Jump to content

[Επίσημο] Nokia 8800


cicilianos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αναμεσα στο sirocco και στο special adition ποιο θα διαλεγατε ? εμφανιασιακα μου αρεσει λιγο περισσοτερο το special αλλα αμα το sirocco αξιζει τα παραπανω λεφτα που κοστιζει θα το προτιμησω . τι λετε ?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

σε φαγουρίζει η τσέπη σου δηλαδή...

 

έτσι από περιέργεια... ποιο τηλέφωνο θα αντικαταστήσεις με το 8800 ?

Link to comment
Share on other sites

το t630 ! το εχω 3 χρονια και ημουν αρκετα ευχαριστημενος μεχρι που μου χαλασε ο μοχλος και τα εχω δει ολα ! τωρα θελω κατι που να μου κρατησει πανω απο 2 χρονια και να εχει και ποιοτητα κατασκευης .
Link to comment
Share on other sites

Τελικά η 1000αρα μπαταρία είναι ψιλομούφα:mad: ....μου κρατάει όσο και η 600αρα, δλδ. μια μέρα με το bluetooth (χωρίς βγάζουν 2 μέρες και οι 2 μπαταρίες). Βέβαια αυτό που προσεξα είναι ότι η 1000αρα γράφει: ''Up to 1000MAh'' με ότι μπορεί να σημαίνει αυτό!:confused:

 

Τέσπα, θα ψάξω να βρώ του Scirocco (2 Nokia Shop που ρώτησα δεν την είχαν) μπας και καταφέρω να ξεπεράσω την 1 ημέρα με το Bluetooth.

Link to comment
Share on other sites

εγώ πάντως πήρα του sirocco την γνήσια από nokia shop Βασ. Όλγας (Θεσσαλονίκη). Το φόρτισα την Παρασκευή το μεσημέρι και ακόμη δείχνει 4 γραμμές. Δεν χρησιμοποιώ bluetooth ακουστικό όμως. Πιστεύω πως βγάζει 2 μέρες με φυσιολογική χρήση άνετα η μπαταρία.
Aπό το περίσσευμα της καρδιάς μιλάει το στόμα...;)
Link to comment
Share on other sites

2 μέρες μου βγάζει άνετα και η 600αρα, χωρίς bluetooth. Το πρόβλημά μου είναι ότι με το bluetooth πέφτει στη μια μέρα....μάλλον έχει τρελλή κατανάλωση (και έκανα και ανβάθμιση στο FW).
Link to comment
Share on other sites

2 μέρες μου βγάζει άνετα και η 600αρα, χωρίς bluetooth. Το πρόβλημά μου είναι ότι με το bluetooth πέφτει στη μια μέρα....μάλλον έχει τρελλή κατανάλωση (και έκανα και ανβάθμιση στο FW).
Φιλε μου ,επειδη εγω ειπα για τις 1000αρες εμενα δοκιμασμενα με το bluetooth ανοιχτο και χρηση περιπου 40 λεπτα ομιλιας με βγαζει ανετα 1,5 μερα,το handsfree που εχω ειναι το samsung wep200 ,αλλα εχω δοκιμαση και το nokia bh300και παειτο ιδιο,φορτισετο κατευθειαν απο το καλωδιο και οχι απο τη βαση και ξαναπες μας.
Link to comment
Share on other sites

Γιώργο, από το καλώδιο το φορτίζω πάντα, ποτέ από τη βάση! ΒΤ έχω το Nokia BH-300 και μέχρι στιγμής (4 φορτίσεις), δεν μου κρατάει πανω από 1 μέρα (ευτυχώς τουλάχιστον δείχνει κανονικά το πόσο μπαταρία έχει και δεν πέφτει από τις 5 μπάρες στη 1 ξαφνικά).
Link to comment
Share on other sites

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας.

Μήπως μπορεί κάποιος να μου πει:

1. Από που θα κάνω update για το firmware του 8800? Έχω την έκδοση 03.78 (17/10/2005)

2. Τι διαφορά έχει το special edition από το παλιό και πως το καταλαβαίνεις?:rolleyes:

Ευχαριστώ

Από πείσμα θα ζω στην έρημη χώρα...
Link to comment
Share on other sites

Όχι, δεν βγήκε ποτέ κάτι τέτοιο και δεν πρόκειται να βγει. Προτίμησε ένα usb bluetooth dongle, που θα βρεις σε οποιοδήποτε κατάστημα με υπολογιστές. Κάνει οποιοδήποτε δουλεύει με τους widcomm drivers και τους drivers που υπάρχουν στο Service Pack 2 για τα Windows XP.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

το πήγα εχθές για αλλαγή λογισμικού διότι είχα την πρώτη που φόραγε και γιατί κάθε φορά που άλλαζα κάρτα sim έχανε ώρα και ημερομηνία,το αποτέλεσμα είναι ότι μου άλλαξαν πλακέτα!!και φυσικά άλλαξε και το ΙΜΕΙ

Τώρα για 200 mha παρά πάνω στην μπαταρία και 35 ευρώ για την μπαταρία του siroco δεν λέει άσε που το siroco με το μαύρο χρώμα μοιάζει πλαστικό,:X άσχετο.

τι συνδυασμό βάζουμε για να δούμε την έκδοση λογισμικού;

Link to comment
Share on other sites

τι συνδυασμό βάζουμε για να δούμε την έκδοση λογισμικού;

 

*#0000#

 

στην βουλιαγμενης το πηγες και σου αλλαξανε πλακετα αμεσως ??

Link to comment
Share on other sites

Ναι στην Γλυφάδα Λ.Βουλιαγμένης

Όταν ρώτησα γιατί άλλαξαν την πλακέτα μου είπαν συνήθως δεν παίρνουν την αναβάθμιση!! τι να πω,καλά που το πήγα πριν λήξει η εγγύηση.Μού μέτρησαν και την μπαταρία και την βρήκαν 97% capacity τώρα παρόλο το ψαχούλεμα για ρυθμίσεις τηλέφωνα η μπαταρία είναι ακόμη γεμάτη.Το ακουστικό είναι εντάξει, και 100% έχει καλύτερη ένταση από πρίν.

 

 

έκδοση V04,17

19-09-06

RM-13_33_-

Link to comment
Share on other sites

Ναι στην Γλυφάδα Λ.Βουλιαγμένης

 

έκδοση V04,17

19-09-06

RM-13_33_-

 

Ωραια και εγω αυτη εβαλα αλλα την αλλαξα με πιο προσφατη εκδοση την 4.10. Μου παρουσιαζε προβλημα η 4.10 και εβγαζε μηνυμα insert SIM καποιες φορες, τωρα ολα οκ. Αν και το προβλημα δεν το εβγαλε τοτε που την αλλαξα αλλα πολυ καιρο μετα.

 

Η 4.17 δειχνει καλη. Επισης η τελευταια εκδοση του Pc Suite ειναι μακραν βελτιωμενη απο τις προηγουμενες τις και αυτο σε θεμα backup. Δεν εχασα τιποτα αυτη τη φορα. Εχανα τα sms με καποιες παλιοτερες εκδοσεις.

 

Την μπαταρια του Σιρροκο δεν την βρισκω πουθενα. Την εφεραν σε Νοκια Σολωνος, Ομονοιας (καθε 2 μερες παιρνω τηλ) αλλα εξαφανιστηκαν ολα τα κομματια. Απο εβδομαδα. Επιβεβαιωσαν οτι κανει για το απλο 8800 και οτι δινει μιση ΜΑΞΙΜΟΥΜ 1 μερα ζωης στην αυτονομια.

 

Οσο για τις μπαταριες που εχω το αφηνω ασχολιαστο το θεμα. Εχει μειωθει η ζωη τους και στις 2.

Όταν ρώτησα γιατί άλλαξαν την πλακέτα μου είπαν συνήθως δεν παίρνουν την αναβάθμιση!! τι να πω,καλά που το πήγα πριν λήξει η εγγύηση.

 

Οχι παλι καλα, πολυ καλα να λες η πλακετα ειναι απο τα ακριβοτερα εξαρτηματα.

 

Οσο για ενα φιλο που ρωτησε πολλες μερες πριν και ψαχνει την θηκη του Σιρροκο (Suede θηκη) που δινεται στην συσκευασια υπαρχει εδω αλλα λιγα κομματια (20 μεινανε).

 

Δεν την εχω βρει πουθενα αλλου να πωλειται ξεχωριστα μιας και την εψαχνα και εγω.

 

http://l8shop.net/ProductDisplay.aspx?productKey=119764&showrelated=1

 

Αυτα τα νεωτερα :)

Link to comment
Share on other sites

Μπαταρία η Γλυφάδα είχε εγώ έκανα πίσο:) για τα ευρά για θήκη στό 8800 ούτε για συζήτηση δέν έβγαλε ούτε θα βγάλει.

 

 

 

Υ.Γ.Ανεπίσημα δίνονται οι μπαταρίες τών siroco σαν ανταλλακτικό :p

εγώ τους ζήτησα να αλλάξω το Ν70 σε μαύρο και μου το αρνήθηκαν διότι είναι η επίσημη πολιτική της Νόκια.

Link to comment
Share on other sites

Την αγορασα επιτελους και εγω σημερα αν και δυσκολευτηκα πολυ να τη βρω εδω και πολυ καιρο (Nokia Shop Πλατ. Καννιγος Βεραντζερου 8). Εντυπωσεις-review κλπ αφου περασουν 2 εβδομαδες για να γινουν και οι πρωτες φορτισεις-αποφορτισεις αν και πιστευω μιση με 1 μερα μαξιμουμ παραπανω θα μου δινει η BP-6X συγκριτικα με την παλια.
Link to comment
Share on other sites

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Εγω παλι αλλαξα την μπαταρια και εβαλα τη δευτερη του κουτιου μετα απο 1 χρονο χρησης του κινητου (η αλλα μπαταρια ηταν σχεδον νεκρη με μιση μερα αναμονη εδω και 4 μηνες) και παλι δεν βλεπω διαφορα:D

αλλα πάλι το κινητό ειναι τοσο βολικο που δεν το αλλαζω:D

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια.Ψαχνω ενα ηχο κλησης.Ακουγετε στην αρχη σαν κανονικο τηλεφωνο και μετα γινεται πολυ αργος και σαν να χαλαει ο ηχος!

 

υπαρχει και στην ταινια CRANK οπου ο τυπος εχει ενα 8800...Ton xerei kaneis??

 

http://www.dylangreene.com/custom/dylan/crank.mp3

 

Εχω το 8800 οπως το αγορασα με την 3.60 επανω.

1)Εαν παω για αναβαθμιση απο οτι ειδα στην 4.17 που ειναι η latest θα δω καμια διαφορα η τσαμπα θα ταλαιπωρηθω?

2)Στο update θα χαθουν τα παντα πρεπει να εχω κανει backup γνωριζει κανεις?

3)Επειδη οπως ολοι εχω το γνωστο προβλημα με την διαρκεια της μπαταριας (BL-5X) ειδα οτι το sirroco edition

εχει την BP-6X .Ειναι καλυτερη σε αποδοση? Κανει για το 8800 το απλο?

 

Εχω μεινει λιγο πισω και λογω της μπαταριας δεν χρησιμοποιουσα το τηλεφωνο.Φυσικα το νοσταλγησα και ειπα να το βαλω παλι σε λειτουργια.

Συγνωμη αν σας κουρασα και θα εκτιμουσα οποιον απαντησει .

 

 

Ευχαριστω!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...