Jump to content

LG V30


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εδώ σε κανά χρόνο δε θα έχουμε 3.5 jack, το ράδιο σας μάρανε?.. Και πραγματικά, στην εποχή του spotify και του soundcloud, ΠΟΙΟΣ <65, ακούει ράδιο - πλην στο αυτοκίνητο ή στο σπίτι/γραφείο..
Πέρα από το ότι υπάρχει το λεωφορείο, το μέτρο και το τραμ πέρα από το αυτοκίνητο, όπως σου είπαν Δεν είναι μόνο μουσική. Πχ αθλητική μετάδοση

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μα ποιος σου είπε ότι από το ραδιόφωνο ακούμε μόνο μουσική? Δεν το ξέρεις ότι υπάρχουν και ραδιοφωνικές εκπομπές ενημέρωσης ή συζητήσεις ή ακόμα και χιουμοριστικές?

Το ότι κάποιος που δεν έχει ακούσει ποτέ του ραδιόφωνο εκφέρει γνώμη επ αυτού, με ξεπερνάει. Κάποια στιγμή θα πρέπει ο καθένας να βάλει ένα φρένο στο εαυτό του και να ασχολείται με πράγματα που πραγματικά γνωρίζει, και όχι με αυτά που νομίζει ότι γνωρίζει.

Τι σχέση έχει τώρα το Spotify με το ραδιόφωνο.... Έλα νιμού στον τόπο σου....

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Πέρα από το ότι υπάρχει το λεωφορείο, το μέτρο και το τραμ πέρα από το αυτοκίνητο, όπως σου είπαν Δεν είναι μόνο μουσική. Πχ αθλητική μετάδοση
Πείτε τα γιατί θα ξεχάσουμε και πως μεγαλώσαμε όταν το διάβολος με τα κέρατα στη ταράτσα υπήρχε σε λίγα σπίτια.....

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Αυτές οι εκπομπές είναι οι χειρότερες, όλο μπλα μπλα από διάφορους δημοσιογράφους (?). Ας είναι καλά τα podcast αλλά οκ, με καλυψατε. Στην εποχή του TuneIn radio και του Deezer όμως μάλλον οι εταιρείες έχουν γραμμένους τους vintageαδες, αυτό καταλαβαίνω.

 

@meddliwhatever πολύ χωλη στάζεις ρεσυ, χαλάρωσε λίγο.

 

Sent from my Pixel using Tapatalk

Edited by Shuffle
Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

Δλδ επειδή έχουν γραμμένους τους vintageaδες, εμείς απο κατω θα πουμε :αα οκ, έχουν δίκιο οι άνθρωποι που όλο κόβουν από τα προϊόντα και ολο συσσωρευουν χρήμα για το τίποτα!!! Πολύ θεούς τους έχετε κάνει τους φραγκατους μερικοί.. Και στο λεει ενας που γουστάρει φουλ τεχνολογία.. Κάποια πράματα απλα δεν ειναι λογικά, τελος!

 

Στάλθηκε από το HTC 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω για το ράδιο που γίνεται λόγος, αν σε κάποιον είναι τόσο απαραίτητο μπορεί να hands free που έχει και ράδιο. Καλό είναι να το έχει η συσκευή βέβαια, αλλά για κάποιο λόγο το αφαιρούν όλες οι εταιρίες τώρα τελευταία.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

 

Βλέποντας αυτό το videaki για V30

Στο σημείο 3:54 παρατήρησα το παρακάτω

 

xz2rAMO.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αυτές οι εκπομπές είναι οι χειρότερες, όλο μπλα μπλα από διάφορους δημοσιογράφους (?). Ας είναι καλά τα podcast αλλά οκ, με καλυψατε. Στην εποχή του TuneIn radio και του Deezer όμως μάλλον οι εταιρείες έχουν γραμμένους τους vintageαδες, αυτό καταλαβαίνω.

 

@meddliwhatever πολύ χωλη στάζεις ρεσυ, χαλάρωσε λίγο.

 

Sent from my Pixel using Tapatalk

Να προσέχεις τι ακούς τότε

 

Στην εποχή του TuneIn εγώ χαλάω το μήνα στο χαλαρό 1.5-2GB και φτάνω στη σχολή μου με τη μισή μπαταρία και έχω και κολλήματα σε 3 σημεία λόγω έλλειψης σήματος που στα 2 το ράδιο πιάνει τέλεια και στο 1 μέτρια

 

Άχρηστο, αφού δε το θες εσύ εξάλλου :)

η διαφορα με το lg v30+ ειναι μονο τα 128 gb?
Ναι

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Βλέποντας αυτό το videaki για V30

Στο σημείο 3:54 παρατήρησα το παρακάτω

 

xz2rAMO.jpg

Αυτό είναι πολύ καλό...!!

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Την μπαταρία δεν βλέπω να σχολιάζει κανείς.....

Έχοντας το 5.7inch G6 βλέπω ότι οριακά με βγάζει έως αργά το βράδυ ειδικά αν έχει χάλια σήμα εκεί που κινούμαι. Το 6inch V30 θα την παλέψει με την ίδια μπαταρία;

 

Επίσης βλέπω Price About 900 EUR. :eek:

 

Sent from my Google Pixel C

Edited by elteo
Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Η αληθεια ειναι θα την ηθελα μεγαλύτερη πχ 3500-3600.

Αλλα κατι η στροφη σε OLED κατι ο 835 θα βοηθησουν να διατηρηθει σε επιπεδα g6 στην χειροτερη.

 

Εδω που τα λέμε πάλι καλά που έβαλε 3300 διότι φοβόμουν μην βάλει καμιά 3000 και όλοι τέζα:lol:

 

Δεν μας έχει συνηθίσει η LG να βάζει και ουδέποτε στην ιστορία της βαρβάτες μπαταρίες.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

δεν με ενοχλει η ελειψη ραδιοφωνου προσωπικα. το χρησιμοποιω σπανια. στο βουνο (σκι) εχω ενα μικρο Mp3 και κανω τη δουλεια μου. γιατι να μην δωσει καποιος 20-40Ε να παρει ενα αξιοπρεπες μικρο mp3 με ραδιοφωνο και να ακουει απο το κινητο?

και μην μου πεις γιατι με αυτη τη λογικη ας παρει και αλλη καμερα κλπ, γιατι η καμερα θα ειναι σαφως μεγαλυτερη σε μεγεθος και πιο ακριβη.

 

Δυστυχώς δεν έχει ir

http://www.androidbeat.com/2017/08/lg-v30-ir-blaster/

Οπότε ακόμα ένα κινητό που τρώει άκυρο μιας και αρκετοί το χρησιμοποιούμε συνέχεια. Εν αναμονή του Huawei mate 10

τι ακριβως κανεις με τις υπερυθρες το 2017? αλλαζεις καναλια? θυμαμαι το εκανα και εγω που επαιζα οταν ημουν 14 (15 χρονια πριν) και εκλεινα τις τηλεορασεις στα καφενεια εν ωρα μπαλας την ωρα που γινοταν "φαση γκολ" απο κατι νοκια s40..

μου φαινεται αστειο, εκτος και αν υπαρχει καποια αλλη χρησιμοτητα που δεν την ξερω..

Προσωπικά το led notification μου είναι πολύ χρήσιμο .

2 πραγματα με ενοχλουν:

1. η ελειψη Notification led (ζω και χωρις αυτο, αλλα το θεωρω σημαντικο) για να βλεπεις οταν εχεις καμποια αναπαντητη χωρις να ανοιγεις την οθονη. θα μου πεις γιαυτο ειναι η AOD.. αλλα η AOD τρωει μπαταρια, χωρια που δεν ξερω τι παιζει με pixel burn κλπ. ακουγονται διαφορα..

2. η μπαταρια. θα την ηθελα πιο πανω. με τη χρηση που κανω το s7 edge μου βγαζει περιπου 2 μερες χρηση. δηλαδη πχ το βγαζω απο το φορτιστη 8 το πρωι της δευτερας και το βαζω ξανα στο φορτηστη την τριτη το βραδυ πριν παω για υπνο. (φυσικα αυτα τα νουμερα ισχυουν στην καθημερινοτητα και οχι σε διακοπες η αλλες περιπτωσεις). θα θελα να μπορω να διατηρησω αυτο και στο v30. ειδωμεν.

Edited by emperor4her
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κακά τα ψέμματα οτι και να πάρεις θα πρέπει κάπου συμβιβασμό να κάνεις.

Ουδείς βγάζει πλήρες συσκευές σε όλες τις παραμέτρους είτε σε software είτε hardware.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

δεν με ενοχλει η ελειψη ραδιοφωνου προσωπικα. το χρησιμοποιω σπανια. στο βουνο (σκι) εχω ενα μικρο Mp3 και κανω τη δουλεια μου. γιατι να μην δωσει καποιος 20-40Ε να παρει ενα αξιοπρεπες μικρο mp3 με ραδιοφωνο και να ακουει απο το κινητο?

και μην μου πεις γιατι με αυτη τη λογικη ας παρει και αλλη καμερα κλπ, γιατι η καμερα θα ειναι σαφως μεγαλυτερη σε μεγεθος και πιο ακριβη.

 

 

Καταλαβαίνεις ότι αυτοαναιρεισαι αν και προσπαθείς να το στρογγυλεψεις με την τελευταία σου πρόταση;

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Εκτός απροόπτου η επόμενη συσκευή μου, από το νέο έτος βέβαια. Να κυκλοφορήσει, να περάσει reviews, να σιγουρευτούμε ότι δεν έχει καμιά σοβαρή ασθένεια, να πέσει και η τιμή του και τότε.
Link to comment
Share on other sites

Καταλαβαίνεις ότι αυτοαναιρεισαι αν και προσπαθείς να το στρογγυλεψεις με την τελευταία σου πρόταση;

 

οχι, καθολου δεν αυτοαναιρουμαι, λεω οτι μπορεις να παρεις ενα Mp3 που ειναι 3χ3 cm Και να το εχεις μαζι σου σε μετρο και ταξιδια η οπου αλλου θελεις, η ενα hf bluetooth Με 20-30-40ε αναλογως την ποιοτητα που θελεις.

χωραει και σε τσεπη τζιν...

καμερα δεν μπορω να κουβαλαω μαζι μου, γιατι απλα δεν χωραει πουθενα. θες εξτρα τσαντα η τσαντακι.. επισης το μπ3 κανει 30Ε ενω για καμερα θες 120+ για μια καπως αξιολογη..

που αυτοαναιρουμαι?

δεν λεω πουθενα οτι ειναι κακο να υπαρχει αν ξαναδιαβασεις το post Μου. απλα λεω οτι μπορει ο καθενας να κανει αλλιως τη δουλεια του σε αυτο το κομματι..

Edited by emperor4her
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

οχι, καθολου δεν αυτοαναιρουμαι, λεω οτι μπορεις να παρεις ενα Mp3 που ειναι 3χ3 cm Και να το εχεις μαζι σου σε μετρο και ταξιδια η οπου αλλου θελεις, η ενα hf bluetooth Με 20-30-40ε αναλογως την ποιοτητα που θελεις.

χωραει και σε τσεπη τζιν...

καμερα δεν μπορω να κουβαλαω μαζι μου, γιατι απλα δεν χωραει πουθενα. θες εξτρα τσαντα η τσαντακι.. επισης το μπ3 κανει 30Ε ενω για καμερα θες 120+ για μια καπως αξιολογη..

που αυτοαναιρουμαι?

δεν λεω πουθενα οτι ειναι κακο να υπαρχει αν ξαναδιαβασεις το post Μου. απλα λεω οτι μπορει ο καθενας να κανει αλλιως τη δουλεια του σε αυτο το κομματι..

 

καινουριες καμερες παντως με μιση διασταση απο v30 και αρκετο ζουμ και καλη ποιοτητα παιρνεις και χτυπα και ενα 3310 νεο, να εισαι ωραιος.

Μην λετε ο,τι θελετε για να δικαιλογησετε μια λαθος αποψη. Ειναι λαθος των εταιρειων που το αφαιρουν και τελος. Ειτε μας αρεσει ειτε οχι, ειτε ακουμε ειτε οχι. Αν δωσουν παντου αριστο σημα και απεριοριστα ΜΒ και κορυφαια αυτονομια τοτε ας το καταργησουν, μεχρι τοτε ειναι οπισθοδρομηση και οχι εξελιξη.

 

Κατα τα αλλα, η μπροστα καμερα γιατι τοσο φτωχη ρε παιδες?

 

Τελος, η στρατιωτικη πιστοποιηση που δινει για νερο, αφορα και πιο σκληρες συνθηκες απο αυτες που ξερουμε?

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

δεν με ενοχλει η ελειψη ραδιοφωνου προσωπικα. το χρησιμοποιω σπανια. στο βουνο (σκι) εχω ενα μικρο Mp3 και κανω τη δουλεια μου. γιατι να μην δωσει καποιος 20-40Ε να παρει ενα αξιοπρεπες μικρο mp3 με ραδιοφωνο και να ακουει απο το κινητο?

και μην μου πεις γιατι με αυτη τη λογικη ας παρει και αλλη καμερα κλπ, γιατι η καμερα θα ειναι σαφως μεγαλυτερη σε μεγεθος και πιο ακριβη.

 

 

τι ακριβως κανεις με τις υπερυθρες το 2017? αλλαζεις καναλια? θυμαμαι το εκανα και εγω που επαιζα οταν ημουν 14 (15 χρονια πριν) και εκλεινα τις τηλεορασεις στα καφενεια εν ωρα μπαλας την ωρα που γινοταν "φαση γκολ" απο κατι νοκια s40..

μου φαινεται αστειο, εκτος και αν υπαρχει καποια αλλη χρησιμοτητα που δεν την ξερω..

 

2 πραγματα με ενοχλουν:

1. η ελειψη Notification led (ζω και χωρις αυτο, αλλα το θεωρω σημαντικο) για να βλεπεις οταν εχεις καμποια αναπαντητη χωρις να ανοιγεις την οθονη. θα μου πεις γιαυτο ειναι η AOD.. αλλα η AOD τρωει μπαταρια, χωρια που δεν ξερω τι παιζει με pixel burn κλπ. ακουγονται διαφορα..

2. η μπαταρια. θα την ηθελα πιο πανω. με τη χρηση που κανω το s7 edge μου βγαζει περιπου 2 μερες χρηση. δηλαδη πχ το βγαζω απο το φορτιστη 8 το πρωι της δευτερας και το βαζω ξανα στο φορτηστη την τριτη το βραδυ πριν παω για υπνο. (φυσικα αυτα τα νουμερα ισχυουν στην καθημερινοτητα και οχι σε διακοπες η αλλες περιπτωσεις). θα θελα να μπορω να διατηρησω αυτο και στο v30. ειδωμεν.

 

Οι υπέρυθρες πρέπει να είναι από τα πιο χρήσιμα χαρακτηριστικά που χρησιμοποιώ καθημερινά. Έχω OTE TV με ηχοσυστημα και τηλεόραση Panasonic. Με το κινητό τα ελέγχω όλα χωρίς να ψάχνω τα τηλεκοντρολ(ειναι και 3 έτσι). Το ίδιο και στο υπνοδωμάτιο με τηλεόραση και ηχοσυστημα έχω ξεχάσει που είναι τα τηλεκοντρολ. Γενικά το θεωρώ το πιο χρήσιμο χαρακτηριστικό μαζί με το led notification. Δεν χρειάζεται να ανοίξω το κινητό βλέπω πχ αν έχω μπλε led έχω mail αν έχω πράσινο έχω messenger αν έχω μωβ viber και ούτε καθεξής. Η LG τα αφαίρεσε και τα 2 οπότε τρώει το απόλυτο άκυρο από μενα. Μόνο να αφαιρούν χαρακτηριστικά ξέρουν και να προσθέτουν άλλες βλακειες.

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Με την AOD δεν μου λείπει καθόλου το led. Μια χαρά βλέπω τα πάντα στο g6.

Έχω και εγώ AOD στο Note 3 αλλά θέλει να είσαι από πάνω για να δεις αν έχεις ειδοποίηση. Με το led βγάζεις λίγο το κινητό από την τσέπη η είσαι σε απόσταση βλέπεις το χρώμα του led και καταλαβαίνεις αμέσως τι ειδοποίηση έχεις.

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω. Μια χαρά βολεύει. Σε ένα γραφείο ή σε ένα τραπέζι άνετα το βλέπεις. Αν είναι να το έχω στου διαόλου την μάνα συγνώμη αλλά θα θέλω κυαλια τότε.
Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω. Μια χαρά βολεύει. Σε ένα γραφείο ή σε ένα τραπέζι άνετα το βλέπεις. Αν είναι να το έχω στου διαόλου την μάνα συγνώμη αλλά θα θέλω κυαλια τότε.

Στην AOD πάλι πρέπει να παρατηρήσεις στην οθόνη τη ειδοποίηση εχεις. Όπως και να έχει το led είναι πολύ χρήσιμο και ας μην παμε να δικαιολογησουμε ότι αφαιρούν.

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

σαν το led δεν υπάρχει ...ότι και να λέτε,σας στο λέω εγώ που έχω και second screen always on στο v10

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Χρήσιμο το Led λαμπάκι αλλά προχωράμε.. η AOD νομίζωμπορεί να το αντικαταστήσει επάξια. Μέχρι τώρα προβάλλει εικονίδια των εφαρμογών που έχουν ειδοποιήσεις, ώρα κτλ.. και στο μέλλον μπορεί να επεκταθεί και να προσφέρει πολλά περισσότερα.. πχ μπορεί να μην χρειάζετε να ανοίγουμε τόσο συχνά την "κανονική" οθόνη για μικροπράγματα. Να μπορείς δηλαδή να διαβάζεις ένα μήνυμα και γιατί όχι να απαντάς κιολας μέσω της ΑΟΔ.. γλιτώνοντας έτσι και μπαταρία.. το σκεφτήκατε αυτό; Να υπάρχει ένα απλό (αρχικά) interface μέσω του οποίου να αλληλεπιδράμε με τη συσκευή χωρίς να χρειάζετε να ανοίξει η έγχρωμη οθόνη. Επίσης με το λαμπάκι λεδ όταν έχεις πολλές ειδοποιήσεις με διαφορετικό χρώμα πχ.. εμαιλ (κοκκινο χρώμα), fb messenger (γαλάζιο) κτλ βλέπεις όμως μόνο ένα χρώμα στο λαμπάκι .. μέσω της ΑΟΔ μπορείς ανα πάσα στιγμή να αντιληφθείς ότι έχεις ειδοποίηση και απο τις 2 εφαρμογές και αυτό είναι καλό! Νομίζω η ΑΟΔ είναι το μέλλον, ιδιαίτερα σε ΟΛΕΔ οθόνες.. Και εμένα θα μου λέιψει -τουλάχιστον αυτό σκεφτόμουν πριν αποκτήσω το g6 - αλλά αποκτώντας το άλλαξα άποψη. Η ΑΟΔ είναι το μέλλον..

 

Όσον αφορά το ραδιόφωνο.. είναι χρήσιμο για ορισμένους.. και εγώ προτιμώ να παραμείνει αν και δεν το χρησιμοποίησα ποτέ στο κινητό και αυτό ίσως λέει κάτι... Παρόλα αυτά έχω το μικρό ipod για γυμναστήριο τρέξιμο κτλ και κάνει μια χαρά τη δουλειά του. Αν και τα smartphone μου είχαν πάντα ραδιοφωνικό δέκτη πάντα προτιμώ να ακούω απο το ipod...

Edited by michalis1984
Link to comment
Share on other sites

Το ir γιατί το έβγαλαν ρε παιδιά από όλες τις συσκευές φέτος;

 

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το ir γιατί το έβγαλαν ρε παιδιά από όλες τις συσκευές φέτος;

 

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Γιατί θέλουν να μην αγοράσουμε τα κινητά τους. Ας αφαιρούν χαρακτηριστικά καλά το πάνε.

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG V30

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...