Jump to content

Samsung Galaxy Note 8


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γιατί το dual είναι φθηνότερο στο skroutz από το single sim? (€828 vs €865)

Κανονικά ανάποδα δεν θα έπρεπε να είναι?

Είναι κάπου υποδεέστερο από άποψη hardware ή ενημέρωσης software ?

 

https://www.skroutz.gr/s/12460493/Samsung-Galaxy-Note-8-Dual-64GB.html

https://www.skroutz.gr/s/12810503/Samsung-Galaxy-Note-8-64GB.html

Link to comment
Share on other sites

Γιατί το dual είναι φθηνότερο στο skroutz από το single sim? (€828 vs €865)

Κανονικά ανάποδα δεν θα έπρεπε να είναι?

Είναι κάπου υποδεέστερο από άποψη hardware ή ενημέρωσης software ?

 

https://www.skroutz.gr/s/12460493/Samsung-Galaxy-Note-8-Dual-64GB.html

https://www.skroutz.gr/s/12810503/Samsung-Galaxy-Note-8-64GB.html

Όχι. Είναι ακριβώς το ίδιο κινητό. Τώρα τον λόγο που γίνεται αυτό, ούτε οι προμηθευτές δεν τον ξέρουν...

 

Samsung Note 8

Link to comment
Share on other sites

Γιατί το dual είναι φθηνότερο στο skroutz από το single sim? (€828 vs €865)

Κανονικά ανάποδα δεν θα έπρεπε να είναι?

Είναι κάπου υποδεέστερο από άποψη hardware ή ενημέρωσης software ?

 

https://www.skroutz.gr/s/12460493/Samsung-Galaxy-Note-8-Dual-64GB.html

https://www.skroutz.gr/s/12810503/Samsung-Galaxy-Note-8-64GB.html

 

Είναι θέμα διάθεσης.

πχ αγοράζω εγώ ως προμηθευτής δύο συσκευές μια Dual και μια single με 850€ την κάθε μία. Μετά από μία εβδομάδα πουλάω την dual και παραγγέλνω νέα για την αποθήκη μου και μου έρχεται 830 ευρώ Αυτή λοιπόν Θα την πουλάω 830 και ταυτόχρονα την single 850 Γιατί μου έμεινε με την παλιά τιμή....

Αν σκεφτείς τώρα ότι οι Dual φεύγουν περισσότερο τότε είναι συσκευές που έρχονται με την λογική πτώση τιμής είναι φθηνότερες από τις SIM που ξεμένουν.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά με υγεία παιδια.

Τελικά μάθαμε πόσο κοστίζει η αντικατάσταση οθόνης για το κινητό μας? Έτσι από περιέργεια ρωτάω γιατί θα τα βγάλω τα protector μου έχουν σπάσει τα νεύρα.ουφ

«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά σε όλους με υγεία. Από προχθές είμαι και εγώ κάτοχος του note 8. Είναι εξαιρετικό. Έχω μια απορία. Στην συλλογή δεν βρίσκω πουθενά την επιλογή για slideshow. Στο note 5 που είχα πάταγα τις 3 τελίτσες στην φωτογραφία και είχα επιλογή για slideshow. Τώρα δεν το βρίσκω πουθενά.

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είναι θέμα διάθεσης.

πχ αγοράζω εγώ ως προμηθευτής δύο συσκευές μια Dual και μια single με 850€ την κάθε μία. Μετά από μία εβδομάδα πουλάω την dual και παραγγέλνω νέα για την αποθήκη μου και μου έρχεται 830 ευρώ Αυτή λοιπόν Θα την πουλάω 830 και ταυτόχρονα την single 850 Γιατί μου έμεινε με την παλιά τιμή....

Αν σκεφτείς τώρα ότι οι Dual φεύγουν περισσότερο τότε είναι συσκευές που έρχονται με την λογική πτώση τιμής είναι φθηνότερες από τις SIM που ξεμένουν.

 

Αυτό ακριβώς σε συνδυασμό με το γεγονός ότι υποστηρίζονται επίσημα από την αντιπροσωπεια. Γιαυτό άλλωστε φεύγουν. Αλλιώς θα γινόταν το αντίθετο ως συνήθως. Δηλαδή το single θα έπεφτε συνεχώς ενώ το άλλο θα εμένε ψηλά

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει τρόπος όπως έρχεται η εισερχόμενη κλήση όταν το κινητό είναι ανοιχτό σε στυλ ειδοποιήσεις να γίνεται και στην κλειδωμένη οθόνη;

 

 

Στάλθηκε από το Note8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Επειδή σκέφτομαι να το αγοράσω, τo ξεκλείδωμα bootloader και το root γίνονται εύκολα στο note8 ?

Έχει δοκιμάσει κανείς μετά το ροοτ να εγκαταστήσει Τitanium και να επαναφέρει εφαρμογές που έχει κάνει backup μέσω του Titanium σε άλλη συσκευή ?

Έχω ένα σωρό υπηρεσίες που δουλεύουν με google authenticator για two-way authentication, και άλλες τραπεζικές εφαρμογές που κάνουν το second-way authentication, και είναι μεγάλη ταλαιπωρία να τις ξαναστήνω από την αρχή (και σε πολλές από αυτές χρειάζεται ολόκληρη διαδικασία νέας επικοινωνίας για να ξανασεταριστούν). Ξέρεις κανείς αν μπορώ να τις κάνω restore από titanium backup και να λειτουργήσουν?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει τρόπος όπως έρχεται η εισερχόμενη κλήση όταν το κινητό είναι ανοιχτό σε στυλ ειδοποιήσεις να γίνεται και στην κλειδωμένη οθόνη;

 

 

Στάλθηκε από το Note8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

για δοκιμασε απο ρυθμισεις, οθονη κλειδωματος και ασφαλεια, τυπος κλειδωματος και βγαλε το, να λεει κανενα.

Βεβαια δε θα εχεις κλειδωμα αλλα ετσι νομιζω θα ειναι ιδιο.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

exchange notes πως συγχρονιζουμε εκτος απο αγορα 3rd party software;

Αφου ο Αγγλος δεν γραφει :

“ Χάου αρ γιου”

ΕΣΥ ΓΙΑΤΙ ΓΡΑΦΕΙΣ

“ti kaneis” ?;;;;;;;;;;;?;;;;;;;;;;;;

ΟΧΙ ΑΛΛΑ GREEKLISH!

Link to comment
Share on other sites

για δοκιμασε απο ρυθμισεις, οθονη κλειδωματος και ασφαλεια, τυπος κλειδωματος και βγαλε το, να λεει κανενα.

Βεβαια δε θα εχεις κλειδωμα αλλα ετσι νομιζω θα ειναι ιδιο.

Όχι φίλε μου το ίδιο ειναι!!

 

Στάλθηκε από το Note8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όταν κάνω μια κλήση εμφανίζεται κάπου από ποια SIM μιλάω? Στο honor που είχα το εμφάνιζε πάνω από την εικόνα του καλουντος.

Θάσος το πράσινο νησί

http://villakoukoudis.com

http://www.thassos-rent-a-bike.com

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου συγχρονίζει τις επαφές μου στο gmail. Βγάζει συνέχεια σφάλμα. Να κάνω καμμιά εκκαθάριση και να τις ξαναπεράσω ή μπορεί να χαθούν;

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

παιδια τι ανάλυση οθόνης χρησιμοποιείτε στο κινητό ?? FHD+ ή WQHD+??? έχετε δει διαφορά στην μποταρία ?

 

fhd βασικα γιατι δεν εχω δει διαφορα στις εικονες οποτε το αφησα εκει

Link to comment
Share on other sites

παιδια τι ανάλυση οθόνης χρησιμοποιείτε στο κινητό ?? FHD+ ή WQHD+??? έχετε δει διαφορά στην μποταρία ?

 

και εγω Fhd, απο τη στιγμη που εβαλα 2 ιδιες συσκευες διπλα διπλα και με ιδιες φωτο και βιντεο δεν ειδα καμια διαφορα, αν υπαρχει κερδος απο την καταναλωση το προτιμω. Προσωπικα σε παλιοτερο τεστ δεν ειδα ουτε στην καταναλωση διαφορα, ομως για μενα ειναι προτιμοτερο FHD, παρα WQHD εφοσον δεν υπαρχει διαφορα στην εικονα.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι εκνευριστικο...Σε προηγουμενο τηλεφωνο οταν μια επαφη ειχε πολλα τηλεφωνα με ρωτουσε ποιο ηθελα να καλω ...Στο Νοτε8 παιρνει παντα το σταθερο τηλεφωνο αντι για το κινητο...υπαρχει καπου μια επιλογη να κανω ρυθμιση να καλει πρωτα τα κινητα?
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κάνω λάθος, καλέι την πρώτη εγγραφή εκτός αν έχεις ορίσει προκαθορισμένο αριθμό για κάθε επαφή
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι εκνευριστικο...Σε προηγουμενο τηλεφωνο οταν μια επαφη ειχε πολλα τηλεφωνα με ρωτουσε ποιο ηθελα να καλω ...Στο Νοτε8 παιρνει παντα το σταθερο τηλεφωνο αντι για το κινητο...υπαρχει καπου μια επιλογη να κανω ρυθμιση να καλει πρωτα τα κινητα?

 

Περίπου έχει..... Πας σε μια μια όλες τις επαφές που έχουν 2πλα τηλέφωνα και κρατάς πατημένο τον αριθμό που προτιμάς και τον επιλέγεις ως προεπιλογή

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Περίπου έχει..... Πας σε μια μια όλες τις επαφές που έχουν 2πλα τηλέφωνα και κρατάς πατημένο τον αριθμό που προτιμάς και τον επιλέγεις ως προεπιλογή

 

ουφ μια μια? :(

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω το s8 plus. Θέλω να ρωτήσω αν αξίζει η μετάβαση σε note 8..... Το βαρέθηκα το δικό μου...

Η οθόνη είναι καλύτερη; λίγο με φοβίζει το πάχος του....Γενικά έχει πάει κάνεις από s8 plus σε note 8 Να μου πει τη γνώμη του;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω το s8 plus. Θέλω να ρωτήσω αν αξίζει η μετάβαση σε note 8..... Το βαρέθηκα το δικό μου...

Η οθόνη είναι καλύτερη; λίγο με φοβίζει το πάχος του....Γενικά έχει πάει κάνεις από s8 plus σε note 8 Να μου πει τη γνώμη του;

 

Είμαστε πολύ από s8+..... Βέβαια οι περισσότεροι από εμάς έχουμε το μικρόβιο της αλλαγής και αυτός ήταν ο λόγος που ήρθαμε στο ΝΟΤΕΛΙ... Εγώ να φανταστείς βαρέθηκα και το Note 8.... Τι να πεις.... Για εμένα ένας φυσιολογικός άνθρωπος που δεν του χρειάζεται το spen δεν έχει κανένα λόγω να φύγει από το s8+... Θα έλεγα καλύτερα να δοκίμαζε το Mate 10 pro που θα του έβγαινε στα ίδια χρήματα περίπου....

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω το s8 plus. Θέλω να ρωτήσω αν αξίζει η μετάβαση σε note 8..... Το βαρέθηκα το δικό μου...

Η οθόνη είναι καλύτερη; λίγο με φοβίζει το πάχος του....Γενικά έχει πάει κάνεις από s8 plus σε note 8 Να μου πει τη γνώμη του;

 

Και εγώ από περιέργεια έκανα την μετάβαση. Ακόμα δεν έχω πειστεί πως άξιζε η μετάβαση από S7 edge σε S8 plus... Οπότε για το note 8 έχω την ίδια γνώμη με τον προηγούμενο φίλο. Αν δεν χρησιμοποιείς το πενάκι δεν έχει νόημα να κάνεις την υπέρβαση. Αυτή τη στιγμή με ένα S7 edge duos προσωπικά θα ήμουν καλυμμένος. Για έναν μέσο χρήστη η διαφορά είναι ανεπαίσθητη σε όλους σχεδόν τους τομείς. Οπότε αν αναλογιστείς ότι σου μένουν και σχεδόν 350 ευρώ στη τσέπη σου νομίζω μπορείς να καταλήξεις στο αν θα κάνεις την κίνηση ή όχι. Όπως και να έχει είναι συσκευή που δεν θα σε απογοητεύσει. Όπως άλλωστε και τα 3 μοντέλα που προανέφερα. Όμως επειδή στο παρελθόν πειραματίστηκα με άλλες εταιρείες (Huawei, oneplus, Sony και λίγο Apple) πλέον δεν μπαίνω στη διαδικασία αυτή. Προτιμώ να δοκιμάζω τις ναυαρχίδες της Samsung χωρίς φυσικά να υποτιμώ όλες τις υπόλοιπες. Απλά εδώ έχω βολευτεί θα έλεγα.

Link to comment
Share on other sites

Σε όλες τις επαφές με διπλούς η τριπλούν αριθμούς, όταν πας να κάνεις κλήση αν δεν έχεις προεπειλεξει αριθμό σου βγάζει τον πρώτο αποθηκευμένο αριθμό. Αν δεν θες αυτόν υπάρχει ένα βελάκι που σε πάει στον επόμενο. Δες το λίγο προσεκτικά. Δεν είσαι υποχρεωμένος να έχεις ορίσει προεπιλογή
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω το s8 plus. Θέλω να ρωτήσω αν αξίζει η μετάβαση σε note 8..... Το βαρέθηκα το δικό μου...

 

 

Η οθόνη είναι καλύτερη; λίγο με φοβίζει το πάχος του....Γενικά έχει πάει κάνεις από s8 plus σε note 8 Να μου πει τη γνώμη του;

 

 

 

Η οθόνη απλά δεν εχει καμία σχέση..

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 8

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...