Jump to content

Samsung Galaxy Note 8


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όταν το πλένεις, μετά όταν πας να το φορτίσεις, δε σου βγάζει ένδειξη υγρασίας στον κοννέκτορα;

 

Sent from my SM-G930F

 

βγάζει αλλα μετά θα φυγει.

 

----- προσθήκη μηνύματος 88 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Να ρωτήσω ρε παιδιά, γιατί το πλένετε το κινητό?

 

Πλυντο άφοβα. Aπλά μην το βάλεις μέσα στην θάλασσα και μην του ριξεις νερό με αλάτι.

Link to comment
Share on other sites

Το s7 edge που εχω 2 χρονια το εχω πλυνει 150 φορες και δεν εχει παθει τιποτα.επισης το note 8 απο τον Νοεμβριο οσες φορες το επλυνα παλι δεν εχει παθει τιποτα.τωρα αν η ελαιοφοβικη επιστρωση αρχισει να φθειρεται μετα απο 4 με 5 χρονια οκ,νωριτερα δεν νομιζω.ποιος κραταει 5 χρονια το τηλεφωνο;

 

η ελαιοφοβικη φευγει στο 6μηνο, και αν το πλυνεις πιο νωρις. ΠΑρε ενα καινουριο και παρε και ενα ενος 6μηνο και δες τη διαφορα στην αισθηση της οθονης, στο πως γλιστραει το χερι ενω ειναι καθαρη κλπ. Εγω απο οταν αρχισα να πλενω κινητο (πχ το ειχα 5 μηνες και το επλενα να δειξει λιγο καθαρο, μετα απο λιγο καιρο διαπιστωνα τη διαφορα στην αισθηση της οθονης, ναι μεν τελεια μετα το μπανακι, αλλα οταν ειναι καινουριο και δεν το σκουπιζεις καθε μερα ή δεν το πλενεις συνεχεια ειναι διαφορετικο. Ετσι πιστευω απο παρατηρηση που εχω κανει μιας και αλλαξα παρα πολλες συσκευες τα τελευταια 3 χρονια.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Κανεις λαθος.ξερεις πως ειναι μια οθονη αφου εχει χαθει η ελ.επιστρωση; καπως ετσι http://i66.tinypic.com/r8h27s.jpg.για να συμβει αυτο θα πρεπει να περασουν αρκετα χρονια η εχεις προβληματικη οθονη.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά χρησιμοποιεί κάποιος gcam με το note? Αξίζει σε σχέση με την stock και ποιές οι διαφορές;

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Για πείτε. Χρησιμοποιείς κάνεις gcam στο note? Αξίζει σε σχέση με την stock?

 

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κανεις λαθος.ξερεις πως ειναι μια οθονη αφου εχει χαθει η ελ.επιστρωση; καπως ετσι http://i66.tinypic.com/r8h27s.jpg.για να συμβει αυτο θα πρεπει να περασουν αρκετα χρονια η εχεις προβληματικη οθονη.

 

Αρα εδω εχει χαθει και ειναι προβληματικη? γιατι λες οτι με πλυσιμο θελει 5 χρονια.

Εγω ξερω οτι ειδα διαφορα στην αισθηση και στην ευκολια που "λαδωνε" η οθονη.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον ετσι θα σου φαινεται.δεν νομιζω να εχει φυγει σε 6 μηνες εκτος και επεσες σε προβληματικη παρτιδα οπως τα pixel που ειχαν θεμα εξαρχης.θελει αρκετα χρονια χρησης για να εχεις θεμα και δεν ειναι σιγουρο αν και παλι θα χαλασει η επιστρωση.

http://i63.tinypic.com/2ytzcqt.jpg

Link to comment
Share on other sites

Για πείτε. Χρησιμοποιείς κάνεις gcam στο note? Αξίζει σε σχέση με την stock?

 

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δεν αξίζει η gcam γιατί είναι παρατημένη και δεν ασχολείται κανεις.. Η stock είναι πολύ καλύτερη. Η μονη που μπορώ να πω πως είναι καλύτερη τις stock κάμερας για το note 8 είναι η κάμερα το s9+ που είναι ported για note 8 και βγάζει καλύτερη λεπτομέρεια. Αλλα θες root.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως στην θάλασσα τα βάζω ολα τα κινητά μου τώρα εσείς δεν ξέρω...!!!! Και ξέπλυμα μετά....
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως στην θάλασσα τα βάζω ολα τα κινητά μου τώρα εσείς δεν ξέρω...!!!! Και ξέπλυμα μετά....

 

Και μόνο στην ιδέα αγχώνομαι. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κάποιος πότε ενδέχεται να υπάρξει πτώση τιμής στο Note 8(9 Αυγούστου ανακοινώνεται το 9);

Λογικά μάλλον θα συμβεί όταν έρθει στην Ελλάδα το 9....κάτι όπως με το S8-->S9.

 

Παραμένει αρκετά ακριβό μετά από ένα χρόνο σχεδόν....

Edited by gatsalis
τιμή
Link to comment
Share on other sites

Στα 600 ευρω δεν ειναι τοσο ακριβο για μια τετοια συσκευη.στα μεγαλα καταστηματα εχει μεινει στα 1029 οσο το αγορασα.το πιο λογικο ειναι να πεσει ακομα 100 ευρω μετα το καλοκαιρι και να μεινει στα 500.
Link to comment
Share on other sites

1029 ευρώ έχουν τα επίσημα εισαγόμενα για GR.

Αρκετά ακριβό έστω και σαν συσκευή.

Edited by gatsalis
τιμη
Link to comment
Share on other sites

Στα 600 ευρω δεν ειναι τοσο ακριβο για μια τετοια συσκευη.στα μεγαλα καταστηματα εχει μεινει στα 1029 οσο το αγορασα.το πιο λογικο ειναι να πεσει ακομα 100 ευρω μετα το καλοκαιρι και να μεινει στα 500.

Στα 500 θα αποσυρθεί κιόλας. Πολύ καλή τιμή αναμφίβολα αν και κάποτε έπεφταν μέχρι 400 τα note πριν αποσυρθούν τελείως.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μπορει να πεφτανε στα 400 αλλα η αρχικη τους δεν ηταν 1000+.επισης το s7 edge δεν αποσυρθηκε 2.5 χρονια μετα , το s6 ακομα πωλειται.οποτε ουτε το note 8 θα αποσυρθει ακομα εχει ακομα 2 χρονια γεματα.
Link to comment
Share on other sites

Μπορει να πεφτανε στα 400 αλλα η αρχικη τους δεν ηταν 1000+.επισης το s7 edge δεν αποσυρθηκε 2.5 χρονια μετα , το s6 ακομα πωλειται.οποτε ουτε το note 8 θα αποσυρθει ακομα εχει ακομα 2 χρονια γεματα.

Προφανώς ρε συ το γνωρίζω αυτό. Δεν θα με πείραζε πάντως και 1.5 χρόνο να περιμενω για να πάρω το note 9 στα 400. Αρκεί να πέσει γιατί το 8 έβλεπα ότι δεν έπεφτε από τα 600 και λέω δεν γ@μιετε. Το s9+ αν πέσει κάτω από 600 βλέπω να δίνω το 8 και να πάω σε αυτό. Τα στερεο ηχεία και ο 845 λόγω gpu είναι λουκούμι. Το πενάκι μια φορά τη βδομάδα και αν το δουλέψω. Θα δούμε για την ωρ πηγε στα 668 από τα 649.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το πηρε φιλος το s9 plus ο ηχος ναι φοβερος και σε φωτογραφιες εχει αρκετη διαφορα,στο βιντεο ακομα καλυτερη ποιοτητα.το πενακι και γω να σου πω ουτε το χρησιμοποιω.να δουμε το n9 πως θα ειναι γιατι λογικα θα ειναι κορυφη.πιστευω παντως το s9plus σε 3 μηνες να ειναι στα 550
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το πλήρωσα , με δόσεις μέσω Τράπεζας, από Κωτσόβολο, 1200€.

Δεν είχα τόσα λεφτά, για να το αγοράσω μετρητοίς.

Link to comment
Share on other sites

Το πηρε φιλος το s9 plus ο ηχος ναι φοβερος και σε φωτογραφιες εχει αρκετη διαφορα,στο βιντεο ακομα καλυτερη ποιοτητα.το πενακι και γω να σου πω ουτε το χρησιμοποιω.να δουμε το n9 πως θα ειναι γιατι λογικα θα ειναι κορυφη.πιστευω παντως το s9plus σε 3 μηνες να ειναι στα 550

Μακάρι αδερφε στα 550 δίνω το 8 500 και το περνω. To note 9 του χρόνου τέτοιο καιρό θα πέσει κάτω από 700 παραπάνω σε τέτοιους καιρούς δεν μπορώ να δώσω. Μέχρι 600 βαριά βαριά τα 800 άρια και 1000αρικα με τίποτα.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εγώ το πλήρωσα , με δόσεις μέσω Τράπεζας, από Κωτσόβολο, 1200€.

Δεν είχα τόσα λεφτά, για να το αγοράσω μετρητοίς.

Πότε το πήρες? Γιατί αν το πήρες τώρα 1200 ενώ έχει 600 είναι διπλάσια τιμή ακριβώς.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το αγόρασα τον Ιανουάριο.

Φυσικά δεν είχα τόσα λεφτά, αλλά κατόρθωσα και το εξόφλησα, πιο νωρίς.

Link to comment
Share on other sites

Το αγόρασα τον Ιανουάριο.

Φυσικά δεν είχα τόσα λεφτά, αλλά κατόρθωσα και το εξόφλησα, πιο νωρίς.

700 είχε τον Ιανουάριο αλλά μπράβο που το εξόφλησες πιο γρήγορα λογικά σου βγήκε κάτω από 1200 έτσι?

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και γω απο κωτσοβολο τα αγοραζω με αιτηση δανειου στην εθνικη,τη διαδικασια την κανει το καταστημα και μου βγαινουν οι συσκευες +200 εως 300 αναλογα τις δοσεις ,τωρα αν παω και το πληρωσω σε 5 μηνες αντι 24 παλι πληρωνω τους τοκους κανονικα.δεν γλυτωνεις τους τοκους γιατι υπεγραψες εξαρχης το χ δανειο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν εχω τα χαρτια να δω ακριβως αλλα το επιτοκιο ειναι 15 τοις εκατο,μετα χωρια σου βαζει κατι διαχ εξοδα και κατι αλλα και πας αναλογα τις δοσεις απο 200 εως 300 στο note 8 που ειναι ακομα στα 1029.

Link to comment
Share on other sites

Και γω απο κωτσοβολο τα αγοραζω με αιτηση δανειου στην εθνικη,τη διαδικασια την κανει το καταστημα και μου βγαινουν οι συσκευες +200 εως 300 αναλογα τις δοσεις ,τωρα αν παω και το πληρωσω σε 5 μηνες αντι 24 παλι πληρωνω τους τοκους κανονικα.δεν γλυτωνεις τους τοκους γιατι υπεγραψες εξαρχης το χ δανειο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν εχω τα χαρτια να δω ακριβως αλλα το επιτοκιο ειναι 15 τοις εκατο,μετα χωρια σου βαζει κατι διαχ εξοδα και κατι αλλα και πας αναλογα τις δοσεις απο 200 εως 300 στο note 8 που ειναι ακομα στα 1029.

Πολλά λεφτά ρε παιδιά για να το έχεις 3 4 μήνες πιο νωρίς. Μέχρι 650 και πάλι μου φαίνονται.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

700 είχε τον Ιανουάριο αλλά μπράβο που το εξόφλησες πιο γρήγορα λογικά σου βγήκε κάτω από 1200 έτσι?

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

κανονικα 1200 συνολικα.

τυπωνουν ένα χαρτι, με τις δοσεις, και το ποσο ανα δοση.

εγω τα πληρωσα νωρίτερα, δεν γλυτωσα καποιο ποσο.

δεν συνιστω αυτην την αγορα, παει +200 ευρω πανω.

Link to comment
Share on other sites

κανονικα 1200 συνολικα.

τυπωνουν ένα χαρτι, με τις δοσεις, και το ποσο ανα δοση.

εγω τα πληρωσα νωρίτερα, δεν γλυτωσα καποιο ποσο.

δεν συνιστω αυτην την αγορα, παει +200 ευρω πανω.

Είναι συν 200 από την επίσημη. Συν 500 από το Skroutz. Είναι πάρα πολλά χρήματα.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και τωρα να το αγορασεις απο κωτσοβολο πχ παλι τα ιδια βγαινει μεσω δανειου.η τιμη δλδ παλι στα ιδια ειναι.αλλα αν δεν τα εχεις τα 600 700 μπροστα αναγκαστικα κανεις ετσι.δλδ ειναι σαν να παιρνεις 2 συσκευες απο το σκρουτζ με τα λεφτα που βγαινει.και στο s7 edge απο 879 βγηκε + 200 ,γενικα με αυτο τον τροπο γιατι ειναι η συμβαση δανειου 15% και χωρια τα διαχ εξοδα και κατι αλλα.και το κανει αρκετος κοσμος αυτο απο γνωστους μου κτλ.

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εδω και η τελικη τιμη

http://i63.tinypic.com/34t7sav.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 8

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...