Jump to content

Xiaomi Mi A1


Street
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα σε όλους και καλό ΣΚ να έχουμε! Έχω πάρει το Mi 5X για review απο Gearbest και είναι όντως πολύ καλή συσκευή, όσο αναφορά το hardware που είναι ακριβώς ίδιο με το Α1, επι το πλείστον θετικές εντυπώσεις, πολύ λεπτό, ωραία αφή στο πίσω μέρος και τα πλαινά της συσκευής και κάμερα απο άλλη κατηγορία πολύ ακριβότερων τηλεφώνων. Μόνο τα bezels πάνω και κάτω θα μπορούσαν να είναι λίγο πιο λεπτά και η μπαταρία λίγο μεγαλύτερη. Με έναν custom launcher γινεται vanilla android, προσωπικά δεν με ενοχλούν οι ρυθμίσεις του MIUI 9.

Σχετικά με την αποστολή που αναφέρθηκε μερικά ποστ πιο πάνω, να προτιμάτε πάντα Priority shipping, εχω φέρει κάποια τηλέφωνα απο Κινα με αυτον το τρόπο και δεν έιχα κανένα θέμα με τελωνεία, συν οτι σε 7-10 μέρες είναι εδώ. Το κόστος έιναι συνηθως στα 20€ αλλα σε κάποιες συσκευές έχω πετύχει και 8€. Όποιος θέλει μπορεί να δει το

Το κανάλι μου στο Youtube για unboxings & reviews και το blog μου για deals.
Link to comment
Share on other sites

huawei p9 και honor 8.και τα 2 πριν λιγο καιρο επαιζαν στην τιμη των 300 ευρω.τωρα τελευταια πηραν ενα boost 30 ευρω.
Link to comment
Share on other sites

huawei p9 και honor 8.και τα 2 πριν λιγο καιρο επαιζαν στην τιμη των 300 ευρω.τωρα τελευταια πηραν ενα boost 30 ευρω.
Πολυ σωστος. Απλα ειχα επικεντρωθει στις 5,5" και προσπαθουσα να καταλαβω τι εχεις κατα νου.

Ευχαριστω.

 

Στάλθηκε από το Xiaomi Redmi Note 4 χρησιμοποιώντας Tapatalk

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Εμείς το μαγαζί το εμπιστευόμαστε ?????

 

Εχει 8.9 στο trustpilot, ειναι στους recommended resellers στο wiki του /r/xiaomi και βλεπω καλα σχολια απο χρηστες.

Link to comment
Share on other sites

το είδα σήμερα στα media markt Πυλαίας στα 299.. ωραία κατασκευή πάντως, αφήνει μια premium αίσθηση
Link to comment
Share on other sites

Εχει 8.9 στο trustpilot, ειναι στους recommended resellers στο wiki του /r/xiaomi και βλεπω καλα σχολια απο χρηστες.

 

το θέμα είναι ότι In stock δεν το έχουν ούτε αυτοί και η τιμή με τα ΄΄ασφαλή΄΄ μεταφορικά πάει 213+17 =230

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Ισχυει. Κι εγω το ειδα σημερα. Πραγματικα πολυ ομορφο.

 

Ρε παιδια, με τρωει η τσεπη μου για ενα δευτερο κινητο. Οχι πως το εχω πραγματικα αναγκη, αλλα ετσι.....

Ειδα το mi A1 και ειλικρινα μου αρεσει πολυ. Στο ιδιο μαγαζι ομως βρηκα διπλα διπλα το j7 2017 και το huawei honor 6x (32gb).

Δεν ειμαι στο σωστο νημα, το ξερω, αλλα ειμαι με το χερι στην τσεπη και δεν μπορω να αποφασισω.

Με το χερι στην καρδια, θεωρω ομορφοτερο το honor. Ειναι ομως και τα αλλα δυο πιο φρεσκα.

Τι θα επιλεγατε;

 

Και παλι sorry για το offtopic.

Μποτειτε ελευθερα να διαγραψετε το ποστ.

 

Στάλθηκε από το Xiaomi Redmi Note 4 χρησιμοποιώντας Tapatalk

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

το θέμα είναι ότι In stock δεν το έχουν ούτε αυτοί και η τιμή με τα ΄΄ασφαλή΄΄ μεταφορικά πάει 213+17 =230

70€ φθηνοτερα σε σχεση με Infoquest. Δε θα την ελεγα μικρη τη διαφορα. :rolleyes:

Περιμενουμε Δευτερα μηπως υπαρχει καποια ενημερωση.

Παντως υπαρχει και το HK Goldway που το εχει διαθεσιμο στα 225 € με μεταφορικα.

Link to comment
Share on other sites

70€ φθηνοτερα σε σχεση με Infoquest. Δε θα την ελεγα μικρη τη διαφορα. :rolleyes:

Περιμενουμε Δευτερα μηπως υπαρχει καποια ενημερωση.

Παντως υπαρχει και το HK Goldway που το εχει διαθεσιμο στα 225 € με μεταφορικα.

 

βρε δεν είναι μικρή η διαφορά, κάθε άλλο......Η αποστολή το πότε θα γίνει είναι το θέμα.....

Παντως από το HK Goldaway με τίποτα μία και δεν υπάρχει ΄΄ασφάλεια΄

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

το είδα σήμερα στα media markt Πυλαίας στα 299.. ωραία κατασκευή πάντως, αφήνει μια premium αίσθηση

Μια από τα ίδια Κωτσόβολος και public.

Edited by jimteo
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Σορρυ αλλα δεν κρατηθηκα....... :D

3fdbcef5dd61a0033fb00d92be1b8a37.jpg

 

Στάλθηκε από το Xiaomi Redmi Note 4 χρησιμοποιώντας Tapatalk

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Σορρυ αλλα δεν κρατηθηκα....... :D

 

 

Στάλθηκε από το Xiaomi Redmi Note 4 χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

ωραίος.. καλορίζικο! αναμένουμε εντυπώσεις

Link to comment
Share on other sites

Σορρυ αλλα δεν κρατηθηκα....... :D

3fdbcef5dd61a0033fb00d92be1b8a37.jpg

 

Στάλθηκε από το Xiaomi Redmi Note 4 χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Φίλε καλορίζικο περιμένουμε τις εντυπώσεις σου!Τι χρώμα το πήρες?πως το βλέπεις?τι dialer έχει?τον κλασικό της google?έχει ρυθμίσει να σου δείχνει ποιο είναι το νούμερο που σε κάλεσε βάση google?

Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

213,19 euro από gearbest με priority shiping[/quote

το ειχα παραγειλει πληρωσει κλπ και μετα απο δεκα μερες το gearbest με ενημερωσε οτι δεν ειναι δυνατον να το στειλει με priority

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εχει διαβασει κανεις τιποτα για global version με το MIUI? Θα παρω το redmi note 4 αλλα αν ειναι να βγει αυτο σε global να περιμενω...εκτος αν κανει κανα χρονο να βγει..
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για τα καλορίζικα παιδιά. Να είστε καλά.

Το κινητό ειναι πανέμορφο, αρκετά λεπτό αλλα με ένα σχετικό βάρος, που σου δημιουργει μια αίσθηση στιβαρότητας. Αρκετά ποιοτικη κατασκευή θα έλεγα.

Ωραία χρώματα και ξεκούραστη οθονη.

Στα συν η δυνατότητα ταχείας κλήσης στο πληκτρολόγιο. Είναι κάτι που προσωπικά με διευκολύνει πάρα πολύ.

Ακόμα στο ψάξιμο ειμαι βεβαια.

Ωστόσο νιώθω σα να λείπουν καποιες λειτουργίες από το μενού.

Κατ' αρχάς δε βρίσκω πουθενά ραδιόφωνο. Κάπου ειπώθηκε ότι διαθέτει.

Κατά δεύτερον δε βρίσκω τις ρυθμισεις που είχε το note 4, όπως για παράδειγμα να ρυθμίσω τη διάρκεια που θα μένουν αναμμένα τα πλήκτρα πλοηγησης, το χρώμα του notification led, να δημιουργήσω νέα καρτέλα δεξια κι αριστερά της αρχικής οθόνης και πολλά άλλα.

Όπως και να 'χει, θα το κοιτάξω αυριο με την ησυχια μου.

 

 

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Το 1.75 Sar head δεν απασχολεί κανέναν;;;

Το θεωρείτε λογικό και φυσιολογικό;;

Για μένα μόνο και μόνο αυτή η τιμή θα με έκανε να μην ασχοληθώ με την συσκευή,μιας και το θεωρώ τεράστιο...

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς ραδιόφωνο δυστυχώς, οπότε προσωπικά δεν με καλύπτει.

Deal breaker για αρκετούς.....

Nexus....

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς ραδιόφωνο δυστυχώς, οπότε προσωπικά δεν με καλύπτει.

 

Το 1.75 Sar head δεν απασχολεί κανέναν;;;

Το θεωρείτε λογικό και φυσιολογικό;;

Για μένα μόνο και μόνο αυτή η τιμή θα με έκανε να μην ασχοληθώ με την συσκευή,μιας και το θεωρώ τεράστιο...

 

FM Radio

 

The Xiaomi Mi A1 does not come with any FM Radio app, nor can you access it with a third party app, but it does support FM Radio functionality. You can use FM Radio through the service mode menu on the phone. Plug in your earphones and enter *#*#6484#*#* to enter service mode, where you will find FM Radio as one of the last options in the list. Select and scan for stations — you’re good to go.

 

οπότε αν καταφέρεις να βάλεις κάποιο fm apk ίσως και να είσαι πλήρως οκ

π.χ. κάποτε σε redmi 1 έβαζα ένα fm app από άλλη συσκευή (από sony Νομίζω) γιατί το stock radio είχε κάποια προβλήματα

Link to comment
Share on other sites

Απορώ πάντως που μερικοί εκπλήσεστε με την τιμή.

 

Το note 4 έχει 250€ και μπορεί μεν να έχει ράδιο και πιο μεγάλη μπαταρία αλλά δεν έχει διπλή κάμερα, fast charge, την ακομα πιο προσεγμένη κατασκευή και το status του πιο σοβαρού android one ...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Xiaomi Mi A1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...