Jump to content

Samsung Galaxy Note 8


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα και από εμένα.... Με πήρε η νύχτα στηνωντας το νέο μου ΝΟΤΕ 8 Duos... Ακόμα δεν έχω τελειώσει αύριο θα το ολοκληρώσω...

Μια πρώτη ματιά χωρίς να το έχω δουλέψει αλλά μόνο σεταρωντας το ένας κλώνος του S8+ με πολύ ωραίες γωνίες και ίδια συμπεριφορά...

Θα επανέλθω όταν το δουλέψω γιατί ακόμα δεν έχω φτάσει ούτε στο app της κάμερας....

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα.... Με πήρε η νύχτα στηνωντας το νέο μου ΝΟΤΕ 8 Duos... Ακόμα δεν έχω τελειώσει αύριο θα το ολοκληρώσω...

Μια πρώτη ματιά χωρίς να το έχω δουλέψει αλλά μόνο σεταρωντας το ένας κλώνος του S8+ με πολύ ωραίες γωνίες και ίδια συμπεριφορά...

Θα επανέλθω όταν το δουλέψω γιατί ακόμα δεν έχω φτάσει ούτε στο app της κάμερας....

 

Παντα χτυπας σε ανυποπτο χρονο χαμπαρι δεν πειραμε αντε με γεια και αλοιμονο μας ετσι :lol::D

Link to comment
Share on other sites

Παντα χτυπας σε ανυποπτο χρονο χαμπαρι δεν πειραμε αντε με γεια και αλοιμονο μας ετσι :lol::D

 

Ναι έτσι είμαι αλλά δεν είμαι ο μόνος...είμαστε πολύ μαζεμένοι με το μικρόβιο... Λέγαμε με τον Βασίλη ότι θα το περιμένουμε στα 800 αλλά δεν αντέξαμε... Άλλοι έχουν το ποτό άλλοι τις ουσίες άλλοι τα αυτοκίνητα.... Εμάς αυτό μας έλαχε.... Πάλι καλά να λέμε...

Τουλάχιστον δεν δώσαμε πάνω από 900 (χωρίς dex) κάτι είναι και αυτό...

Η συσκευή πάντως σαν συσκευή είναι υπέροχη, όχι πιο όμορφη αλλά πιο επαγγελματική από το S8+ που τα εχω δίπλα δίπλα και κάνω το στήσιμο copy - paste...

Τώρα πριν λίγο πέθανε από μπαταρία μετά από 4 ώρες αργό σεταρισμα και ώρα να πέσω και εγώ... Καληνύχτα σε όλους, χαρείτε τις συσκευές σας χωρίς μουρμουρες σάμπως θα τις έχετε για πάντα?

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Να σαι καλα φιλε μ για την αλλη μ ερωτηση γνωριζει καποιος κατι: Το Dex Station γνωριζει καποιος πως το κανω να περνει ολο το περιφοριο της οθονης και να μην ειναι καθετω στην μιση οθονη κεντρικα ;

Αυτο βοηθα ή οχι ; [Kernel Patch] Enable Dex desktop with any HDMI adapter ;

 

Πάρε το κινητό στα χέρια σου, πήγαινε ρυθμίσεις/διαχείρηση συσκευής/μπαταρία και επέλεξε ανενεργό στη λειτουργία εξοικονόμησης ενέργειας και μετά βάλτο στο dex.

 

Για να το βλέπεις σε πλήρη οθόνη πρέπει να ρυθμίσεις την ανάλυση της οθόνης ή της TV σου.

Edited by fotan
Link to comment
Share on other sites

Την Πέμπτη μου είπαν εμένα ότι θα φέρουν το dex.

 

Στάλθηκε από το G3112 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχετε πάρει από Κωτσόβολο το dex σας ήρθε;

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

 

Ναι μαζί με την συσκευή μου ήρθε.

3310,3510,T65,V600,3650,6600,7710,Qtek 8500,N90,N93,N73,N95,5800,N900,TyTN,Iphone 2G,Iphone 3G,Milestone,Wildfire,Desire HD,Galaxy Nexus,Optimus 3D,Optimus 2X,Galaxy S3,Note,IoceanX7,Thl W200,Optimus G Pro,Huawei Mate,Mega 6.3-Nexus 6/Huawei Mate 7/Huawei Honor X1,Nexus 6,Samsung S8+,Samsung Note 8,Iphone XS Max,Iphone 12 Pro Max
Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχετε πάρει από Κωτσόβολο το dex σας ήρθε;

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

 

Και εμένα μου ήρθαν μαζί στις 14/9 αλλά μου στείλαν αντί για μαύρο που παρείγγειλα το gold. Το κράτησα γιατί μου άρεσε αλλά σίγουρα δεν το έστειλαν κατά λάθος και γι' αυτό δεν θα ξαναψωνίσω από εκεί.

Link to comment
Share on other sites

Ναι μαζί με την συσκευή μου ήρθε.

Και μένα από Κωτσωβολο ήταν στο κουτί της παραγγελίας μαζί με το κινητό. Το dex το

έχω κρατήσει σφραγισμένο μήπως το πουλούσα αλλά σκέφτομαι ότι μόνο ο ταχυφορτιστης και το καλώδιο usb c που έχει μέσα κοστίζουν 20-30 ευρώ, οπότε ίσως είναι προτιμότερο να μείνει ακόμη και αν δεν το χρησιμοποιω.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή διαβάζω ότι κάποια καταστήματα πουλάνε με single sim πως τα ξεχωρίζουμε;

 

Τελικά τα δίκαρτα έχουν το λογότυπο duos;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά λίγο τα φώτα σας.

Στην οθόνη κλειδώματος πάνω πάνω αριστερά μου βγάζει δύο ακαταλαβίστικα εικονίδια. Ξέρετε εκεί δίπλα από την Vodafone and cosmote.

Στις βασικές οθόνες ευτυχώς δεν βγάζει κάτι.

Τι λέτε να είναι???fa492cdf7cab3050d93753e8cc146fb2.jpga4c3224bf906a2d77f56730a22349276.jpg

 

Nikos

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά λίγο τα φώτα σας.

Στην οθόνη κλειδώματος πάνω πάνω αριστερά μου βγάζει δύο ακαταλαβίστικα εικονίδια. Ξέρετε εκεί δίπλα από την Vodafone and cosmote.

Στις βασικές οθόνες ευτυχώς δεν βγάζει κάτι.

Τι λέτε να είναι

Nikos

Νίκο μήπως το έχει η εικόνα του Μέσι.:O

Βάλε μια άλλη εικόνα για να το δοκιμάσεις. πχ Νεϊμάρ.:p

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους,

 

Κάτοχος και εγω απο την Παρασκευή, duos απο Πλαίσιο.

 

Μια ερώτησης, υπάρχει ρύθμιση όταν έρχεται mail να μου ανοίγει την οθόνη όπως κάνει το iphone? και στο facebook messenger?

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Μπήκα κι εγώ στο club του Note 8 τελικά :yahoo:

 

Το πήρα από Κ@τσόβολο 15/9 αφού η προπαραγγελία από το P@blic δεν εκτελέστηκε στην ώρα της και ακόμη και σήμερα δεν με έχουν ενημερώσει για το πότε θα την εκτελέσουν οπότε θα την ακυρώσω.

Από Κ@τσόβολο δεν είχαν να παραδώσουν το DeX και θα μου το στείλουν όταν θα έχουν. Εδώ νομίζω ότι η ευθύνη μάλλον βαρύνει την Samsung.

 

Η συσκευή είναι... χορταστική και προσωπικά για εμένα βρίσκεται σε άλλον γαλαξία μιας και μέχρι σήμερα ήμουν για σχεδόν 4 χρόνια με το Note 3 χωρίς καμία επέμβαση στο λογισμικό του.

Η αλήθεια είναι ότι το μέγεθος του νοτε 8 δεν μου κάθεται ιδανικά στα χέρια μιας και είναι πιο μακρύ :rolleyes: και πιο στενό σε σύγκριση με το 3αρι αλλά νομίζω ότι είναι καθαρά θέμα συνήθειας. Θυμάμαι ότι από το S2 είχα περάσει στο Νοτε 3, που η διαφορά σε μέγεθος ήταν τεράστια, και το συνήθισα μέσα σε 3-4 ημέρες.

 

Εννοείται ότι το λογισμικό μου φάνηκε εντελώς "ξενο" μιας και είχα μείνει στο 5.1 οπότε χρειάστηκαν 1-2 ημέρες προσαρμογής με τις ρυθμίσεις κλπ.

Από μπαταρία δεν μπορώ να έχω άποψη αφού βρίσκομαι μόλις στην 2η φόρτιση και δεν το έχω αφήσει σε ησυχία. Πιθανόν την ερχόμενη εβδομάδα να έχω τα πρώτα αξιόπιστα δείγματα με βάση την δική μου χρήση. Γενικά νομίζω ότι θα με καλύψει όπως περίπου και το Νοτε 3 το οποίο είχε 3200mah και έβγαζα την ημέρα μου, στην αρχή τουλάχιστον, άνετα.

 

Η οθόνη εξαιρετική αλλά οι νέες αναλογίες "ενοχλούν' ελαφρώς τα μάτια μου ακόμη, θέμα συνήθειας και αυτό υποθέτω.

 

Από την καθημερινή χρήση αυτό που με ενδιαφέρει είναι να μην έχει κολήμματα, να είναι γρήγορο, το πενακι το χρησιμοποιώ αρκετά, να έχει καλό σήμα και καλό wifi.

Η φωτογραφική του μηχανή είναι σε δεύτερη μοίρα προσωπικά.

 

 

Πρώτη φορά που αγοράζω Day One και ομολογώ ότι πέρα από τον αρχικό ενθουσιασμό, με ενοχλέι ιδιαίτερα που δεν υπάρχουν διαθέσιμα τα αξεσουάρ όπως μεμβράνες, θήκες κλπ.

 

Αυτά για την ώρα και από εμένα.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή διαβάζω ότι κάποια καταστήματα πουλάνε με single sim πως τα ξεχωρίζουμε;

 

Τελικά τα δίκαρτα έχουν το λογότυπο duos;

 

 

Στη συσκευασια θα το γραφει σιγουρα φιλε μου....Dual η Duos

Link to comment
Share on other sites

Νίκο μήπως το έχει η εικόνα του Μέσι.:O

Βάλε μια άλλη εικόνα για να το δοκιμάσεις. πχ Νεϊμάρ.:p

Τελικά και χωρίς πλάκα το είχε η εικόνα παιδιά.

Πρώτη φορά μου συμβαίνει αυτό.

Όλα οκ λοιπόν.

Επίσης. Αν και το s8 plus το θεωρώ πιο όμορφο σαν συσκευή, αυτό εδώ είναι άλλη κλάση όσον αφορά την χρήση.

Η οθόνη του πιο φωτεινή.

Επίσης πιστεύω πως η μπαταρία του είναι στα ίδια και καλύτερα επίπεδα.

Αυτά σαν αρχή και από εμένα.

 

Nikos

Edited by galanakop

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Παίδες ένα από τα θετικά για εμένα του Note 7 ήταν η επίσημη θήκη με ασύρματη φόρτιση για έξτρα μπαταρία (αυτή εδώ). Παίζει κάτι τέτοιο για το Note 8;
Link to comment
Share on other sites

Πάρε το κινητό στα χέρια σου, πήγαινε ρυθμίσεις/διαχείρηση συσκευής/μπαταρία και επέλεξε ανενεργό στη λειτουργία εξοικονόμησης ενέργειας και μετά βάλτο στο dex.

 

Για να το βλέπεις σε πλήρη οθόνη πρέπει να ρυθμίσεις την ανάλυση της οθόνης ή της TV σου.

 

Καλησπερα φιλε μου εχω την οθονη HP Pavilion 27Xi η οποια εχει υποδοχη HDMI αλλα δεν βλεπω καμια ρυθμιση για αναλυση της πανω.

Οποτε πως το μεγευθηνω σε full moniton ;

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπερα!

 

Υπαρχει καποια εφαρμογη για windows που να κανω αντιγραφη ενα κειμενο και να το στελνω στο snote στο κινητο?

 

 

Edit:Το βρηκα. Η εφαρμογη λεγεται snote και μπορεις να την κατεβασεις απο το windows store.

Σε μενα δεν δουλευει:

 

image.png

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Ναι έτσι είμαι αλλά δεν είμαι ο μόνος...είμαστε πολύ μαζεμένοι με το μικρόβιο... Λέγαμε με τον Βασίλη ότι θα το περιμένουμε στα 800 αλλά δεν αντέξαμε... Άλλοι έχουν το ποτό άλλοι τις ουσίες άλλοι τα αυτοκίνητα.... Εμάς αυτό μας έλαχε.... Πάλι καλά να λέμε...

Τουλάχιστον δεν δώσαμε πάνω από 900 (χωρίς dex) κάτι είναι και αυτό...

Η συσκευή πάντως σαν συσκευή είναι υπέροχη, όχι πιο όμορφη αλλά πιο επαγγελματική από το S8+ που τα εχω δίπλα δίπλα και κάνω το στήσιμο copy - paste...

Τώρα πριν λίγο πέθανε από μπαταρία μετά από 4 ώρες αργό σεταρισμα και ώρα να πέσω και εγώ... Καληνύχτα σε όλους, χαρείτε τις συσκευές σας χωρίς μουρμουρες σάμπως θα τις έχετε για πάντα?

 

Xaxaxa!!το χασαμε το dex Κωστα για ωρες!!!σιγα μην περιμεναμε 2 μηνες!!!αρρωστια λεμε!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 71 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Στη συσκευασια θα το γραφει σιγουρα φιλε μου....Dual η Duos

 

Γραφει duos στο πλαι της συσκευασιας.

iphone 3gs,iphone 4/4s,galaxy s3,galaxy s4 duos,galaxy note 3 duos,note 4 duos,note 5 duos,note 7 duos,LG V20 duos,galaxy c9 pro duos,Samsung s8+ orchid grey,Samsung galaxy Note 8 duos,Samsung galaxy note 9 duos,Samsung galaxy Note 10+, iphone 11 pro,samsung galaxy s20, samsung galaxy note 20 ultra,samsung galaxy s23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

Ναι έτσι είμαι αλλά δεν είμαι ο μόνος...είμαστε πολύ μαζεμένοι με το μικρόβιο... Λέγαμε με τον Βασίλη ότι θα το περιμένουμε στα 800 αλλά δεν αντέξαμε... Άλλοι έχουν το ποτό άλλοι τις ουσίες άλλοι τα αυτοκίνητα.... Εμάς αυτό μας έλαχε.... Πάλι καλά να λέμε...

Τουλάχιστον δεν δώσαμε πάνω από 900 (χωρίς dex) κάτι είναι και αυτό...

Η συσκευή πάντως σαν συσκευή είναι υπέροχη, όχι πιο όμορφη αλλά πιο επαγγελματική από το S8+ που τα εχω δίπλα δίπλα και κάνω το στήσιμο copy - paste...

Τώρα πριν λίγο πέθανε από μπαταρία μετά από 4 ώρες αργό σεταρισμα και ώρα να πέσω και εγώ... Καληνύχτα σε όλους, χαρείτε τις συσκευές σας χωρίς μουρμουρες σάμπως θα τις έχετε για πάντα?

Είσαι τρελός χαχαα

 

Αντε καλορίζικο.

 

Για πείτε κατάλαβα καλά 900€;

Απο που;

Link to comment
Share on other sites

Μπήκα κι εγώ στο club του Note 8 τελικά :yahoo:

 

Το πήρα από Κ@τσόβολο 15/9 αφού η προπαραγγελία από το P@blic δεν εκτελέστηκε στην ώρα της και ακόμη και σήμερα δεν με έχουν ενημερώσει για το πότε θα την εκτελέσουν οπότε θα την ακυρώσω.

Από Κ@τσόβολο δεν είχαν να παραδώσουν το DeX και θα μου το στείλουν όταν θα έχουν. Εδώ νομίζω ότι η ευθύνη μάλλον βαρύνει την Samsung.

 

Η συσκευή είναι... χορταστική και προσωπικά για εμένα βρίσκεται σε άλλον γαλαξία μιας και μέχρι σήμερα ήμουν για σχεδόν 4 χρόνια με το Note 3 χωρίς καμία επέμβαση στο λογισμικό του.

Η αλήθεια είναι ότι το μέγεθος του νοτε 8 δεν μου κάθεται ιδανικά στα χέρια μιας και είναι πιο μακρύ :rolleyes: και πιο στενό σε σύγκριση με το 3αρι αλλά νομίζω ότι είναι καθαρά θέμα συνήθειας. Θυμάμαι ότι από το S2 είχα περάσει στο Νοτε 3, που η διαφορά σε μέγεθος ήταν τεράστια, και το συνήθισα μέσα σε 3-4 ημέρες.

 

Εννοείται ότι το λογισμικό μου φάνηκε εντελώς "ξενο" μιας και είχα μείνει στο 5.1 οπότε χρειάστηκαν 1-2 ημέρες προσαρμογής με τις ρυθμίσεις κλπ.

Από μπαταρία δεν μπορώ να έχω άποψη αφού βρίσκομαι μόλις στην 2η φόρτιση και δεν το έχω αφήσει σε ησυχία. Πιθανόν την ερχόμενη εβδομάδα να έχω τα πρώτα αξιόπιστα δείγματα με βάση την δική μου χρήση. Γενικά νομίζω ότι θα με καλύψει όπως περίπου και το Νοτε 3 το οποίο είχε 3200mah και έβγαζα την ημέρα μου, στην αρχή τουλάχιστον, άνετα.

 

Η οθόνη εξαιρετική αλλά οι νέες αναλογίες "ενοχλούν' ελαφρώς τα μάτια μου ακόμη, θέμα συνήθειας και αυτό υποθέτω.

 

Από την καθημερινή χρήση αυτό που με ενδιαφέρει είναι να μην έχει κολήμματα, να είναι γρήγορο, το πενακι το χρησιμοποιώ αρκετά, να έχει καλό σήμα και καλό wifi.

Η φωτογραφική του μηχανή είναι σε δεύτερη μοίρα προσωπικά.

 

 

Πρώτη φορά που αγοράζω Day One και ομολογώ ότι πέρα από τον αρχικό ενθουσιασμό, με ενοχλέι ιδιαίτερα που δεν υπάρχουν διαθέσιμα τα αξεσουάρ όπως μεμβράνες, θήκες κλπ.

 

Αυτά για την ώρα και από εμένα.

Πια οθόνη είναι πιο χορταστική του note 8 η του note 3 που είχες? Αν το έχεις ακόμα το 3 περνα το μια magma και μετά σύγκρινε το με το 8αρι.

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Πήρα από το public αυτο : PanzerGlass Screen Protector , έκατσε καλά στην οθόνη αλλά σε κάποια σημεία δεν έχει άμεση απόκριση στο άγγιγμα με την πρώτη. Θα την δουλέψω λίγο ακόμη και αν συνεχίσει να μην ανταποκρίνεται θα την βγάλω.
Link to comment
Share on other sites

Επειδή διαβάζω ότι κάποια καταστήματα πουλάνε με single sim πως τα ξεχωρίζουμε;

 

Τελικά τα δίκαρτα έχουν το λογότυπο duos;

Στην συσκευασία γράφει

 

Δίκαρτο SM-N950F/DS

 

Μονόκαρτο SM-N950F

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πήρα από το public αυτο : PanzerGlass Screen Protector , έκατσε καλά στην οθόνη αλλά σε κάποια σημεία δεν έχει άμεση απόκριση στο άγγιγμα με την πρώτη. Θα την δουλέψω λίγο ακόμη και αν συνεχίσει να μην ανταποκρίνεται θα την βγάλω.

Το ίδιο πήρα κι εγώ το Σάββατο και δυστυχώς και σε μένα εμφανίζει την ίδια συμπεριφορά. Με την πρώτη ευκαιρία θα το αλλάξω με την μεμβράνη της Samsung όταν με το καλό κυκλοφορήσει.

Link to comment
Share on other sites

Πια οθόνη είναι πιο χορταστική του note 8 η του note 3 που είχες? Αν το έχεις ακόμα το 3 περνα το μια magma και μετά σύγκρινε το με το 8αρι.

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

 

@ King2009: Ισως θυμάσαι οτι ειχα επικοινωνήσει μαζί σου για το συγκεκριμένο ζήτημα, όμως δυστυχώς επειδή δεν το κατέχω το άθλημα και δεν βρήκα κάποιον οδηγό βημα-βήμα για να το κάνω το άφησα. Επιπλέον, επειδή δεν είχα άλλη συσκευή για back-up και μιας και το τηλέφωνο είναι εργαλείο δουλειάς το φοβήθηκα. Ίσως στο μέλλον το επιχειρήσω.

 

Σαν οθόνη στο σερφάρισμα ειδικά σε forum το 8αρι προβάλλει περισσότερη πληροφορία λόγο του μεγαλύτερου ύψους. Όμως σε ιστοσελίδες που είχα συνηθίσει να σερφάρω με το κινητό "ξαπλα" το 3αρι νομίζω ότι ήταν καλύτερο.

 

Όμως εικάζω ότι όλα είναι θέμα συνήθειας, λίγες μέρες με το 8αρι και θα "ξεχάσω" το παλιό εργαλείο μου.

 

 

Εγώ παρήγγειλα και θα εχω αύριο 2 μεμβράνες spigen από Θεσσαλονίκη, ελπίζω να καθίσουν σωστά.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 8

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...