Jump to content

All about Mercedes-Benz


geotech22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στις Mercedes υπαρχει ενα κουμπακι στο ταμπλο που γραφει "ESP Off" αλλα απενεργοποιει μερικως τα ηλεκτρονικα... Οταν παει να ξεφυγει η κατασταση επεμβαινουν αμεσως απλα σου δινουν την ψευδαισθηση του "παιχνιδιου"!

Με το dyno mοde το αυτοκινητο δεν ελεγχεται απο ΚΑΝΕΝΑ ηλεκτρονικο βοηθημα... Ακομα και το ABS ειναι εκτος!!

 

Στις BMW αντιθετα υπαρχει παλι το ιδιο κουμπι στο ταμπλο... Αν το πατησεις στιγμιαια σου δινει ακριβως την ιδια επιλογη με την Mercedes! "Παιζεις" λιγακι αλλα αν το παιχνιδι ξεφυγει επεμβαινουν... Αν ομως το ιδιο κουμπακι το πατησεις συνεχομενα για 4-5 δευτερολεπτα το ESP βγαινει εντελως εκτος, το ιδιο και το antispin και μπορει να πετας το κωλαρακι της μπεμπας οπου θελεις! Τα υπολοιπα (ABS, EBD) εξακολουθουν να λειτουργουν κανονικα...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 557
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μπορεις να μου πεις που ακριβως ειναι ο Σπαθαρας στη θεσσαλονικη?Εαν δωσεις και τηλεφωνο ακομα καλυτερα!

Παντως για BRABUS και γενικοτερα για βελτιωσεις (FAB Design,MKB,HAMMAN) αρκετα αξιοπιστο αλλα και εξουσιοδοτημενο συνεργειο για Mercedes (και για BMW - Porsche) ειναι στη TIM Sportline στη θερμη (κοντα στο Praktiker)!

 

Εξουσιοδοτημένος δεν είναι ο SPortline όπως και κανείς εκτός απο τις αντιπροσωπείες , η Mercedes δεν υποστηρίζει εξουσιοδοτημένα συνεργεία, απλά κάποιοι με εμπειρία -και εκτός επίσημου δικτύου- ξέρουν και κάνουν καλή δουλειά....ο Sportline είναι καλός, ειδικά στις βελτιώσεις ξέρει τι κάνει;)

 

Ο Σπαθάρας είναι αφού περάσεις τον Sportline στον δρόμο για Θέρμη, στρίβεις στο πρώτο φανάρι δεξιά, περνάς στο αριστερό σου χέρι το Praktiker και στο δεξί σου το Γερμανικό Κολλέγιο και στο τέλος του δρόμου κάνεις δεξιά...στα 30 περίπου μέτρα έχει μια είσοδο αριστερά, εκεί στο τέρμα είναι αυτός, νομίζω εκεί μέσα έχει και ένα άλλο συνεργείο Mercedes που λέγεται Πατλακούζας...Το τηλ είναι 2310475527 και πριν πας πάρτον να μιλήσετε να μην τραβηχτείς τσάμπα γιατί έχει πολύ κόσμο πάντα:)

Link to comment
Share on other sites

Στις Mercedes υπαρχει ενα κουμπακι στο ταμπλο που γραφει "ESP Off" αλλα απενεργοποιει μερικως τα ηλεκτρονικα... Οταν παει να ξεφυγει η κατασταση επεμβαινουν αμεσως απλα σου δινουν την ψευδαισθηση του "παιχνιδιου"!

Με το dyno mοde το αυτοκινητο δεν ελεγχεται απο ΚΑΝΕΝΑ ηλεκτρονικο βοηθημα... Ακομα και το ABS ειναι εκτος!!

 

Στις BMW αντιθετα υπαρχει παλι το ιδιο κουμπι στο ταμπλο... Αν το πατησεις στιγμιαια σου δινει ακριβως την ιδια επιλογη με την Mercedes! "Παιζεις" λιγακι αλλα αν το παιχνιδι ξεφυγει επεμβαινουν... Αν ομως το ιδιο κουμπακι το πατησεις συνεχομενα για 4-5 δευτερολεπτα το ESP βγαινει εντελως εκτος, το ιδιο και το antispin και μπορει να πετας το κωλαρακι της μπεμπας οπου θελεις! Τα υπολοιπα (ABS, EBD) εξακολουθουν να λειτουργουν κανονικα...

 

 

 

Στο manual της C230Κ αναφερεται οτι οταν πατηθει το κουμπι με την ενδειξη ''ESPoff'' απενεργοποιουνται οι αισθητηρες και το προγραμμα

που όταν εντοπιστει ολισθηση φρενάρουν οποιον τροχο χρειάζεται κ όσο χρειάζεται ετσι ώστε αυτή να εξουδετερωθει.Το συστημα ελέγχου προσφυσης (TCS) ομως παραμένει ενεργο πράγμα που σημαίνει οτι οταν εμφανισθεί ολίσθηση θα υπάρξει στιγμιαία διακοπή παροχης ροπης προς τους τροχους,όχι όμως κ φρενάρισμα,άρα όπως είπες υπάρχει το ενδεχόμενο να παίξεις λιγο ή κ πολύ αν ξέρεις να ξεγελάς το σύστημα...

:)

ΤΕΖΑΜΥΓΑ η δουλειά!:wacko:
Link to comment
Share on other sites

Φεξε μου και γλιστρισα... Αν την ωρα που εγω "γουσταρω" και η αδρεναλινη μου ειναι στα υψη εχω στο μυαλο μου το πως θα ξεγελασω το συστημα, παει το παιχνιδι, το εχασα!!!

Δεν θα ηταν πιο απλο να κανει και η Mercedes το ιδιο πραγμα με την BMW, Nissan, Alfa Romeo (απο Brera/159 και μετα!) κλπ κλπ?!?!

 

Αλλα ξερεις ποιο ειναι το θεμα? Οτι ειναι απειρως πιο οικονομικο το να εξελιξεις ενα συστημα ESP απο το να εξελιξεις μια σοβαρη και αξιοπιστη αναρτηση... ;)

Link to comment
Share on other sites

@ακ89 πιστεψε με δεν γινεται να κανεις απολυτως τιποτα!!!ουτε burnout δεν σε αφηνει να κανεις,μονο σε φαση π εισαι σε u turn κ πατησεις γκαζι πεταει λιγο αλλα τιποτα το ιδιαιτερο...

ενταξει το να βγαζει to dyno mode abs-ebd(ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟΣ ΚΑΤΑΝΕΜΗΤΗΣ ΔΥΝΑΜΗΣ ΠΕΔΗΣΗΣ) δεν ειναι τοσο κακο...ετσι κ αλλιως με χαμηλες ταχυτητες ειναι καλυτερο το blockarisma τροχων.

εφοσον υπαρχει λυση με το dyno mode κατι γινεται:P

 

@αμελιδης 1)τι εκαναν οι αλλες εταιριες δηλ...

2)τι ιδιαιτερο εχουν οι αναρτησεις των αλλων?

πιστευω να εχεις δει το ποστ που σε μερικες νεες bmw σε donuts σπαει η τρομπα αντλιας εεε? :P

Link to comment
Share on other sites

Σορυ παιδια γ την αποχή... Γρίπη γάρ!.. :dizzy:

 

Kage δεν είπα οτι κανεις Burn out ουτε οτι μπορει να γυρίσει 360 μοιρες αλλωστε 192 αλογα είναι κ όχι 400 (ουτε κ 60 κιλα ροπή...) απλα είπα οτι σε αφήνει να πάιξεις

εντός ορίων βεβαια.Γ την mercedes προέχει η ασφάλεια...

 

Μα το ABS-στις μερτσεντες τουλάχιστον-δεν πιάνει σε ταχύτητες κάτω των 30km/h έτσι κ αλλιως γ το λόγο που ανέφερες!

 

Όσο γ τις αναρτησεις,όταν οι άλλοι πήγαιναν η μερτσεντες ερχόταν.

Τα διπλά ψαλίδια κ τους πολλαπλους συνδεσμους που έχουν κ κοκορεύονται τώρα άλλοι η ''κυρία'' τα είχε όταν αυτοί έβαζαν υστερούντες βραχίονες....

ΤΕΖΑΜΥΓΑ η δουλειά!:wacko:
Link to comment
Share on other sites

παιδια μερικες ερωτησεις...

1)Εχουμε φωτογραφιες απο την νεα CLK???

2)ξερουμε ποτε θα κυκλοφορησει και τι τιμη θα εχει???

3)υπαρχει περιπτωση το καμπριο μοντελο να ειναι με χαρντ-τοπ???

4)ενα CLK του '05(που με ενδιαφερει για αγορα) με το facelift 1800cc θα φοραει τον καινουργιο κινητηρα με τους 184 ιππους η τον παλιο με τους 163???απο ποια χρονολογια και μετα φοραει τον καινουργιο???

http://briefcase.pathfinder.gr/download/laios23/38168/578002

 

Το γούστο μου είναι πολύ απλό. Είμαι πάντα ικανοποιημένος, έχοντας το καλύτερο...''Oscar Wilde

Link to comment
Share on other sites

παιδια μερικες ερωτησεις...

1)Εχουμε φωτογραφιες απο την νεα CLK???

2)ξερουμε ποτε θα κυκλοφορησει και τι τιμη θα εχει???

3)υπαρχει περιπτωση το καμπριο μοντελο να ειναι με χαρντ-τοπ???

4)ενα CLK του '05(που με ενδιαφερει για αγορα) με το facelift 1800cc θα φοραει τον καινουργιο κινητηρα με τους 184 ιππους η τον παλιο με τους 163???απο ποια χρονολογια και μετα φοραει τον καινουργιο???

 

1) Όχι. Δεν έχουν κυκλοφορήσει ακόμη ούτε καν spy photos.

2) Το νωρίτερο σε δύο χρόνια (υπολογίζω). Η τιμή θα είναι παρόμοια με το υπάρχον μοντέλο (1.000-2.000 ευρώ διαφορά).

3) Απίθανο.

4) Αυτό δεν το γνωρίζω. Ας απαντήσει κάποιος που γνωρίζει καλύτερα.

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

1) Όχι. Δεν έχουν κυκλοφορήσει ακόμη ούτε καν spy photos.

2) Το νωρίτερο σε δύο χρόνια (υπολογίζω). Η τιμή θα είναι παρόμοια με το υπάρχον μοντέλο (1.000-2.000 ευρώ διαφορά).

3) Απίθανο.

4) Αυτό δεν το γνωρίζω. Ας απαντήσει κάποιος που γνωρίζει καλύτερα.

 

σε ευχαριστω πολυ βρε αδερφε.απλα εδω και λιγους μηνες ειμαι μια ανασα απο το να αποξτησω ενα και το ψαχνω μεχρι αηδιας.την C-CLASS την αλλαζει σε λιγο ε????ποτε βγηκε το υπαρχον μοντελο???περιπου 7 χρονια κραταει τα μοντελα της η μερσεντες οποτε το CLK το καινουργιο το βλεπω τελω 2010 μιας και τελη 2003 πρωτοεμφανιστηκε.

αν μπορει καποιος ας μου απαντησει καποιος στην ερωτηση για τον κινητηρα και τους αποδιδομενους ιππους.επισης στους κατοχους clk.τι με συμβουλευεται να προσεξω κατα την αγορα???απο εξτρα ποια αξιζουν και ποια οχι???καποιο ιδιαιτερο προβλημα που σας εμφανησε το αμαξι(ηλεκτρολογικο,μηχανικο κτλ)

ευχαριστω

http://briefcase.pathfinder.gr/download/laios23/38168/578002

 

Το γούστο μου είναι πολύ απλό. Είμαι πάντα ικανοποιημένος, έχοντας το καλύτερο...''Oscar Wilde

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω πολυ βρε αδερφε.απλα εδω και λιγους μηνες ειμαι μια ανασα απο το να αποξτησω ενα και το ψαχνω μεχρι αηδιας.την C-CLASS την αλλαζει σε λιγο ε????ποτε βγηκε το υπαρχον μοντελο???περιπου 7 χρονια κραταει τα μοντελα της η μερσεντες οποτε το CLK το καινουργιο το βλεπω τελω 2010 μιας και τελη 2003 πρωτοεμφανιστηκε.

αν μπορει καποιος ας μου απαντησει καποιος στην ερωτηση για τον κινητηρα και τους αποδιδομενους ιππους.επισης στους κατοχους clk.τι με συμβουλευεται να προσεξω κατα την αγορα???απο εξτρα ποια αξιζουν και ποια οχι???καποιο ιδιαιτερο προβλημα που σας εμφανησε το αμαξι(ηλεκτρολογικο,μηχανικο κτλ)

ευχαριστω

1) O kinhthras me ta 184 aloga topotheteitai sta montela paragwghs 2008 dld ta montela pou tha paradothoun apo to B eksamhno toy 2007 kai meta (h mercedes leei apo ton aprilio kai meta)(mhn perimeneis pantws na deis tis treles diafores kai ean theleis toso poly thn parapanw ippodynamh foras ena programma kai pas sta 190+)

2)Ean ontws einai montelo 2005 (afou prokeitai gia metaxeirismeno na prosekseis thn hmeromhnia prwths kykloforias kai oxi to montelo paragwghs,mporei to amaksi na einai 2005 montelo paragwghs alla na paradothike sta xeria toy katoxou px ton maio toy 2004) kai einai logika to lifting na ksereis oti se prwth fash ginotan eswterika (kantran,hxosysthma,klima,tamplo) kai sta epomena ginotan kai ekswterika (pisw fwtistika swmata kai empros grilia kai maska), afou tha to pareis pou tha to pareis koita na einai to oloklhrwmeno

3)Gia to neo montelo mhn to skeftesai kan giati apla tha perimeneis polly akoma...to W209 kykloforhse telh 2003 kai h taktikh ths mercedes leei 7-8 xronia sthn paragwgh mexri na antikatastathei!synhthws meta to lifting to montelo paei gia 3-4 akomh xronia...

4)Ena extra pou aksizei sigoura einai ta Bi-xenon,ta opoia einai kai aytomata rythmizomena,energou fwtismou kai me systhma plyshs kai meta to aytomato kivwtio gia to opoio osous exw akousei na to exoun lene oti einai ksekourasto opote fantazomai einai gia tous "ksekourastous" odhgous,ean esy theleis na paikseis ligo parapanw to 6xyto mhxaniko einai monodromos kai sou parexei perithwria kinhshs se oti rythmous epilekseis:D

Twra ola ta alla extra einai thema goustou anagkhs kai poso vatheia vazeis to xeri...proswpika ta perissotera den aksizoun apo apopsh value for money alla ayta yparxoun kai mono h mercedes sou ta dinei:X

Mporeis na valeis derma,parktronic(ean einai na valeis aftemarket vale kalytera ayto aksizei),to hxosysthma logic7 alla me ta idia lefta vazeis ena klashs anwtero men aftermarket de,psifiako klima(koroidia giati sou xrewnoun 1000eyro gia filtro energou anthraka kai psifiakes andeikseis) kai h lista einai ametrhth...des ta kai epelekse ayta pou pragmatika tha sou xreiastoun

Oso gia thn ekdosh egw pshfizw avantgarde,aytokinhto me spor kopsimo tha pareis opote as exei mia spor emfanish (to ksylo pou exei mesa h elegance einai ligo ews poly emetiko:D)me to aluminio mesa kai tis pio sfixtes anarthseis, kai gia pio xamhlwmeno amakswma me zantolastixa 18aria (225/40/18 & 255/35/18) vazeis kai to sport paketo kai de xreiazetai tpt allo...

5)ta provlimata pou tyxon emfanistoun einai an sou tyxei...to sygkekrimeno montelo kapoio sovaro provlima pou na ephrease megalo pososto ths paragwghs den exei emfanisei

 

Ayta!Kalh agora kai psaksto kala prin kaneis opoiadhpote kinhsh, ean to pareis metaxeirismeno na to pas se kapoio eksousiodothmeno prwta kai na to valeis na diavasoun ton egkefalo kai na chekaroun ton arithmo plaisiou deixnwntas sou to istoriko toy aytokinhtou,agorase gnwstos prosfata kai mou eipe ta twn diadikasiwn...

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω πολυ βρε αδερφε.απλα εδω και λιγους μηνες ειμαι μια ανασα απο το να αποξτησω ενα και το ψαχνω μεχρι αηδιας.την C-CLASS την αλλαζει σε λιγο ε????ποτε βγηκε το υπαρχον μοντελο???περιπου 7 χρονια κραταει τα μοντελα της η μερσεντες οποτε το CLK το καινουργιο το βλεπω τελω 2010 μιας και τελη 2003 πρωτοεμφανιστηκε.

 

Αν δεν κάνω λάθος, οι πρώτες νέες C-Class θα αρχίσουν να αποστέλλονται το 2008.

 

απο εξτρα ποια αξιζουν και ποια οχι???καποιο ιδιαιτερο προβλημα που σας εμφανησε το αμαξι(ηλεκτρολογικο,μηχανικο κτλ)

ευχαριστω

 

Αυτόματο κιβώτιο και προβολείς xenon είναι τα βασικά έξτρα που θα επιλέξω όταν έρθει η - άγια - ώρα να πάρω τη δική μου Mercedes. Κατά τα άλλα τα έξτρα είναι πάρα πολλά και πολλά από αυτά ιδιαίτερα υπερτιμημένα. Τα έξτρα θα πρέπει να τα επιλέξεις εσύ με βάση τις δικές σου ανάγκες, αλλά ειδικά οι προβολείς xenon είναι ιδιαίτερα χρήσιμοι (το λέω εκ πείρας).

 

Αναφορικά με την έκδοση, η Elegance προσωπικά μου αρέσει περισσότερο από την Avantgarde, αλλά σίγουρα είναι καθαρά θέμα δικής σου αισθητικής και επιλογής.

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κάνω λάθος, οι πρώτες νέες C-Class θα αρχίσουν να αποστέλλονται το 2008.

 

 

 

Αυτόματο κιβώτιο και προβολείς xenon είναι τα βασικά έξτρα που θα επιλέξω όταν έρθει η - άγια - ώρα να πάρω τη δική μου Mercedes. Κατά τα άλλα τα έξτρα είναι πάρα πολλά και πολλά από αυτά ιδιαίτερα υπερτιμημένα. Τα έξτρα θα πρέπει να τα επιλέξεις εσύ με βάση τις δικές σου ανάγκες, αλλά ειδικά οι προβολείς xenon είναι ιδιαίτερα χρήσιμοι (το λέω εκ πείρας).

 

Αναφορικά με την έκδοση, η Elegance προσωπικά μου αρέσει περισσότερο από την Avantgarde, αλλά σίγουρα είναι καθαρά θέμα δικής σου αισθητικής και επιλογής.

 

εμενα μαρεσει καλυτερα το avantgarde διοτι εχει πιο ομορφο ταμπλω(οργανα ελεγχου)και σκουρο ξυλο στα φινιρισματα.

xenon,triptronic,auto clima,αισθ.βροχής,υπολ.ταξιδίου,αντισπιν,cruise control,navigator,sunroof,parktronik,δερμα ειναι μερικα μονο απο τα εξτρα που θελω να εχει....

http://briefcase.pathfinder.gr/download/laios23/38168/578002

 

Το γούστο μου είναι πολύ απλό. Είμαι πάντα ικανοποιημένος, έχοντας το καλύτερο...''Oscar Wilde

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά πρέπει να γνωρίζεις ότι τα συγκεκριμένα έξτρα θα ανεβάσουν την τιμή του αμαξιού αρκετά. Υπολόγισε τουλάχιστον 5.000 ευρώ επιπλέον...

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά πρέπει να γνωρίζεις ότι τα συγκεκριμένα έξτρα θα ανεβάσουν την τιμή του αμαξιού αρκετά. Υπολόγισε τουλάχιστον 5.000 ευρώ επιπλέον...

 

κοιτα απο διαφορες ερευνες που εκανα ενα CLK του '05 με ολα τα εξτρα πανω κατω το βρισκεις απο 41000-45000.αναλογα με το απο που θα το παρεις.ψαχνω να βρω ομως καποιον εμπιστο.δεν θελω αμαξι μουφα.δεν με πειραζει να εχει πειραγμενα χιλιομετρα απλα θελω να ειναι αθικτο και με εγγυηση.και εχω να δωσω και 2 αμαξια μεσα.ενα αθανατο μερσεντες 124 του '90 και ενα 3.16i BMW coupe του '95.θα δωσω αυτα τα 2 μεσα +διαφορα και θα παρω το καινουργιο.

ξερεις κανενα αξιοπιστο πωλητη-αντιπροσωπο-μαντρα στην αθηνα???εγω εχω βαλει στο ματι κατι ωραια κοματια στον τσουκλιδη(τον ξερεις???)

γκριζακι απεξω μεταλλικο με δερμα στο χρωμα του παγου μεσα και σκουρο ξυλο...τρελα!!!

http://briefcase.pathfinder.gr/download/laios23/38168/578002

 

Το γούστο μου είναι πολύ απλό. Είμαι πάντα ικανοποιημένος, έχοντας το καλύτερο...''Oscar Wilde

Link to comment
Share on other sites

Θα πρέπει να αστειεύεσαι veco :p

Με τέτοια extra το αμάξι θα βγει τουλάχιστον 10-11 χιλιάδες ευρώ περισσότερα. Αναφορικά:

Αυτόματο κιβώτιο triptronic : 2000 Euro

Xenon Headlights: 1500 euro

Auto clima: 700 euro

Rain sensor, cruise control - Free (standard)

Navigator (για να μπει αλλάζει και το ηχοσύστημα κλπ) : 2500 euro

Sunroof: 1000 euro

Parktronic: 500 euro

Leather (ένα άπο τα δέρματα που προσφέρουν,nappa για παράδειγμα): 2000 euro

 

Σύνολο περίπου 11 χιλιάδες ευρώ...

Link to comment
Share on other sites

Θα πρέπει να αστειεύεσαι veco :p

Με τέτοια extra το αμάξι θα βγει τουλάχιστον 10-11 χιλιάδες ευρώ περισσότερα. Αναφορικά:

Αυτόματο κιβώτιο triptronic : 2000 Euro

Xenon Headlights: 1500 euro

Auto clima: 700 euro

Rain sensor, cruise control - Free (standard)

Navigator (για να μπει αλλάζει και το ηχοσύστημα κλπ) : 2500 euro

Sunroof: 1000 euro

Parktronic: 500 euro

Leather (ένα άπο τα δέρματα που προσφέρουν,nappa για παράδειγμα): 2000 euro

 

Σύνολο περίπου 11 χιλιάδες ευρώ...

 

μισο λεπτο μιλας για καινουργιο.εγω λεω για μεταχειρισμενο.οπως ειπα και πιο πανω με ολα εκεινα τα εξτρα πλην ναβιγκειντορ το βρισκω στις τιμες που εγραψα πιο πανω.ε ενταξει αμα δεν εχει και ΝΑνΙ δεν θα σκασω κιολας.αυτο που με καιει οπωσδηποτε να εχει ειναι αυτοματο σειριακο σασμαν.μαλιστα ρωτησα στην αντιπροσωπεια και μου ειπανε οτι με 400ε περιπου μπορω να βαλω το κιτ για αλλαγη ταχυτητων απο το τιμονι

(εφοσον ειναι αυτοματο σειριακο βεβαια)

http://briefcase.pathfinder.gr/download/laios23/38168/578002

 

Το γούστο μου είναι πολύ απλό. Είμαι πάντα ικανοποιημένος, έχοντας το καλύτερο...''Oscar Wilde

Link to comment
Share on other sites

Εγώ μιλούσα για καινούριο, παρεξήγηση!

 

no problemo....!!!;)

http://briefcase.pathfinder.gr/download/laios23/38168/578002

 

Το γούστο μου είναι πολύ απλό. Είμαι πάντα ικανοποιημένος, έχοντας το καλύτερο...''Oscar Wilde

Link to comment
Share on other sites

κοιτα απο διαφορες ερευνες που εκανα ενα CLK του '05 με ολα τα εξτρα πανω κατω το βρισκεις απο 41000-45000.αναλογα με το απο που θα το παρεις.ψαχνω να βρω ομως καποιον εμπιστο.δεν θελω αμαξι μουφα.δεν με πειραζει να εχει πειραγμενα χιλιομετρα απλα θελω να ειναι αθικτο και με εγγυηση.και εχω να δωσω και 2 αμαξια μεσα.ενα αθανατο μερσεντες 124 του '90 και ενα 3.16i BMW coupe του '95.θα δωσω αυτα τα 2 μεσα +διαφορα και θα παρω το καινουργιο.

ξερεις κανενα αξιοπιστο πωλητη-αντιπροσωπο-μαντρα στην αθηνα???εγω εχω βαλει στο ματι κατι ωραια κοματια στον τσουκλιδη(τον ξερεις???)

γκριζακι απεξω μεταλλικο με δερμα στο χρωμα του παγου μεσα και σκουρο ξυλο...τρελα!!!

 

Δυστυχώς περί των πωλητών δεν μπορώ να σε βοηθήσω... :(

Πάντως καλά υπολογίζεις περίπου 40.000 ευρώ για το αμάξι...

 

Θα πρέπει να αστειεύεσαι veco :p

Με τέτοια extra το αμάξι θα βγει τουλάχιστον 10-11 χιλιάδες ευρώ περισσότερα. Αναφορικά:[...]

 

Νταξ', δεν ξέρω και τον τιμοκατάλογο της Mercedes απ' έξω... :p

 

Είπα να πω 5.000 για να μην φανώ υπερβολικός... :p

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Οκ μεγάλε δεν παίζει τίποτα. Εγώ επειδή τα έχω μπροστά μου το λέω, επειδή μετά την Ε-class που πήραμε πριν 1.5 χρόνο και ήμαστε κατευχαριστημένοι λέμε να πάρουμε και άλλο ένα επιβατικό αμάξι της μερσέντες, κάτι μικρό για πόλη μάλλον αλλά ίσως πάρουμε κάτι σπορ τελικά για να το χρησιμοποιεί και κάποιος άλλος πέρα από μητέρα-πατέρα :p
Link to comment
Share on other sites

παιδια μερικες ερωτησεις...

1)Εχουμε φωτογραφιες απο την νεα CLK???

2)ξερουμε ποτε θα κυκλοφορησει και τι τιμη θα εχει???

3)υπαρχει περιπτωση το καμπριο μοντελο να ειναι με χαρντ-τοπ???

4)ενα CLK του '05(που με ενδιαφερει για αγορα) με το facelift 1800cc θα φοραει τον καινουργιο κινητηρα με τους 184 ιππους η τον παλιο με τους 163???απο ποια χρονολογια και μετα φοραει τον καινουργιο???

 

ξερει μηπως κανενας να μου απαντησει σε αυτο????

http://briefcase.pathfinder.gr/download/laios23/38168/578002

 

Το γούστο μου είναι πολύ απλό. Είμαι πάντα ικανοποιημένος, έχοντας το καλύτερο...''Oscar Wilde

Link to comment
Share on other sites

Mην το σκέφτεσαι καν. φοράει τον παλιό κινητήρα των 163hp....

Kαι για να μην αναρωτιέσαι, ΜΟΝΟ η ΝΕΑ Ε-class αυτήν την στιγμή έχει τον καινούριο κινητήρα που βγάζει 184άλογα στα 1800 Κυβικά....

Link to comment
Share on other sites

Πολλοί λιγοι γιατί δεν αξίζει...πολλά λεφτά και μικρό κέρδος σε επιδόσεις...

Τώρα σκέφτομαι για το Κ4 Kit της Brabus αλλά αμφιβάλλω αν θα το αποφασίσω τελικά...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...