Jump to content

[Επίσημο] Nokia 8800


cicilianos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οχι φιλε δεν προλαβα να την περασω...μια απο αυτες τις μερες θα γινει ομως...;) με την 3.78 το μονο bug που εχω εντοπισει ειναι με τα AM.Μολις τα παταω,γινεται restart...:blink:

 

Ευχαριστω Eminem για την απαντηση. Λιγο-πολυ ιδια πραγματα θα εχει . Ισως καποιες νεες βελτιωσεις σε BT.

 

Εμένα κάτι τέτοια τα κάνει τελευταία (αν και όχι πολύ συχνά) που σημαίνει ότι μάλλον άρχισε να ψοφάει η μπαταρία. Όσο για τις μπαταρίες 1000mAh που υπάρχουν στην αγορά, παλιότερα κάποιος είχε αγοράσει μία και δεν έμεινε καθόλου ευχαριστημένος, υπάρχει τέτοιο post σ'αυτό το topic.

 

Thx for replying mcde, μαλιστα το ειχα διαβασει οτι την ειχε αγορασει οχι απο το ελληνικο site που εγραψα το link πιο πανω αλλα απο το ebay. Θυμαμαι οτι ητανε μπαταρια 1000mAh η οποια παντως 15 ευρω εχει αλλα αν δεν κανει καλο τοτε δεν κρινω οτι θα σωθουμε.

 

Με το φορτιστη στο γραφειο κλπ εχουμε καταντισει. Αμφιβαλλω αν ειναι καποιο bug οταν δειχνει 3 γραμμες (μερικες φορες) νομιζω ειναι αυτο που ειχες αναφερει και παλιοτερα οτι η ιδια η μπαταρια δεν αντεχει παραπανω :rolleyes: :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ρε παιδιά συγνώμη αλλά πόσες ώρες μιλάτε η παίζετε με τα παιχνίδια του τηλεφώνου διότι εμένα μου κρατάει άνετα δύο μέρες με 20-30 ομηλία ξέχωρα που το έχω στο ΒΤ γιά τον υπολογστή κατέβασμα κλπ:)

Ακόμη έχω την δεύτερη μπαταρία άθηκτη και δέν χρησημοποιό την βάση και τέλος δέν περνάω καμία καινούργια 3.78 χρησιμοποιώ την πρώτη χωρίς πρόβλημα:X

Link to comment
Share on other sites

Availability

In stock and available for immediate despatch.

View delivery details

Pricing

Only £10.95

£9.32 ex. VAT

Brief overview

Get 40% more power than your original Nokia battery!

 

Keep a spare battery at home, in the office or while travelling so you will never miss that important call. This battery has an extended life of 1000mAh and using Lithium Ion technology is protected against the 'memory effect'.

 

1000 mAh (Original Nokia only 600 mAh).

Lithium Ion Technology.

Direct replacement (standard size).

 

 

This product is compatible with:

Nokia: 8800

 

http://**w.mobilefun.co.uk/product/7661.htm

 

όποιος είναι ήρωας ας ξαναδοκιμάσει:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

lipon gia to provlima me tis tris grames .

to kiniti to estila sta kentrika meso nokia shop tis perioxis mou,

apotelesma ,perasane tin teleftea anavathmisi ,ekanan sto tilefono epanaprogramatismo tis katanalosis tou tilefonou( tora den ksero an ontos isxioi auto).

apotelesma to kinito to exo tora defteri mera to vradi anoixto kai exei xasi mia grami me xrisi giro sta 20 lepta omilia, vevea tora tha diksi an arxisi na kanei ta noumera tou.

na po oti mexri tora paei poly kala se sxesi me prin pou adiaze se mia mera i mpataria.

tha grapso apotelesmata meta apo pio megali xrisi na doume an ontos egine kati.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια τι ειναι ΑΥΤΟ???? http://www.fleamarket.gr/lot.cfm?lotID=4258884 :blink: :hypno: :shock: :drool: :scared:

Η νοκια το κατασκευαζει ή καποια αλλη εταιρια που τροποποιεί μερικα 8800?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Για όποιον ενδιαφέρεται: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=107159 :hypno: :whistle: :w00t:

 

EDIT: Enema, μπράβο συγχρονισμός...

Link to comment
Share on other sites

na epaneltho sto thema me tis tris grames .

telika to provlima eine i mpataria pira mia kenourgia kai doulevi apsoga.

eyala ti palia mpataria kai ekane ta idia noumera opos prin.

apla i mpataria distixos ta pezi poly grigora.

kai oso gia auto pou mou ipan oti ekanan epanaprogramatismo stin katanalosi eine mpourdes.

Link to comment
Share on other sites

to nokia 8800 bgainei se 4 xrwmata sto kanoniko,sto black,sto gold alla kai se roz...ayto einai gnwsto alla ta 3 einai sullektika..! :)
Stay Hungry | Stay Foolish | http://www.iChas.gr
Link to comment
Share on other sites

και το V620 όπως και άλλα τηλέφωνα που παίρνουν καπάκια τα βγάζουν σε χρυσό ατσάλι κλπ κλπ παράδεισος είναι το Dubai
Link to comment
Share on other sites

na epaneltho sto thema me tis tris grames .

telika to provlima eine i mpataria pira mia kenourgia kai doulevi apsoga.

eyala ti palia mpataria kai ekane ta idia noumera opos prin.

apla i mpataria distixos ta pezi poly grigora.

kai oso gia auto pou mou ipan oti ekanan epanaprogramatismo stin katanalosi eine mpourdes.

 

Οταν λες δουλευει αψογα γινεται κανονικοτατα η αποφορτιση της ?? Αναφερομαι στην καινουργια που αγορασες. Και απο τιμη καμια 30 αρια ευρω ??

 

κοινως κλεινει μονο οταν πιασει 1 γραμμη.

 

Αυτο ειναι ανυσηχητικο παντως γιατι τωρα καταλαβαινω πως οι 2 μπαταριες που εδινε το αρχικο κουτι του δεν ειχαν αντοχη. Ισως τωρα δικαιολογειται οτι στις μπαταριες δεν δινει η Νοκια 24 μηνες εγγυηση, η οποια ισχυει κανονικα για τα υπολοιπα.

 

 

Μολις ειχα διαβασει την απαντηση σου για επαναπρογραμματισμο στην αρχη ειπα απο μεσα μου λες να φτιαξει να παμε να τα φτιαξουμε να σωθουμε ολοι ? Αλλα μαλλον τιποτα. Βεβαια δεν εχω ιδεα ισως εδω καποιοι τεχνικοι να ξερουν τι ακριβως κανει ο επαναπρογραμματισμος ισχυος ???? Ας απαντησει καποιος τεχνικος να μαθαινουμε κ μεις....

 

Αμην.Μιλαω περιπου 1 ωρα την ημερα και εχω γεμισει φορτιστες!Σπιτι, γραφειο,αμαξι,δεν παει αλλο.Κρατα μας ενημερους.

 

Φορτιστες παντου. Και στο αμαξι πλεον. Προτιμω να μην βαλω την 2η μπαταρια ακομη γιατι δεν θελω να ανοιγω-κλεινω το πισω καπακι πολυ λογω φθορας. Ασε να λιωσουμε την ηδη "" λιωμενη "" 1η μπαταρια !!!!

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά κι εγώ έχω απηυδήσει με την μπαταρία του χλιδάτου κινητού μας...!! Όσο περνάει ο καιρός αχρηστεύεται και πιό πολύ... 1 μέρα κρατάει και με το ζόρι!!!! (μιλάω περίπου 1 ώρα την μέρα).

Τελικά μπορεί τα ψιλοπροβλήματα που υπήρχαν αρχικά να λύθηκαν όλα με την αναβάθμιση του FIRMEWARE, αλλά εν τέλη όπως αποδεικνύεται, το μεγάλο πρόβλημα είναι η ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ ΑΔΥΝΑΜΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ ΤΟΥ ΚΙΝΗΤΟΥ ΜΑΣ...

Τόσα φράγκα και να μας "κρεμάει" έτσι η κwλοΝΟΚΙΑ????? Έχουμε γεμίσει φορτιστές όπως είπε και ο φίλος παραπάνω, ΝΤΡΟΠΗ να μήν έχεί γίνει κάποιου είδους διορθωτική κίνηση (ή έστω μιά ανακοίνωση) από την ΝΟΚΙΑ για το σγκεκριμένο πρόβλημα.

Δέν ξέρω άν κάποιος έχει διαμαρτυρηθεί γραπτώς στην ΝΟΚΙΑ, αλλά ίσως θα πρέπει κάποιοι να το κάνουν κάποια στιγμή.

GH388-> GF788e-> GA628-> GD90-> 8210-> 6210-> 6510-> 3510i-> 8910-> V525-> 6230-> 8800-> 8600Luna-> 8800Arte-> 8800Carbon Arte-> iPhone 5...
Link to comment
Share on other sites

lipon to kinito me tin kenourgia mpataria paei mexri tin teleytea grami kai kai meta svini.

tin mpataria mou tin dosane dorean apo to club nokia den plirosa mia.

den ksero ala malon epidi tous zalisa poly gia na me ksefortothoun mou dosane tin mpataria DOREAN .

opote to gnorizoun to provlima.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Προσπαθώ σήμερα να το φορτίσω στη βάση του και μου βγάζει το μήνυμα "Δεν φορτίζει". Τί μπορεί να θέλει να μας πει ο ποιητής;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!

Έχω την εντύπωση ότι για τα προβλήματα της μπαταρίας φταίει ο φορτιστής :(

Σε μένα, η πρώτη μπαταρία βγήκε off σε 2 μήνες. Έβαλα την άλλη και άρχισα να χρησιμοποιώ τον φορτιστή που είχα από το 7270 ο οποίος είναι συμβατός με το κινητό μας (Nokia Retractable Charger AC-1).

Από τότε δεν έχω πρόβλημα - εδώ και 4 μήνες - κι ελπίζω να μην αποκτήσω :mad::cry:

Αννη
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!

Έχω την εντύπωση ότι για τα προβλήματα της μπαταρίας φταίει ο φορτιστής :(

Σε μένα, η πρώτη μπαταρία βγήκε off σε 2 μήνες. Έβαλα την άλλη και άρχισα να χρησιμοποιώ τον φορτιστή που είχα από το 7270 ο οποίος είναι συμβατός με το κινητό μας (Nokia Retractable Charger AC-1).

Από τότε δεν έχω πρόβλημα - εδώ και 4 μήνες - κι ελπίζω να μην αποκτήσω :mad::cry:

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1137510#post1137510

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητέ φίλε esykas, δεν μιλάω μόνο για την βάση του κινητού μας αλλά και για τον φορτιστή του, ο οποίος υποτίθεται ότι φορτίζει γρήγορα και ίσως "πιέζει" την μπαταρία ;)

 

Καλημέρα,

Αννη
Link to comment
Share on other sites

O συγκεκριμένος φορτιστής έρχεται μαζί με πάρα πολλά κινητά της Nokia. Δεν είχα παρατηρήσει ποτέ προβλήματα, ούτε νομίζω ότι έχει παρατηρήσει κανένας άλλος. Αυτό που είχα γράψει παλιότερα είναι ότι ίσως όταν βάζεις την μπαταρία μόνη της (εκτός του κινητού δηλαδή), στην δεύτερη θέση για φόρτιση να μην έχεις τόσο καλά αποτελέσματα. Αλλά όχι ότι ο φορτιστής έχει πρόβλημα. Απλά η μπαταρία είναι πολύ μικρής χωρητικότητας.
Link to comment
Share on other sites

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει άλλο κινητό της Nokia εκτός από το 8800 που να υποστηρίζει το A2DP profile; Γιατί μέ τόση λίγη μνήμη που έχει, δεν έχει και πολύ νόημα αυτό το handsfree. Ρωτάω γιατί στη σχετική σελίδα της Nokia, στα συμβατά εμφανίζεται μόνο το 8800 ενώ θα περίμενα να το υποστηρίζει τουλάχιστον και το Ν91...
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει άλλο κινητό της Nokia εκτός από το 8800 που να υποστηρίζει το A2DP profile; Γιατί μέ τόση λίγη μνήμη που έχει, δεν έχει και πολύ νόημα αυτό το handsfree. Ρωτάω γιατί στη σχετική σελίδα της Nokia, στα συμβατά εμφανίζεται μόνο το 8800 ενώ θα περίμενα να το υποστηρίζει τουλάχιστον και το Ν91...

 

 

Aπο οτι θυμαμαι στην αρχη που ειχε ανακοινωθει ελεγαν και για Ν91.

Tωρα δεν το αναφερει πουθενα.

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...