπορώ να κοιτάξω;

Nokia 3200 ---> Sony Ericsson W810i ---> Sony Ericsson W995i ---> Huawei Honor 2 ---> Huawei Mate 7 ---> Xiaomi Mi A1 ---> Xiaomi Mi 9 SE ---> Realme 9 Pro+

Link to comment
Share on other sites

Με το καινούργιο 75mb update, άλλαξαν kernel(τουλάχιστον), σε έκδοση 30-10-2017. Θέλω να πιστεύω, ότι ετοιμάζουν έδαφος για Oreo !

Btw, όσοι αλλάξατε build.prop, το ota δε θα εγκατασταθεί. Ή διορθώνεται ότι αλλαγές κάνατε, και μετά περιμένετε να ξαναέρθει το ota, ή κλασσικά το φλασάρετε(εγώ προτίμησα το 1ο).

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με το καινούργιο 75mb update, άλλαξαν kernel(τουλάχιστον), σε έκδοση 30-10-2017. Θέλω να πιστεύω, ότι ετοιμάζουν έδαφος για Oreo !

Btw, όσοι αλλάξατε build.prop, το ota δε θα εγκατασταθεί. Ή διορθώνεται ότι αλλαγές κάνατε, και μετά περιμένετε να ξαναέρθει το ota, ή κλασσικά το φλασάρετε(εγώ προτίμησα το 1ο).

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

 

Ναι εχει αλλαξει ο kernel oπως λες με ημερομηνια 30/10 και εχει αλλαξει και ο αριθμος εκδοσης που ειναι N2G47H.7.10.30 αυτα γραφει το δικο μου με την αναβαθμιση των 75.7mb.Στους υπολοιπους που εκανε την μεγαλη αναβαθμιση τι αριθμο εκδοσης λεει/?

Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Xiaomi Mi A1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...