Jump to content

[Επίσημο] Nokia 8800


cicilianos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

και εγώ παιδιά πήγα στο Nokia club της Ξάνθης και έκανα μια χαρά την δουλεία μου. Σε ελάχιστο χρονικό διάστημα είχα την έκδοση 3.78. Άψογη εξυπηρέτηση.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το κινητο εδω και καιρο παρουσιαζει το παρακατω προβλημα.Οταν η μπαταρια κατεβει μολις 2 γραμμες βγαζει σημα αδυναμης μπαταριας και κλεινει με αποτελεσμα να ειμαι συνεχεια με εναν φορτιστη.Με το ιδιο προβλημα μου το αλλαξανε πριν 1 μηνα.Ξερει κανεις κατι πανω σε αυτο το προβλημα να με συμβουλεψει γιατι δεν μπορω να βρω την ακρη?Στην νοκια λενε οτι ετσι ειναι:!:
Link to comment
Share on other sites

Σιγά μην είναι φυσιολογικό αυτό το πράγμα. Και με τις δύο μπαταρίες το κάνει; Ποιά version του software έχεις;

 

Σχετικά με την 3.78, την έβαλα κι εγώ σήμερα, δεν έχω δει διαφορές ως τώρα.

Link to comment
Share on other sites

Το κινητο εδω και καιρο παρουσιαζει το παρακατω προβλημα.Οταν η μπαταρια κατεβει μολις 2 γραμμες βγαζει σημα αδυναμης μπαταριας και κλεινει με αποτελεσμα να ειμαι συνεχεια με εναν φορτιστη.Με το ιδιο προβλημα μου το αλλαξανε πριν 1 μηνα.Ξερει κανεις κατι πανω σε αυτο το προβλημα να με συμβουλεψει γιατι δεν μπορω να βρω την ακρη?Στην νοκια λενε οτι ετσι ειναι:!:

 

Κι εγώ το ίδιο πρόβλημα είχα με την πρώτη μπαταρία :mad:

Παρόλο που για 2 περίπου μήνες δούλευε μια χαρά, ξαφνικά άρχισε να παρουσιάζει το ίδιο πρόβλημα με σένα :blink:

Τώρα έχω βάλει την δεύτερη μπαταρία και προς το παρόν λειτουργεί κανονικά (η μπαταρία κρατάει 2-3 ημέρες ανάλογα με τη χρήση που κάνω). Δεν ξέρω όμως, μήπως πάλι στους 2-3 μήνες αρχίσει τα τρελλά της :wacko:

 

Ξέρει κανείς κάτι σχετικά με αυτό το θέμα; Η Nokia πάντως δεν έχει βγάλει ισχυρότερη μπαταρία :worry:

 

Δεν κατάλαβα κάτι στο μήνυμά σου. Γράφεις ότι σου αλλάξανε το κινητό εξαιτίας του προβλήματος της μπαταρίας; Άμα είναι έτσι, να πάμε όλοι όσοι έχουμε πρόβλημα να μας δώσουν νέο κινητό :rolleyes: ;)

Αννη
Link to comment
Share on other sites

Σχετικα με τα θεματα & την αλλαγη τους στην εκδοση 3.60 δεν παρουσιαζεται ουτε σε εμενα καποιο προβλημα. Την αναβαθμιση δεν την κρινω απαραιτητη σε οσους δουλευει μια χαρα η 3.60.

 

Οσο για τις μπαταριες

 

- ακουστηκε οτι να μην τις φορτιζουμε στην ΒΑΣΗ ΦΟΡΤΙΣΗΣ και να τις φορτιζουμε με τον φορτιστη τους μονο. ΑΥΤΟ δεν λυνει το προβλημα το μονο που εχω παρατηρησει ειναι οταν το αφηνω ανοιχτο συνεχεια και το βραδυ η ΕΝΔΕΙΞΗ της μπαταριας μειωνεται κανονικα

 

αν το κλεισω το βραδυ τοτε με 2-3 γραμμες και εμενα πεφτει ενω νομιζεις οτι εχεις λιγη ισχυ δυστυχως πεφτεις στο κενο.......

 

καπου νομιζω στο mobile-parts.gr ειδα μια μπαταρια με μεγαλυτερη ισχυ

 

http://mobile-parts.gr/catalog/advanced_search_result.php?keywords=8800&x=0&y=0

 

http://mobile-parts.gr/catalog/product_info.php?products_id=2560

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι λέω ότι όποιος έχει λίγο χρόνο στη διάθεση του και μπορεί να περάσει πάλι εύκολα τα δεδομένα που είχε πριν στο κινητό, ας πάει να βάλει την 3.78. Οι αναβαθμίσεις σ'αυτά τα κινητά όλο και κάποια bugs διορθώνουν. Στη συγκριμένη, επιτέλους κατάφεραν να βγάλουν την επιλογή E-mail από το αριστερό softkey με τα shortcuts, που εμφανιζόταν κάθε φορά που άνοιγε το κινητό, έστω κι αν την είχες βγάλει πριν. Επίσης, για όσους χρησιμοποιούν αρκετά το bluetooth (όπως εγώ) πάντα είναι χρήσιμη μια αναβάθμιση.

 

Για τις μπαταρίες, εγώ το είχα γράψει ότι παρατήρησα μειωμένη αυτονομία όσο φόρτιζα την μπαταρία μόνη της, πάνω στη βάση. Δεν είναι κανόνας, στις δικές μου μπαταρίες όμως συνέβη, χωρίς να ξέρω βέβαια γιατί. Ίσως και να έτυχε, με μπαταρία χωρητικότητας μόνο 600mAh, όλα μπορούν να συμβούν.

 

Οι μπαταρία που αναφέρεις, δεν είναι της Nokia (που δεν φαίνεται ότι θα βγάλει τίποτα τέτοιο δυστυχώς) και καλύτερα να την αποφύγεις... Αν ψάξεις στο topic, θα δεις ότι ένα μέλος έχει ήδη δοκιμάσει μια παρόμοια των 1000mAh και δεν έμεινε καθόλου ικανοποιημένος.

Link to comment
Share on other sites

Το κινητο δεν μου το αλλαξανε για την ενδειξη της μπαταριας,αλλα για προβλημα του λογισμικου του.Τωρα οσο για την ενδειξη της μπαταριας σημερα πηγα στην νοκια για αλλο προβλημα(κολλαγε το δεξι soft key και το πληκτρο τερματισμου κλησης!!!!:angry: ) και με την ευκαιρια εθεσα και το θεμα ενδειξης της μπαταριας.Μετα απο πιεση και αρκετα ...............γαλλικα ανεβηκε αναγκαστικα ο τεχνικος (δεν ηθελε να αναβει και μου ελεγαν π@π@....ες)και μου ειπε οτι το προβλημα το γνωριζουν,το εχουν θεσει στην νοκια φιλανδιας και περιμενουν απαντηση!

Αψογη η alpha copy:cry:

Link to comment
Share on other sites

Επανέρχομαι στην 3.78 μετά από μερικές μέρες χρήσης. Φαίνεται ότι η λειτουργία του bluetooth έχει αρκετά, αν και η 3.60 δεν είχε σημαντικά προβλήματα. Το handsfree δεν αποσυνδέεται με τίποτα πλέον. Όσοι χρησιμοποιούν bluetooth handsfree καλό θα είναι να βάλουν την 3.78.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Το θεωρω τουλαχιστον υπερβολικο και μαζι προκλητικο το χρυσο.Εδω το απλο και πολυ ειναι!!!!

Πιστευω,πως τα χρηματα αυτα αξιοποιοουνται καλυτερα σε ενα αλλο αξιολογο κομματι,οπως ενα ρολοι,η κατι αλλο εαν καποιος θελει να δωσει τα αναλογα χρηματα(ταπεινη μου γνωμη).

Link to comment
Share on other sites

H timh tou de lei na pesei re paidia:)Ti pragma einai auto?

ΘΑΣΟΣ το σμαραγδενιο νησι!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/12161p_goldenbeach1.JPG

Link to comment
Share on other sites

Γι'αυτό υπάρχουν αυτά τα κινητά, για να μην πέφτει η τιμή τους. Γι'αυτό βγάζουν ένα κάθε δύο χρόνια.
Link to comment
Share on other sites

paidia to exo peripou 5 mines kai exo apogoiteutei pliros apo tin mpataria tou...mono apo tin mpataria tou omos.eidika otan dineis 800 peripou evro gia na to agoraseis...einai poli omorfo me poli kali othoni kai poiotita kataskevis ALLA de pavei na einai ena tilefono pou protarxikos logos einai na doulevei os tilefono kai meta ola ta alla....gia aytous pou theloun aytonomia kai miloun poli pragmatika...einai kaki epilogi...mesa se 5 mines kai oi dio mpataries mou einai sxedon off!!!...thelo na katalixo pos den plironeis oti pairneis!!!!Parola auta theoro pos einai ena kosmima...pou exei ena men alla poli vasiko meionektima ...auto tis mpatarias
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς το πρόβλημα της αυτονομίας παραμένει και είναι ξεκάθαρα θέμα της μπαταρίας η οποία είναι απαράδεκτα μικρής χωρητικότητας.
Link to comment
Share on other sites

apo times kseroume tpt?poios ta eisagei ellada?

 

Παντως εμενα το πηρε το ματι μου στη χρυση ευκαιρια που καποιος το εδινε 1700 Ε!!!!

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg
Link to comment
Share on other sites

Παντως εμενα το πηρε το ματι μου στη χρυση ευκαιρια που καποιος το εδινε 1700 Ε!!!!

twra auta einai polla gia xruso?gia kinito einai para polla alla gia olo auto to varos se xryso nomizw pws einai liga.logika einai apla epixruswmeno,swsta?

Winners Never Quit, Quitters Never Win...
Link to comment
Share on other sites

πολλα λεφτα το gold τελικα αν και για μενα δεν αξιζει για κινητο τοσα.

Βεβαια ουτε το δικο μας εχει καλη τιμη αλλα nevermind.

Link to comment
Share on other sites

Nokia Wireless Audio Gateway AD-42W, a device that streams music between compatible mobile devices, home stereos, PC's and wireless headsets.

 

http://img306.imageshack.us/img306/1181/audio17pq.th.jpg http://img306.imageshack.us/img306/5360/audio25yh.th.jpg

 

Nokia currently offers the A2DP -profile with the Nokia 8800/8801 mobile phones (software version 3.94 or newer), Nokia Wireless Stereo Headsets HS-12W and Nokia Bluetooth Headset BH-601 as well as the Nokia Wireless Audio Adapter AD-47W. Nokia will be launching several devices supporting A2DP -profile later this year.

 

The Nokia AD-42W gateway allows you to connect a standard home stereo system to a compatible music player or headset that supports Bluetooth wireless technology.Paring with a bluetooth phone and music player will allow you to play the music to the stereo system.

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

ara uparxei ekdosi 3.94 gia to kinito mas?

 

Δεν εχω ακουσει κατι γι'αυτο .Λογικα για να το λενε θα κυκλοφορησει,τουλαχιστον μεχρι

να βγει το AD-42W g :)

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...