Jump to content

[Επίσημο] Nokia 8800


cicilianos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε αυτο αναφερομαι ναι, δεν ειδα οτι εχει μεταφερθει.Ομως ετσι και αλλιος ειναι κλειδωμενο.
.................................................!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

paidia exw kapoies erwthseis:

pou mporw na brw mpataria gia to 8800 me perissotera amber? kai posa einai ayta? aksizei na parw mia?

an paw se ena xrisoxoo tha mporei na to xaraksei? kai an nai mono gramata mporei na xaraksei? kapoio sxedio?

pou mporw na brw alla covers? opws black covers ths special ekdoshs? h ta gold covers?(an iparxoun)

technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

paidia exw kapoies erwthseis:

pou mporw na brw mpataria gia to 8800 me perissotera amber? kai posa einai ayta? aksizei na parw mia?

pou mporw na brw alla covers? opws black covers ths special ekdoshs? h ta gold covers?(an iparxoun)

 

Υπαρχει ηδη εδω και πολυ καιρο αυτη με 1000 mAh

 

http://mobile-parts.gr/catalog/product_info.php?products_id=2560

 

Δεν ξερω αν αξιζει εγω θα περιμενω του Σιρροκο την οποια θα την αγορασω οπως και δηποτε (την μπαταρια εννοω)

Θα ερθει και η αναβαθμισμενη του 8800 Sirocco και θα πωλειται ξεχωριστα στο μελλον η οποια εχει λιγο παραπανω διαρκεια και κουμπωνει και στο 8800.

 

Για το χρυσοχοο υποθετω πως γινεται δεν γνωριζω περαιτερω.

 

Για αλλα covers κλπ κλπ δες και εδω και στις 3 σελιδες που εχει ισως βρεις κατι σε μαυρο

 

http://mobile-parts.gr/catalog/advanced_search_result.php?keywords=8800&x=0&y=0

Link to comment
Share on other sites

Και οι δύο μπαταρίες του κινητού μου τα έπαιξαν τελείως. Ενώ η ένδειξη της μπαταρίας είναι στη μέση, εάν μου τηλεφωνήσει κάποιος, το τηλέφωνο κλείνει :confused: κι εγώ μένω στο δρόμο χωρίς να έχω κινητό...

 

Σήμερα πέρασα από το Nokia shop Χαλανδρίου και αφού μου είπαν ότι οι μπαταρίες του 8800 και του Sirocco έχουν τελειώσει :mad: μου είπαν και το εξής κουλό: ότι η μπαταρία ΠΟΤΕ δεν χαλάει, απλά εάν έχω παλιά κάρτα SIM στο κινητό, τραβάει περισότερη ενέργεια και γι'αυτό τελειώνει γρήγορα η μπαταρία :wacko: :p

 

Αληθεύει αυτό??? Εγώ πάντως άλλαξα την SIM μου - είχα την ίδια εδώ και 8 χρόνια - για να δούμε τώρα :D

Αννη
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πέρασα από το Nokia shop Χαλανδρίου και αφού μου είπαν ότι οι μπαταρίες του 8800 και του Sirocco έχουν τελειώσει :mad: μου είπαν και το εξής κουλό: ότι η μπαταρία ΠΟΤΕ δεν χαλάει, απλά εάν έχω παλιά κάρτα SIM στο κινητό, τραβάει περισότερη ενέργεια και γι'αυτό τελειώνει γρήγορα η μπαταρία :wacko: :p

 

 

BEST.POST.EVER. :D :lol:

Winners Never Quit, Quitters Never Win...
Link to comment
Share on other sites

Και οι δύο μπαταρίες του κινητού μου τα έπαιξαν τελείως. Ενώ η ένδειξη της μπαταρίας είναι στη μέση, εάν μου τηλεφωνήσει κάποιος, το τηλέφωνο κλείνει :confused: κι εγώ μένω στο δρόμο χωρίς να έχω κινητό...

 

ego ti na po pou mou deihnei full i mpataria kai mou kleienie? asta na pane

[sigpic][/sigpic]

I Am, by any practical defintion of the words, foolproof and incapable of error. - HAL9000

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει ηδη εδω και πολυ καιρο αυτη με 1000 mAh

 

http://mobile-parts.gr/catalog/product_info.php?products_id=2560

 

Δεν ξερω αν αξιζει εγω θα περιμενω του Σιρροκο την οποια θα την αγορασω οπως και δηποτε (την μπαταρια εννοω)

Θα ερθει και η αναβαθμισμενη του 8800 Sirocco και θα πωλειται ξεχωριστα στο μελλον η οποια εχει λιγο παραπανω διαρκεια και κουμπωνει και στο 8800.

 

Για το χρυσοχοο υποθετω πως γινεται δεν γνωριζω περαιτερω.

 

Για αλλα covers κλπ κλπ δες και εδω και στις 3 σελιδες που εχει ισως βρεις κατι σε μαυρο

 

http://mobile-parts.gr/catalog/advanced_search_result.php?keywords=8800&x=0&y=0

 

H μπαταρια του sirocco δεν ειναι αναβαθμισμενη, αναβαθμισμενο ειναι το λογισμικο διαχηρισης της.

.................................................!
Link to comment
Share on other sites

H μπαταρια του sirocco δεν ειναι αναβαθμισμενη, αναβαθμισμενο ειναι το λογισμικο διαχηρισης της.

 

Ναι , υπο αυτη την εννοια, υπο την εννοια ομως της αποδοσης ειπανε πως εχει μεγαλυτερη ισχυ σε mAh. Εξου, και το αναβαθμισμενη με την παλαιοτερη......Δεν αναφερομουν σε καμια περιπτωση σε λογισμικο:) Μακαρι βεβαια να αποδιδει τα μεγιστα και στο απλο 8800 οταν πωληθει ξεχωριστα.

Link to comment
Share on other sites

Ναι , υπο αυτη την εννοια, υπο την εννοια ομως της αποδοσης ειπανε πως εχει μεγαλυτερη ισχυ σε mAh. Εξου, και το αναβαθμισμενη με την παλαιοτερη......Δεν αναφερομουν σε καμια περιπτωση σε λογισμικο:) Μακαρι βεβαια να αποδιδει τα μεγιστα και στο απλο 8800 οταν πωληθει ξεχωριστα.

 

authn thn 1000ara thn exei dokimasei kanenas? pantos,pistebw oti tha exei fanerh diafora h mpataria tou sirocco sto aplo 8800....megaliterh diarkeia anamonhs...

technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

pantos,pistebw oti tha exei fanerh diafora h mpataria tou sirocco sto aplo 8800....megaliterh diarkeia anamonhs...

 

De nomizw file mia kai h diafora einai molis +100mah... auto pou isws kanei th diafora einai to kalutero power management pou exei to sirocco..

Link to comment
Share on other sites

H μπαταρια του sirocco δεν ειναι αναβαθμισμενη, αναβαθμισμενο ειναι το λογισμικο διαχηρισης της.

 

De nomizw file mia kai h diafora einai molis +100mah... auto pou isws kanei th diafora einai to kalutero power management pou exei to sirocco..
H BL-5X (8800) έχει 600mAh ενώ η BP-6X (Sirocco) έχει 700mAh. H διαφορά είναι μικρή αλλά σε τόσο μικρή χωρητικότητα έχει σημασία.
Link to comment
Share on other sites

H BL-5X (8800) έχει 600mAh ενώ η BP-6X (Sirocco) έχει 700mAh. H διαφορά είναι μικρή αλλά σε τόσο μικρή χωρητικότητα έχει σημασία.

 

thx mcde για την διευκρινιση. Εχει μια διαφορα σε τοσο μικρη χωριτικοτητα και συμφωνω. Θα περιμενω να βγει ξεχωριστα η BP-6X που κουμπωνει στο παλιο.

 

Και βεβαια οποτε βγει αντικαταστατης 8xxx series που λογικα απο φθινοπωρο του 2007 και αν. Πολλοι οι λογοι μη επιλογης του Σιρροκο αφου δεν προκειται για νεο μοντελο οπως ηδη προειπαμε αλλα βελτιωμενο πολυ σε σχεση με το παλιο και παραδοσιακο ;)

Link to comment
Share on other sites

thx mcde για την διευκρινιση. Εχει μια διαφορα σε τοσο μικρη χωριτικοτητα και συμφωνω. Θα περιμενω να βγει ξεχωριστα η BP-6X που κουμπωνει στο παλιο.

 

Και βεβαια οποτε βγει αντικαταστατης 8xxx series που λογικα απο φθινοπωρο του 2007 και αν. Πολλοι οι λογοι μη επιλογης του Σιρροκο αφου δεν προκειται για νεο μοντελο οπως ηδη προειπαμε αλλα βελτιωμενο πολυ σε σχεση με το παλιο και παραδοσιακο ;)

 

αληθεια θα ηθελα να ρωτησω κατι πανω σε αυτο. Το sirroco αποτελει νεο μοντελο ή απλα "αναβαθμιση" του υπαρχοντος 8800; γιατι αν παω και παρω το sirroco και σε 2 μηνες βγει το νεο 8χχχ series, μα το θεο θα φαει κλωτσια στον τοιχο :mad: ξερει κανεις;

Αγγελίες στο Buy & Sell ,μόνο !
Link to comment
Share on other sites

απλα "αναβαθμιση" του υπαρχοντος 8800

 

Απο οτι λεγεται νεο 8χχχ δεν προβλεπεται πριν το καλοκαιρι του 2007.

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

τι θέλεται και πέρνετε τέτοια τηλέφωνα?θα μου πείτε και εγώ το πήρα(γιαυτο και η φωτο )αλλά το μετάνιωσα πικρα και το πουλάω(αν ενδιαφερεται κανένας χαχαχαχαχα)...τεσπα..το θέμα είναι οτι όλα τα νοκια πλέον ειναι.......να μην το πω δεν κάνει..κρίμα γιατί όλα μου τα κινητά μέχρι τώρα ήταν νοκια και ήταν πολύ καλά.....τώρα...απογοήτευση σκέτη.....
Link to comment
Share on other sites

Exei kaneis sas idea gia to ti veltioseis exei h ekdosh firmware 4.17 gia to 8800?

Shmera ematha oti einai diathesimo apo to Nokia Club Orxomenou...

 

 

 

kalispera,kala ayth th mpataria toy sirocco den myparxei poythena??????kserei kapoios pou mporo na ti vro??????:confused:

Link to comment
Share on other sites

paidia to eixa kai egw to 8800 to aplo kai ithela na to spasw otan ekleine mono tou,twra exw to sirocco kamia sxesh einai 2 meres kai i mpataria tou..einai thema kinitou kai logismikou kai oxi batarias..
Stay Hungry | Stay Foolish | http://www.iChas.gr
Link to comment
Share on other sites

diavasa sto periodiko Time (november issue) oti h seira 8xxx stamataei me teleutaio montelo ths to 8800 Sirocco. Stroste ta kokkina xalia paidia kai arxiste thn apotamieush, kopste to kapnisma, piete mono ena kafe thn mera, akouste ton Noti sto CD kai oxi sto kentro, fate mia turopita anti gia galopoula ta Xristougenna! Ta Nokia Aeon einai KONTA!!!

 

PS1: molis elava mia 1000mah apo Ebay.co.uk kai fortizei... tha sas po entuposeis!

PS2: ekana upgrade firmware se 4.17 kai to kinito EILIKRINA petaei me polu pio grigoro menu.

Link to comment
Share on other sites

diavasa sto periodiko Time (november issue) oti h seira 8xxx stamataei me teleutaio montelo ths to 8800 Sirocco. Stroste ta kokkina xalia paidia kai arxiste thn apotamieush, kopste to kapnisma, piete mono ena kafe thn mera, akouste ton Noti sto CD kai oxi sto kentro, fate mia turopita anti gia galopoula ta Xristougenna! Ta Nokia Aeon einai KONTA!!!

 

PS1: molis elava mia 1000mah apo Ebay.co.uk kai fortizei... tha sas po entuposeis!

PS2: ekana upgrade firmware se 4.17 kai to kinito EILIKRINA petaei me polu pio grigoro menu.

 

den yparxei periptosi na stamatisei h sera 8xxx afoy meta to kalokairi sigoyra tha vgei o antikatastatis toy sirocco...

Link to comment
Share on other sites

Nokia Aeon = o antikastaths ths seiras 8xxx

 

Δεν το ξερουμε αυτο , το aeon ειναι απλως ενα consept phone ....

εχεις παραπανω πληροφοριες μηπως ? :rolleyes:

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Δεν το ξερουμε αυτο , το aeon ειναι απλως ενα consept phone ....

εχεις παραπανω πληροφοριες μηπως ? :rolleyes:

 

epimeno tha yparksei antikatastatis ths premium seiras 8xxx meta to kalokairi:)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Υπαρχει ηδη εδω και πολυ καιρο αυτη με 1000 mAh

 

http://mobile-parts.gr/catalog/product_info.php?products_id=2560

 

Δεν ξερω αν αξιζει εγω θα περιμενω του Σιρροκο την οποια θα την αγορασω οπως και δηποτε (την μπαταρια εννοω)

Θα ερθει και η αναβαθμισμενη του 8800 Sirocco και θα πωλειται ξεχωριστα στο μελλον η οποια εχει λιγο παραπανω διαρκεια και κουμπωνει και στο 8800.

 

Για το χρυσοχοο υποθετω πως γινεται δεν γνωριζω περαιτερω.

 

Για αλλα covers κλπ κλπ δες και εδω και στις 3 σελιδες που εχει ισως βρεις κατι σε μαυρο

 

http://mobile-parts.gr/catalog/advanced_search_result.php?keywords=8800&x=0&y=0

Καλησπερα και χρονια πολλα,μην κανετε κανενα αστειο και παρετε μπαταρια απο αυτους ,εγω εκανα το λαθος και το ειπα σε ενα φιλο και τον πηρα στο λαιμο μου,οι μπαταριες που εχουν ειναι 600 ,τις πηρε ο φιλος και σημερα που του ηρθαν ειδε οτι ειναι 600αρες ,και αφου τους πηρε τηλεφωνο του ειπαν οτι στο νετ λεει Χχχχ και οχι 1000,ενω οταν παταγες πανω στη σελιδα σου εβγαζε 1000,οταν εκανες παραγγελια εβγαζε το Χχχχχ ,και αυτο του ειπαν σημερα,και μαλιστα του ειπαν οτι δεν μπορουν να κοιτανε τι λεει το καθε κουτι που τους ερχετε αλλα στο τηλεφωνο ηξεραν οτι ειχαν τελειωσει οι 1000αρες,του ειπαν ομως να τις στειλει πισω αλλα τα μεταφορικα τις πρωτης αποστολης δεν τα πληρωνουν, δηλαδη κοροιδευουν το κοσμο,ευτυχως ο φιλος ειχε κρατηση σκρινσουτ τις σελιδες,γιατι σημερα μετα απο το τηλεφωνο την αλλαξαν,αυριο θα κανει καταγγελια στο ινκα και θα σας ενημερωσω η εγω η ο ιδιος προσωπικα.το προβλημα δεν ειναι τα λιγα ευρο τις αποστολης αλλα η κοροιδια και ο τροπος που βρηκαν για να ξεφορτωθουν τις 600αρες,μακρια λοιπον ,και καλη χρονια σε ολους.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...