Jump to content

[Επίσημο] Nokia 8800


cicilianos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τι λέτε εσείς; Ποία είναι η γνώμη σας, για αυτό και αν δεν το είχατε ή αν ξανά αγοράζατε κάποιο, θα το αγοράζατε ;:)

 

Χρόνια Πολλά! :)

 

Έχω το 8800 περίπου 3 εβδομάδες (αντικατέστησε το 8910i που είχα πριν) και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος. Για τη χρήση που κάνω έχει πολύ παραπάνω δυνατότητες απο αυτές που χρειάζομαι, ποιότητα κατασκευής απίστευτη (τουλάχιστον αυτό που φαίνεται και νιώθεις) πολύ καλύτερη απο του 8910i και πανέμορφο. Μόνο μειονέκτημα η περιορισμένη αυτονομία, αλλά το φορτίζω κάθε 2 ημέρες και είμαι ΟΚ.

 

Εν ολίγοις, αν ξαναέπερνα κινητό ή δεν το είχα πάρει...πάλι 8800 θα έπαιρνα...δεν το αλλάζω με κανένα άλλο! ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Χρόνια πολλά και καλή χρονιά σε όλους. Το πρόβλημα της μπαταρίας δυστυχώς είναι υπαρκτό και πολύ ενοχλητικό ειδικά αν κάνεις και χρήση bluetooth. Δυστυχώς είναι σημαντικό μειονέκτημα για το κορυφαίο αν όχι σε δυνατότητες τουλάχιστον σε τιμή μοντέλο της ΝΟΚΙΑ.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Πρώτα από όλα, θα ήθελα να σας ευχηθώ Χρόνια πολλά και ότι καλύτερο για το καινούριο έτος.

 

Μάλλον κατά την πέμπτη πάω να δω για καινούριο κινητό.

Κατά πάσα πιθανότητα θα πάρω το 8800.

Διάβασα πολλές από τις σελίδες αυτού του thread και πλέων μπορώ να πω ότι είμαι κάπως μπερδεμένος.

 

Από ότι κατάλαβα, τα προβλήματα με το Unicode και το ηχειάκι λύθηκαν.

Αυτό που μένει είναι με την μπαταρία. Που δεν είναι ακριβώς πρόβλημα, μα συνήθεια.

 

Αυτό που με απασχολεί είναι αν ¨αξίζει¨ η αγορά αυτού του κινητού, όχι φυσικά για τα χρήματα του, αυτό άλλωστε είναι υποκειμενικό, αλλά αν περιμένουμε κάποιο αντικαταστάτη του.

Λόγο ότι το κινητό αυτό, θα με συντροφέψει για αρκετό διάστημα, δεν θα ήθελα αμέσως μετά την αγορά του, να βρεθώ με ένα παλιό μοντέλο.

Όχι ότι είναι και κάτι το τρομερό, αλλά αν δίνεις κάπου στα 800 ευρώ για αυτή την συσκευή και μετά από μερικές μέρες, βγει κανένα νεότερο, δεν είναι ότι το καλύτερο.

 

Τι λέτε εσείς; Ποία είναι η γνώμη σας, για αυτό και αν δεν το είχατε ή αν ξανά αγοράζατε κάποιο, θα το αγοράζατε ;

 

 

Σας ευχαριστώ.

Φιλικά

Θανάσης.

 

:)

 

Καλή Χρονιά σε όλους! Υγεία, χαρά και πολλές επιτυχίες! :) ;)

Ναι, φίλε Θανάση, κι εγώ πιστεύω ότι αξίζει να το πάρεις. Εγώ πάλι το ίδιο θα έπαιρνα. Παλιά είχα το 6600 σαν εσένα, αλλά με κούρασαν οι αναβαθμίσεις και η έλλειψη ραδιοφώνου... Το 8800 έχει κορυφαία ποιότητα, αλλά πρέπει να σκεφτείς την περίπτωση να σου λείπουν οι Symbian εφαρμογές που παίρνει το 6600 :rolleyes:

Αννη
Link to comment
Share on other sites

Πάντως έχουν ήδη ακουστεί κάποιες φήμες για το 8800i... Όπως και με το 8910, σε κάποιους δεν άρεσε η σύντομη κυκλοφορία της αναβαθμισμένης συσκευής...

Device(s): iPhone 7 Plus 128GB JET BLACK

 

Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

Πάντως έχουν ήδη ακουστεί κάποιες φήμες για το 8800i... Όπως και με το 8910, σε κάποιους δεν άρεσε η σύντομη κυκλοφορία της αναβαθμισμένης συσκευής...

 

Κι εγώ ήμουν ένας απ' αυτούς... ελπίζω να μήν γίνει πάλι το ίδιο...:mad:

GH388-> GF788e-> GA628-> GD90-> 8210-> 6210-> 6510-> 3510i-> 8910-> V525-> 6230-> 8800-> 8600Luna-> 8800Arte-> 8800Carbon Arte-> iPhone 5...
Link to comment
Share on other sites

Αυτές οι φήμες που λέτε έχουν ακουστεί πάρα πολύ καιρό τώρα. Σχεδόν από όταν κυκλοφόρησε το κινητό...
Link to comment
Share on other sites

ειναι φυσιολογικο που η μπαταρια του κινητου κραταει μονο 1 ημερα και το πληκτρο 0 δεν πατιεται ευκολα? αν μπορει καποιος ας απαντησει συντομα!
Link to comment
Share on other sites

H μπαταρία του κινητού είναι μικρή, έχει γραφτεί πολλές φορές. Με ελάχιστη χρήση κρατάει δύο μέρες. Αν μιλάς αρκετά λογικό είναι να κρατάει μόνο μία μέρα. Το πρόβλημα που αναφέρεις με το κουμπί δεν υπάρχει στο δικό μου και απ'όσο θυμάμαι δεν το έχει γράψει κανείς άλλος.
Link to comment
Share on other sites

ειναι φυσιολογικο που η μπαταρια του κινητου κραταει μονο 1 ημερα και το πληκτρο 0 δεν πατιεται ευκολα? αν μπορει καποιος ας απαντησει συντομα!

 

Είναι καινούργιο το κινητό σου; αν το κινητό το έχεις καιρό και την μπαταρία την άφηνες να αποφορτίσει τελείως για να την φορτίσεις (κι αυτό το έκανες για κανένα μήνα), τότε δεν μου φαίνεται φυσιολογικό :rolleyes:

Η δικιά μου μπαταρία κρατάει 3 ημέρες με κανονική χρήση (μηνύματα και ομιλία μέχρι κανένα μισάωρο την ημέρα). Μερικοί φίλοι όμως σε προηγούμενα post έχουν αναφέρει προβλήματα στην μπαταρία, η οποία είναι η μόνη εκτός της διετούς εγγύησης του κινητού μας :p

 

Τι εννοείς δεν πατιέται καλά το μηδέν; Λόγω της θέσης του στο πληκτρολόγιο; Η θέση του όμως είναι στο ίδιο μέρος με το αστεράκι και τη δίεση, άρα θα έπρεπε να πατιούνται το ίδιο δύσκολα... Αν όχι, μάλλον πρέπει να πας Βουλιαγμένης ;)

Αννη
Link to comment
Share on other sites

Πήγα σημέρα στο Nokia Club της Αγίας Παρασκευής για να αναβαθμίσω ένα 8800 και μου ζήτησαν την απόδειξη αγοράς του κινητού (πρώτη φορά μου ζητούν κάτι τέτοιο) και μου είπαν να το αφήσω και να περάσω την Δευτέρα... εννοείται ότι δεν το άφησα και έφυγα
Link to comment
Share on other sites

Όταν είσαι εκεί, τo αριστερό softkey έχει διάφορες επιλογές και ρυθμίσεις. Από εκεί μπορείς να βάλεις διάφορες λειτουργίες στη "μετάβαση". Αυτό δεν γίνεται τώρα;

 

 

 

 

Σωστοοοοοοοοος!!!!!!!!

Καλα που μου το ειπες:)

Link to comment
Share on other sites

3.78 απ ότι θυμάμαι

 

ναι αλλά αν πάω σε nokia club θα την έχουν; γιατί νομίζω ότι η έκδοση αυτή είναι μόνο για Αμερική. Ξέρει κανείς τι παραπάνω έχει;

Link to comment
Share on other sites

Πήγα σημέρα στο Nokia Club της Αγίας Παρασκευής για να αναβαθμίσω ένα 8800 και μου ζήτησαν την απόδειξη αγοράς του κινητού (πρώτη φορά μου ζητούν κάτι τέτοιο) και μου είπαν να το αφήσω και να περάσω την Δευτέρα... εννοείται ότι δεν το άφησα και έφυγα

 

Το οτι ζητησαν αποδειξη ισως να μην ειναι παραξενο (αν και εχει καιρο να ακουστει) το οτι δεν θα στο εφτιαχναν την ιδια μερα ομως ειναι. Πηγαινε Βουλιαγμενης και εγω Ψυχικο μενω και κατεβαινω δυστυχως κατω.

 

Μαλιστα την μια φορα που ειχα παει δεν εκανε καθολου επαφη το softkey το δεξι κοινως δεν δουλευε το εδωσα και το πηρα σε 2 ωρες μετα ακριβως. Μαλλον μου αλλαξαν οχι τα πληκτρα αλλα την κατω πλακετα ποιος ξερει (χωρις χρεωση). Την 2η πηγα απλα να βαλω την 3.60 και εκει αναμονη 45 λεπτα μονο. Παντως τα softkeys θελουν ιδιαιτερη προσοχη στο πατημα μιας και δεν ειναι τοσο ανθεκτικα οπως τα υπολοιπα πληκτρα....Συμπερασμα οτι και τις 2 φορες που χρειαστηκε το πηρα αυθημερον οποτε καλα εκανες και δεν το αφησες......

 

ναι αλλά αν πάω σε nokia club θα την έχουν; γιατί νομίζω ότι η έκδοση αυτή είναι μόνο για Αμερική. Ξέρει κανείς τι παραπάνω έχει;

 

ναι μαλιστα ειχα δωσει το link στην προηγουμενη σελιδα που εγραφε πως ειναι για Αμερικη / Καναδα για το 8801 (ιδιο μοντελο ειναι με το ευρωπαικο) που εχουν εκει.

 

http://www.bongowireless.com/

Link to comment
Share on other sites

Στην Κατεχάκη σε ποιό ύψος???
GH388-> GF788e-> GA628-> GD90-> 8210-> 6210-> 6510-> 3510i-> 8910-> V525-> 6230-> 8800-> 8600Luna-> 8800Arte-> 8800Carbon Arte-> iPhone 5...
Link to comment
Share on other sites

Ego gia anavathmisi pigaino stin katexaki se club nokia. Epitou kai se 15-20 lepta and den exei kosmo einia etoimo. einai poli eksiperietiki.

 

thx θα το τσεκαρω και αυτο το shop οταν χρειαστει νεο firmware upgrade μιας και ειναι κοντα μου.

 

Το καταστημα ειναι απο οτι κοιταξα εδω

 

ΚΑΤΕΧΑΚΗ 52,

τ.κ. 11525

Τηλ: 210-6748797,

Fax: 210-6748797

katehaki@alphacopy.gr

Link to comment
Share on other sites

thx θα το τσεκαρω και αυτο το shop οταν χρειαστει νεο firmware upgrade μιας και ειναι κοντα μου.

 

Το καταστημα ειναι απο οτι κοιταξα εδω

 

ΚΑΤΕΧΑΚΗ 52,

τ.κ. 11525

Τηλ: 210-6748797,

Fax: 210-6748797

katehaki@alphacopy.gr

 

 

Έχω πάει σε πολλά υποκαταστήματα της ALPHACOPY αλλά σήμερα που πήγα και έκανα την αναβάθμιση στο συγκεκριμένο (στην Κατεχάκη 52) έμεινα άναυδος...!! Άμεση εξυπηρέτηση από έναν τύπο που πραγματικά φάνηκε ότι ήξερε το αντικείμενό του, η αναβάθμιση σε 3.78 κράτησε 10 λεπτά, ούτε "πρέπει να το αφήσετε", ούτε "πέρνα αργότερα", ούτε "δεν έχω ακούσει για αυτή την έκδοση, πότε βγήκε??"... που συνηθίζουν οι κάθε λογής άσχετοι να μας λένε στα διάφορα alpha copy...

 

Η ουσία τώρα είναι ότι επιτέλους "βρήκα την υγειά μου" με την 3.78. Το λέω αυτό διότι τώρα τελευταία η 3.60 που είχα, είχε αρχίσει να μου κάνει "νερά", δηλαδή επανεκινήσεις όταν προσπαθούσα να καλέσω κάποιον και δεν είχα καλό σήμα, εξαφάνιση των backround όταν έκανα επανεκίνηση (σε μόνιμη βάση!!).

GH388-> GF788e-> GA628-> GD90-> 8210-> 6210-> 6510-> 3510i-> 8910-> V525-> 6230-> 8800-> 8600Luna-> 8800Arte-> 8800Carbon Arte-> iPhone 5...
Link to comment
Share on other sites

δηλαδή επανεκινήσεις όταν προσπαθούσα να καλέσω κάποιον και δεν είχα καλό σήμα

 

Αυτό μου το κάνει και εμένα συνέχεια....το παρατήρησα στις γιορτές που τα δίκτυα ήταν απασχολημένα συνέχεια.

Link to comment
Share on other sites

Η ουσία τώρα είναι ότι επιτέλους "βρήκα την υγειά μου" με την 3.78. Το λέω αυτό διότι τώρα τελευταία η 3.60 που είχα, είχε αρχίσει να μου κάνει "νερά", δηλαδή επανεκινήσεις όταν προσπαθούσα να καλέσω κάποιον και δεν είχα καλό σήμα, εξαφάνιση των backround όταν έκανα επανεκίνηση (σε μόνιμη βάση!!).
Η 3.60 φαίνεται να έχει πρόβλημα όταν βάλεις ένα άλλο theme εκτός από το προκαθορισμένο. Όταν ανοίγω το κινητό, αφού έχει μείνει κλειστό για αρκετές ώρες, έχει χάσει το background. Το ίδιο συμβαίνει όμως, όταν μέσα από το oxygen βάλω συγκεκριμένο background (όχι για το standby). Αρχικά νόμιζα ότι έφταιγε το oxygen. Αργότερα κατάλαβα ότι και χειροκίνητα να αλλάξω το theme πάλι το ίδιο γίνεται. Πολύ εκνευριστικό, θα πρέπει να το πάω κι εγώ.
Link to comment
Share on other sites

Εμένα δεν έχει κανένα πρόβλημα με το theme...το έχω αλλάξει μέσω του PC Suite και έχω κατεβάσει αρκετές εικόνες που τις αλλάζω κάθε εβδομάδα. Δουλεύει μια χαρά...τί να πω!?!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...