Jump to content

Samsung Galaxy Note 8


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μην γράφεις τέτοια γιατι και εγώ άρχισα να βαριέμαι τοnote και έλεγα να το βαλω αγγελία να πάρω iPhonex για αλλαγή.αν και δεν έχω πάρει ποτέ iOS

 

Παιδιά, βαδίζετε σε επικίνδυνα μονοπάτια. Άλλαξα oneplus 5t, mate 10 pro, iPhone x, και γύρισα τρέχοντας στο note.

Θες η συνήθεια, θες η γραφίδα, το οικοσύστημα της σαμμυ, η καλύτερη οθόνη της αγοράς...

Καθίστε εκεί που είστε, πάλι πίσω θα έρθετε...

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να πας σε ενα καταστημα να παιξεις μαζι του ετσι για να σου φυγει η καψα:p

 

Πήγα αλλά αν δεν το έχεις μια εβδομάδα να το κάψεις δεν έχεις γνώμη ..

«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

Τι συζητάμε τώρα...

Δεν υπάρχει smartphone σαν το note.

Πήγα στo S8+ μετά απ το s2 και φανατικός noteακιας και πλέον κρατιέμαι για το note 9...

Καταπληκτικό το s8+ αλλά δεν είναι note.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time -- Thomas A. Edison
Link to comment
Share on other sites

Πήγα αλλά αν δεν το έχεις μια εβδομάδα να το κάψεις δεν έχεις γνώμη ..

 

Εχεις δικιο περα απο το χιουμορ που κανουμε .

Εγω περασα τον μισο δεκεμβρη σε κολλητο που εχει καταστημα στο κεντρο .Στο σπιτι ειχα επισης 6 συσκευες.Κρατησα το Νοτη αλλα και το J7 2017 και ησυχασα.Το iphoneX ειναι πολυ καλο αλλα εχει μια συγκεκριμενη λειτουργια χρησης ...μεχρι εκει.Εαν εχεις βαρεθει με το Νοτη σιγουρα θα βαρεθεις με το iphone μετα απο δυο-τρεις μερες.

Link to comment
Share on other sites

Εχεις δικιο περα απο το χιουμορ που κανουμε .

Εγω περασα τον μισο δεκεμβρη σε κολλητο που εχει καταστημα στο κεντρο .Στο σπιτι ειχα επισης 6 συσκευες.Κρατησα το Νοτη αλλα και το J7 2017 και ησυχασα.Το iphoneX ειναι πολυ καλο αλλα εχει μια συγκεκριμενη λειτουργια χρησης ...μεχρι εκει.Εαν εχεις βαρεθει με το Νοτη σιγουρα θα βαρεθεις με το iphone μετα απο δυο-τρεις μερες.

 

Πλάκα κάνεις.... ασε που θα έσκαγα παλι +200 για ανταλλαγή και διάφορα για το ×. Αλλά από την αλλη όπως γράφουμε ολοι εδώ μέσα .Εχει οθοναρα το άτιμο το note και μπαταρια καλη τώρα είμαι στης 5.30 ωρες οθονη.με 33 % ακόμα. Αλλά έτσι μια φορά θα παρω ενα iPhone .Έχει η κοπελιά μου αλλά από ότι χαζεύω λιγάκι σε ένα 7plus που έχει , δεν μπορείς να αλλάξεις τίποτα

 

Ρε παιδια γιατί δεν μπορώ να ανεβάσω screenshot εδώ μέσα?

Edited by nikosz75013
«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

Πλάκα κάνεις.... ασε που θα έσκαγα παλι +200 για ανταλλαγή και διάφορα για το ×. Αλλά από την αλλη όπως γράφουμε ολοι εδώ μέσα .Εχει οθοναρα το άτιμο το note και μπαταρια καλη τώρα είμαι στης 5.30 ωρες οθονη.με 33 % ακόμα. Αλλά έτσι μια φορά θα παρω ενα iPhone .Έχει η κοπελιά μου αλλά από ότι χαζεύω λιγάκι σε ένα 7plus που έχει , δεν μπορείς να αλλάξεις τίποτα

 

Βεβαια...Ειναι θεμα η παραμετροποιηση.Εδω την κανεις τοσο απλα που γινεται ρουτινα ακομα και σε noon root λειτουργικο:pΕκει οι πολιτικη του περιορισμου κρατα καλα.Η σαμμυ αν και εχει αυξηθει ο ανταγωνισμος το προχωρα με γοργους ρυθμους το εργο...Εδω εγω δεν αγγιζα τις χαμηλες κατηγοριες και οταν επιασα το μαυρακι j7 2017 στα χερια μου επαθα πλακα με την ποιοτητα κατασκευης αλλα και την φοβερη μπαταρια.Οσο για το 2018 μια και ανακοινωσε την περαιτερω ποιοτικη ανοδο των χαμηλοτερων κατηγοριων βλεπε σειρα Α-2018---->>> https://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_a8+_(2018)-8790.php χμμμ πρεπει να δυναμωσουν οι ανταγωνιστες της .Αλλιως....

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που καταναλώνει τεράστια μπαταρία μετά την αναβάθμιση είναι το aod απ'οτι έχω παρατηρήσει εγω στην δική μου συσκευή και προς το παρόν το απενεργοποιησα.

Τώρα βλέπουμε πως θα πάει

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Επιβεβαιώνω και εγώ! Το έχω κλείσει εδώ και 3 μέρες και η διαφορά στην αυτονομία είναι παραπάνω από αισθητή.

Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώνω και εγώ! Το έχω κλείσει εδώ και 3 μέρες και η διαφορά στην αυτονομία είναι παραπάνω από αισθητή.

 

εγω παντως που δε δουλευω aod παλι βλεπω αρκετα αυξημενη καταναλωση.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Λέτε να έχει να κάνει με αυτό το ασφαλές wifi που μπήκε.... Λέω τώρα μην τυχόν και τρέχει μόνιμα από κάτω αυτό ψάχνοντας για δίκτυα κτλ
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχετε αγοράσει το note8 από ελλάδα, στις ρυθμίσεις -> Developer Options, έχετε επιλογή "OEM unlock" ?
Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχετε αγοράσει το note8 από ελλάδα, στις ρυθμίσεις -> Developer Options, έχετε επιλογή "OEM unlock" ?

 

ναι φιλε μου υπαρχει κανονικα..........

Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχετε αγοράσει το note8 από ελλάδα, στις ρυθμίσεις -> Developer Options, έχετε επιλογή "OEM unlock" ?

 

Ναι υπάρχει η επιλογή "Ξεκλείδωμα συσκευής από OEM"

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ, γιατί θα το παραγγείλω, και θέλω να του ρουτάρω και κάπου στο xda πήρε το μάτι μου ότι σε ορισμένα note8 αυτή η επιλογή δεν είναι διαθέσιμη
Link to comment
Share on other sites

Τι ακριβώς κάνει η συγκεκριμένη εντολή "ξεκλείδωμα oem";

 

Sent from my Galaxy Note 8

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Τι ακριβώς κάνει η συγκεκριμένη εντολή "ξεκλείδωμα oem";

 

Sent from my Galaxy Note 8

 

Επιλέγοντας το "Ξεκλείδωμα OEM" ξεκλειδώνεις το bootloader και μπορείς μετά να εγκαταστήσεις ένα custom recovery (όπως το TWRP) και μετά να κάνεις root την συσκευή (ή και να βάλεις μια custom rom)

Link to comment
Share on other sites

Επιλέγοντας το "Ξεκλείδωμα OEM" ξεκλειδώνεις το bootloader και μπορείς μετά να εγκαταστήσεις ένα custom recovery (όπως το TWRP) και μετά να κάνεις root την συσκευή (ή και να βάλεις μια custom rom)
Ω τι μου θύμισες τώρα... πάει καιρός που έχω σταματήσει το άθλημα

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω οποιος χρησιμοποιει το adhell2 αξίζει σε σχέση με το adguard;; Απο άποψη κατανάλωση μπαταρίας;;

Παω να το βαλω για να το δοκιμάσω το adhell2 και μου ζητάει knox key παω στην Sammy και κολλάω σε αυτό..add key alias τι βαζω ;;; έψαξα youtube αλλά δεν βρήκα κάτι... Καμία βοήθεια;;; 1c7130945d170e22c491afa43ba5d770.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-T810 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν δουλεύει το adhell 2 (ούτε το 1) σε note 8 δυστυχώς. Έχω αναφέρει στο σχετικό topic. Κατέβασα όλες σχεδόν τις εκδόσεις και τις ενεργοποίησα με knox key αλλά και πάλι η συσκευή δεν δουλεύει σωστά, και στο xda υπαρχουν αν ψάξεις αρκετά προβλήματα προς το παρών οπότε εν αναμονή! Κατέβασε το blokada να κάνεις τη δουλειά σου κόβει σχεδον τα πάντα, απλώς δουλεύει μέσω vpn και βγάζει και key icon αλλά το συνηθίζεις. Αξίζει τον κόπο και δεν έχω δει διαφορά σε κατανάλωση. Όταν με το καλό δουλέψει σωστά το adhell το ξαναβαζουμε

 

Στάλθηκε από το Samsung Note 8 μου

Link to comment
Share on other sites

Λέτε να έχει να κάνει με αυτό το ασφαλές wifi που μπήκε.... Λέω τώρα μην τυχόν και τρέχει μόνιμα από κάτω αυτό ψάχνοντας για δίκτυα κτλ
Παρατηρησα οτι μετα το update ενεργοποιηθηκε μονη της η σαρωση wifi (ρυθμισεις>συνδεσεις>θεση> βελτιωση ακριβειας) Απενεργοποιηστε τη σαρωση wifi και bt, μετα restart καξ θα βελτιωθει αισθητα η μπαταρια.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Δεν δουλεύει το adhell 2 (ούτε το 1) σε note 8 δυστυχώς. Έχω αναφέρει στο σχετικό topic. Κατέβασα όλες σχεδόν τις εκδόσεις και τις ενεργοποίησα με knox key αλλά και πάλι η συσκευή δεν δουλεύει σωστά, και στο xda υπαρχουν αν ψάξεις αρκετά προβλήματα προς το παρών οπότε εν αναμονή! Κατέβασε το blokada να κάνεις τη δουλειά σου κόβει σχεδον τα πάντα, απλώς δουλεύει μέσω vpn και βγάζει και key icon αλλά το συνηθίζεις. Αξίζει τον κόπο και δεν έχω δει διαφορά σε κατανάλωση. Όταν με το καλό δουλέψει σωστά το adhell το ξαναβαζουμε

 

Στάλθηκε από το Samsung Note 8 μου

Ευχαριστώ θα το δοκιμάσω, αλλα πληροφοριακα εκεί τι βαζω για να μου δώσει το κλειδί;;;

 

qus qustodet ipsos qustodies

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα. Θελω να μαθω αν η συσκευη βγαινει σε dual αλλα σε χρωμα μπλε? Υπαρχει Ελλαδα ? Γιατι μονο σε single βρισκω σε μπλε
Link to comment
Share on other sites

Δεν δουλεύει το adhell 2 (ούτε το 1) σε note 8 δυστυχώς. Έχω αναφέρει στο σχετικό topic. Κατέβασα όλες σχεδόν τις εκδόσεις και τις ενεργοποίησα με knox key αλλά και πάλι η συσκευή δεν δουλεύει σωστά, και στο xda υπαρχουν αν ψάξεις αρκετά προβλήματα προς το παρών οπότε εν αναμονή! Κατέβασε το blokada να κάνεις τη δουλειά σου κόβει σχεδον τα πάντα, απλώς δουλεύει μέσω vpn και βγάζει και key icon αλλά το συνηθίζεις. Αξίζει τον κόπο και δεν έχω δει διαφορά σε κατανάλωση. Όταν με το καλό δουλέψει σωστά το adhell το ξαναβαζουμε

 

Στάλθηκε από το Samsung Note 8 μου

 

άλλος ένας λόγος που είναι απαραίτητο το ρουτ ...

Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω. Η γνώμη μου είναι η παρακάτω την οποία εξέφρασα και προ ημερών.

 

 

Τέλος για το φιλο που το rootαρε του εύχομαι καλή τύχη.

 

 

Μέχρι και το note4 δεν υπήρχε συσκευή που να μην έχω rootαρει. Ακόμα έχω το S4 9506 και το S4mini με root από την πρώτη βδομάδα και δεν έχουν κανει κιχ.

 

ΟΜΩΣ είχα και 2 note4, είχα ρουταρει και τα 2 και 2 φορές βρέθηκα εκτός εγγύησης, τη μια για πρόβλημα στην πλακέτα φόρτισης στο ενα και τη δεύτερη και σημαντικότερη λόγω μητρικης στο δεύτερο (δυστυχώς στα note4 η samsung έκανε τον κινέζο στα mmc fail για όσους γνωριζουν) .

 

Μετά λοιπόν από αυτά που έπαθα ποτέ ξανα root σε κανένα samsung εκτός κι αν βρεθεί (που δεν πρόκειται) τρόπος να μην γράψει ο knox.

Ο λόγος που έκανα root όλες τις συσκευές ήταν ΚΥΡΙΩΣ το κόψιμο διαφημίσεων και το titanium.

Από το s7 edge και μετά Υπάρχει τρόπος να κοπούν οι διαφημίσεις με παρόμοιο τρόπο όπως το adaway και συγκεκριμένα το adhell που χρησιμοποιεί τον knox, και όσον αφορά το back up μπορείς πλέον να τα πάρεις απο google και απο Samsung cloud(ακόμα και το στησιμο των ρυθμισεων και τις διατάξεις των εικονιδίων).

 

 

Οπότε θα ήθελα να μου βρει κάποιος έναν πραγματικό λόγο που αξίζει να χάσω εγγύηση 2 ΕΤΩΝ για μια συσκευή που κοστίζει ένα χιλιάρικο.

 

 

 

 

Στάλθηκε από το Samsung Note 8 μου

Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω. Η γνώμη μου είναι η παρακάτω την οποία εξέφρασα και προ ημερών.

Στάλθηκε από το Samsung Note 8 μου

 

Δηλαδή χάλασε η πλακέτα και αρνήθηκαν να σου είπαν ότι δεν στο επισκευάζουν εντός εγγύησης επειδή ήταν rooted ?

 

Κάπου έχει πάρει το μάτι μου ότι στην ΕΕ το βάρος της απόδειξης πέφτει στον κατασκευαστή, δηλαδή για να επικαλεστεί ότι είναι εκτός εγγύησης πρέπει να αποδείξει ότι έφταιγε το root που κάηκε η πλακέτα. Σου είπαν κάτι τέτοιο?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 8

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...