Jump to content

Xiaomi Mi A1


Street
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ξέρουμε τι κάμερες φοράει; Sony, Samsung ή omnivision:cry:;

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

το Next radio δεν παίζει ούτε σε μας που έχουμε κανονικά fmradio :)

 

μόνο κανα spirit (με πληρωμή)

ή η free έκδοση του ίσως

 

https://forum.xda-developers.com/apps/spirit-fm/app-spirit2-free-source-real-fm-radio-t2951455

 

(έχω κάψει ηχείο πολύ παλιά με το spirit :) )

Γιατι δεν παιζει;;; Εγω παλιοτερα σε HTC A9 το ειχα βαλει και επαιζε κανονικα, με Side loading φυσικα

Link to comment
Share on other sites

Γιατι δεν παιζει;;; Εγω παλιοτερα σε HTC A9 το ειχα βαλει και επαιζε κανονικα, με Side loading φυσικα

 

ε δε σημαίνει ότι παίζει παντού

σε μένα π.χ. δε παίζει

επίσης το Α9 είναι στην λίστα με τις υποστηριζόμενες συσκευές , προφανώς και θα έπαιζε :))))

 

http://nextradioapp.com/supported-devices/

Link to comment
Share on other sites

Ξέρουμε τι κάμερες φοράει; Sony, Samsung ή omnivision:cry:;

 

Το Kimovil αναφέρει - με πάσα επιφύλαξη - Omnivision OV12A10. Ας τρέξει κάποιος κάτοχος πχ το AIDA64 να δούμε τι αναφέρει στο hardware. Το κυριότερο είναι στην πράξη πόσο καλή θα αποδειχτεί.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι πιστεύω ότι έχει όλα εκείνα τα χαρακτηριστικά που το κατατάσουν άνετα στην κατηγορία των 300,00€.

Εκείνο που σε χαλάει και δικαιολογημένα, όχι μόνο εσένα, είναι το όνομα.

 

Χθες του πήρα μια θήκη mofy που το έχει αγκαλιάσει υπέροχα και είναι σκέτο κόσμημα.

 

Μπορεις αν γινεται να βγαλεις μια φωτο το κιν με την mofy; Θελω να δω πως φαινεται

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ευχαρίστως. Μόλις γυρίσω στο σπίτι, θα ανεβάσω μερικές.

Αν και δεν πολυκαταλαβαινεις ότι φοράει θηκη. Το αγκαλιάζει τοσο ωραία που γινεται ένα με το κινητό.

 

Στάλθηκε από το Xiaomi Mi A1 χρησιμοποιώντας Tapatalk

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Θελω να παρω κινητο..

Να παρω το mi a1 ή το redmi note 5 οταν βγει?

Τη στιγμη που μιλαμε ποιος το εχει διαθεσιμο το mi a1 το μαυρο η το χρυσο χωρις τελωνειο στην καλυτερη τιμη?

Κανα κουπονι παιζει?

Link to comment
Share on other sites

μόλις το πήρα και εγώ στα χεριά μου.. το κινητό πετάει.. σιγά σιγά το ανακαλύπτω.. θα ας ενημερώσω για όλα σύντομα..
Link to comment
Share on other sites

μόλις το πήρα και εγώ στα χεριά μου.. το κινητό πετάει.. σιγά σιγά το ανακαλύπτω.. θα ας ενημερώσω για όλα σύντομα..

Μεγειές. Εύχομαι να το ευχαριστηθείς.

 

Μπορεις αν γινεται να βγαλεις μια φωτο το κιν με την mofy; Θελω να δω πως φαινεται

Εδώ είσαι φίλε......

IMG_5530.jpg

 

IMG_5531.jpg

 

IMG_5532.jpg

 

IMG_5533.jpg

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Έχει κανένας φίλος κινητό με 2πλή κάμερα να μου πει πως λειτουργεί;

Με το φτωχό μου το μυαλό καταλαβαίνω ότι χρειάζονται και οι δυο φακοί προκειμένου να βγει μια φωτογραφία. Σωστά;

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Έχει κανένας φίλος κινητό με 2πλή κάμερα να μου πει πως λειτουργεί;

Με το φτωχό μου το μυαλό καταλαβαίνω ότι χρειάζονται και οι δυο φακοί προκειμένου να βγει μια φωτογραφία. Σωστά;

 

Ευχαριστω για τις φωτογραφιες, ηθελα να την δω πριν την παρω και εγω! :)

 

Οσον αφορα την καμερα, οι κανονικες φωτογραφιες βγαινουν με τον κανονικο 27mm φακο. Ο telephoto 54mm χρησιμοποιειται μονο στην περιπτωση του portrait mode, αλλα καθως και στις φωτογραφιες που θες να κανεις zoom. Στην περιπτωση του zoom, κανει κανονικο zoom και οχι ψηφιακο λογο του δευτερου φακου. Στην περιπτωση χαμηλου φωτισμου ο δευτερος φακος δεν θα χρησιμοποιηθει καθολου αν θες να κανεις zoom γιατι θα εχει απιστευτο θορυβο σε χαμηλο φωτισμο, με αποτελεσμα το digital zoom απο τον 27mm να ειναι καλυτερο.

Link to comment
Share on other sites

Κατάλαβα. Ευχαριστώ.

Ξέρεις γιατί ρώτησα; Δοκίμασα να κλείσω τον ένα φακό με το δάχτυλο και το κινητό τραβούσε μια χαρά φωτογραφίες.

Τι στην ευχή λέω; Μας έπιασαν κότσους οι Κινέζοι; Διακοσμητικός είναι ο ένας φακός;

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Θελω να παρω κινητο..

Να παρω το mi a1 ή το redmi note 5 οταν βγει?

Τη στιγμη που μιλαμε ποιος το εχει διαθεσιμο το mi a1 το μαυρο η το χρυσο χωρις τελωνειο στην καλυτερη τιμη?

Κανα κουπονι παιζει?

 

σε 1-2 μήνες που θα έχει βγει (αν) το redmi note 5 θα ρωτάς να πάρω αυτό ή το note5x ή όποια άλλη έχει ανακοινωθεί ή έχουν βγει πληροφορίες

 

η μια συσκευή υπάρχει ήδη , η άλλη όχι

η μια συσκευή έχει stock android , η άλλη όχι (και αυτή είναι η μεγάλη διαφορά)

σαν specs , ίσως και σαν τιμή, η 2η συσκευή θα είναι καλύτερη αλλά δεν θα έχεις αυτό το κάτι που κάνει το Mi a1 διαφορετικό (stock android)

Link to comment
Share on other sites

κουπονι εχει κανεις για το banggood ?

https://www.banggood.com/Xiaomi-Mi-A1-MiA1-Dual-Rear-Camera-5_5-inch-4GB-RAM-64GB-Snapdragon-625-Octa-core-4G-Smartphone-p-1196064.html?utm_campaign=2983576_2017&utm_content=1097&p=6G10102983576201511A

10bga1464

Με priority direct mail βγαινει 213.

Edited by kmeles
V10 for Vendetta
Link to comment
Share on other sites

Βλεπω παιζει διαφήμιση κωτσου στα 299

Σημερα την ειδα.

Θα παω απο κοντα να συγκρινω με νοτε 4

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Βλεπω παιζει διαφήμιση κωτσου στα 299

Σημερα την ειδα.

Θα παω απο κοντα να συγκρινω με νοτε 4

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Καλά θα κάνεις.

Επειδή είχα το Redmi Note 4 πιστεύω ότι η οθόνη και μόνο, θα σε αποζημιώσει με το παραπάνω.

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα πρόβλημα με την αναμονή κλήσης.

Πηγαίνω στις ρυθμίσεις και διαπιστώνω ότι η "αναμομή κλήσης" είναι γκριζαρισμένη και δε μου επιτρέπει να την επιλέξω.

Αν το προσπαθήσω, μου γράφει "σφάλμα δικτύου ή κάρτας σιμ".

Ωστόσο όταν μιλάω στο τηλέφωνο και κάποιος άλλος με καλέσει, μου δείχνει ότι έχω εισερχόμενη κλήση αλλά όταν επιχειρώ να απαντήσω, μου λέει αδύνατη λειτουργία ή κάτι τέτοιο.

 

ecc27f80a18c032b50debe70eff267db.jpg

 

Υ.Γ. Για screenshot παταμε volume down+power button.

Edited by jimteo
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

μια μερα με το τηλεφωνο και τελικα απαγοητευτητα πολυ

σιγουρα δεν ειναι για τον μεσο χρηστη γιατι αν και εχει το πολυσχολιασμενο android one δεν ξερουμε τι να το κανουμε.. (ας μας πει καποιος:lol:)

λειπουν απο το λειτουργικο πραγματα που συνηθησαμε χρονια τωρα και εμενα με εστειλε τουλαχιστον 5 χρονια πισω.. δυνατη συσκευή αλλα αλλα αχριστο στα χερια μου λειτουργικο..

πχ δεν βλεπω ουτε τις ειδοποιησεις απο viber η αλλες τετοιες εφαρμογες.. δεν μπορω να αλλαξω τα led και αλλα

σα λειτουργικο το lg g2 που ειχα χιλιομετρα πιο εύχρηστο

εκτος και αν πρεπει να το γεμισω με δεκαδες εφαρμογες τριτων για να τα εχω ολα οπως θελω..

καταληγω με μια επιφυλαξη οτι μακρια απο το MiA1 αν δεν εισαι προγραματιστης κινητων android

 

 

Υ.Γ. εχει βαλει κανεις σας καποιον Launcher?

Edited by rodius4gr
Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα πρόβλημα με την αναμονή κλήσης.

Πηγαίνω στις ρυθμίσεις και διαπιστώνω ότι η "αναμομή κλήσης" είναι γκριζαρισμένη και δε μου επιτρέπει να την επιλέξω.

Αν το προσπαθήσω, μου γράφει "σφάλμα δικτύου ή κάρτας σιμ".

Ωστόσο όταν μιλάω στο τηλέφωνο και κάποιος άλλος με καλέσει, μου δείχνει ότι έχω εισερχόμενη κλήση αλλά όταν επιχειρώ να απαντήσω, μου λέει αδύνατη λειτουργία ή κάτι τέτοιο.

 

ecc27f80a18c032b50debe70eff267db.jpg

 

Υ.Γ. Για screenshot παταμε volume down+power button.

 

Μήπως η αναμονή έχει να κάνει με την κλήση στη δεύτερη sim; Δοκίμασε να βάλεις και μια δεύτερη κάρτα να δεις.

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα πρόβλημα με την αναμονή κλήσης.

Πηγαίνω στις ρυθμίσεις και διαπιστώνω ότι η "αναμομή κλήσης" είναι γκριζαρισμένη και δε μου επιτρέπει να την επιλέξω.

Αν το προσπαθήσω, μου γράφει "σφάλμα δικτύου ή κάρτας σιμ".

Ωστόσο όταν μιλάω στο τηλέφωνο και κάποιος άλλος με καλέσει, μου δείχνει ότι έχω εισερχόμενη κλήση αλλά όταν επιχειρώ να απαντήσω, μου λέει αδύνατη λειτουργία ή κάτι τέτοιο.

 

 

ποια απο τις δυο συσκευές εχεις?

Link to comment
Share on other sites

εκτος και αν πρεπει να το γεμισω με δεκαδες εφαρμογες τριτων για να τα εχω ολα οπως θελω..

Το αυτό.

Χα, χα, χα......μην απογοητεύεσαι ρε 'συ.

Κι εγώ στην αρχή ένα σοκ το έπαθα, όντας μαθημένος σε άλλα κινητά που στα είχαν όλα έτοιμα.

Τώρα όμως το έχω συνηθίσει και μου αρέσει πολύ.

Έχε κατά νου ότι για οποιεσδήποτε αλλαγές θέλεις να κάνεις, δε θα πηγαίνεις στις ρυθμίσεις όπως είχαμε συνηθίσει τόσα χρόνια.

Θα πηγαίνεις στην κάθε εφαρμογή ξεχωριστά.

Αν πας π.χ. στην εφαρμογή του viber, θα μπορέσεις να τα σενιάρεις όλα από εκεί.

Εμένα μια χαρά λειτουργεί το viber όπως και ατα άλλα κινητά που είχα.

Edited by jimteo
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Το κινητο μου ηρθε χθες. Λοιπον:

1.) Πολυ smooth και εξαιρετικο upgrade σε σχεση με το xt1064 που ειχα. Οθονη πολυ φωτεινη και ευδιακριτη υπο το φως του ηλιου, με ωραια χρωματα

2.) Ειναι λες και βλεπεις iphone 7plus στο design, πολυ λεπτο και ακριβως ιδιο μεγεθος

3.) Ηχειο με καλη ποιοτητα ηχου και ενταση αν και mono

4.) Εχω καλο σημα και παντου σχεδον 4g οπου υπαρχει λογω της 800αρας μπαντας

5.) Ημερησιες φωτο πολυ καλες με hdr(εφαμηλες με φωτο απο κινητα του ιδιου price range) και πολυ καλο portrait mode την ημερα. Σε χαμηλο φωτισμο εχει αρκετο noise ομως, ελπιζω να βγαλουν και αλλα update οπως εβγαλαν πριν λιγες μερες αλλα worst case υπαρχει και το google camera port που μπορεις να βαλεις αμα κανεις root

Καποιος ανεφερε πιο πανω οτι το ηχειο της κλησης δεν ακουγεται πολυ, προσωπικα θεωρω πως ακουγεται αρκετα δεν το εχω καν 100%.

Τελος το μεγαλυτερο mind**** ηταν το οτι η selfie camera εχει ενα feature που κανει detect τα προσωπα και αναφερει φυλο και ηλικια. Πετυχε ακριβως την ηλικια μου.. :p

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Xiaomi Mi A1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...