Jump to content

[Επίσημο] Nokia 8800


cicilianos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!Η COSMOTE μου ειπε πως ειναι συμβατη υπηρεσια με το ΝΟΚΙΑ 8800 sirocco edition αρα λογικα θα ειναι και με το απλο 8800.Σωστα????

Κωνσταντινος..

-nokia 8800 special edition-XDA Flame-htc shift-nokia 8910i-htc touch HD-Blackberry Bold-Htc touch Pro 2-Qtek 9000-Nokia N900-BB Bold 9700-Htc Desire-Htc Desire HD-iphone 4 32gb...4s 64GB..Samsung Note 3-4-9-10+..iPhone 7 Plus..iPhone X 256..iPhone XS Max 512..iPhone 11 Pro Max 512

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα!

 

Αγόρασα 3 Νόκια 8800 το χρυσό με 3 μπαταρίες το καθένα! Ολοκαίνουργια με τις ζελατίνες, ελληνικό μενού, τα πάντα τέλεια! Εχει και ακουστικά, την χρυσή βάση και τα data cable και cd, την επίχρυση δερμάτινη θήκη, κι άλλη soft θήκη, γενικά είναι υπερ-πλήρες.

 

Πόσο κοστολογείται αν θέλω να τα πουλήσω το καθένα? Ξέρω πως τα αγόρασα φθηνά, τα πήρα απο Αγγλία απο κατάστημα με απόδειξη κανονικά.

QUAKE WARS:Enemy Territory....they have arrived....here............:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Ερωτας ηταν και χαθηκε λογω πωλησης(εξαιτιας της μπαταριας) πριν 2 χρονια περιπου..........................ομως οι μεγαλες αγαπες δεν ξεχνιουνται!!!!Σημερα λοιπον απεκτησα ξανα καινουριο ΝΟΚΙΑ 8800!!! και μαλιστα special edition!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Οταν το επιασα ξανα στα χερια μου ενιωσα ριγος!!!!!!!!Το πηρα και δεν το ξαναχανω......:D

Κωνσταντινος..

-nokia 8800 special edition-XDA Flame-htc shift-nokia 8910i-htc touch HD-Blackberry Bold-Htc touch Pro 2-Qtek 9000-Nokia N900-BB Bold 9700-Htc Desire-Htc Desire HD-iphone 4 32gb...4s 64GB..Samsung Note 3-4-9-10+..iPhone 7 Plus..iPhone X 256..iPhone XS Max 512..iPhone 11 Pro Max 512

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

διαβασα γυρω στις 20 σελιδες του thread αλλα δεν ειδα κατι παρομοιο. Σε ενα 8800 παρελαβα νεες καρτες SIM απο την Cosmote, και οταν την βαλω στο τηλεφωνο μου βγαζει "Χωρις Καρτα SIM". Τα περιεργα αρχιζουν εδω... Αν πατησω το κουμπι που τερματιζονται οι κλησεις, εμφανιζει "Εισαγετε κωδικο PIN". Βαζω τον κωδικο, τον δεχεται και συνεχιζει να γραφει "Χωρις Καρτα SIM", χωρις να μπαινει στο κεντρικο μενου ή σε καποια αλλη λειτουργια. Ενω λοιπον η οθονη ειναι ασπρη και γραφει το παραπανω μηνυμα, αν πληκτρολογισω εναν αριθμο και πατησω το κουμπι που καλει, ΠΑΙΡΝΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΤΗΛΕΦΩΝΟ γραφοντας μου και το ονομα που εχει στην μνημη του τηλεφωνου. Αν καλεσω εγω τον αριθμο μου απο αλλου ενω εχω την καρτα μου στο 8800, μου λεει οτι μιλαει. What the funk? Εχει κανεις καμμια ιδεα/λυση για αυτο??

 

Σημειωνω οτι η καρτα της Cosmote δουλευει κανονικα σε αλλα τηλεφωνα, και καρτες αλλων εταιρειων δουλευουν κανονικα στο 8800 (και παλιοτερες της Cosmote δουλευουν στο τηλεφωνο). Εχει την τελευταια (νομιζω) εκδοση λογισμικου 4.17

 

Μου εμφανιζει το ιδιο ακριβως προβλημα!!!!!Γνωριζει κανενας τη λυση του????????Εχω την εκδοση 3.94

Κωνσταντινος..

-nokia 8800 special edition-XDA Flame-htc shift-nokia 8910i-htc touch HD-Blackberry Bold-Htc touch Pro 2-Qtek 9000-Nokia N900-BB Bold 9700-Htc Desire-Htc Desire HD-iphone 4 32gb...4s 64GB..Samsung Note 3-4-9-10+..iPhone 7 Plus..iPhone X 256..iPhone XS Max 512..iPhone 11 Pro Max 512

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερωτηση??Ξερει κανενας αν γινεται να βαλουμε εκδοση του καινουριου 8800 arte σε ΝΟΚΙΑ 8800 special edition???Και τα 2 εχουν S40 λογισμικο,λογικα θα γινεται!!ΣΩΣΤΑ???

Κωνσταντινος..

-nokia 8800 special edition-XDA Flame-htc shift-nokia 8910i-htc touch HD-Blackberry Bold-Htc touch Pro 2-Qtek 9000-Nokia N900-BB Bold 9700-Htc Desire-Htc Desire HD-iphone 4 32gb...4s 64GB..Samsung Note 3-4-9-10+..iPhone 7 Plus..iPhone X 256..iPhone XS Max 512..iPhone 11 Pro Max 512

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερωτηση??Ξερει κανενας αν γινεται να βαλουμε εκδοση του καινουριου 8800 arte σε ΝΟΚΙΑ 8800 special edition???Και τα 2 εχουν S40 λογισμικο,λογικα θα γινεται!!ΣΩΣΤΑ???

 

Οχι.Φυσικα και δεν γινεται κατι τετοιο...

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Μου εμφανιζει το ιδιο ακριβως προβλημα!!!!!Γνωριζει κανενας τη λυση του????????Εχω την εκδοση 3.94

 

Εκανα αναβαθμιση τη συσκευη σε 4.17 και παλι το προβλημα δεν λυθηκε.Πηγα στην Cosmote ωστε να δοκιμασουμε μια αλλη καρτα 2 σε 1,γιατι ετσι μου ειπαν απο τα κεντρικα της Cosmote.Οταν ομως πηγα στο καταστημα του Βολου αυτοι αρνηθηκαν να με βοηθησουν λεγοντας κατηγοριματικα οτι φταιει το κινητο!!!!Εφυγα μεσα στα νευρα και πηγα στον Γερμανο,οπου τα παιδια με εξυπηρετησαν με τρελη διαθεση και τελικα βρηκαμε οτι ηθελα αλλαγη καρτας SIM!!!Την αλλαξα και ολα ειναι τελεια!!!!

Κωνσταντινος..

-nokia 8800 special edition-XDA Flame-htc shift-nokia 8910i-htc touch HD-Blackberry Bold-Htc touch Pro 2-Qtek 9000-Nokia N900-BB Bold 9700-Htc Desire-Htc Desire HD-iphone 4 32gb...4s 64GB..Samsung Note 3-4-9-10+..iPhone 7 Plus..iPhone X 256..iPhone XS Max 512..iPhone 11 Pro Max 512

Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος να μου πει πως γινεται συνχρονισμος του 8800 με PC μεσω bluetooth???

Κωνσταντινος..

-nokia 8800 special edition-XDA Flame-htc shift-nokia 8910i-htc touch HD-Blackberry Bold-Htc touch Pro 2-Qtek 9000-Nokia N900-BB Bold 9700-Htc Desire-Htc Desire HD-iphone 4 32gb...4s 64GB..Samsung Note 3-4-9-10+..iPhone 7 Plus..iPhone X 256..iPhone XS Max 512..iPhone 11 Pro Max 512

Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος να μου πει πως γινεται συνχρονισμος του 8800 με PC μεσω bluetooth???

 

Με το pc suite

http://europe.nokia.com/A4144905#download

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Καλησπερα. Θα σου απαντησω επι του παροντος σε αυτα που ηδη εχω κανει και οχι οτιδηποτε αλλο.

 

Μπαταρια εχω βαλει του Σιροκκο 6 μηνες τωρα και πραγματικα τα μαυρα και πολλαπλα προβληματα της παλιας μπαταριας αυτονομιας εξαφανιστηκαν. Οχι μονο σε αυτονομια αλλα και στις μπαρες/γραμμες ενδειξης που ενω ειχα 4 γραμμες εσβηνε και με αφησε ουκ ολιγες φορες το κινητο ξεκρεμαστο με την παλια μπαταρια. Αρα τα 45 € τα αξιζε η μπαταρια του σιρροκο. Την ειχα αγορασει απο Νοκια Πλατ.Κανιγγος.

 

Ειχα ομως περασει αναβαθμιση την εκδοση fw. 4.17 για καλο και για κακο τοτε. Τονιζω πως το software που του περασα fw upgrade ειναι του απλου 8800 και ουτε που μου περασε απο το μυαλο να βαλω software του 8800 SE. Bugs ιδιαιτερα δεν βρηκα.

 

Επιπλεον,

 

με την εκδοση 4.17 εφτιαξε και η συνδεση ΒΤ με handsfree κλπ. Η αναβαθμιση νομιζω γυρω στα 18 ευρω παει εκτος εγγυησης (απο 15 εως 20 ευρω χοντρικα υπολογισε). Εγω δεν ειχα πληρωσει τοτε αφου ημουν εντος εγγυησης αν θυμαμαι και καλα παντως τοσο παει.

 

Η αυτονομια με την BP-6X ειναι ικανοποιητικη οχι η τελεια αλλα υπαρχει καποια διαφορα που στα δικα μου ματια ειναι αρκετη.

 

 

Hope this helps !!!!

καλησπέρα,

 

επειδή έχω ακριβώς το ίδιο πρόβλημα με την μπαταρία (η μπάρα είναι στο 4 πχ και μόλις δείξει ότι είναι αδύνατη σβήνει κι μαφήνει στα μισά) είδα την λύση που προτείνεις.

 

το κινητό το αγόρασα μεταχειρισμένο αλλά είναι σε πολύ καλή κατάσταση με σόφτγουερ όμως αρκετά παλιό.

 

λέω λοιπόν να αγοράσω μια μπαταρία του σιρόκο αλλά αν δεν κάνω αναβάθμιση μήπως δεν θα μπορεί να την διαχειριστεί οπότε τσάμπα ο κόπος?

 

ή μήπως να το ξαναπουλήσω και να αγοράσω ένα σιρόκο να τελειώνει το θέμα?

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα,

 

επειδή έχω ακριβώς το ίδιο πρόβλημα με την μπαταρία (η μπάρα είναι στο 4 πχ και μόλις δείξει ότι είναι αδύνατη σβήνει κι μαφήνει στα μισά) είδα την λύση που προτείνεις.

 

το κινητό το αγόρασα μεταχειρισμένο αλλά είναι σε πολύ καλή κατάσταση με σόφτγουερ όμως αρκετά παλιό.

 

λέω λοιπόν να αγοράσω μια μπαταρία του σιρόκο αλλά αν δεν κάνω αναβάθμιση μήπως δεν θα μπορεί να την διαχειριστεί οπότε τσάμπα ο κόπος?

 

ή μήπως να το ξαναπουλήσω και να αγοράσω ένα σιρόκο να τελειώνει το θέμα?

 

Με την αναβαθμιση και την μπαταρια του σιρροκο δεν μου ξαναπαρουσιαστηκε το προβλημα με τις γραμμες το περιεγραψα τοτε. Ητανε ξεκαθαρη η περιγραφη μου. Αν αγορασεις μπαταρια σιρροκο να κανεις οπωσδηποτε και αναβαθμιση σε καινουργιο fw.

 

Τωρα αν θες να το πουλησεις να παρεις το Σιρροκο ή να το κρατησεις κανοντας την αναβαθμιση και αγοραζοντας καινουργια μπαταρια του Σιρροκο ειναι καθαρα προσωπικη επιλογη.

Link to comment
Share on other sites

Να κανω μια ερωτηση, διαβασα οτι αν φορτιζουμε το κινητο στην βαση η μπαταρια κραταει λιγοτερο... αυτο ειναι αποδεδειγμενο? ισχυει ακομα και αν εχουμε την μπαταρια απο το σιροκο?
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Εγω εχω περιπου 3 με 4 μηνες την μπαταρια του sirocco και τις τελευταιες 2 εβδομαδες απο εκει που μου κραταγε 3 με 4 μερες η μπαταρια , την δευτερη μερα τα παιζει και χωρις χρηση σχεδον , γιατι 10 λεπτα την μερα δεν θεωρω οτι ειναι ιδιατερη χρηση. Συμβαινει και σε κανεναν αλλο αυτο? Τι μπορει να φταιει?
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Paidia kalispera.

Agorasa to Nokia 8800 Silver new apo to ebay.

 

Exo ta parakato provlimata.

1. H bataria den krataei parapano apo misi mera.

2. Den exei tin Greek glossa.

 

Pos mporo na peraso ta Ellinika?

Pos mporo na do pia version apo software exei?

 

Kserei kanenas?

Link to comment
Share on other sites

Paidia kalispera.

Agorasa to Nokia 8800 Silver new apo to ebay.

 

Exo ta parakato provlimata.

1. H bataria den krataei parapano apo misi mera.

2. Den exei tin Greek glossa.

 

Pos mporo na peraso ta Ellinika?

Pos mporo na do pia version apo software exei?

 

Kserei kanenas?

 

κανε τις ερωτησεις σου σε ενα NOKIA SHOP...εκει μπορουν να σου βαλουν ελληνικα και να σου πουν πια rom φοραει.Τωρα αν διαβασεις και το foroum θα βρεις τις απαντησεις σου πιστευω!!!:)

Κωνσταντινος..

-nokia 8800 special edition-XDA Flame-htc shift-nokia 8910i-htc touch HD-Blackberry Bold-Htc touch Pro 2-Qtek 9000-Nokia N900-BB Bold 9700-Htc Desire-Htc Desire HD-iphone 4 32gb...4s 64GB..Samsung Note 3-4-9-10+..iPhone 7 Plus..iPhone X 256..iPhone XS Max 512..iPhone 11 Pro Max 512

Link to comment
Share on other sites

Paidia kalispera.

Agorasa to Nokia 8800 Silver new apo to ebay.

 

Exo ta parakato provlimata.

1. H bataria den krataei parapano apo misi mera.

2. Den exei tin Greek glossa.

 

Pos mporo na peraso ta Ellinika?

Pos mporo na do pia version apo software exei?

 

Kserei kanenas?

 

Φιλε μου απλα με μια μικρη επιβαρυνση θα σου περασουν τα Ελληνικα σε ενα NOKIA SHOP!

Τωρα για την μπαταρια ολοι μας το ειχαν και το εχουν αυτο το προβλημα!

Δες για να παρεις την 1000αρα απο καποιο μαγαζι!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Ποια μπαταρια ειναι αυτη η ''1000'' που λετε??Δωστε ενα link.

Η μπαταρια του sirroco ταιριαζει σωστα???Ποια ειναι??Η BP-6X????

Κωνσταντινος..

-nokia 8800 special edition-XDA Flame-htc shift-nokia 8910i-htc touch HD-Blackberry Bold-Htc touch Pro 2-Qtek 9000-Nokia N900-BB Bold 9700-Htc Desire-Htc Desire HD-iphone 4 32gb...4s 64GB..Samsung Note 3-4-9-10+..iPhone 7 Plus..iPhone X 256..iPhone XS Max 512..iPhone 11 Pro Max 512

Link to comment
Share on other sites

εγω ετυχε να περασω απο Λαμια και εκει στο νοκια σοπ δεν καταφεραν να περασουν την ελληνικη γλωσσα ...τωρα θα προσπαθησω στην Λαρισα μιας και θα το φερει και ααπο εκει ο δρομος λογω υποχρεσεων....αληθεια εχει καταφερει καποιος να βαλει ελληνικα ????
LG G4
Link to comment
Share on other sites

εγω ετυχε να περασω απο Λαμια και εκει στο νοκια σοπ δεν καταφεραν να περασουν την ελληνικη γλωσσα ...τωρα θα προσπαθησω στην Λαρισα μιας και θα το φερει και ααπο εκει ο δρομος λογω υποχρεσεων....αληθεια εχει καταφερει καποιος να βαλει ελληνικα ????

 

Αν σου που μα μου στο πρωτο Νοκια shop που θα πας στην Λαρισα,υπαρχει και δευτερο να πας!

Απλα να ξερεις και ισως φανεις τυχερος!;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
χαιρετε!!!!ειμαι ηδη κατοχος ενος Nokia E71,αλλα χρειαζομαι δευτερο κινητο και σκεφτομουν κατι σε Nokia 8800(βασικα το απλο).Καθως δεν πωλειται πλεον σαν καινουριο(εκτος κ αν γνωριζετε κατι) γνωριζετε μεταχειρισμενο σε τι τιμες περιπου παιζει??και αν υπαρχει καποιο online μαγαζι μεταχειρισμενων(γιατι σε οσα εψαξα δεν το βρηκα,και δεν με ικανοποιησαν απ τις πληροφοριες ως προς την κατασταση του τηλεφωνου που εδιναν).ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

χαιρετε!!!!ειμαι ηδη κατοχος ενος Nokia E71,αλλα χρειαζομαι δευτερο κινητο και σκεφτομουν κατι σε Nokia 8800(βασικα το απλο).Καθως δεν πωλειται πλεον σαν καινουριο(εκτος κ αν γνωριζετε κατι) γνωριζετε μεταχειρισμενο σε τι τιμες περιπου παιζει??και αν υπαρχει καποιο online μαγαζι μεταχειρισμενων(γιατι σε οσα εψαξα δεν το βρηκα,και δεν με ικανοποιησαν απ τις πληροφοριες ως προς την κατασταση του τηλεφωνου που εδιναν).ευχαριστω

 

Καλησπερα.

 

Οχι online με τιποτα.

 

Πρεπει να πας να το δεις απο κοντα για 1000+1 λογους.

 

Παιζει να μην κλεινει καλα το πορτακι, παιζει να μην εχει και τιποτα , παιζει να καλεις και να μην σε ακουνε (για αυτο κανε δοκιμαστικες κλησεις πτιν καταληξεις) ποτε δεν ξερεις.

 

Δεν νομιζω ομως να υπαρχει κατι σε online ετσι κι αλλιως.

 

Τιμες τι να σου πω κανα 300 € ισως και λιγο λιγοτερο ή λιγο παραπανω (μεχρι 380 € το ειχα βρει) ειναι εντελως ενδεικτικό και εξαρταται σε τι κατασταση βρισκεται η συσκευη.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ειπα να βαλω παλι σε λειτουργια το ξεχασμενο μου 8800 και οι δυο μπαταριες που ειχα στο κουτι του εχουν φουσκωσει :(

 

Καποτε ειχα διαβασει οτι μπορουμε να παρουμε του sirocco, ισχυει αραγε? η να παρω την κανονικη μπαταρια.

 

Ευχαριστω εκ των προτερων!

Link to comment
Share on other sites

Ειπα να βαλω παλι σε λειτουργια το ξεχασμενο μου 8800 και οι δυο μπαταριες που ειχα στο κουτι του εχουν φουσκωσει :(

 

Καποτε ειχα διαβασει οτι μπορουμε να παρουμε του sirocco, ισχυει αραγε? η να παρω την κανονικη μπαταρια.

 

Ευχαριστω εκ των προτερων!

 

Κανει η μπαταρια του Σιρροκο η BL-6X ειχα αγορασει και εγω (σκετη μπαταρια μονο) και ειχα αχρηστευσει τις 2 που ηταν στη συσκευασια (BL-5X) αφου δεν ειχαν καλη αυτονομια. Θα στο αναφερουν και σε nokia shop.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...