Jump to content

Samsung Galaxy Note 8


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Προσπαθώ να μετρήσω από το shealth παλμούς, επίπεδο οξυγόνου και άγχους. Ενώ βγάζει ένα καρδιογραφημα σαν να παίρνει μέτρηση τελικά κολλάει στο 33% και αναφέρει συνέχεια "τοποθετήστε σωστά το δάχτυλο". Όπως και να το βάλω μέτρηση δεν παίρνει ποτέ. Καμία ιδέα?

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να μετρήσω από το shealth παλμούς, επίπεδο οξυγόνου και άγχους. Ενώ βγάζει ένα καρδιογραφημα σαν να παίρνει μέτρηση τελικά κολλάει στο 33% και αναφέρει συνέχεια "τοποθετήστε σωστά το δάχτυλο". Όπως και να το βάλω μέτρηση δεν παίρνει ποτέ. Καμία ιδέα?

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Tου φοράς θήκη?Αν ναι βγάλε την και ξαναδοκίμασε.

Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Ελα, το βρηκα!

Απλα ειχε οριστει ως προεπιλογη για καποιες επαφες το email και οχι το κινητο.

Αλλαζω την προεπιλογη και ολα καλα.

 

ειπα και εγω..σωστος!

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

ειπα και εγω..σωστος!

Ναι, αλλά θα έπρεπε να μπορώ να επιλέγω αριθμό ή μειλ και από την εφαρμογή των sms.

Μεγάλη τρύπα στη λειτουργικότητα.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Ναι, αλλά θα έπρεπε να μπορώ να επιλέγω αριθμό ή μειλ και από την εφαρμογή των sms.

Μεγάλη τρύπα στη λειτουργικότητα.

 

Ισχυει αυτό, συνήθως σε ρωτάει εκτός αν έχεις βάλει πρόσφατα την προεπιλογή..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Ναι, αλλά θα έπρεπε να μπορώ να επιλέγω αριθμό ή μειλ και από την εφαρμογή των sms.

Μεγάλη τρύπα στη λειτουργικότητα.

 

Αν έχεις βάλει προεπιλογή δε σε ρωτάει. Άλλωστε αυτή είναι η έννοια της προεπιλογής, να αποφεύγεις την ερώτηση. Αλλιώς γιατί να βάλεις προεπιλογή.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ναι , εβαλα προεπιλογη, αλλα εδω,(στα sms) δεν δινει με κανενα τροπο τη δυνατοτητα να επιλεξω αλλον αριθμο εκτος της προεπιλογης. Αυτο ειναι το λαθος. Στο app τπυ τηλεφωνου ναι μεν εχει προεπιλογη, αλλα αν θελεις επιλεγεις αλλο νουμερο (αυτο ελειπε δηλαδη). Το ιδιο επρεπε και στα sms.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Ναι , εβαλα προεπιλογη, αλλα εδω,(στα sms) δεν δινει με κανενα τροπο τη δυνατοτητα να επιλεξω αλλον αριθμο εκτος της προεπιλογης. Αυτο ειναι το λαθος. Στο app τπυ τηλεφωνου ναι μεν εχει προεπιλογη, αλλα αν θελεις επιλεγεις αλλο νουμερο (αυτο ελειπε δηλαδη). Το ιδιο επρεπε και στα sms.

 

Έχεις δίκιο αλλά νομίζω ότι η Samsung έχει αλλάξει προσέγγιση,. Θεωρεί ότι πρώτα ανοίγεις την επαφή και μετά επιλέγεις τι θα κάνεις, κλήση, μήνυμα και σε ποιό αριθμό. Τις εφαρμογές της έχει για να δεις τις κλήσεις και τα μηνύματα. Φυσικά θα ήταν καλύτερο να έχεις την επιλογή από παντού.

Edited by awueu
Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο αλλά νομίζω ότι η Samsung έχει αλλάξει προσέγγιση,. Θεωρεί ότι πρώτα ανοίγεις την επαφή και μετά επιλέγεις τι θα κάνεις, κλήση, μήνυμα και σε ποιό αριθμό. Τις εφαρμογές της έχει για να δεις τις κλήσεις και τα μηνύματα. Φυσικά θα ήταν καλύτερο να έχεις την επιλογή από παντού.
Τελικα, αυτο που λες κανω για να μην εχω κανενα θεμα.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Tου φοράς θήκη?Αν ναι βγάλε την και ξαναδοκίμασε.

 

Είχες δίκιο. χωρίς θήκη δούλεψε μια χαρά. :)

Link to comment
Share on other sites

Να πω κάτι χαζό ?

Είχα την εντύπωση μέχρι σήμερα κάνει mobile hosting από δεδομένα μόνο. Σήμερα διαπίστωσα ότι κάνει και από wifi σε wifi.

Σίγουρα παλιότερα δεν το έκανε.

Είναι πολύ χρήσιμο γιατί όταν σου δίνουνε password για μία συσκευή, ειδικά στα ξενοδοχεία, με αυτό τον τρόπο μοιράζεις σε όσες συσκευές θέλεις.

Επίσης αν έχεις αδύνατο σήμα βάζεις κάπου στη μέση την συσκευή και δυναμώνεις το σήμα μέχρι το pc σου σαν repeater.

 

Στάλθηκε από το SM-N9500 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Να πω κάτι χαζό ?

Είχα την εντύπωση μέχρι σήμερα κάνει mobile hosting από δεδομένα μόνο. Σήμερα διαπίστωσα ότι κάνει και από wifi σε wifi.

Σίγουρα παλιότερα δεν το έκανε.

Είναι πολύ χρήσιμο γιατί όταν σου δίνουνε password για μία συσκευή, ειδικά στα ξενοδοχεία, με αυτό τον τρόπο μοιράζεις σε όσες συσκευές θέλεις.

Επίσης αν έχεις αδύνατο σήμα βάζεις κάπου στη μέση την συσκευή και δυναμώνεις το σήμα μέχρι το pc σου σαν repeater.

 

Στάλθηκε από το SM-N9500 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δηλαδή μπορεί να χρησιμοποιηθεί σαν wifi extender?

Πολύ καλό δεν το γνώριζα αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Αφού μίλησες με τον προηγούμενο ιδιοκτήτη, δεν τον ρώτησες γιατί είναι blacklist?? Τι εξήγηση σου έδωσε;;;

Κανονικά από την στιγμή που του είπες ότι είναι blacklist, πρέπει να το πάρει πίσω.. Απόδειξη δεν είχε??? Τι συνεννόηση κάνατε πριν το πάρεις εσύ;;;

Link to comment
Share on other sites

O ανθρωπος το εχασε εδω....το εκανε blacklist ωστε η ασφαλεια του δωσει καινουργιο...εγω το πηρα απο αυτον που το βρηκε
Link to comment
Share on other sites

O ανθρωπος το εχασε εδω....το εκανε blacklist ωστε η ασφαλεια του δωσει καινουργιο...εγω το πηρα απο αυτον που το βρηκε

 

Δηλαδή πήρες ένα κινητό χωρίς κουτί, απόδειξη και πιθανώς παρελκόμενα. Με άλλα λόγια είχες γνώση (άμεση ή έμμεση ότι είναι πιθανώς κλεμμένο).

Σε αυτή την περίπτωση κάνεις χρήση, έχοντας υπόψη πως αν έχει δηλωθεί σαν κλεμμένο μπορεί να κατηγορηθεις για χρήση προϊόντος κλεπταποδοχης ή να μη συμβεί τίποτα και να έχεις ένα note 8 που αγόρασες φθηνά, ρισκαροντας πάντα να κλειδώσει, αν στην Κύπρο διατηρούν οι παροχοι λίστα με blacklisted συσκευές. Δεν υπάρχει άλλο option...

Διαλέγεις και παίρνεις...

Link to comment
Share on other sites

O ανθρωπος το εχασε εδω....το εκανε blacklist ωστε η ασφαλεια του δωσει καινουργιο...εγω το πηρα απο αυτον που το βρηκε

 

Δηλαδή πήρες ένα κινητό από έναν πωλητή που σου είπε ότι το βρήκε...

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή μπορεί να χρησιμοποιηθεί σαν wifi extender?

Πολύ καλό δεν το γνώριζα αυτό.

 

Στις Ρυθμίσεις Mobile Hot spot και Tethering,Mobile Hot spot,ενεργοποίηση κοινή χρήση wifi, και μετά ενεργοποίηση του mobile hot spot.

Link to comment
Share on other sites

Έχοντας αποκτήσει την τέλεια μπαταρία, αμφιβάλω αν τολμήσω να περάσω άλλο update..... :)

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μεχρι στιγμης ειχα το note σαν ταμπλετ και σημερα αποφασισα να βαλω τον κυριο μου αριθμο εκει και να χω τη κοσμοτε σαν δευτερη σιμ για ιντερνετ λογω του καλυτερου σηματος. Συνειδητοποιησα μολις πως στο δευτερο σλοτ διαλεγειες αναμεσα σε σιμ και καρτα μνημης και ξενερωσα τη ζωη μου.

 

Για πειτε καμμια λυση. Θελω σιμ 1 τη wind sim 2 cosmote για ιντερνετ και να κρατησω και την 64αρα sd μου

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

Μεχρι στιγμης ειχα το note σαν ταμπλετ και σημερα αποφασισα να βαλω τον κυριο μου αριθμο εκει και να χω τη κοσμοτε σαν δευτερη σιμ για ιντερνετ λογω του καλυτερου σηματος. Συνειδητοποιησα μολις πως στο δευτερο σλοτ διαλεγειες αναμεσα σε σιμ και καρτα μνημης και ξενερωσα τη ζωη μου.

 

Για πειτε καμμια λυση. Θελω σιμ 1 τη wind sim 2 cosmote για ιντερνετ και να κρατησω και την 64αρα sd μου

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Πλέον δε γίνεται το κολπάκι με 2 sim και sd που γινόταν παλιότερα. Τώρα γίνεται μόνο με root.

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πιο ηταν το κολπακι. Καπου διαβασα οτι με πιστολαλι αερα καλουπωνεις το θηκακι και φιξαρεις τα παντα με σελοτειπ διπλης οψεως. Ολα αυτα αμα πιανουν λιγο τα χερια σου

 

Δε ηξερα ομως για software περιορισμο

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 8

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...