Jump to content

Samsung Galaxy Note 8


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα και απο εμενα το εχω εδω και δυο ημερες ειναι με ρομ της vodafone πως μπορω νατην αλλαξω? Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο εμενα το εχω εδω και δυο ημερες ειναι με ρομ της vodafone πως μπορω νατην αλλαξω? Ευχαριστω
Καλορίζικο. Το πήρες μήπως απο την Vodafone με την προσφορά που έχει μέσω πιστωτικής κάρτας;

 

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είναι όμως πολλά τα λεφτά. Όταν π.χ. ένα Note 8 κοστίζει 700-750 ποιόν μπορείς να εμπιστευτείς μόνο από το τηλέφωνο, ειδικά εαν είσαι και από άλλη πόλη;

 

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

 

Εφόσον φοβάσαι (και ίσως δικαιολογημένα) τότε πας σε καινούριο. Δεν γίνεται να τα έχεις όλα. Και καλή τιμή και σιγουριά.

Πάντως για 750 προσωπικά θα προτιμούσα ένα καινούριο από το σκρουτζ. 800€ ξεκινάει. Δεν αξιζει για 50€ να πάρεις μεταχειρισμένο.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Πλέον με courier δεν μπορείς να πληρωσεις αντικαταβολή πάνω από 500€

 

Ίσως η μοναδική courier που δέχεται έλεγχο πακέτου σε συνεννόηση με το κατάστημα είναι η ACS....εχω και μια επιφύλαξη για SPEEDEX....

 

Αν στείλεις την διαφορά από τα 500€ ..με κατάθεση (αφου δεν γίνεται αλλιώς ) θα βρεις κάποιον...

 

Υπάρχουν πολλοί στο insomnia που έχουν πολλές θετικές αξιολογήσεις και είναι Τιμιοτατοι...

Ναι ε.. Έτσι εξηγείται.. Δεν το ηξερα αυτο.

Παλαιοτερα παντως είχα αγορασει με ελενχο του πακετου. Ένα lg g2 θυμάμαι.. Νομιζω γενική ταχυδρομική.

Προσωπικά το θεωρω και ως εγγύηση. Καποιος που ειναι απατεώνας δε θα διακυνδυνευσει να στείλει ετσι. Θα ψαξει για θύμα που θα κανει καταθεση και δε θα στειλε τίποτα.

Απόλυτη ασφάλεια δεν εχεις ποτε, εννοείται.

Γνωστός μου παρήγγειλε iPhone 600e με αντικαταβολή (χωρις ελενχο του πακέτου).

Του ηρθε ένα cd με λαικα... :)

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Άστα έγινε χαμός. Ο Αναστάσης στις κριτικές είναι Αναστασία. Στις πρώτες εικόνες το κείμενο είναι το ίδιο. Όταν το σχολίασα σε μια ομάδα που είμαι στο fb, πήγε κι έβγαλε το κείμενο από τη μια. Ο varonos είναι αξιόπιστο μέλος. Λες μια χαρά. Κοίτα το τηλέφωνο :) του προηγούμενου. Ο καημένος έκανε αναφορά και έχασε και τον λογαριασμό του.078b49021f9c120b74ea767b5c66c82e.jpgc05e7db6a144a10a77a664e8b6bc967e.jpgc2b33b1cd97d7be7840f60e10c87ac8c.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Νομιζα μονο εγω το ειχα παρατηρήσει οτι ενώ εγραφε Αναστασης, στις κριτικες γινόταν Αναστασία.. :lol:

Του έστειλα και αυτου 2 φορες μάλιστα γιατι τη 1 φορα εξαφανίστηκε η αγγελία και ειπα μήπως κάτι έπαθε το σιτε..

Φυσικά ζητώντας αντικαταβολη με ελενχο.. Δεν εκανε τον κοπο να απαντήσει καν..

Link to comment
Share on other sites

Παρόλο που στο ινσομνια έχω πάρει και δώσει αρκετά πράγματα χωρίς να μου έχει τύχει ποτέ κάτι περίεργο, αν και έχω 100% feed και συνήθως μόνο με παρόμοια παιδιά συναλασομαι, ένα πράγμα που μου κάνει ΜΕΓΑΛΗ εντύπωση είναι κάποια άτομα που έχουν σύστημα και δίνουν ολοκαίνουρια κινητά ακριβά σφραγισμένα με απόδειξη πχ μιας βδομάδας.

Και είναι παρά πολλοί αυτοί. Βέβαια ίσως κάποιοι από αυτούς να είναι απατεώνες

 

Στάλθηκε από το Samsung Note 8 μου

Link to comment
Share on other sites

Εφόσον φοβάσαι (και ίσως δικαιολογημένα) τότε πας σε καινούριο. Δεν γίνεται να τα έχεις όλα. Και καλή τιμή και σιγουριά.

Πάντως για 750 προσωπικά θα προτιμούσα ένα καινούριο από το σκρουτζ. 800€ ξεκινάει. Δεν αξιζει για 50€ να πάρεις μεταχειρισμένο.

Ακριβώς σε αυτά τα οικονομικά μεγέθη δίνεις ακόμα ένα 50 δεν έχεις να αναρωτιέσαι για το τί πρόκειται να γίνει.

 

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το insomnia πλέον έχει χαλάσει. Εγώ προσωπικά μόνο πουλάω εκεί και δεν αγοράζω. Εδώ στο myphone είναι πολύ πολύ καλύτερα τα πράγματα.

 

Άσχετο αλλά στο tapatalk δεν μου βγάζει τα subscribed θέματα. Το έχει και άλλος αυτό το θέμα ή μόνο εγώ είμαι;

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα το spen γραφει σε ολη την οθονη οταν ειναι κλειστη? γιατι εμενα προς τα δεξια και στο υψος της μεσης δεν γραφει παντα, ευχαριστω

 

Σε μενα γραφει ολη. Δεν εχεις καμια περιεργη θηκη με καναν μαγνητη πισω ε?

Edited by Prattein_Aloga

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Η θηκη κανει τη ζημια μολις τη βγαλω ολα ενταξει σε ευχαριστω

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Οχι δωρο ειναι καμια ιδεα για ναβγαλω τη ρομ της vodafone?

Link to comment
Share on other sites

Παρόλο που στο ινσομνια έχω πάρει και δώσει αρκετά πράγματα χωρίς να μου έχει τύχει ποτέ κάτι περίεργο, αν και έχω 100% feed και συνήθως μόνο με παρόμοια παιδιά συναλασομαι, ένα πράγμα που μου κάνει ΜΕΓΑΛΗ εντύπωση είναι κάποια άτομα που έχουν σύστημα και δίνουν ολοκαίνουρια κινητά ακριβά σφραγισμένα με απόδειξη πχ μιας βδομάδας.

Και είναι παρά πολλοί αυτοί. Βέβαια ίσως κάποιοι από αυτούς να είναι απατεώνες

 

Στάλθηκε από το Samsung Note 8 μου

 

Σε αυτό μπορώ να σου δώσω εξήγηση.

Είτε είναι από επιδότηση που σε εταιρικά πακέτα είναι μεγάλη και πιθανόν να μην θες συσκευή ή αυτό που έχω κάνει και εγώ, να πάρω κάτι από Αμαζόν χωρίς ΦΠΑ για να βγάλω κέρδος και αυτό γίνεται στα ακριβά. Πχ ένα iPhone X από 1400 βγαίνει 1120 περίπου, οπότε αν το δώσεις 1300 έχεις βγάλει σχεδόν 180 ευρώ και ο άλλος έχει κερδίσει 100...

Προφανώς πολλά είναι και απάτες. Εγώ είμαι 12 χρόνια και στα 2 φόρουμ μόνο με θετικές αξιολογήσεις και άλλοι μου βάζουν τυφλά τα λεφτά στην τράπεζα κατευθείαν γιατί καταλαβαίνουν ότι δε γίνεται να είσαι τυχαία 12 χρόνια, άλλοι θέλουν συνάντηση.

 

Για εμάς που είμαστε επαρχία κυρίως, η εκτίμηση της ειλικρινιας μας είναι μονόδρομος, όσοι είναι σε μεγάλες πόλεις έχουν επιλογές για ραντεβού..

 

Τέλος, τι έγινε στο insomnia ρε παίδες ? Δεν κατάλαβα γιατί δούλευα και έχασα επαφή.

Έγινε μπέρδεμα λόγω αναβάθμισης ή απάτη και πως ?

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα :) εγω παλι εχω φτιαξει ενα καλο προφιλ στο διπλανο φορουμ και στο myfhone οτι και αν εβαλα δεν ειχα ουτε μισο pm :lol::lol:

ισως επειδη δεν εχω καθολου αξιολογησεις εδω, ψαχνω Νοτελι και δεν μπορω να βρω ενω εβλεπα πριν την αναβαθμιση αρκετα, θα συμφωνησω οτι δεν αξιζει τετοιας αξιας συσκευη να την αγορασει καποιος για 50 ευρω φθηνοτερα, :happy:

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εδώ χακαραν εκατομμύρια λογαριασμούς της Yahoo, το ινσομνια θα την γλύτωνε???

Εννοείτε πως εδώ τα πράγματα είναι πολύ πιο ασφαλή αλλά και οι αγγελίες είναι το 1/100 από αυτές του ινσομνια οπότε το δεύτερο γίνεται μονόδρομος.....

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εδώ χακαραν εκατομμύρια λογαριασμούς της Yahoo, το ινσομνια θα την γλύτωνε???

Εννοείτε πως εδώ τα πράγματα είναι πολύ πιο ασφαλή αλλά και οι αγγελίες είναι το 1/100 από αυτές του ινσομνια οπότε το δεύτερο γίνεται μονόδρομος.....

Η αληθεια ειναι πως το insomnia το ειχα για πολυ αξιοπιστο. Ειναι η πρωτη μου επιλογη ειτε πουλαω ειτε αγοραζω κατι . Εχω παρει κι εχω δωσει πολλα κινητα (και οχι μονο)εκει. Βεβαια ποτε δεν εχω αγορασει εξ αποστασεως. Εχω στειλει 2 φορες με εντολη αγορας , 1 με καταθεση και ολες οι αλλες συναλλαγες ηταν χερι με χερι.

Link to comment
Share on other sites

Αντικαταβολή πάνω από 500€ παιδιά παίζει, μέσω acs τουλάχιστον, εφόσον ο αγοραστής παραλαβεί τη συσκευή από το τοπικό κατάστημα acs και πληρώσει με πιστωτική. Επίσης παίζει κανονικά και ο έλεγχος πριν τη πληρωμή. 2 note 8 έστειλα τη περίοδο των γιορτών με αγοραστές από το insomnia όμως κι όλα πήγαν τέλεια κι ας μην είχα καμία αξιολόγηση μιας και γενικά δε πουλάω τις συσκευές μου, πρώτη φορά φέτος μου έτυχε. Πάντως το insomnia είναι όντως μπάχαλο και μπαίνει κάθε καρυδιάς καρύδι, τώρα που σκέφτομαι να δώσω και το 3ο note 8 μου το οποίο είναι άριστο και με πολλά extra, θα περιμένω να κατέβω Αθήνα σε καμία 10αρια μέρες για συναλλαγή χέρι με χέρι.
Link to comment
Share on other sites

Αντικαταβολή πάνω από 500€ παιδιά παίζει, μέσω acs τουλάχιστον, εφόσον ο αγοραστής παραλαβεί τη συσκευή από το τοπικό κατάστημα acs και πληρώσει με πιστωτική. Επίσης παίζει κανονικά και ο έλεγχος πριν τη πληρωμή. 2 note 8 έστειλα τη περίοδο των γιορτών με αγοραστές από το insomnia όμως κι όλα πήγαν τέλεια κι ας μην είχα καμία αξιολόγηση μιας και γενικά δε πουλάω τις συσκευές μου, πρώτη φορά φέτος μου έτυχε. Πάντως το insomnia είναι όντως μπάχαλο και μπαίνει κάθε καρυδιάς καρύδι, τώρα που σκέφτομαι να δώσω και το 3ο note 8 μου το οποίο είναι άριστο και με πολλά extra, θα περιμένω να κατέβω Αθήνα σε καμία 10αρια μέρες για συναλλαγή χέρι με χέρι.

3ο??? Γιατι τα δινεις συνεχεια? Σε χαλαει κατι ? Βεβαια για να το ξαναπαιρνεις μαλλον οχι

Link to comment
Share on other sites

3ο??? Γιατι τα δινεις συνεχεια? Σε χαλαει κατι ? Βεβαια για να το ξαναπαιρνεις μαλλον οχι

Και εγω ψαχνω και δεν βρισκω :lol::lol: για το ινσομνια δεν χρειαζεται να ψαξεις και πολυ, μια βολτα στις αγγελιες και βλεπεις τι μπαχαλο εγινε.

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Για τη φορτιση ποια η γνωμη σας? Εγω συνηθως φορτιζω καθε βραδυ , οποτε σκεφτομσι να εχω μονιμα κλειστη τη γρηγορη φορτιση και να την ενεργοποιω μονο σε ωρα αναγκης

 

----- προσθήκη μηνύματος 16 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ααα και αλλη μια ερωτηση.. Με τα ανταλλακτικα για το πενακι τι παιζει? Φθηροντε και χρειαζοντε αλλαγη ? Γι αυτο εχει μεσα κι αλλα? Η εχουν διαφορετικο μεγεθος?

Link to comment
Share on other sites

3ο??? Γιατι τα δινεις συνεχεια? Σε χαλαει κατι ? Βεβαια για να το ξαναπαιρνεις μαλλον οχι

 

Επειδή έχω ένα ψυχαναγκασμό και θέλω το τηλέφωνο να είναι τέλειο και αψεγάδιαστο 100% αφενώς κι αφετέρου γιατί έχω και μια τρέλα. Το πρώτο του έκανα μια γρατζουνιά δίπλα στο sim tray τρίτη μέρα που το είχα και το έδωσα τιμή ξεφτίλα. Το δεύτερο ήταν πένα αλλά το έδωσα σε ένα φίλο σε καλή τιμή και τώρα σκέφτομαι να δώσω και το 3ο που είναι επίσης πένα γιατί φίλος ναυτικός θα μου φέρει το dual 256gb σε παραπλήσια τιμή οπότε δε χάνω κάτι από άποψη χρημάτων. Για να απαντήσω στην ερώτησή σου, όχι δε με χαλάει κάτι,το τηλέφωνο είναι υποδειγματικό και η μπαταρία αρκετή για τη δική μου χρήση αν και δε θα με χαλούσε να είναι λίγο μεγαλύτερη.

Edited by tzin1
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ την παρέα .

Ζητώ συγνώμη αν έχει προαναφερθεί .

Θα ήθελα την γνώμη σας αν θα ήταν συνετό να το παραγγείλω από αυτόν τον πωλητή που βρίσκεται Ευρώπη .

https://www.ebay.com/itm/Unlocked-Samsung-Galaxy-Note-8-N9500-Dual-Sim-6GB-RAM-256GB-Black/322899515027?epid=239156358&hash=item4b2e4f9693:g:ueMAAOSwZ3BaT1n3

Έχει κάποιος καμιά πληροφορία για τον συγκεκριμένο ?

Έξοδα τελωνείου για Ευρώπη γράφει ότι είναι εκτός .

Παλιότερα είχα αγοράσει με τον ίδιο τρόπο και το νοτε 4 , από Κίνα όμως.

Ευχαριστώ .

samsung is the winner
Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχω ένα ψυχαναγκασμό και θέλω το τηλέφωνο να είναι τέλειο και αψεγάδιαστο 100% αφενώς κι αφετέρου γιατί έχω και μια τρέλα. Το πρώτο του έκανα μια γρατζουνιά δίπλα στο sim tray τρίτη μέρα που το είχα και το έδωσα τιμή ξεφτίλα. Το δεύτερο ήταν πένα αλλά το έδωσα σε ένα φίλο σε καλή τιμή και τώρα σκέφτομαι να δώσω και το 3ο που είναι επίσης πένα γιατί φίλος ναυτικός θα μου φέρει το dual 256gb σε παραπλήσια τιμή οπότε δε χάνω κάτι από άποψη χρημάτων. Για να απαντήσω στην ερώτησή σου, όχι δε με χαλάει κάτι,το τηλέφωνο είναι υποδειγματικό και η μπαταρία αρκετή για τη δική μου χρήση αν και δε θα με χαλούσε να είναι λίγο μεγαλύτερη.

 

Οποτε παντα το εδινες με σκοπο να ξαναπαρεις κατευθειαν note και οχι κατι αλλο..Σε καταλαβαινω.. 2 φορες ειδα σημαδακι σε κινητο μου που δε ξερω πως εγιναν (παντα με θηκες), και την επομενη μπηκαν αγγελια..

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ την παρέα .

Ζητώ συγνώμη αν έχει προαναφερθεί .

Θα ήθελα την γνώμη σας αν θα ήταν συνετό να το παραγγείλω από αυτόν τον πωλητή που βρίσκεται Ευρώπη .

https://www.ebay.com/itm/Unlocked-Samsung-Galaxy-Note-8-N9500-Dual-Sim-6GB-RAM-256GB-Black/322899515027?epid=239156358&hash=item4b2e4f9693:g:ueMAAOSwZ3BaT1n3

Έχει κάποιος καμιά πληροφορία για τον συγκεκριμένο ?

Έξοδα τελωνείου για Ευρώπη γράφει ότι είναι εκτός .

Παλιότερα είχα αγοράσει με τον ίδιο τρόπο και το νοτε 4 , από Κίνα όμως.

Ευχαριστώ .

Το Ν9500 (snapdragon) είναι για την αγορά της Κίνας, οπότε πρέπει να ξεκαθαρίσεις με τον πωλητή τι γίνεται με την εγγύηση. Σε μία στραβή θα το στείλεις στην Κίνα? Θα το αναλάβει αυτός?

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ την παρέα .

Ζητώ συγνώμη αν έχει προαναφερθεί .

Θα ήθελα την γνώμη σας αν θα ήταν συνετό να το παραγγείλω από αυτόν τον πωλητή που βρίσκεται Ευρώπη .

https://www.ebay.com/itm/Unlocked-Samsung-Galaxy-Note-8-N9500-Dual-Sim-6GB-RAM-256GB-Black/322899515027?epid=239156358&hash=item4b2e4f9693:g:ueMAAOSwZ3BaT1n3

Έχει κάποιος καμιά πληροφορία για τον συγκεκριμένο ?

Έξοδα τελωνείου για Ευρώπη γράφει ότι είναι εκτός .

Παλιότερα είχα αγοράσει με τον ίδιο τρόπο και το νοτε 4 , από Κίνα όμως.

Ευχαριστώ .

Γιατί να αγοράσεις απο εκεί? Αν δε κάνω λάθος , βγαίνει γύρω στα 800ε..? :worry:

Αν το είδα καλά , τόσο το βρίσκεις και στο σκρουτζ

Link to comment
Share on other sites

Γιατί να αγοράσεις απο εκεί? Αν δε κάνω λάθος , βγαίνει γύρω στα 800ε..? :worry:

Αν το είδα καλά , τόσο το βρίσκεις και στο σκρουτζ

 

256gb ειναι οχι 64

Αφου ο Αγγλος δεν γραφει :

“ Χάου αρ γιου”

ΕΣΥ ΓΙΑΤΙ ΓΡΑΦΕΙΣ

“ti kaneis” ?;;;;;;;;;;;?;;;;;;;;;;;;

ΟΧΙ ΑΛΛΑ GREEKLISH!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 8

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...