Jump to content

Samsung Galaxy Note 8


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οχι Θοδωρη, κανενα προβλημα.

 

Ευχαριστώ πολύ.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Οθόνη καλύτερη το Note 8, αλλά με σημαντικό μειονέκτημα την εξαιρετικά δύσκολη προστασία της με κάποιο tempered (μετά το dome το χάος)

Το Dome το έβαλες εσύ ή κάποιος άλλος;Γιατί θα ήθελα να το βάλω κι εγώ,αλλά φοβάμαι να το τολμήσω μήπως το χαλάσω...

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Μια μικρή βοήθεια .

Επαφές να αρχίζουν από το επώνυμο πως γίνετε μιας και δεν έχει στο μενού , more και sort by .,ή τουλάχιστον δεν το βλέπω .

Και πως κάνεις video κλήση .? Με το 4 το είχε σαν επιλογή .

Ευχαριστώ .

samsung is the winner
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας. Και εγω μολις πηρα το Note 8 με το Gear S3 Frontier πακετο. Μια ερωτηση; Εγω φταιω που εχω ερωτευθει την Alcantara θηκη που πηρα με το κινητο ή ετσι συμβαινει σε πολλους; :p:lol:

Είμαι Ninja ... ΤΕΛΟΣ!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ φίλε την γουστάρω πολύ την alcantara. Πρώτη φορά που έμεινε θήκη στο κινητό μου. Πότε δεν τις μπόρεσα. Μόνο η alcantara έμεινε

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μια μικρή βοήθεια .

Επαφές να αρχίζουν από το επώνυμο πως γίνετε μιας και δεν έχει στο μενού , more και sort by .,ή τουλάχιστον δεν το βλέπω .

Και πως κάνεις video κλήση .? Με το 4 το είχε σαν επιλογή .

Ευχαριστώ .

 

αν πας στην εφαρμογή contacts (όχι απ το phone) στις ρυθμίσεις έχει επιλογή sort by (first name / last name).

 

για την βιντεοκλήση δεν σου βγάζει επιλογή στο μενού που εμφανίζεται εάν πατήσεις επάνω σε μια επαφή; σ εμένα βγάζει με την σειρά: call (sim1) / call (sim2) / messages / video call / details

Link to comment
Share on other sites

αν πας στην εφαρμογή contacts (όχι απ το phone) στις ρυθμίσεις έχει επιλογή sort by (first name / last name).

 

για την βιντεοκλήση δεν σου βγάζει επιλογή στο μενού που εμφανίζεται εάν πατήσεις επάνω σε μια επαφή; σ εμένα βγάζει με την σειρά: call (sim1) / call (sim2) / messages / video call / details

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις .

εφαρμογή contacts ? Ποια δηλαδή ? Που θα την βρω ?

όσο για την βίντεο κλήση μου γράφει με DUO να κάνω .

samsung is the winner
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ φίλε την γουστάρω πολύ την alcantara. Πρώτη φορά που έμεινε θήκη στο κινητό μου. Πότε δεν τις μπόρεσα. Μόνο η alcantara έμεινε

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Καλησπερα σας. Και εγω μολις πηρα το Note 8 με το Gear S3 Frontier πακετο. Μια ερωτηση; Εγω φταιω που εχω ερωτευθει την Alcantara θηκη που πηρα με το κινητο ή ετσι συμβαινει σε πολλους; :p:lol:

Κι εγώ τα ίδια παίδες, παρόλο που σχεδόν ποτέ δεν έβαζα θήκες, η alcantara δένει τόσο ωραία κι έχει τόσο ωραία αίσθηση σαν να είναι το κινητό από κατασκευής ένα σώμα. Περιμένω και μια usams με παρόμοιο design τύπου δερμάτινης με ραφές για δεύτερη.

 

Στάλθηκε από το Samsung Note 8 μου

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις .

εφαρμογή contacts ? Ποια δηλαδή ? Που θα την βρω ?

όσο για την βίντεο κλήση μου γράφει με DUO να κάνω .

Την εφαρμογή την λένε "επαφές" αν το έχεις στα ελληνικά το τηλέφωνο, όσο για την βιντεοκλήση εμένα καλεί κανονικά, δεν μου βγάζει κάτι άλλο.
Link to comment
Share on other sites

Πήγα να βάλω το whatsup και μου πέταξε ότι το τηλ έχει το battery doctor το οποίο δεν αφήνει το whatsup να δουλέψει σωστά.Ετσι είναι και να την διώξω αυτή την εφαρμογή;

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα μου έστειλαν ένα βιντεακι με messenger έκανα αποθήκευση αλλά δεν το βρίσκω που μπορώ να πάω και να το βρω η πως μπορώ να το αποθηκεύσω στην συλλογή; ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Λγικα μεσα στη συλλογη εχει φακλο με mssenger,viber εαν εχεις κλπ

iphone 3gs,iphone 4/4s,galaxy s3,galaxy s4 duos,galaxy note 3 duos,note 4 duos,note 5 duos,note 7 duos,LG V20 duos,galaxy c9 pro duos,Samsung s8+ orchid grey,Samsung galaxy Note 8 duos,Samsung galaxy note 9 duos,Samsung galaxy Note 10+, iphone 11 pro,samsung galaxy s20, samsung galaxy note 20 ultra,samsung galaxy s23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις .

εφαρμογή contacts ? Ποια δηλαδή ? Που θα την βρω ?

όσο για την βίντεο κλήση μου γράφει με DUO να κάνω .

Θα πας στην επαφή που θέλεις και απλά θα πατήσεις πάνω της... Θα σου βγάλει αυτο.. b464da977d0fd84dd605bdaf1594ac8c.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θα πας στην επαφή που θέλεις και απλά θα πατήσεις πάνω της... Θα σου βγάλει αυτο.. b464da977d0fd84dd605bdaf1594ac8c.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Λοιπόν πήγα στην vodafone .

Στην παραπάνω φωτογραφία που βλέπω , η σύνταξη είναι ακριβώς η ίδια αλλά λείπει η επιλογή κλ.βίντεο. :blink:

Όσο για τις επαφές και πάλι λείπει η επιλογή στις ρυθμίσεις για ταξινόμηση με βάση το επίθετο ή το όνομα πρώτο .

Πάντως με διαβεβαίωσαν ότι το τηλέφωνο είναι original .

Any idea ???

samsung is the winner
Link to comment
Share on other sites

Μερικές χώρες δεν επιτρέπουν βιντεοκλήση..

Για να μπορέσεις να κάνεις θα πρέπει να περάσεις ρομ μεσω odin, κάποιας χωρας που υποστηρίζει βιντεοκλησεις.

Η προέλευση φαίνεται απο το csc καθε συσκευής, μέσω samsung info,απο playstore.

Link to comment
Share on other sites

to knox δεν θα γραψει;;

εννοω θα χασει την εγγυηση της συσκευης;

 

...Πάντως με διαβεβαίωσαν ότι το τηλέφωνο είναι original ,,,

παρε τηλεφωνο στην Samsung Αθηνα, και δωσε το imei, για να σου πουν για την συσκευή. ( αυτό ειχα κανει σε note edge, αγορασμενο από amazon.de ).

Edited by athanasios1112
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Κατά λάθος ενεργοποίησα αυτό που λέει για ασφάλεια και anti malware πρόγραμμα που από ότι κατάλαβα φτιάχνετε από την McAfee. Ωστόσο ήθελα να το απενεργοποιήσω και δεν μπορώ να βρω πως. Μπορεί κάποιος να βοηθήσει;

Σας ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Μερικές χώρες δεν επιτρέπουν βιντεοκλήση..

Για να μπορέσεις να κάνεις θα πρέπει να περάσεις ρομ μεσω odin, κάποιας χωρας που υποστηρίζει βιντεοκλησεις.

Η προέλευση φαίνεται απο το csc καθε συσκευής, μέσω samsung info,απο playstore.

Ωχ,κατέβασα το info και είδα ότι το δικό μου είναι κατασκευής Βιετνάμ και προέλευσης Ελβετίας,(CH).Λέτε να μην έχει εγγύηση;Εκεί που το αγόρασα πάντως μου είπαν ότι έχει.:confused:

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Ωχ,κατέβασα το info και είδα ότι το δικό μου είναι κατασκευής Βιετνάμ και προέλευσης Ελβετίας,(CH).Λέτε να μην έχει εγγύηση;Εκεί που το αγόρασα πάντως μου είπαν ότι έχει.:confused:

και μενα το s7edge απο βιετναμ ηταν και ειχε εγγυηση κανονικα

Link to comment
Share on other sites

to knox δεν θα γραψει;;

εννοω θα χασει την εγγυηση της συσκευης;

 

...Πάντως με διαβεβαίωσαν ότι το τηλέφωνο είναι original ,,,

παρε τηλεφωνο στην Samsung Αθηνα, και δωσε το imei, για να σου πουν για την συσκευή. ( αυτό ειχα κανει σε note edge, αγορασμενο από amazon.de ).

 

Με το ΙΜΕΙ βγαίνει ότι είναι από Κορέα με ημ. παρ. 01/2018 .

samsung is the winner
Link to comment
Share on other sites

Ωχ,κατέβασα το info και είδα ότι το δικό μου είναι κατασκευής Βιετνάμ και προέλευσης Ελβετίας,(CH).Λέτε να μην έχει εγγύηση;Εκεί που το αγόρασα πάντως μου είπαν ότι έχει.:confused:

 

Ελβετικο ειναι, αρα ευρωπαικο, δεν εχεις θεμα. ΚΑτασκευη ολα ειναι κορεα και βιετναμ.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πόση ώρα κάνει να φορτίσει απο άδειο και πόσο μέχρι 50% πχ;

Λέω να έρθω στη παρέα σας..

 

Μην έρθεις δεν θα σε παίζουμε. ☺.

 

----- προσθήκη μηνύματος 111 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδιά πόση ώρα κάνει να φορτίσει απο άδειο και πόσο μέχρι 50% πχ;

Λέω να έρθω στη παρέα σας..

 

Περίπου 45' αλλά έχει σημασία εάν μιλάμε για τον δικό του φορτιστή ή για ασύρματη φόρτιση.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πήγα να βάλω το whatsup και μου πέταξε ότι το τηλ έχει το battery doctor το οποίο δεν αφήνει το whatsup να δουλέψει σωστά.Ετσι είναι και να την διώξω αυτή την εφαρμογή;

 

Φιλαράκι μεγαλύτερο σκουπίδι από το battery doctor ή master cleaning Εννοείται ότι τα πετάς από μέσα και θα είσαι μια χαρά.

Άσε που παίζει να δεις το κινητό σε κάποιες εφαρμογές να πετάει κιόλας.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ωχ,κατέβασα το info και είδα ότι το δικό μου είναι κατασκευής Βιετνάμ και προέλευσης Ελβετίας,(CH).Λέτε να μην έχει εγγύηση;Εκεί που το αγόρασα πάντως μου είπαν ότι έχει.:confused:

 

Κανονικά έχει εγγύηση απλά προοριζόταν για άλλη Ευρωπαϊκή αγορά.

Ενδεχομένως να λάβεις πιο γρήγορα ακόμα και μια αναβάθμιση.

Στα samsung όλα όταν κάνουμε ενεργοποίηση την πρώτη φορά (ή από ολική διαγραφή) η γλώσσα που μας βγάζει σαν πρώτη επιλογή (Αγγλία / Ολλανδία / Βουλγαρία / Ιταλία) είναι η χώρα για την οποία προοριζόταν η συσκευή.

Τόσο απλά. ☺.

Link to comment
Share on other sites

Εχει παρατηρησει κανενας προβληματα μετα απο αναβαθμιση με Gear S3 frontier και Note 8; Τα πηρα εχθες και δουλεψανε κανονικα καπακια. Μετα απο αναβαθμισεις που εκανα ολη μερα σε Samsung Προγραμματα και ρολοι δεν λεει να συνδεθει ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ. Εκανα και factory reset στο ρολοι αλλα μενει στο Check your phone to complete the setup και το κινητο ειναι στο Pairing underway χωρις να κανει κατι αλλο.

Είμαι Ninja ... ΤΕΛΟΣ!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εχει παρατηρησει κανενας προβληματα μετα απο αναβαθμιση με Gear S3 frontier και Note 8; Τα πηρα εχθες και δουλεψανε κανονικα καπακια. Μετα απο αναβαθμισεις που εκανα ολη μερα σε Samsung Προγραμματα και ρολοι δεν λεει να συνδεθει ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ. Εκανα και factory reset στο ρολοι αλλα μενει στο Check your phone to complete the setup και το κινητο ειναι στο Pairing underway χωρις να κανει κατι αλλο.
Κάνε επαναφορά στο ρολόι να γίνει σαν καινούργιο..

Στη συνέχεια πήγαινε ρυθμισεις-εφαρμογές-samsung gear και κάνε εκκαθάριση δεδομένων στην εφαρμογή..

Αν θες κανε και στο gearfit plug in και samsung accesories.

Λογικά θα παίξει μετά.

Link to comment
Share on other sites

Τελικα εκανα uninstall και ξανα εγκατασταση το Gear στο κινητο και επαιξε!

Είμαι Ninja ... ΤΕΛΟΣ!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 8

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...